Hoci sú údaje Google Search Console a údaje API rovnaké, sú prezentované odlišne

Jeden odborník na SEO sa opýtal Johna Muellera počas jeho segmentu otázok a odpovedí na stretnutí o údajoch služby Google Search Console.

Znepokojil ich rozdiel v údajoch medzi rozhraním Search Console a údajmi získanými z rozhrania API.

Ich hlavnou otázkou je: je to tak, že údaje API by sa mali považovať za spoľahlivejšie?

John odpovedal, že – ako odpoveď uviedol – API a údaje, z ktorých je vytvorené používateľské rozhranie, používajú presne tie isté údaje a databázové tabuľky.

Nie je to tak, že by o adrese URL v rozhraní API bolo niečo podrobnejšie alebo spoľahlivejšie.

Niekedy je užitočné získať viac riadkov príkladov cez rozhranie API, ako môžete pri sťahovaní vecí cez rozhranie.

Niekedy je to užitočné, najmä ak máte podrobnejšie informácie.

John tiež vysvetlil, že ďalšia vec, ktorá je v súvislosti s rozhraním API a údajmi v službe Search Console trochu mätúca, je to, že keď si prezeráte prehľad v službe Search Console, navrchu uvidíte čísla, ktoré vám poskytnú toľko zobrazení. celkovo veľa kliknutí.

Údaje, ktoré poskytujú v rozhraní API, sú jednotlivé riadky, ktoré sú do určitej miery viditeľné v tabuľke pod celkovými údajmi v službe Search Console.

Z dôvodu ochrany osobných údajov a mnohých iných dôvodov filtrujú dopyty, ktoré majú veľmi málo zobrazení.

V používateľskom rozhraní v službe Search Console bude navrchu s číslom uvedený celkový celkový počet, ale zobrazené riadky neobsahujú filtrované informácie.

Čítať:  Google hovorí, že so stránkami s obrázkami v plnej veľkosti zaobchádzajte ako so samostatnými jedinečnými stránkami s jedinečnou adresou URL

Takže v dôsledku toho sa môže stať, že ak sa pozriete na celkový súčet v Search Console, bude to iné číslo, ako keby ste súčty zobrali z API.

To sa deje približne v 34:14 vo videu.

John Mueller prepis stretnutia

Ján (Predložená otázka) 34:14
Pri porovnávaní údajov v rozhraní Search Console s údajmi získanými z rozhrania API, je to tak, že údaje rozhrania API by sa mali považovať za spoľahlivejšie? A potom je tu niečo konkrétnejšie okolo toho…

Ján (odpoveď) 34:31
Celkovo si myslím, že ako odpoveď existuje, údaje a rozhranie API a údaje a používateľské rozhranie sú zostavené z presne rovnakých databázových tabuliek. Nie je to teda tak, že by v rozhraní API boli nejaké hlbšie alebo presnejšie údaje ako v používateľskom rozhraní.

Hlavný rozdiel, ktorý máte s rozhraním API a adresou URL, je ten, že v rozhraní API môžete získať viac riadkov príkladov, ako môžete pri sťahovaní vecí. Niekedy je to užitočné, najmä ak máte podrobnejšie informácie.

Ďalšia vec, ktorá je možno trochu mätúca s rozhraním API a údajmi v službe Search Console, je to, že pri prezeraní prehľadu v službe Search Console uvidíte navrchu čísla, ktoré vám prinesú toľko zobrazení. celkovo veľa kliknutí. Údaje, ktoré poskytujeme v rozhraní API, sú v podstate jednotlivé riadky, ktoré sú tak trochu viditeľné v tabuľke pod celkovými údajmi v službe Search Console.

A z dôvodu ochrany osobných údajov a rôznych iných dôvodov odfiltrujeme dopyty, ktoré majú veľmi málo zobrazení. Takže v používateľskom rozhraní v Search Console navrchu s číslom zahrnieme celkový celkový počet, ale riadky, ktoré sa tam zobrazujú, neobsahujú filtrované informácie.

Čítať:  Google vysvetľuje, čo sa stane, ak blogeri plagiujú svoj vlastný obsah

Môže sa teda stať, že ak sa pozriete na celkový súčet v Search Console, bude to iné číslo, ako keď vezmete súčty z API, kde vezmete všetky tieto riadky a pridáte ich. Takže to je niečo, čo je spočiatku trochu mätúce, ale v podstate ide o tie isté údaje, len sú v rozhraní API prezentované trochu iným spôsobom.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE