Hosting vášho podcastu pomocou WordPress

V posledných rokoch sa podcasty vyvinuli. Najpopulárnejšie podcasty, ktoré boli kedysi špecializovaným záujmom, počúvajú milióny ľudí. Podcast môže zverejniť ktokoľvek, kto má internetové pripojenie, mikrofón a má čo povedať. Firmy využívajú podcasty ako súčasť svojej obsahovej marketingovej stratégie. Populárne podcasty priťahujú značné množstvo peňazí na reklamu, najmä preto, že ich špecifická príťažlivosť umožňuje cielenú reklamu.

Ale akonáhle bol podcast zaznamenaný, musí byť umiestnený online. Na rozdiel od blogového príspevku sa podcast nedá len nahrať na webovú stránku – ide o hostovaný zvukový súbor, nie podcast. Predtým, ako sa pozrieme na úlohu, ktorú hrá WordPress pri hosťovaní podcastov, poďme diskutovať o rôznych komponentoch, ktoré tvoria podcast.

Anatómia podcastu

Najdôležitejšou súčasťou podcastu je samozrejme zvukový súbor. Zvukový súbor môcť byť hosťované na rovnakom serveri ako stránka WordPress, ale väčšina podcasterov sa rozhodla použiť externý hosting súborov navrhnutý na tento účel. Súbory podcastov sú veľké a môžu sa napáliť cez šírku pásma hostiteľského účtu WordPress.
Hoci tradičná webová stránka nie je pre podcast nevyhnutne potrebná, väčšina podcastov má svoju stránku. Používa sa na propagáciu podcastu, na zobrazenie poznámok k reláciám a stránka je potrebná, ak má byť podcast objaviteľný pre Google a iné vyhľadávače.
Ďalej je to RSS kanál. Rovnako ako blog, aj podcast má informačný kanál RSS. Na rozdiel od blogu je však informačný kanál nevyhnutnou súčasťou podcastu. Pre poslucháčov podcastov je nezvyčajné navštíviť webovú stránku podcastu, aby si vypočuli, namiesto toho používajú vyhľadávacie nástroje aplikácie podcastov, ktoré poskytujú výsledky z adresára podcastov.
Podcasty sa odosielajú do adresárov prostredníctvom informačného kanála RSS. Bez informačného kanála RSS neexistuje žiadny zoznam adresárov. Informačný kanál RSS tiež používajú aplikácie podcastov na zoznam epizód, objavovanie nových epizód a sťahovanie súboru podcastu.
WordPress poskytuje dve dôležité časti podcastu: webovú stránku a informačný kanál RSS – tri, ak chcete hostiť aj zvukové súbory podcastov na serveri WordPress.

Čítať:  Zvyšuje sa vaše skóre pomocou četov?

WordPress a podcasty

Informačný kanál RSS pre podcast sa trochu líši od informačného kanála RSS používaného blogom: obsahuje „prílohu“ pre zvukový súbor a ďalšie informácie, ktoré nie sú súčasťou štandardného informačného kanála. Nie je to tak dávno, čo bolo vytváranie podcastového RSS feedu trochu utrpením, no dnes už existujú výborné WordPress pluginy, ktoré sa o to postarajú.
Vážne jednoduchý podcasting (SSP) je jedným z najplnohodnotnejších riešení podcastingu dostupných pre WordPress. Uľahčuje vytváranie podcastového kanála vhodného na odosielanie do adresárov podcastov vrátane iTunes, Stitcher a Google Play. Zahŕňa tiež prehrávač médií, ak by ľudia chceli počúvať prostredníctvom vašej stránky WordPress. Mediálne súbory môžu byť hosťované na akejkoľvek hostiteľskej platforme tretej strany alebo na samotnej stránke. SSP má svoj vlastný ekosystém doplnkov, ktorý zahŕňa užitočné doplnky, ako je analýza podcastov.
WordPress v kombinácii s hostingom WordPress s optimalizovaným výkonom a doplnkom Seriously Simple Podcasting poskytuje všetko, čo potrebujete na publikovanie svojich podcastov.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE