Hostinger Report odhaľuje prekvapivé projekcie a nové trendy v globálnom hyper-rastovom stave elektronického obchodu

ATLANTA, GA. 1. mája 2024 /PRNewswire/ — Hostinger, prémiový poskytovateľ hostingu optimalizovaný pre WordPress, WooCommerce a Magento, dnes vydal komplexnú správu o globálnom stave elektronického obchodu s podrobnými prognózami rastu pre USA, Áziu, Južnú Ameriku a Spojené kráľovstvo.

Správa tiež načrtáva, ako môžu majitelia obchodov s elektronickým obchodom rozšíriť svoje publikum, využiť rastúce trendy elektronického obchodu a optimalizovať svoju online prítomnosť.

Globálny rast elektronického obchodu podnietil pandémiu

Keďže sa predpokladá, že elektronický obchod do roku 2026 dosiahne 8,1 bilióna dolárov, je pre každého jednoduchšie a dostupnejšie vstúpiť na trh s vlastným internetovým obchodom.

V prvých mesiacoch globálnej pandémie sa predaj elektronického obchodu urýchlil rozsiahlymi blokádami a medziročne vzrástol o 77 %.

Spojené štáty americké sa môžu pochváliť druhým najväčším trhom elektronického obchodu – druhým po Číne, zatiaľ čo Singapur sa stal najrýchlejšie rastúcim trhom elektronického obchodu na svete.

AI a rozvíjajúce sa spôsoby nakupovania online

Pri pohľade do budúcnosti sa predpokladá, že sociálny obchod do roku 2025 strojnásobí svoj podiel na predaji. Takmer tretina spotrebiteľov Millennial a Gen Z hľadá pri nakupovaní online viac technológií rozšírenej reality (AR) a virtuálnej reality (VR).

A viac ako polovica spotrebiteľov Gen Z považuje odporúčania influencerov za veľmi vplyvné pri ich nákupných rozhodnutiach – čo je výrazný odklon od 0 % Baby Boomers.

Čítať:  10 osvedčených postupov pre bezpečnosť elektronického obchodu

„Vzhľadom na to, že digitálna krajina sa vyvíja spolu so spotrebiteľskými návykmi, je dôležité, aby majitelia online obchodov držali krok,“ hovorí Terry Trout, viceprezident pre marketing.

„V Hostinger sme hrdí na to, že pomáhame organizáciám všetkých veľkostí začať, spravovať a rozširovať ich online podnikanie – a robíme to už 23 rokov.“

Vďaka množstvu ponúk od podnikovej úrovne cez malé a stredné podniky až po začínajúce trhy podporuje Hostinger viac ako 500 000 stránok a obchodov po celom svete s plne spravovaným hostingom pre WordPress, WooCommerce, Magento a ďalšie.

„Je zaujímavé vidieť, že elektronický obchod rastie celoplošne – a spôsobmi, ktoré sme doteraz nevideli. Dúfame, že objasnenie rozširujúceho sa prostredia elektronického obchodu bude inšpirovať k ďalšej transformácii. V Hostinger je naším cieľom pomôcť majiteľom online firiem snívať vo veľkom a robiť viac online,“ dodáva Trout.

Drastický rast mobilných nákupov a konverzných pomerov

Čo sa týka spotrebiteľských trendov, mobilný elektronický obchod vzrástol od roku 2015 o 88 %.

Spotrebitelia trávia viac času nakupovaním na svojich mobilných zariadeniach a sú tiež náchylnejší na nákupy, pričom priemerná miera konverzie elektronického obchodu rastie na 3,65 %.

Medzi hlavné faktory, ktoré ovplyvňujú rozhodnutie o kúpe, patrí bezplatná doprava, po ktorej nasledujú zľavy a recenzie od iných kupujúcich.

Ak sa chcete dozvedieť viac o globálnom stave elektronického obchodu, nových trendoch a o tom, ako môžu majitelia internetových obchodov využiť výhody a vyniknúť na rozvíjajúcom sa trhu elektronického obchodu, navštívte Nextes.net alebo si prečítajte celú správu: Ohromujúce štatistiky elektronického obchodu, ktorým je potrebné venovať pozornosť v roku 2024.

Čítať:  Výzva o peňažných tokoch agentúry WordPress

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE