HP Omen Transcend 16: Raj pre hráčov a editorov videa

Spoločnosť HP inovovala svoj herný notebook Omen 16 na Transcend 16 s najnovším hardvérom pre hybridný životný štýl. Môže sa pochváliť veľkým, jasným displejom s obnovovacou frekvenciou 240 Hz, ktorú nájdete len v špičkových herných notebookoch. Transcend 16 má najnovší procesor Intel Core i7 13700HX a výkonný mobilný GPU RTX 4070. Spoločnosť HP je poháňaná obrovskou batériou s kapacitou 97 Wh a tvrdí, že môžete získať až 9 hodín výdrže batérie. Zostáva tento notebook verný svojim tvrdeniam? Po týždňovom testovaní tu je naša hĺbková recenzia herného notebooku HP Omen Transcend 16.

Recenzia HP Omen Transcend 16

HP Omen Transcend 16 s procesorom Intel Core i7 13700HX a výkonným RTX 4070 a 16 GB RAM spárovanou s 1TB SSD stojí 2 09 990 INR. Vrátane herných slúchadiel Hyperx Cloud II v balení je príjemným dotykom a najlepším doplnkovým príslušenstvom pre herný notebook. Pozrime sa, čo ešte pre nás HP vložilo do krabice.

Rozbalenie HP Omen Transcend 16

  • Notebook HP Omen Transcend 16
  • 280W napájací adaptér
  • Herná náhlavná súprava HyperX Cloud II

HP Omen Transcend 16: Dizajn

HP Omen Transcend 16 dodržiava konštrukčné princípy svojich dobre prijímaných herných notebookov série Omen 16. Značka prevzala všetky pozitívne vlastnosti HP Omen 16 a vytvorila jeho lepšiu a vylepšenú verziu. Notebook sa môže pochváliť šasi zo zliatiny horčíka a hliníka, vďaka čomu je odolný a zároveň si zachováva hmotnosť zvládnuteľnú pre herný notebook.

Recenzia HP Omen Transcend 16

Minimalistický dizajnový prístup pre Transcend 16 je bez akýchkoľvek okázalých svetelných pásikov alebo veľkých svietiacich log, ktoré sa zvyčajne nachádzajú na herných notebookoch. Len značka OMEN na veku má lesklý povrch. Tiež tenký pásik je umiestnený smerom hore a prechádza pozdĺž dĺžky notebooku. Toto musí byť linka antény pre lepší príjem a spoločnosť HP sa snažila čo najlepšie ju hladko zladiť s farbou a povrchom veka.

V spodnej časti notebooku je toho tiež veľmi málo. V spodnej časti je veľa vetracích otvorov a dlhé gumené nožičky. Duálne reproduktory sú umiestnené v spodnej časti na oboch stranách, aby vytvorili širší zvukový profil. Zadný panel je skosený smerom k okrajom, aby notebook vyzeral tenší, než je.

Recenzia HP Omen Transcend 16

Porty

Pokiaľ ide o porty, veci na tomto notebooku začínajú byť zaujímavé, pretože umiestnenie bolo na Transcend 16 urobené krásne. Všetky dôležité porty sú umiestnené vzadu, vrátane napájacieho portu, portu HDMI, ethernetového portu a jedného USB 3.2 prístav. K týmto portom môžete pripojiť svoje zariadenia a pri práci alebo hraní sa už nebudete obťažovať.

Mám rád tento typ usporiadania portov, pretože zvyčajne, keď pracujem s kreatívnym softvérom, ako je Premiere, Photoshop alebo Illustrator, pripájam svoj laptop k externému monitoru. Po pripojení je ľavá aj pravá strana notebooku voľne použiteľná bez toho, aby bola viazaná káblami a konektormi. Rovnako je to aj pri hraní na tomto notebooku s ethernetovým pripojením. Port USB na zadnej strane pomáha pripojiť prijímač myši, aby ste na tomto notebooku získali úplný zážitok „bez káblov“.A to nie je všetko; získate ďalší port USB na pravej strane a dva porty Thunderbolt 4 na ľavej strane. Na ľavej strane je tiež kombinovaný port pre slúchadlá a mikrofón. Ďalšou vecou, ​​ktorú má tento notebook dostatok, sú vetracie otvory; dva vzadu, jeden na oboch stranách, jeden nad klávesnicou a jeden dole. Tieto chladiace otvory sú dostatočné na to, aby skrotili dva silné čipy vo vnútri; Core i7 13900HX a RTX 4070.

Čítať:  Hotové verzus riešenia na mieru: Čo si vybrať pre svoje flotilové podnikanie

Recenzia HP Omen Transcend 16

Vysoký tvarový faktor

HP Omen Transcend 16 sa zdal o niečo vyšší ako bežný herný notebook a čoskoro sme pochopili prečo. Po otvorení notebooku sa objaví veľký 16-palcový displej s pomerom strán 16:10 a tenkými rámikmi na troch stranách. Spodný rám je výrazne hrubší ako ostatné tri strany. Na hornom ráme sa nachádza 1080p kamera s podporou Windows Hello, ktorá vám umožňuje prihlásiť sa do notebooku skenovaním tváre.

Mikrofón je umiestnený na oboch stranách modulu kamery pre videohovory a bežné streamovanie. Svetelný senzor, ktorý sa nachádza vedľa neho, rozpoznáva okolité svetlo a podľa toho upravuje jas displeja. Vďaka antireflexnej vrstve je viditeľnosť vonku celkom dobrá, pretože eliminuje odrazy. Viac o displeji poviem neskôr v recenzii.

Prémiové materiály

Doska notebooku je tiež vyrobená z rovnakej kovovej zliatiny ako ostatné diely, čo vyzerá skvele a zvýšená opierka dlaní zaisťuje, že sa obrazovka nedotýka klávesnice, keď je notebook zatvorený. Klávesnica má jedinečné rozloženie, aké som ešte nevidel na žiadnom notebooku; viac neskôr. Veľký trackpad je umiestnený trochu mimo stredu, aby bol lepšie dosiahnuteľný.

Nad klávesnicou je umiestnený veľký prieduch na prívod čerstvého vzduchu na chladenie notebooku. Celá paluba má rovnakú povrchovú úpravu ako veko, čo pôsobí prémiovo. Celkovo notebook vyzerá fantasticky vďaka svojmu tenkému tvaru a minimalistickému dizajnu. Poďme sa rýchlo pozrieť na kvalitu zostavenia HP Omen Transcend 16.

HP Omen Transcend 16: Kvalita zostavenia

V prípade herných notebookov sú výkon a prenosnosť navzájom nepriamo úmerné; tj, keď je jeden vylepšený, druhý sa zmenšuje. Aj keď spoločnosť HP nemohla tento zákon porušiť, oceňuje sa snaha odstrániť medzeru medzi nimi. Notebook je určite ťažký, keďže ide o herný notebook.

Recenzia HP Omen Transcend 16

HP Omen Transcend 16 má hrúbku približne 20 mm a váži viac ako 2 kg. Napriek tomu, že je vyšší, tento notebook sa dá ľahko zasunúť do každodenného batohu. Spárovaním notebooku s jeho napájacou tehlou sa však celková hmotnosť balenia zvyšuje na približne 3 kilogramy. Na túto jedinú vec by ste sa mali pripraviť, ak si plánujete kúpiť tento notebook.

Recenzia HP Omen Transcend 16

Ako už bolo spomenuté, prenosný počítač je pevný a spoločnosť HP použila zliatinu horčíka a hliníka, aby bol prenosný počítač odolný a ľahký. Na palube je malý alebo žiadny flex, dokonca aj na časti klávesnice. Displej je tiež pripojený cez robustný pánt a tuhosť tohto pántu mi prišla perfektná. Veko môžete zdvihnúť jednou rukou a displej tak zostane pevný v akomkoľvek uhle.

Displej sa pri pohybe do uhla trochu kýve, ale to nie je príliš na zahodenie. Displej je možné otvoriť maximálne o 180 stupňov, čo je skvelé na používanie notebooku na stojane. Gumové nožičky v spodnej časti sú dostatočne veľké a pevné, aby udržali notebook stabilný na akomkoľvek povrchu.

HP Omen Transcend 16: Displej

Displej je dôležitou súčasťou herného notebooku a spoločnosť HP ho vyzdvihla vo všetkých aspektoch, má však svoje výhrady, ale o nich vám poviem neskôr. Najprv si pozrite špecifikácie a čo je na tomto displeji dobré. Ide o 16-palcový QHD displej s rozlíšením 2560 x 1600 a obnovovacou frekvenciou 240 Hz.

Recenzia HP Omen Transcend 16

HP to nazýva prvým mini LED displejom na notebooku, ale je to len fantastický spôsob, ako povedať IPS displej s lepším podsvietením. Dodáva sa s jasom 1 000 nitov a antireflexnou vrstvou, ktorá zlepšuje použiteľnosť vonku. Mini LED technológia zvyšuje jas a kontrast displeja.

Recenzia HP Omen Transcend 16

Spoločnosť HP použila displej s pomerom strán 16:10, aby bol notebook príťažlivý pre tvorcov obsahu. To dáva užívateľom ďalšiu výhodu pri práci s kreatívnym softvérom, ako je Premiere Pro. V hrách to však nerobí nič okrem toho, ak hráte nejaké MOBA alebo strategické hry ako LOL alebo DOTA.

Vysoká obnovovacia frekvencia

Displej má dynamickú obnovovaciu frekvenciu, ktorá vám umožňuje vybrať si medzi 60 Hz až 120 Hz alebo 120 Hz až 240 Hz. Ak chcete, môžete nastaviť obnovovaciu frekvenciu na 60 Hz alebo 120 Hz, aby ste ušetrili trochu batérie. Obnovovacia frekvencia displeja sa automaticky prepne na 60 Hz, aby sa šetrila batéria. Môže byť nútený zostať na frekvencii 240 Hz, aj keď je notebook napájaný z batérie.

Displej je jasný, takže sledovanie filmov alebo hier je potešením, ale počas mojej kontroly som našiel nejaké problémy. Po prvé, tento displej nepodporuje HDR, takže nemáte šťastie, ak chcete sledovať obsah HDR. Po druhé, farby na displeji nie sú také výrazné a prirodzené, ako by mali byť. Tento obsah som testoval z viacerých streamovacích služieb, ale výsledky zostali rovnaké.

Čítať:  Wix vs WordPress: Ktorá z nich je lepšia platforma pre SEO?

Na notebooku, ktorý bude vždy pár metrov od vašej tváre, nezáleží; pozorovacie uhly sú celkom skvelé. Jas je trochu ovplyvnený, ale farby zostávajú rovnaké, bez ohľadu na to, z akého uhla sa na to pozeráte. Čas odozvy displeja je 7 ms, čo sa zdá byť veľa v porovnaní s 1 ms alebo 3 ms, ktoré sa zvyčajne vyskytujú na displejoch moderných herných notebookov.

Dobrý displej

Na tomto displeji som nenašiel žiadne trhanie obrazovky ani rozmazanie pohybu pri hraní hier alebo posúvaní dokumentov. Celkovo je displej dostatočne dobrý pre tvorcov obsahu aj pre hráčov. To však neznamená, že tento displej je dokonalý; Videl som lepšie displeje na cenovo dostupných notebookoch ako tento.

Recenzia HP Omen Transcend 16

Vždy radšej hrám v noci v slabo osvetlenej miestnosti. Spoločnosť HP na to myslela a poskytla funkciu DC stmievania na zníženie blikania. Tento displej spĺňa štandardy TÜV pre nízke modré svetlo, aby boli oči v bezpečí znížením škodlivého modrého svetla.

HP Omen Transcend 16: Klávesnica a trackpad

Transcend 16 má RGB klávesnicu s jedinečným rozložením, aké som ešte nevidel. Klávesnica vyzerá ako ktorákoľvek iná klávesnica na hernom notebooku, kým sa nepozriete na správnu časť. Táto pravá časť obsahuje pole 9 kláves navrchu a klávesy so šípkami pod ňou. Pripadá mi to ako úplné plytvanie miestom, až na to, že ostatné klávesy Omen Gaming Hub sú zbytočné.

Recenzia HP Omen Transcend 16

Namiesto týchto kláves mohlo HP posunúť klávesnicu doprava a pridať rad makro kláves na ľavej strane. Alebo numerická klávesnica by bola skvelým doplnkom na pravú stranu namiesto týchto kláves. Ďalšou zvláštnou voľbou je umiestniť tlačidlo napájania medzi klávesy F12 a Del. Mal som problém dostať sa do rúk na túto klávesnicu, aby som robil svoje každodenné úlohy.

Recenzia HP Omen Transcend 16
Recenzia HP Omen Transcend 16

Ak odhliadneme od carpingu, klávesy sú veľmi cvakavé, čo mám rád, a klávesy sa príliš nekývajú. Sú dobre rozmiestnené a veľkosť kľúča je ideálna pre všetky veľkosti rúk. Kľúčové cestovanie je tiež veľmi menšie, ideálne podľa môjho vkusu. Dodáva sa so zabudovanou technológiou anti-ghosting, takže počas mojich herných stretnutí som nezaznamenal žiadne chybné vstupy.

Recenzia HP Omen Transcend 16

RGB osvetlenie

Klávesnica je vybavená osvetlením RGB pre jednotlivé klávesy, ktoré je možné prispôsobiť viac, než si dokážete predstaviť. Implementácia sa mi páčila, pretože rýchle režimy osvetlenia RGB w10 sa dajú rýchlo prepínať pomocou kláves FN + čísel. Softvér umožňuje vytvárať profily RGB, ktoré vám umožňujú nastaviť a ovládať podsvietenie jednotlivých kláves. Umožňuje vám tiež ovládať osvetlenie RGB pre podporované príslušenstvo.

Trackpad je pomerne veľký a povrchová úprava zodpovedá zvyšku notebooku. Bohužiaľ, toto nie je trackpad Glasstop, ale stále je skvelý na dotyk. Citlivosť a odmietnutie dlane sú dokonalé; Schválne som sa snažil poklepať si dlaňou pri písaní na klávesnici. Prekvapivo ani raz nezaznamenalo moju dlaň ako dotyk. Dobrá práca, HP!

Trackpad podporuje multitouch a nie sú na ňom viditeľné žiadne tlačidlá. Kliknutia nie sú veľmi uspokojivé, ale je to v poriadku, pretože som bol zvyčajne zaneprázdnený hraním hier na notebooku. Podporuje tiež gestá a Windows 11 vám umožňuje prispôsobiť gesto.

HP Omen Transcend 16: OS a softvér

V tomto notebooku máte predinštalovanú edíciu Windows 11 Home s podporou jedného jazyka. Existuje nejaký bloatware, ale nie je to veľký problém. Okrem aplikácií od spoločnosti HP som našiel aplikáciu Dropbox a niekoľko aplikácií od spoločnosti HP, napríklad HP Quickdrop. Aplikácia Dropbox je nainštalovaná z dôvodu spolupráce spoločnosti HP, ktorá poskytuje jeden rok bezplatného cloudového úložiska. Na zdieľanie súborov medzi zariadeniami môžete použiť HP Quickdrop. Technicky teda nejde o bloatware, ak ich chcete používať; v opačnom prípade ich môžete odinštalovať.

HP Omen Gaming Hub je komplexné riešenie pre rôzne prispôsobenia výkonu na Transcend 16. Môžete tu robiť veľa, napríklad skontrolovať životné funkcie notebooku, prispôsobiť osvetlenie klávesnice, upraviť výkon a ďalšie. K dispozícii je tiež obchod s názvom Fanatical, kde si môžete kúpiť hry za zvýhodnené ceny. Klávesnica rýchleho spustenia sa nachádza na klávesnici na spustenie tohto nástroja vždy, keď je to potrebné. Tento kláves je umiestnený samostatne na klávesnici, čím je lepšie predísť náhodnému spusteniu.

Čítať:  Ako vylepšiť a zlepšiť kvalitu videa

Recenzia HP Omen Transcend 16
Recenzia HP Omen Transcend 16

Pre ladenie výkonu získate automatické zvýšenie výkonu pri hraní hier. Otáčky ventilátora je tiež možné nastaviť podľa vašich predstáv. Môžete dokonca vytvoriť vlastnú krivku ventilátora; Nikdy som nevidel notebook, ktorý by vám to umožnil. Tieto možnosti ladenia výkonu odlišujú spoločnosť HP od konkurencie. A to je druh ladenia výkonu, po ktorom hráč v hernom notebooku túži.

Dobroty

Spoločnosť HP pribalila k notebooku niekoľko vychytávok, ktoré používateľovi pomôžu začať. K dispozícii je jeden mesiac XBOX Game Pass Ultimate a je dodávaný s 25 GB úložného priestoru Dropbox pre multitaskerov na jeden rok. Dodáva sa aj s balíkom MS Office Home and Student 2021 pre študentov vysokých škôl. Je tu ešte jedna dobrota, o ktorej budem hovoriť v ďalšej časti o kvalite zvuku notebooku.

HP Omen Transcend 16: Kvalita zvuku

Spoločnosť HP je k používateľom veľkorysá tým, že ich prémiové herné slúchadlá HyperX Cloud II zabalí do krabice od notebooku. Povieme si o nich krátko; pozrime sa, aké reproduktory máme v Transcend 16. Existujú duálne spodné reproduktory, ktoré vyladila spoločnosť Bang & Olufsen.

HP preskočilo uvedenie výkonu reproduktora v tabuľke špecifikácií, ale môžem predpokladať, že nie sú väčšie ako 2 watty. Tieto reproduktory zvládajú zvuk Dolby Digital a produkujú dobré basy. Aj keď tieto reproduktory nie sú ideálne na hranie hier, filmy si môžete vychutnať vo svojej izbe.

Prečo by ste však mali hrať s reproduktormi notebooku, keď získate tieto úžasné slúchadlá HyperX Cloud II? Vďaka tomu získate plnohodnotný herný zážitok so vstavaným mikrofónom a veľkými náušníkmi. Mikrofón je odnímateľný, takže nemusíte byť celý čas pripojený. Ide o dobre premyslený doplnok k notebooku, pričom hlavným účelom notebooku je hrať na ňom.

HP Omen Transcend 16: Výkon

Transcend 16 má výkonný procesor Intel Core i7 13700HX s GPU NVIDIA RTX 4070. Dostaneme tiež 16 GB DDR5 pamäte a 1 TB PCIe Gen4 NVMe M.2 úložisko. Toto sú najlepšie špecifikácie, ktoré môžete získať za túto cenu práve teraz. Ostatné značky tiež poskytujú podobne kvalitný herný notebook za o niečo vyššiu cenu ako Omen Transcend 16.

Recenzia HP Omen Transcend 16

Intel Core i7 13700HX je výkonný procesor so 16 jadrami a 24 vláknami. Môže sa pochváliť zosilnenou frekvenciou 5,0 GHz. Aj keď na hernom notebooku nebol potrebný taký výkonný procesor, je dobré, že spoločnosť HP zvolila tento procesor pre Transcend 16. Tento procesor dokáže vykonávať náročné úlohy, ako je úprava videa, vykresľovanie, streamovanie atď. -hladný procesor, pretože môže bežať pri 155W TPP max.

Recenzia HP Omen Transcend 16

Pokiaľ ide o GPU, tento notebook má vo svojom jadre NVIDIA RTX 4070, ktorá je opäť veľmi výkonná. Disponuje 8 GB video pamäte GDDR6, ktorá je dostatočná na bezproblémový chod všetkých moderných AAA titulov pri maximálnych nastaveniach. Tento GPU je tiež najlepší na špičkovú úpravu videa a tvorbu obsahu, ktorý dokáže vyťažiť 130 W TGP, keď je zapojený a beží na plný potenciál.

Syntetické benchmarky

Neberte ma za slovo; nech tu všetko hovoria čísla. Spustili sme niekoľko benchmarkov, aby sme otestovali každý hardvér v tomto notebooku.

Značka PC

PC Mark testuje zariadenie na všetky každodenné úlohy. To zahŕňa prácu s mediálnymi súbormi, písanie dokumentov, videokonferencie atď. Aj keď sa tento notebook neobmedzuje len na každodenné úlohy, získal 6193 bodov. Toto skóre je o 100 bodov vyššie ako procesor Core i5 12. generácie triedy desktopov.

Recenzia HP Omen Transcend 16

Geekbench 6

Geekbench 6 je benchmark náročný na CPU a testuje jednojadrový a viacjadrový výkon. Testuje CPU na ľahké každodenné úlohy a náročné úlohy, ako je hranie hier. Tu zabodoval Transcend 16 podľa očakávania; dostal 2510 na jednom jadre a 11495 na viacjadrovom výkone. To prekonalo Core i9 12700KF v jednojadrovom skóre, čo je chvályhodné.

Recenzia HP Omen Transcend 16

Cinebench R23

Spustili sme Cinebench R23, aby sme otestovali výkon vykresľovania pre jednojadrové a viacjadrové prostredia. Skóre opäť vyšlo podľa očakávania; dosiahol skóre 13 427 za viacjadrový a 1 780 za výkon s jedným jadrom.

Čítať:  Ako predať použitý herný notebook Razer online?

Recenzia HP Omen Transcend 16

Značka kryštálového disku

Spustili sme Crystal Disk Mark, aby sme otestovali úložisko, kde výkon Transcend 16 skutočne žiari. Dostali sme rýchlosť čítania cez 7000 MB/s a rýchlosť zápisu približne 2200 MB/s.

Nepozerajme sa na syntetické skóre benchmarkov a robme to, na čo je tento stroj stvorený; hranie. Tu je malý spojler; tento notebook roztrhol každú hru, ktorú sme naň vrhli pri maximálnom nastavení grafiky.

Herné benchmarky

HP Omen Transcend 16 bežal takmer každú hru hladko pri nastavení plnej grafiky. Ak však hry spúšťate v natívnom rozlíšení, tituly ako Cyberpunk 2077 a Doom Eternal zaostávajú za hranicou 60 snímok za sekundu. Povolenie DLSS výrazne pomáha v týchto hrách a zvyšuje výkon dvakrát tak, ako keď je DLSS vypnuté.

Recenzia HP Omen Transcend 16

Toto sú priemerné obnovovacie frekvencie, ktoré sme získali na populárnych AAA tituloch pri rozlíšení 1440 a nastavení grafiky Ultra.

HP Omen Transcend 16: Teploty, chladenie a hluk ventilátora

Thermals na HP Omen Transcend 16 na mňa zapôsobili najviac. Má dvojité nastavenie ventilátora so štyrmi tepelnými trubicami na chladenie systému. Ventilátory sú veľké a majú vysokú hustotu rebier, ktoré tlačia veľa vzduchu naraz.

Recenzia HP Omen Transcend 16

Tieto ventilátory môžu dosiahnuť 5000 otáčok za minútu, aby vytlačili horúci vzduch von zo štyroch prieduchov. Tieto vetracie otvory sú umiestnené nasledovne: dva vzadu a jeden na každej strane. GPU pri hraní hier nikdy neprekročilo 80 stupňov

Nevýhoda tohto masívneho chladiaceho systému; je hluk ventilátora. Vytvára značný hluk ventilátora, keď na ňom spúšťate hru alebo vykonávate náročné úlohy, ako je kódovanie videa. Vo zvyšku času je hluk ventilátora sotva viditeľný, keď netlačíte hardvér na jeho hranice.

HP Omen Transcend 16: Možnosť rozšírenia

Spoločnosť HP dobre premýšľala o možnosti rozšírenia tohto notebooku a pri zoštíhlení celkového tvarového faktora bola vybavená pamäťou RAM vymeniteľnou používateľom. Notebook má dva sloty SODIMM, každý s 8 GB pamäťovou kartou.

Recenzia HP Omen Transcend 16

S primárnym úložiskom je však vybavený iba jeden slot M.2. Ak chcete zvýšiť kapacitu úložiska, musíte vymeniť primárne úložisko. Disk M.2 má chladič, ktorý je skvelý na chladenie pasívneho úložiska pri hraní hier.

HP Omen Transcend 16: Výkon batérie

HP Transcend 16 je dodávaný s 97 Wh batériou, jednou z najväčších, akú môžete do notebooku vložiť. HP tvrdí, že táto batéria vydrží 9 hodín; odkedy som čítal toto tvrdenie, mal som pochybnosti. Takže som testoval túto batériu s vypnutým všetkým možným hardvérom a softvérom, ktorý vyčerpáva batériu. A všetko, čo som dostal, bolo 2,5 až 3 hodiny batérie pri max.

Musíte si uvedomiť, že tento notebook je dodávaný s prepínačom MUX, čo znamená, že ak to nie je potrebné, diskrétny GPU technicky spotrebúva najmenej energie. Skúšal som všetky nastavenia v OMEN Hub, ale nič dobré nevyšlo. Je smutné, že tento notebook neodporúčam, ak od notebooku hľadáte čo i len slušnú výdrž batérie.

Recenzia HP Omen Transcend 16

Nabíjanie je však rýchle; dodáva sa so statnou 280 W napájacou kockou, ktorá napája hardvér náročný na energiu. Táto energetická tehla dokáže nabiť 97 Wh batériu na 100 percent približne za hodinu.

HP Omen Transcend 16: Klady a zápory

Po tom, čo som strávil čas s HP Omen Transcend, tu sú klady a zápory, aby som zhrnul moju recenziu:

Pros

  • Subtílny dizajn s pevnou konštrukciou
  • Dobrá klávesnica a veľký trackpad
  • Bezkonkurenčný výkon
  • Veľa prispôsobení výkonu
  • Skvelý tepelný výkon

Zápory

  • Displej nie je pôsobivý
  • Priemerný výkon batérie

Konečný verdikt HP Omen Transcend 16

HP Omen Transcend 16 je vynikajúcou voľbou pre hráčov, ktorí sú ochotní trochu obetovať kvalitu zobrazenia. Je to fantastická voľba pre profesionálnych editorov videa pre jeho výkonný procesor, ktorý ponúka pôsobivý viacvláknový výkon. Iné známe značky ponúkajú podobné konfigurácie, no HP poskytuje za tento hardvér najlepšiu cenu.

Prečítajte si tiež:

Môžete nás tiež sledovať pre okamžité technologické novinky na Google News alebo ak chcete získať tipy a triky, recenzie smartfónov a gadgetov, pripojte sa GadgetsToUse Telegram Group alebo sa prihláste na odber najnovších recenzií videí GadgetsToUse kanál YouTube.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE