Hodnotenia nie sú ovplyvnené návštevnosťou robotov tretích strán

O vplyve návštevnosti botov tretích strán na hodnotenie Google sa dlho diskutovalo. Čo teda ovplyvňuje hodnotenie, majú boti vplyv a ak áno, aký veľký?

Návštevnosť robotov je prekliatím prehľadov SEO, pretože hodnota údajov závisí od zistenia, do akej miery návštevnosť robotov ovplyvnila metriky prehľadov.

Ak to malo významný vplyv, návštevnosť robotov sa musí odfiltrovať z metrík prehľadov. Ak nie, odfiltrovaním z metrík prehľadov sa na konečných interpretáciách údajov veľa nezmení.

Ak ste niekto, kto verí, že MP alebo miera prekliknutia nie je mýtus, ale skôr určujúci faktor v hodnotení, potom by to mohlo byť vodítkom k tomu, ako Google narába s MP v súvislosti s vplyvom na hodnotenie. Viac o tom o chvíľu.

Dokonca aj John Mueller v diskusii na túto tému vysvetlil, že hodnotenie Google nie je ovplyvnené návštevnosťou botov tretích strán.

Otázka: Ovplyvňuje hodnotenie návštevnosti robotov tretích strán?

George John, alias The_Scorpionboy, sa spýtal Johna Muellera o návštevnosti robotov a vplyv na ich výkon SERP:

John Mueller napísal nasledovné:

John tiež zopakoval že autorita stránky (PA) a autorita domény (DA) nemajú žiadny vplyv na vyhľadávanie Google. Obe tieto metriky vytvorili externé spoločnosti zaoberajúce sa nástrojmi SEO. Používajú sa na meranie potenciálnej autority, ktorú môže mať stránka alebo doména, a sú založené výlučne na tom, ako daný nástroj používa tieto metriky.

Čítať:  3 spôsoby, ako skontrolovať, či sú BIS, ISI a Hallmark pravé alebo nie

Keďže boli vytvorené externými spoločnosťami, neexistuje spôsob, ako s istotou vedieť, či alebo ako môže spoločnosť Google použiť tieto metriky vo svojom vlastnom algoritme.

Rozdelenie otázky

Je tiež dôležité prejsť si obavy súvisiace s touto otázkou.

V tomto prípade sa zdá, že George John hovorí o falošnej návštevnosti robotov v rámci údajov služby Google Analytics.

Je pravdepodobné, že neexistuje žiadna konverzná cesta. Je tiež pravdepodobné, že táto falošná návštevnosť len odchádza, aby sa už nikdy nevrátila. V takom prípade to zahŕňa metriky MP aj miery odchodov.

Druhé „ak“ v tomto scenári sa týka robotov, ktorí majú negatívny vplyv na vašu stránku jednoducho tým, že na ňu zavalia dopravnou zápchou, čo má negatívny vplyv na prevádzkovú dobu stránky.

Ak je tento problém dostatočne závažný a ak váš web často zlyháva v dôsledku takejto návštevnosti, neschopnosť poskytovať používateľom obsah môže výrazne ovplyvniť výkon vášho webu.

To je však dosť ďaleko.

Keď sa vrátime k návštevnosti robotov tretích strán, veríme, že návštevnosť robotov so sebou prináša množstvo problémov. Najlepšia metóda na porazenie návštevnosti, ako je táto, zahŕňa identifikáciu adries IP, z ktorých tieto roboty pochádzajú. Keď nájdete adresy IP, môžete ich použiť Pokročilé filtrovanie Google na ich odfiltrovanie zo služby Google Analytics.

Všeobecný vplyv na premávku botov

Ak je pravda, že návštevnosť botov nemá vplyv na hodnotenie, je spochybnená celá diskusia o miere prekliknutia.

Čítať:  Čo sú digitálne médiá a ako môžu pomôcť môjmu podnikaniu?

Tu je dôvod:

Niekoľkí SEO profesionáli teoretizovali, že miery prekliknutia majú vplyv na vaše hodnotenie v Google. Táto teória bola prijatá tak široko, že ľudia vytvorili roboty, aby automaticky klikali na záznamy v SERP.

Vyhlásenie Johna Muellera by znamenalo, že žiadna z týchto „prospešných“ návštev robotov nemá žiadny vplyv na žiadne výsledky vyhľadávania.

Bez toho, aby sme poznali detaily na oboch stranách tohto rozhovoru, sme väčšinou obmedzení na hádanie. Muellerovo vyhlásenie však možno pridať do zoznamu indícií, ako sa meria návštevnosť robotov.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE