História Magento a ako Hostinger pomohol jeho prijatiu a rastu

Magento je priamou odpoveďou na potreby ambicióznych obchodníkov, ktorých vízie prekonali možnosti priekopníckeho riešenia elektronického obchodu, osCommerce. Bez vedomia zakladateľov Magenta by sa ich začínajúci open-source softvér stal globálnou veľmocou elektronického obchodu.

Rýchly posun vpred o 11 rokov po jeho vydaní: Predal sa v prelomovej dohode so spoločnosťou Fortune 500 za 1,68 miliardy dolárov.

Tento prehľad histórie Magento vás prevedie najvýznamnejšími míľnikmi platformy. Dozviete sa, ako to pokročilo cez skromné ​​začiatky, Magento Enterprise na serveroch Hostinger, prilákanie exkluzívneho partnerstva PayPal a ukončenie jeho prípadného odkúpenia na eBay.

Keď sa ponoríte hlbšie do fascinujúcej cesty Magenta, uvidíte, prečo zostáva na digitálnom trhu zásadným prvkom hry.

Dozviete sa tiež, ako sa Magento stalo lídrom na trhu podnikového elektronického obchodu a prečo sa Hostinger stal jeho jediným platinovým hostingovým partnerom.

Stručne povedané, tu je to, čo sa naučíte:

Stručná história Magenta

Varien Inc., ktorá sa nakoniec stala Magento, začala v roku 2001 ako vývojová a konzultačná firma elektronického obchodu v Los Angeles v Kalifornii.

Ľudia za Varienom by pokračovali vo formovaní histórie Magenta, ako ju poznáme.

Zakladatelia Magenta a ich cesta k open-source elektronickému obchodu

Roy Rubin a Yoav Kutner spustili Magento ako open-source platformu elektronického obchodu v roku 2007. Softvér založený na PHP si rýchlo získal popularitu pre svoju škálovateľnosť, flexibilitu a rozsiahlu sadu funkcií. Tu je návod, ako to bolo.

Roy založil Varien ako študent UCLA. Yoav nastúpil v roku 2004 a do apríla 2012 pôsobil ako CTO a spoluzakladateľ spoločnosti.

V rozhovore pre Mixergy v roku 2009 Roy povedal, že ich najväčší prielom nastal v roku 2003 alebo 2004, keď objavili osCommerce, platformu s otvoreným zdrojom so značnou používateľskou základňou.

V rámci poradenstva v oblasti elektronického obchodu Roy a Yoav vytvorili webové stránky pomocou rozvetvenej verzie osCommerce.

Čítať:  20 typov senzorov na inteligentných hodinkách: Ako fungujú?

Roy si všimol, že osCommerce má obmedzených poskytovateľov služieb. Spustil teda reklamy Google, aby prilákal klientov osCommerce.

Výsledkom kampane bol obrovský prílev klientov zo dňa na deň. Tento prielom rapídne rozrástol podnikanie a pomohlo jeho zakladateľom vybudovať si odborné znalosti okolo klientov osCommerce.

Podľa Roya im najväčšieho klienta zabezpečila 50 centová kampaň v službe AdWords. Financovanie a prípadný úspech Magenta pripisuje práve tomuto klientovi.

V rozhovore pre Magenticians z roku 2016 Yoav povedal, že majú v úmysle vybudovať Magento výhradne pre svojich zákazníkov a projekty. Nakoniec sa však rozhodli ponúknuť Magento ako softvér s otvoreným zdrojovým kódom, ktorý bolo spočiatku ťažké speňažiť, no z dlhodobého hľadiska sa vyplatil.

Strategický rast Magenta

V rozhovore pre Yoav pre Magenticians povedal: „Nedokázali sme si predstaviť, že bude rásť a stane sa jedným z popredných produktov elektronického obchodu na trhu.“

Pri pohľade na históriu Magenta však zistíte, že jeho zakladatelia tvrdo pracovali a podnikli proaktívne kroky, ktoré ho pripravili na úspech.

Napríklad v rozhovore pre Mixergy Roy povedal, že vďaka blogovaniu ustanovili Varien ako lídra na trhu. Extrémne tvrdo pracovali na zverejňovaní príspevkov denne, čo znamená, že ľudia neustále videli Varien vo svojich RSS kanáloch a pamätali si značku.

Roy dodal, že ich príspevky takmer nepropagovali spoločnosť. Namiesto toho vytvorili autoritu v tomto odvetví zdieľaním užitočného obsahu o osvedčených postupoch elektronického obchodu, ktoré našli pri práci, a o trendoch na trhu, ktoré videli.

Povedal tiež, že implementovali spätnú väzbu od členov komunity, pričom s každou aktualizáciou Magento pracovali dlhšie hodiny.

Výsledky boli vynikajúce. Medzi 31. augustom 2007 (keď bol Magento 1.0 spustený v beta verzii) a 26. januárom 2010 prekonal Magento 1,5 milióna stiahnutí.

Podľa údajov Crunchbase je to úspech Magenta prilákal 22 miliónov dolárov v investičnom financovaní z eBay v marci 2010. To viedlo k tomu, že PayPal (v tom čase dcérska spoločnosť eBay) zverejnil tlačovú správu, ktorú integruje s Magento, aby obchodníkom ponúkal svoje platobné riešenia.

Po rýchlom úspechu Magenta Yoav v rozhovore porozprával: „Mojou najpriaznivejšou spomienkou na môj čas tam bolo predstavenie platformy Magento na prednáške pred tisíckami partnerských vývojárov eBay na ich vývojárskej konferencii Innovate.“

15. marca 2020 TechCrunch oznámil, že Magento poháňa 60 000 aktívnych obchodníkov, ktorí dokončili transakcie v hodnote viac ako 15 miliárd dolárov.

Čítať:  Ako vytvoriť vlastný modul v Magento 2: Príručka vhodná pre začiatočníkov

História Magenta: Prechod z Varienu

Varien predstavil Magento začiatkom roka 2007, beta verziu spustil v auguste toho istého roku a 31. marca 2008 ju otvoril pre bežných používateľov.

Magento však zostalo produktom v rámci Varien na ďalšie dva roky.

Do novembra 2008 už Magento prekročilo 500 000 stiahnutí, čím sa stalo jednou z najrýchlejšie rastúcich platforiem elektronického obchodu na trhu.

V marci 2010 viedol úspech Magenta k tomu, že Varien vytvoril Magento Inc., premenoval firmu na softvérovú spoločnosť elektronického obchodu. V tomto bode prestala ponúkať vývojové a poradenské služby v oblasti elektronického obchodu Magento.

Podľa Yoava Magento vynikol tým, že dodáva malým a stredným podnikom nástroje, aby mohli zmysluplne konkurovať väčším a bohatším spoločnostiam.

História vzťahu Magento s Hostinger

Hostinger podporuje Magento odkedy sa nazýval Varien. Magento Enterprise Edition bola uvedená na trh v apríli 2009 – 12. mája 2009 spoločnosť Hostinger oznámila svoju webhostingovú službu Magento.

Prostredníctvom tohto partnerstva Hostinger dokázal, že vývojári môžu hostiť Magento na serverových klastroch, čomu niektorí ľudia ešte neverili.

Magento a Hostinger pokračujú v posilňovaní väzieb už viac ako dve desaťročia, čím prekračujú históriu Magenta s eBay a Adobe. Preto sa 22. októbra 2019 stal Hostinger jediným platinovým hostiteľským partnerom Magento.

Kto vlastní Magento?

Počas histórie Magenta spoločnosť niekoľkokrát zmenila majiteľa – od Varienu cez eBay až po Permiru. V súčasnosti spoločnosť Adobe vlastní Magento.

Varien vlastnil 100 % Magento, kým nezískal prvé financovanie.

V marci 2010, približne 31 mesiacov po spustení Magenta, eBay získal 49-percentný podiel v spoločnosti za 90 miliónov dolárov. O rok neskôr spoločnosť Fortune 500 zaplatila ďalších 90 miliónov dolárov za odkúpenie Magenta.

Dňa 3. novembra 2015, po rozdelení eBay od PayPal, sa Magento stalo novým vlastníkom: Permira ako nezávislá spoločnosť. Tento nový vlastník nakoniec v roku 2018 predal Magento spoločnosti Adobe za 1,68 miliardy dolárov.

V roku 2021 spoločnosť Adobe zjednotila svoje obchodné riešenia založené na skúsenostiach s pokročilými možnosťami Magento Commerce.

Edície, verzie a zmeny Magento

V roku 2017 Permira zmenila značku Magento Community Edition (Magento CE) na Magento Open Source. Okrem toho zmenila značku Magento Enterprise Edition (Magento EE) na Magento Commerce – ktorú spoločnosť Adobe neskôr premenovala na Adobe Commerce.

Ale po akvizícii Magento spoločnosť Adobe predstavila Adobe Commerce Cloud, at samit Adobe v roku 2019, ako zastrešujúci výraz na pokrytie jeho balíka produktov elektronického obchodu. Táto superkategória zahŕňa Adobe Commerce, Adobe Experience Manager, Analytics a Target.

Čítať:  Django vs Laravel: Kompletný sprievodca a porovnanie...

Magento dnes ponúka dve hlavné edície: Adobe Commerce a Magento Open Source.

Adobe Commerce je ďalej zoskupený do dvoch možností: Magento Commerce Cloud a Magento Commerce On-Premise.

Cloudová edícia vám umožňuje hostiť váš obchod v cloudovej infraštruktúre Adobe. Verzia On-Premise vám prípadne umožňuje hosťovať na súkromnom serveri.

Pozrime sa na tieto verzie a edície Magento bližšie.

Verzie Magento

Varien vydal prvú oficiálnu verziu Magento 1.0 v roku 2008. Počas nasledujúcich šiestich rokov Magento vydalo ďalších deväť verzií, od Magento 1.0 po 1.9. Magento Enterprise Edition má verzie od 1.6 do 1.14.

Dňa 17. novembra 2015 spoločnosť spustila Magento 2.0 vo vlastníctve Permira.

Roy a Yoav predstavili Magento 2, aby vyriešili niekoľko kritických problémov v Magento 1. Konkrétne chceli zvýšiť výkon, nahradiť frontend spoliehanie sa na Prototyp knižnice JavaScripta spresniť určité implementácie EAV v rámci Magenta.

Magento 2 má deväť verzií, v rozsahu od 2.0 do 2.4.7, s viac ako 90 opravnými verziami.

Magento Open Source a jeho rozšírenia

Toto vydanie bolo známe ako Magento Community Edition až do rebrandingu Magento v roku 2007. Magento Open Source je bezplatný a vhodný pre firmy, ktoré chcú nezávislú správu dát a hosting.

Magento sa môže pochváliť aktívnou komunitou vývojárov, ktorí vytvárajú rozšírenia pre platformu. Inštaláciou týchto rozšírení z trhu Magento môžete replikovať preddefinované B2B funkcie Adobe Commerce.

Napríklad: B2B samoobsluha, spracovanie platieb, možnosti dopravy, zdieľané katalógy a používateľské roly sú natívne pre Adobe Commerce. Rozšírenia vám však umožňujú replikovať tieto funkcie v Magento Open Source.

S Open Source si budete musieť nastaviť svoj vlastný server, čo môžete urobiť výberom open-source plánu hostenia.

Magento Commerce On-premise

V roku 2007 bola Magento Enterprise On-premise Edition premenovaná na Magento Commerce On-premise. Po úsilí Adobe o zmenu značky sa teraz nazýva Adobe Commerce On-premise.

Táto platforma s vlastným hosťovaním umožňuje podnikom elektronického obchodu kontrolovať všetky aspekty svojich online obchodov. Môžete pristupovať k pokročilým funkciám na správu katalógu produktov, predaja, SEO, marketingu, služieb zákazníkom a prehľadov.

Magento Commerce Cloud alebo Adobe Commerce

Adobe Commerce je prémiová platforma elektronického obchodu Magento s pokročilými funkciami, vstavaným cloudovým hostingom a podporou na podnikovej úrovni. Je to v podstate všetko, čo získate s on-premise riešením, ktoré je však hosťované na infraštruktúre Adobe Cloud.

Čítať:  Magento Tips & Triky na zvýšenie online predaja: 8 jednoduchých stratégií

Teraz máte prehľad o histórii Magento. Tu je návod, ako vám Hostinger pomáha dnes prosperovať na platforme.

Magento hosting a podpora od Hostinger

Majitelia firiem môžu hostiť viacero podnikových webových stránok Magento na serverových klastroch Hostinger bez obetovania rýchlosti alebo výkonu.

Každý hostingový plán Hostinger zaisťuje bezproblémovú prevádzku internetového obchodu poskytovaním týchto základných funkcií:

  • SSL certifikácia.
  • Vysoko výkonný zásobník Magento.
  • Kapacita prasknutia RAM.
  • Súlad s PCI.
  • Prístup SSH a SFTP.

Hostinger hosting plány tiež zahŕňajú pokročilú podporu pre Magento 1 a Magento 2. S pracovníkmi PHP, nepretržitým prístupom k odborníkom na Magento a podporou viacerých obchodov získa váš web elektronického obchodu zvýšenie výkonu a podporu, ktorú potrebuje, aby prosperoval.

S Magento 2.4 a vyšším získate Elasticsearch, ktorý poskytuje rýchle, efektívne a výkonné funkcie vyhľadávania pre váš obchod. Podnikové plány Hostinger navyše podporujú schopnosti VCPU a podnikové DevOps.

Hostinger prepožičiava svoje odborné znalosti majiteľom firiem, ktorí migrujú svoje webové stránky z iných platforiem na Magento, čím zabezpečuje bezproblémový prechod s minimálnymi prestojmi.

Ako Hostinger podporuje podniky, ktoré používajú Magento

Okrem podpory hardvéru a softvéru ponúka Hostinger funkcie zabezpečenia na vysokej úrovni na ochranu architektúry vášho servera pred kybernetickými útokmi. Okrem typických povinností spojených s hostingom sa Hostinger zaoberá aj kľúčovými úlohami údržby, ako je aplikácia bezpečnostných opráv a analýza protokolov.

Inžinieri Hostinger vám môžu pomôcť vyriešiť konflikty s modulmi, rozšíreniami a témami tretích strán, ktoré narúšajú funkčnosť webových stránok vo vašom elektronickom obchode.

Záverečné myšlienky: História Magento – od prvých verzií po podnikový elektronický obchod

Magento prešlo dlhú cestu od svojho spustenia v roku 2007. Napriek skorému skepticizmu ohľadom jeho škálovateľnosti, Hostinger videl potenciál Magenta a stal sa prvým, kto úspešne nakonfiguroval serverové prostredie, s ktorým rastú podnikoví používatelia.

O desať rokov neskôr je Magento jadrom riešení elektronického obchodu Adobe, vďaka čomu sa stalo známym medzi špičkovými značkami elektronického obchodu.

V Hostinger poskytujeme podnikový hosting Magento v súlade s PCI, odbornú podporu 24/7/365, neobmedzené migrácie a aktiváciu celého balíka používateľom Magento.

Ak chcete zabezpečiť 100-percentnú dostupnosť a rýchle načítanie stránok aj počas špičiek návštevnosti, skúste podnikový hosting Magento Hostinger. Pozrite si naše plány, ako začať už dnes.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE