Hostinger zamestnanec pomáha predchádzať samovraždám pomocou textovej linky pomoci

Požiadať o pomoc môže byť rovnako ťažké ako situácia, ktorú prežívate. Napriek vplyvu, ktorý má na nás všetkých, zostáva duševné zdravie v našej kultúre stigmatizované. Medzi touto stigmou a zdrojmi, ktoré sú cenovo nedostupné, resp vzácny — veľa ľudí nedostáva služby duševného zdravia, ktoré potrebujú.

Keďže máj je mesiacom povedomia o duševnom zdraví a vyvrcholí dňom Memorial Day, zameriavame sa na skúsenosti jedného z našich zamestnancov a projekt, na ktorom pracuje.

Manažér pridruženého programu Hostinger Chris Stone slúžil v americkej armáde 6 (aktívny) + 2 (neaktívny) rok. Predtým, ako dostal čestné prepustenie, strávil čas v Pacific Theatre na oddelení pre občianske záležitosti. Chris, manžel a otec piatich detí, píše aj vojenskú beletriu a je webový vývojár na voľnej nohe.

Tvárou v tvár nepredstaviteľnej strate

Po jeho vojenskej kariére zasiahla tragédia bližšie k domovu. Chrisovej manželke a desaťročnej najlepšej kamarátke diagnostikovali rakovinu prsníka.

Keď bojovala čo najlepšie, Chris navštívila obchod s reštauračnými potrebami, aby si kúpila poháre s horčičnými semienkami – prikývla pasáž z biblie ktorý hovorí, že hory prenesiete s vierou veľkosti horčičného zrnka. Do každej miestnosti domu umiestnil poháre, aby manželke pripomenul, že nič nie je nemožné.

Žiaľ, svoj boj s rakovinou prehrala a zomrela vo veku 30 rokov.

Ako každý, kto sa vyrovnáva so stratou, aj Chris hľadal pokoj. Útechu našiel v vzrušujúcich aktivitách, ako je zjazdové lyžovanie, surfovanie a pretekanie na rýchlych motocykloch.

Chris sa zapájal do riskantného správania, ktoré ohrozilo jeho život – niečo lekári uznávajú ako formu samovražedných myšlienok, ale závažnosť toho môže byť stratená u niekoho, kto sa stále lieči. Vzrušenie z rýchlosti do neho vnieslo život a nahradilo jeden extrémny pocit druhým.

Čítať:  Udržujte svoj web rýchly pomocou Mod_PageSpeed

Keď Chris havaroval na motorke rýchlosťou 165 mph, jeho vnútorná bolesť sa zmenila na fyzickú bolesť. Roztrhol si päť hrudných stavcov, prepichol pľúca a zlomil nespočetné množstvo kostí. Vďaka svojej prilbe, ktorá sa pri náraze zničila, pád prežil.

Chrisovi však povedali, že sa už nikdy nepohne od pása nadol a bol diagnostikovaný ako T4 paraplegik.

Dlhá cesta k zotaveniu

Zotavenie nebolo ani zďaleka jednoduché.

Byť obklopený inými v bolestiach, ktorí často kričali alebo vydávali strašné zvuky, sťažovalo cítiť sa dobre alebo dokonca mať rád sám seba. Chris strávil týždne rehabilitáciou u terapeutov, úľavou od bolesti a zdravotníckymi pracovníkmi, ktorí mu pomáhali s citlivejšími potrebami.

Bezmocnosť spoliehať sa na druhých, najmä ak je jeho identita spätá s tým, že je servisným pracovníkom, poškodzovala jeho psychiku.

Chrisovi sa dostalo aj poradenstva, čo možno pred nehodou nevyhľadával. V tomto bode už nezvládal len smútok, ale spracovával aj svoju vlastnú traumu.

Počas tejto doby Chris požiadal, aby ho vzali na strechu na čerstvý vzduch. Keď zostal sám, rozprával sa so svojou zosnulou manželkou a prosil o silu žiť pre ich dve malé deti.

Niekedy sa v rozjímaní nakláňal cez okraj budovy.

“Nechcel som sa zabiť, ale už som to nechcel byť.”

V Spojených štátoch zhruba 4 % majú samovražedné myšlienky. Viac ako 50 % jedincov so samovražednými myšlienkami nedostáva služby duševného zdravia. Chris sa nakoniec pokúsil o samovraždu, predávkoval sa liekmi proti bolesti a vínom. Našťastie prežil.

Čítať:  Cardd vs Linktree: Porovnanie

Počas 72-hodinového zadržania bol Chris obklopený ďalšími, ktorí boli v zlom stave. „Ste okolo ľudí, o ktorých viete, že zomrú. Nechcel som byť v ich blízkosti,“ povedal Chris. “Tak som sa vybral do knižnice.”

V miestnosti plnej paperbackov Chris hľadal rozptýlenie. To, čo dostal, bolo niečo oveľa zmysluplnejšie.

Chris prehľadal miestnosť po niečom zaujímavom a zobral knihu. Listoval v nej a otvoril kapitolu s názvom „Hory sa niekedy nehýbu“. Takmer neuveriteľne bol príbeh o tom, ako pastor radil mužovi, ktorý prišiel o manželku na rakovinu prsníka.

Tento moment bol pre Chrisa kľúčový. Keď bol na streche rehabilitačného zariadenia, povedal, že nemal odvahu to absolvovať. Keď sa predávkoval, chce to vzdať. Keď videl tú kapitolu, pripomínajúcu pasáž z horčičného semena, jeho perspektíva sa začala meniť.

“Dobre. Chápem. Nemal by som prestať,“ povedal si.

Počas šiestich mesiacov Chris, ktorý bol diagnostikovaný ako paraplegik T4, prekonal všetky prekážky a začal chodiť s jednobodovou palicou.

Ochrana životov veteránov

O viac ako dvadsať rokov neskôr má Chris ďaleko od strechy na siedmom poschodí a nemocničných postelí. Dokáže chodiť aj bez palice. Prežíva ďalšiu kapitolu svojho života a skúma koníčky, ktoré sú objektívne oveľa bezpečnejšie.

Počas práce na románe o vojenskom thrilleri Chris hľadal technickú presnosť iného opravára: operátora armádnych špeciálnych síl 1. úrovne, ktorý mal viac ako 600 misií v Delte (The Unit). Jeho časté rozhovory pomohli podnietiť nápad.

Chris Stone vyšiel zo svojich temných dní triumfálne – stretol ženu, ktorá sa stala jeho najlepším priateľom, manželkou a spriaznenou dušou. Mal tri krajšie deti a každý deň pracuje na niečom väčšom.

Čítať:  Vytvorte sociálnu stratégiu založenú na údajoch pomocou sociálnych trendov

Pri udržiavaní kontaktu s ostatnými veteránmi si Chris uvedomil, že každodenné kamarátstvo je životnou líniou. Jednoduchý text alebo krátka registrácia môže zmeniť život. Presnejšie povedané, môže predĺžiť a chrániť život.

Existujú lekárske zdroje, programy PTSD a centrá špeciálne pre veteránov – ale to všetko je zoskupené v rovnakej kategórii. Je to pomoc. Či už je to hrdosť, dostupnosť alebo jednoducho neschopnosť uvedomiť si, že ich potrebujete, mnohí nevyhľadávajú veľmi potrebné služby duševného zdravia.

Toto nie je striktne vojenské myslenie – je to zakorenené, spoločenské. Často si myslíme, že by sme sa s tým mali len „vyrovnať“ a ticho trpieť.

Približne dve tretiny jedincov s poruchami duševného zdravia sa nelieči. Jedným z mnohých nešťastných vedľajších účinkov neliečeného duševného zdravia je zvýšené riziko samovrážd. Približne 8 % jedincov s poruchami duševného zdravia predpokladá sa, že im hrozí samovražda.

Nikto tomu nerozumie lepšie ako príslušníci našich ozbrojených síl. Samovražda je druhá hlavná príčina smrti v americkej armáde. Miera samovrážd medzi veteránmi je výrazne vyššia ako u civilného obyvateľstva. Štúdia z roku 2013 odhalila, že miera samovrážd medzi civilnými obyvateľmi na 100 000 bola 14. Medzi veteránmi to bolo 30.

V súčasnosti približne Každý deň zomrie samovraždou 22 veteránov.

Text na deň na záchranu životov

Chris, webový vývojár vo svojom voľnom čase, vytvoril webovú stránku, 22Text0.com. Cieľom je prilákať sponzorstvo a technické know-how na vývoj systému pre dobrovoľníkov, ktorí budú denne posielať správy veteránom.

Čítať:  Každý hovorí o miestnostiach Facebook Messenger, ale čo pre vás znamenajú?

To by sa uskutočnilo prostredníctvom zabezpečenej databázy čísiel mobilných telefónov veteránov. Tento text, spojenie, ktoré by inak možno nemali, by mohlo znamenať rozdiel medzi životom a stať sa štatistikou.

„Dokážem vytvoriť túto webovú stránku, ale nemám schopnosti spojiť túto technológiu,“ hovorí Chris.

Chcel by byť schopný vytvoriť prostriedky na to, aby dobrovoľníci napísali: „Hej, dúfam, že si dnes skvelý,“ a poslali to priamo veteránovi.

Text možno nie je ekvivalentom terapie, ale toto spojenie dáva ľuďom niečo, na čo sa môžu tešiť. Je to pripomienka, že je tu niekto, kto sa o vás nemusí starať – napríklad lekár alebo terapeut. Je to niekto, kto chce.

Pripojte sa ku kauze 22Text0.com

Chris hosťuje 22Text0.com na serveroch Hostinger a aktívne sa snaží sponzorovať svoju vec. Sme radi, že volá Hostinger domov. Sme vďační za Chrisa, jeho služby a za obrovskú vec, ktorú každý deň podporuje.

Chris verí, že pár slov môže znamenať obrovský rozdiel. „Ďakujem za vašu službu“ alebo „Dúfam, že máte skvelý deň“ – takéto pozitívne afirmácie stačia na to, aby zmenili niečí svet. Ak poznáte alebo vidíte veterána, povzbudzuje vás, aby ste vyjadrili svoje uznanie.

Požičiajúc si riadok od svojho bývalého nadriadeného, ​​vrtného seržanta Harrisa, dodáva: “Ak ste schopní odpovedať, ste zodpovedný.”

Ak máte záujem sponzorovať 22Text0.com alebo pomôcť s technickým koncom tohto projektu, kontaktujte Chrisa Stonea na @ChrisStoneBooks.

A ak poznáte veterána – napíšte mu ešte dnes.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE