Hodnotenie na Google nie je o indexovaných pomeroch stránok. Ide skôr o silnejšie stránky s obsahom

Jeden odborník na SEO sa opýtal Johna počas zaslaného segmentu otázok a odpovedí na pomery indexovaných stránok.

Ich hlavnou otázkou bolo: je na strane Google dobrý pomer, pokiaľ ide o počet stránok?

Inými slovami: neindexujú sa pozície stránok s vysokou návštevnosťou hodnotených stránok – povedzme 50 percent z celkového počtu stránok na našej doméne? Alebo sú dokonca stránky indexované, ale nedostávajú žiadnu skutočnú návštevnosť?

John v odpovedi povedal: takže si myslí, že otázka je skôr o tom – odborník na SEO má niekoľko stránok, ktoré sú veľmi populárne, a veľa stránok, ktoré nie sú veľmi populárne. A to popisuje priemernú webovú stránku. Ak máte rôzny obsah, časť z nich môže byť veľmi populárna a iný obsah nie je taký populárny.

Z pohľadu Google: to je úplne v poriadku. John tiež vysvetlil, že veľký počet stránok je podľa neho zavádzajúca metrika, pretože je ľahké mať veľa stránok, ktoré sa nepovažujú za veľmi dôležité.

Potom sa vo vyhľadávaní často nezobrazujú. A to sa dá dokonale zladiť.

Napríklad: povedzte, že máte päť takýchto stránok. Alebo 100 strán. Alebo 1000 strán. Ak sa nezobrazujú vo vyhľadávaní, nespôsobujú žiadne problémy. Takže z tohto hľadiska je niekedy zložité pozrieť sa na celkový počet stránok v porovnaní so stránkami, ktoré sa skutočne zobrazujú vo výsledkoch vyhľadávania.

Ďalšou vecou, ​​ktorú je potrebné mať na pamäti pri tomto type otázok, je – možno niekedy dáva zmysel sústrediť sa viac na menej stránok, len aby ste získali strategickú výhodu, že máte menej stránok, ktoré sú silnejšie, než mať veľa stránok, kde v podstate riedite ich hodnotu.

Čítať:  Ako nastaviť WooCommerce pomocou Google Analytics

Ak máte týchto 1 000 strán a každá z nich poskytuje malý kúsok z väčšieho obrazu, potom tých 1 000 strán bude mať pravdepodobne ťažké hľadať.

Zatiaľ čo, ak dokážete skombinovať veľa týchto informácií, možno 10 stránok, tak tých 10 stránok bude mať na sebe veľa informácií a možno aj veľkú hodnotu vo vzťahu k zvyšku vašej stránky.

A možno to uľahčí hodnotenie týchto stránok pre širšie hľadané výrazy súvisiace s touto témou.

To sa deje približne v čase 31:26 vo videu.

John Mueller prepis stretnutia

Ján (Predložená otázka) 31:26
Je na strane Google dobrý pomer alebo úvaha, pokiaľ ide o počet stránok? Inými slovami, sú pozície stránok s vysokou návštevnosťou poškodzované mnohými – povedzme, že 50 percent z celkového počtu stránok na našej doméne nie je indexovaných alebo indexovaných, ale nedostáva sa im návštevnosť?

Ján (odpoveď) 31:47
Takže myslím, že otázka je skôr okolo, napríklad, mám niekoľko stránok, ktoré sú veľmi populárne, a veľa stránok, ktoré nie sú veľmi populárne. A tento druh popisuje priemernú webovú stránku, na ktorej máte rôzny obsah, pričom časť z nich je veľmi populárna a časť z nej jednoducho nie je taká populárna. Takže z nášho pohľadu je to celkom v poriadku.

Tiež si myslím, že len veľký počet stránok je zavádzajúca metrika, pretože je ľahké mať veľa stránok, ktoré sa nepovažujú za veľmi dôležité. A potom sa vo vyhľadávaní často nezobrazujú. A to sa dá dokonale zladiť. Ako keby ste mali takých päť strán alebo 100 strán alebo 1000 strán. Ak sa nezobrazujú vo vyhľadávaní, tiež nespôsobujú žiadne problémy.

Čítať:  Čo sú kľúčové slová s vysokým úmyslom & Ako ich používať v SEO

Takže z tohto hľadiska je niekedy zložité pozrieť sa na celkový počet stránok v porovnaní so stránkami, ktoré sa skutočne zobrazujú vo výsledkoch vyhľadávania. Ďalšia vec, ktorú možno treba mať na pamäti pri takejto otázke, je, že niekedy má zmysel sústrediť sa viac na menej stránok, len aby ste získali tú strategickú výhodu mať menej stránok, ktoré sú silnejšie, než mať veľa stránok. kde v podstate riedite hodnotu.

Ak máte týchto 1 000 strán a každá z nich poskytuje malý kúsok z väčšieho obrazu, tak tých 1 000 strán bude mať pravdepodobne ťažké hľadať. Zatiaľ čo ak toho dokážete skombinovať do, neviem, možno 10 stránok, tak tých 10 stránok bude obsahovať veľa informácií a možno aj veľa hodnoty v porovnaní so zvyškom vášho webu, a možno budete mať jednoduchšie hodnotenie pre druh širších hľadaných výrazov týkajúcich sa tejto témy.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE