HTC oznamuje pohlcujúce okuliare Vive Flow, ktoré „idú s prúdom“

HTC oznámilo nový headset Vive s názvom Vive Flow. Nová náhlavná súprava je kompaktné, ľahké a pohlcujúce zariadenie s okuliarmi, ktoré váži iba asi 189 gramov, má zorné pole 100 stupňov a obrazovky s kombinovaným rozlíšením 3,2k a obnovovacou frekvenciou 75Hz. Vive Flow bude k dispozícii od novembra.

Náhlavná súprava alebo „okuliare“ sa zdá byť krížencom medzi plnohodnotnou VR headsetom a šikovnými okuliarmi. Iné spoločnosti ako Google dali v minulosti šancu šikovným okuliarom, aj keď s malým úspechom. S odbornými znalosťami HTC v tejto oblasti však bude zaujímavé sledovať, ako sa tento nový produkt vyvinie.

Náhlavná súprava sa bude predávať za 499 USD a bude k dispozícii pre predobjednávky od 14. októbra po celom svete s otvoreným predajom od novembra. Každý, kto si Flow predobjedná, dostane aj puzdro a darčekový balíček so siedmimi kusmi obsahu zadarmo.

V správach: Twitter testuje reklamy v odpovediach; Autori tweetov môžu žať odmeny

Na rozdiel od ostatných zariadení v portfóliu náhlavných súprav HTC spoločnosť toto predáva ako relaxačné zariadenie na meditáciu a zábavu skôr než ako serióznu náhlavnú súpravu VR. Vive Flow má pre uvedenú funkciu nasledujúce funkcie.

  • Meditácia 2.0 vrátane aplikácií ako TRIPP a MyndVR. Pôvodná séria MyndVR A Road to Remember bude k dispozícii aj na headsete.
  • Možnosť sledovať televíziu alebo filmy.
  • Aplikácia pre tréning mozgu, ktoré vám pomôžu precvičiť myseľ.
  • Sociálny zážitok pomocou VIVE Sync.
Čítať:  Kto vyrába Insignia TV? Sú dobrí?

Spoločnosť taktiež spúšťa špeciálny plán predplatného Viveport vedľa VIVE Flow za cenu 5,99 $ / mesiac. Užívatelia tak získajú prístup k niekoľkým aplikáciám, ktoré pokrývajú kategórie, ako je duševná pohoda, tréning mysle, ľahké hranie hier, produktivita a ďalší exkluzívny obsah určený na uvoľnenie mysle.

Ako už bolo spomenuté vyššie, headset váži 189 gramov a je dodávaný s dvoma obrazovkami 1600 x 1600, ktoré používateľom poskytujú kombinované rozlíšenie 3,2 k pri 75 Hz. Získate aj plný 3D priestorový zvuk. Slúchadlá môžu byť napájané z powerbanky a môžu používať váš telefón ako ovládač. Ako možnosti pripojenia získate aj 4 GB RAM a 64 GB interného úložiska s USB-C, Wi-Fi a Bluetooth 5.0.

„S Vive Flow posúva HTC technológiu novým smerom a nezameriava sa na to, čo robíme, ale na to, ako sa cítime. Poskytuje perfektnú príležitosť uniknúť našim štyrom stenám a ponoriť sa do nášho ideálneho prostredia,“ povedala Cher Wang, predsedníčka a generálna riaditeľka HTC, vo štvrtok.

V správach: Google prináša „nepretržité posúvanie“ k anglickým výsledkom mobilného vyhľadávania

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE