Hlási Sezzle v roku 2024 Credit Bureaus?

Ak ste klikli na tento článok, určite vás zaujíma, či sa Sezzle hlási Credit Bureaus. Pokračujte v čítaní a dozviete sa!

Obchodný model Sezzle kúpiť teraz, zaplatiť neskôr prináša veľa otázok, pokiaľ ide o úverové správy. Sotva robia mäkkú úverovú kontrolu. Napriek tomu kupujete produkty na úver a nemusíte platiť úroky ani žiadne poplatky, ak ich splatíte načas. Berúc do úvahy všetky tieto aspekty, podáva Sezzle správy úverovým kanceláriám?

Podáva Sezzle správy úverovým kanceláriám?

Odpoveď na to, či Sezzle hlási Credit Bureaus, je Nie, ale Sezzle Up odošle informácie o vašom kredite trom hlavným úverovým kanceláriám. Inovovaná verzia Sezzle, Sezzle Up hlási TransUnion, Experian a Equifax.

Sezzle Up je možnosť kúpiť teraz a zaplatiť neskôr, ktorá vám pomôže vybudovať si kredit. Keď inovujete na Sezzle Up, umožníte nám nahlásiť vašu históriu platieb úverovým kanceláriám. Uskutočnením platieb včas môžete zvýšiť svoje kreditné skóre!

Ako Sezzle podáva správy úverovým kanceláriám?

Aj keď odpoveď na otázku, či Sezzle hlási Credit Bureaus, nie je, Sezzle Up tieto informácie hlási. Ako to však robia? Možno vás zaujíma, do akej miery spoločnosť Sezzle uvádza vaše platobné aktivity.

Čítať:  10 alternatív Aspire pre rôzne prípady použitia v roku 2024

Tu je to, čo sa stane. Keď sa stanete členom Sezzle Up, dávate Sezzle povolenie nahlásiť svoju platobnú kompetenciu trom úradom.

Sezzle na konci mesiaca skontroluje váš aktuálny stav platby a nevyrovnaný zostatok. Úradom sa posiela iba váš stav na konci mesiaca.

Ak ste zmeškali platbu skôr v mesiaci, ale zaplatili ste ju v nasledujúcich plánovaných 48 hodinách s pokutou 10 USD, neovplyvní to vaše skóre na konci mesiaca. Až keď zmeškáte platbu celých 30 dní, Sezzle odošle správu o neúspešnej platbe kanceláriám.

 • Čím dlhšie budete meškať s platbou, tým viac získate negatívne skóre vo svojom prehľade. Ak prekročíte 90 dní, vaše kreditné skóre bude mať obrovský zásah. Sezzle môže tiež zatvoriť váš účet.
 • Aj keď uskutočníte oneskorenú platbu, ak to urobíte do konca mesiaca, Sezzle to nahlási ako včas. To pozitívne ovplyvňuje vaše kreditné skóre, pretože úverové kancelárie vás považujú za spoľahlivých. Skóre zo Sezzle však nemusí mať veľký vplyv na váš celkový kredit.
 • Napriek tomu sa včasné platby môžu časom nahromadiť až do dobrého kreditného skóre.
 • Ak nie ste členom Sezzle Up, vaše platby nebudú odoslané kancelárii.
 • Neúspešné alebo oneskorené platby sa hlásia nasledujúci mesiac. Ak napríklad neuskutočníte platbu 15. februára a nebudete platiť 30 dní od plánovaného dátumu splatnosti, Sezzle pošle správu o neúspešnej platbe úverovým kanceláriám v marci.
Čítať:  WordPress vs Ghost: Čo by ste mali použiť v roku 2024 na blogovanie?

Rovnako ako v prípade všetkých nových úverových účtov, keď spoločnosť Sezzle prvýkrát začne hlásiť vaše platobné aktivity, môžete zaznamenať pokles vo vašom kreditnom skóre. Je to preto, že potreba požičať si peniaze sa sama o sebe považuje za negatívny aspekt.

Keď však budete pokračovať v platbách načas, vaša konzistentnosť v zobrazovaní má oveľa väčší pozitívny vplyv na vaše kreditné skóre.

Aké informácie posiela Sezzle úverovým úradom?

Sezzle urobí pár snímok vášho účtu a pošle ich úverovým kanceláriám.

Toto zahŕňa:

 • Oneskorené alebo neúspešné platby dlhšie ako 30 dní.
 • Aktuálny zostatok vrátane platieb splatných v budúcnosti.
 • Váš úverový limit na Sezzle.
 • Váš dátum pripojenia na Sezzle.
 • Vaše SSN, dátum narodenia, adresa a meno.

Po odoslaní snímky môže chvíľu trvať, kým sa odrazí na vašom kreditnom skóre. Je to preto, že úverovým kanceláriám trvá spracovanie podrobností.

Ako upgradovať na Sezzle Up?

Sezzle je platobná platforma, kde platíte za produkty v štyroch splátkach. Zaplatíte 25 % vopred a zvyšok zaplatíte v troch splátkach v priebehu šiestich týždňov. Každá splátka sa platí každé dva týždne.

Stane sa, že Sezzle za vás zaplatí celú sumu ktorejkoľvek zo 48 700 značiek, ktoré ste si vybrali z ich rotácie. Vašou úlohou je Sezzle za to oplatiť. Ak to urobíte včas, nemusíte platiť žiadne úroky.

V prípade, že zmeškáte platbu, Sezzle posunie dátum splatnosti o 2 dni neskôr a k zmeškanej splátke pripočíta poplatok z omeškania vo výške 10 USD.

Čítať:  Ako začať s blogom mamy v roku 2024 (úplný sprievodca)

Sezzle Up je inovovaná verzia pre používateľov.

Aj keď má Sezzle možnosť prémiového členstva, nie je možné upgradovať na Sezzle Up. Ak chcete, za používanie Sezzle nemusíte nikdy nič platiť. Prihlásenie do Sezzle vôbec nestojí nič. Namiesto toho môžete urobiť tri veci:

 • Prepojte svoj účet Sezzle s bankovým účtom ako predvolený spôsob platby.
 • Priebežne plaťte splátky objednávky načas. V skutočnosti sa snažte zaplatiť skôr, ako je dátum splatnosti.
 • Overte svoj účet pomocou PSČ, mena a čísla sociálneho poistenia.

Ak sa budete pravidelne objavovať, za chvíľu sa dostanete na úroveň Sezzle Up.

Okrem budovania vášho kreditného skóre, Sezzle Up zvyšuje váš limit výdavkov. Začnete s limitom 500 USD mesačne na Sezzle Up. Ak je váš zostatok stále dobrý, zvýšte ho na 750 USD.

Nakoniec sa dostanete na 2500 $, čo je najviac, čo môžete na Sezzle minúť.

často kladené otázky

1. Vykonáva spoločnosť Sezzle kontrolu kreditu?

Áno, Sezzle pri registrácii vykoná mäkkú kontrolu kreditu. To nijako neovplyvní váš aktuálny kredit. Iba vtedy, keď inovujete na Sezzle Up a Sezzle začne hlásiť úverovým kanceláriám vašu históriu platieb, môže to mať vplyv na váš kredit.

2. Prečo v mojej kreditnej správe nie je žiadna aktivita Sezzle?

Sezzle trvá približne 60 dní od dátumu vášho prihlásenia, kým začne nahlasovať vaše informácie úverovým úradom. Musíte tiež počítať s časom, ktorý ste potrebovali na upgrade na Sezzle up.

Čítať:  Detskí herci: Koľko zarábajú?

3. Aký druh kreditu je Sezzle kredit?

Kredit, ktorý dlhujete Sezzle, sa považuje za revolvingový úver. Je to v rovnakom duchu ako vlastníctvo kreditnej karty.

Zabaliť sa

Hlási Sezzle úverovým úradom? Oni robia. Ak napriek včasným platbám na Sezzle vidíte negatívne kreditné skóre, nemusí to mať so Sezzle vôbec nič spoločné. Mnoho ďalších faktorov ovplyvňuje vaše kreditné skóre. Najlepším spôsobom, ako porozumieť svojej úverovej správe, je získať finančného poradcu, ktorý vám poskytne tipy, ako si zlepšiť kredit.

Dajte nám vedieť, či sa vám príspevok páčil. Len tak sa môžeme zlepšiť.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE