Hlboké prepojenie pre SEO: Prečo je to účinné na zvýšenie hodnotenia

Zlepšenie hodnotenia webových stránok zahŕňa štandardné postupy, ako je SEO na stránke, technické SEO, vytváranie odkazov atď. Dôležitým aspektom optimalizácie pre vyhľadávače je vytváranie odkazov. Keď však väčšina ľudí myslí na budovanie odkazov, predstaví si iba vytváranie odkazov na domovskú stránku webovej stránky. Mnoho obchodníkov a webmasterov niekedy zabúda na hlboké odkazy pre SEO.

Ak ste profesionál v oblasti SEO alebo digitálny marketing na voľnej nohe so špecializáciou na SEO, musíte vedieť, ako správne postupovať pri vytváraní hlbokých odkazov na optimalizáciu pre vyhľadávače.

V tomto článku sa dozviete, prečo je priame prepojenie silným aspektom vytvárania odkazov a SEO. Podelíme sa aj o to, ako môžete implementovať priame odkazy na svoj web.

Čo je to Deep Linking?

Hlboké prepojenie pre SEO je stratégia vytvárania odkazov, pri ktorej sa vytvárajú odkazy na iné webové stránky, ako sú hlavné stránky webovej lokality. Takže namiesto vytvárania odkazov na domovskú stránku sa vytvárajú odkazy na stránky obsahujúce blogové príspevky.

Príklady hlbokého prepojenia

Priame odkazovanie pre SEO funguje iba vtedy, keď stránka (stránky), na ktorú odkazujete, je relevantná pre obsah, ktorý čitateľ práve číta.

Napríklad v našom článku o tom, ako urobiť audit značky, sa uvádza, že vykonanie auditu značky by malo byť súčasťou celkového plánu digitálneho marketingu.

Pridali sme teda interný odkaz do nášho článku o tom, ako napísať plán digitálneho marketingu, pretože je relevantný pre kontext tohto špecifického úryvku textu.

Čítať:  Google hovorí nie: Väčšina stránok nepotrebuje súbor na dištancovanie sa pre spamové spätné odkazy

Ďalší príklad priameho odkazovania pre SEO možno nájsť v článku Hootsuite o obchodovaní v konverzácii.

V článku stručne spomínajú používanie AI chatbotov ako agentov zákazníckeho servisu. Pridali však odkaz na jeden zo svojich článkov, ktorý sa chatbotom venuje ešte podrobnejšie.

Kliknutím na odkaz bude môcť čitateľ získať ešte viac informácií týkajúcich sa konkrétne chatbotov pre podniky. To zvyšuje celkový čas strávený na stránke a znižuje mieru odchodov.

Posledný príklad, o ktorý by sme sa chceli podeliť s priamym prepojením pre SEO, nájdete v článku na blogu od Sendx. Článok pokrýva 12 rôznych trendov e-mailového marketingu v e-shope v roku 2022.

Jeden z bodov diskusie sa týka trendov v dizajne e-mailov a obsahuje 63-slovný úryvok o návrhoch e-mailových bulletinov.

Keďže nemôžu pokryť osvedčené postupy pri navrhovaní e-mailových bulletinov v jednom krátkom úryvku textu, odkazovali na samostatný článok, ktorý sa týka tejto konkrétnej témy.

Prečo je priame prepojenie pre SEO dôležité?

Existujú dva hlavné dôvody, prečo je priame prepojenie dôležité. O každom z nich budeme diskutovať nižšie.

Zvyšuje návštevnosť interných stránok

Priame prepojenie zvyšuje návštevnosť interných stránok. Predstavte si, že dostanete 1 000 návštevníkov na jednu z vašich najhodnotnejších častí obsahu alebo webových stránok.

Pridaním niektorých interných odkazov na tento článok alebo webovú stránku budete môcť prinútiť niekoľkých z týchto návštevníkov, aby sa preklikli na iné interné stránky vašej webovej lokality.

Teraz očividne nedostanete všetku návštevnosť na jednu stránku, aby ste navštívili internú stránku, na ktorú ste odkazovali. Ale aj keby sa prekliklo len 1 % z 1 000 návštevníkov, stále budete mať aspoň 10 nových návštevníkov, ktorých by ste nemali.

Zvyšuje hodnotenie

Priame prepojenie pomáha Googlu porozumieť architektúre vášho webu a o tom, o čo ide.

Čítať:  Sledujte analýzu Pinterest pre svoje marketingové kampane 2024

Google prehľadáva webovú lokalitu a používa odkazy na stránke na objavenie nového obsahu, ktorý pridá do svojej databázy stránok. Prostredníctvom priamych odkazov môžu správcovia webu pomôcť spoločnosti Google objaviť nové stránky.

Zdroj obrázka: Moz

Okrem toho pomocou optimalizovaných alt tagov, ktoré popisujú, o čom stránka je, môžu SEO robotom poskytnúť robotom Google viac informácií o obsahu, ktorý môžu očakávať na prepojených stránkach. (viac o tom neskôr)

A napokon, čím viac odkazov na stránku odkazuje, tým viac ju bude Google považovať za hodnotnú stránku. To však neznamená, že by ste mali svoj obsah naplniť internými odkazmi len preto, že chcete čo najviac odkazov smerujúcich na stránku.

Interné odkazy by ste mali pridávať len prirodzeným spôsobom bez spamu.

Správny spôsob implementácie priamych odkazov na váš web

Teraz, keď poznáte výhody priameho odkazovania pre SEO, poďme diskutovať o tom, ako ho môžete správne implementovať na svoj web.

Vytvorte veľa obsahu

Aby ste mohli využívať priame odkazy, musíte vytvoriť veľa obsahu. Teraz vám to nedáva povolenie vytvárať veľa obsahu bez ohľadu na kvalitu.

Stále musíte vytvárať obsah, ktorý bude pre vaše publikum užitočný a relevantný. Najlepším typom obsahu na výrobu je vždyzelený obsah, takže sa vyhýbajte tvorbe sezónneho obsahu alebo obsahu založeného na aktuálnych udalostiach.

Môžete sa tiež pozrieť na to, aký obsah produkujú vaši konkurenti, a potom to začleniť do svojej stratégie produkcie obsahu.

Pri získavaní nápadov a vytváraní obsahu na základe toho, čo robia vaši konkurenti, nezabudnite byť originálny a pridajte svoj vlastný názor, postrehy alebo osobnosť. Nikdy by ste nemali kopírovať to, čo hovoria vaši konkurenti.

Pravidlom číslo jedna pre priame odkazy pre SEO je odkazovať iba na relevantný obsah. Ak je váš obsah o tom, ako vytvoriť mobilnú hru, potom prepojenie na časť obsahu o účtovnom softvéri vašim čitateľom nepomôže.

Čítať:  Prečo môj diaľkový ovládač Vizio nefunguje? Rýchla oprava

Vždy si položte otázku, či obsah, ktorý prepájate, poskytne vášmu čitateľovi viac informácií o danej téme.

Pre náš príklad tvorby mobilnej hry bude užitočné prepojenie na článok o 10 príkladoch skvelých mobilných hier alebo top programovacích jazykoch pre mobilné hry.

Priame prepojenie a blogovanie hostí

Hosťovské príspevky sú užitočným spôsobom vytvárania odkazov na vaše webové stránky a väčšieho zviditeľnenia vašej značky alebo firmy.

Pri blogovaní pre hostí však uvažujete aj o hlbokom odkazovaní namiesto toho, aby ste mysleli len na vytváranie odkazov na svoju domovskú stránku?

Pridaním odkazov na relevantné články do vašich príspevkov pre hostí bude váš obsah ešte viac hodnotený.

Okrem toho väčšina hosťujúcich blogovacích webových stránok umožňuje až 2 odkazy na príspevok. To znamená, že môžete odkazovať na svoju domovskú stránku, ako aj na jeden z vašich už publikovaných blogových článkov.

Bonusový tip: Väčšina pokynov pre blogovanie pre hostí uvádza, že do príspevkov, ktoré odošlete, môžete pridať iba 2 až 3 vlastné odkazy. Aby ste tomu zabránili, vytvorte odkaz na niektoré ďalšie príspevky hostí, ktoré ste vytvorili na iných webových stránkach.

Použite správny kotviaci text

Nastavenie správneho kotviaceho textu pre interné odkazy je ďalším dôležitým aspektom priameho odkazovania pre SEO.

Text kotvy informuje používateľa o tom, čo môže očakávať, že nájde kliknutím na odkazy, ktoré pridáte.

Poďme si to ilustrovať. Takže pre náš prvý príklad priameho odkazovania pre SEO sme spomenuli, že audit značky je súčasťou plánu digitálneho marketingu.

Pridali sme odkaz na náš článok o plánoch digitálneho marketingu a o tom, ako ho napísať. Vždy, keď čitateľ klikne na odkaz, môže očakávať, že nájde všetky potrebné informácie týkajúce sa plánov digitálneho marketingu.

Čítať:  Google: Všetko, čo potrebujeme pre obrázky vo vyhľadávaní na webe, sú názvy súborov, alternatívny text a titulky

Nielen to, nastavenie správneho kotviaceho textu môže pomôcť týmto cieľovým stránkam umiestniť sa vo výsledkoch vyhľadávania.

Google a ďalšie vyhľadávače použite kotviaci text aby ste získali predstavu o tom, o čom je cieľová stránka. To im pomáha pochopiť, čo stránka obsahuje, a vďaka tomu môžu hodnotiť váš obsah pre relevantné vyhľadávacie dopyty.

Vyhnite sa kotviacim textom naplneným kľúčovými slovami

Ďalším dôležitým aspektom správneho vytvárania priamych odkazov pre SEO je vyhnúť sa za každú cenu spamu.

Nielenže by ste sa mali vyhýbať bombardovaniu vašich stránok a obsahu blogu internými odkazmi, ale mali by ste sa vyhýbať aj kotviacim textom, ktoré napĺňajú kľúčové slová.

Povedzme, že ste vytvorili článok zacielený na kľúčové slovo alebo frázu “Koncepty správy recenzií Google“ a chceli by ste k dielu pridať nejaké interné odkazy.

Namiesto vytvárania iba kotviacich textov s presnou kľúčovou frázou “Koncepty správy recenzií Google“, myslite na ďalšie kotviace texty.

Môžete napríklad použiť kotviace texty, ktoré popisujú určité časti článku, na ktorý odkazujete:

  • reagovať na negatívne recenzie
  • ako získať viac recenzií Google
  • ako odstrániť falošnú recenziu

Tu je príklad toho v akcii, Local Ranking publikoval článok zameraný na “Koncepty správy recenzií Google“. Hoci sa zameriavajú presne na túto kľúčovú frázu, použili „riadenie negatívnych recenzií“ ako základný text v ich článku o marketingu miestnej reputácie.

Záver

Hlboké prepojenie pre SEO je dôležité, ak chcete, aby Google a čitatelia ľahko našli niektoré z vašich ďalších webových stránok a častí obsahu.

Takže predtým, ako kliknete na publikovať na svojom ďalšom blogu, skúste pridať aspoň 2 až 3 interné odkazy na relevantný obsah.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE