Identifikácia cieľového publika pre nový blog

Blog je skvelý spôsob, ako zdieľať informácie alebo nápady s inými ľuďmi. Ak si chcete založiť blog, mali by ste zvážiť, kto je vaša cieľová skupina. To znamená identifikovať ideálneho čitateľa a pochopiť jeho záujmy, zvyky a preferencie.

Existuje niekoľko spôsobov, ako určiť cieľové publikum. Prvým krokom je vykonať prieskum vašich potenciálnych čitateľov. Môžete im napríklad položiť otázky ako: Aký druh tém ich zaujíma? Ako často čítajú blogy? Odkiaľ berú novinky? Keď budete mať nejaké odpovede, môžete začať vytvárať obsah, ktorý zodpovedá ich záujmom.

Ďalšia vec, ktorú potrebujete vedieť o blogosfére, je, že to nie je len jedno veľké šťastné miesto. V skutočnosti sa skladá z mnohých rôznych výklenkov a podskupín. Rôzni ľudia čítajú o rôznych veciach a je dôležité, aby ste to zvážili pred spustením blogu. V opačnom prípade môžete naraziť na problémy s konverziami.

Tým, že budete pracovať na identifikácii svojho cieľového publika ešte pred vytvorením blogu, môžete si lepšie pripraviť cestu k lepším konverziám a predajom svojich ponúk.

Čo presne je cieľové publikum?

Cieľová skupina je definovaná ako špecifická skupina spotrebiteľov, ktorých sa snažíte osloviť vašou reklamnou kampaňou. Toto publikum pozostáva z jednotlivcov, ktorí si s najväčšou pravdepodobnosťou kúpia vaše produkty alebo využijú vaše služby. Ak napríklad predávate softvér na finančné plánovanie, môžete definovať svoje cieľové publikum ako ľudí vo veku 25 – 45 rokov, ktorí žijú v okruhu 50 míľ od New Yorku.

Cieľové publikum je možné určiť na základe demografických údajov, ako je vek, pohlavie, úroveň príjmu, geografická oblasť, záujem, povolanie, koníčky atď. V niektorých prípadoch je možné určiť cieľové publikum aj bez toho, aby ste o svojich zákazníkoch vedeli veľa.

Povedzme napríklad, že prevádzkujete malú sieť reštaurácií s názvom Hungry Jack’s. Viete, že mnohí z vašich hostí sú rodiny s deťmi mladšími ako šesť rokov. Preto môžete ľahko predpokladať, že vašou cieľovou skupinou sú rodičia. Existujú však aj iné spôsoby, ako identifikovať svoje cieľové publikum.

Môžete si položiť otázky ako: Ako vyzerajú moji zákazníci? Ako sa správajú na internete? Majú tendenciu nakupovať online alebo v obchode? Ako často nakupujú? Aké druhy produktov nakupujú?

Tieto otázky vám pomôžu zúžiť vašu cieľovú skupinu a zistiť, ako ju môžete najlepšie predávať.

Definícia cieľového publika

Pojem „cieľové publikum“ sa používa na označenie skupiny ľudí, ktorým oslovujete svoj produkt alebo službu. To zahŕňa demografické údaje aj správanie vašich potenciálnych zákazníkov. Definujete ho na základe svojich znalostí o potrebách a želaniach vašich zákazníkov.

Aká je cieľová skupina? Dobrým príkladom je proces segmentácie zákazníkov. V tomto prípade hovoríme o rôznych typoch spotrebiteľov. Napríklad sú ľudia, ktorí si chcú kúpiť auto, a iní, ktorí si chcú kúpiť dom. Sú dokonca aj takí, ktorí hľadajú niečo úplne iné.

Okrem toho v rámci každého typu spotrebiteľa existujú určité segmenty. Sú napríklad mladé ženy, ktoré rady nakupujú cez internet, starší muži zase preferujú kamenné obchody.

Ak viete, ako vyzerá vaša cieľová skupina, môžete určiť, ako ju osloviť. A budete vedieť, či vaše úsilie funguje.

Rôzne typy cieľového publika

Existuje mnoho rôznych typov publika, z ktorých si môžete vybrať. Môžete si vybrať na základe nasledujúceho:

  • Vek
  • rod
  • príjem
  • Stupeň vzdelania
  • Poloha
  • Jazyk
  • Záujem
  • Povolanie
  • Stav vzťahu
  • životný štýl
  • Demografické údaje
  • Správanie

Môžete dokonca kombinovať viacero atribútov, aby ste našli dokonalé publikum pre váš produkt. Môžete napríklad použiť polohu aj jazyk na vyhľadanie ľudí žijúcich v blízkosti parku. Alebo môžete použiť pohlavie aj záujmy na nájdenie žien so záujmom o záhradkárstvo.

Demografické údaje

Demografické údaje sú dôležité, pretože vám pomôžu lepšie pochopiť publikum. Poskytujú prehľad o tom, čo ľudia chcú, ako sa správajú, odkiaľ pochádzajú atď. Pomocou demografických údajov môžete definovať svoje publikum a podľa toho prispôsobiť svoju marketingovú stratégiu.

Demografické údaje sú užitočné, pretože nám umožňujú vidieť viac podrobností o našom publiku, ako by sme inak videli. Pomáhajú nám identifikovať, kam musíme zamerať svoje úsilie. Ak chceme napríklad zaujať ženy vo veku 25 – 29 rokov, mohli by sme pomocou demografických údajov zistiť, čo ich najviac zaujíma. Potom by sme mohli prispôsobiť znenie reklamy tak, aby sa zaoberalo týmito témami.

To isté platí pre zacielenie na konkrétne skupiny v rámci nášho publika. Ak vieme, že našimi zákazníkmi bývajú muži nad 40 rokov, môžeme sa uistiť, že naše reklamy sú pre nich relevantné.

Čítať:  Najlepšie postupy zabezpečenia siete pre vzdialených a hybridných pracovníkov

Demografické údaje sú sociálno-ekonomické údaje, ktoré popisujú skupiny ľudí na základe určitých charakteristík. Môžete napríklad vyhľadať počet ľudí žijúcich v každom štáte alebo priemerný vek mužov, žien a ďalších osôb v konkrétnom meste. Tieto štatistiky sa používajú na pochopenie toho, ako sa rôzne skupiny ľudí správajú online. Možno budete chcieť vedieť, aké druhy produktov sú medzi tínedžermi najobľúbenejšie, alebo či si konkrétny produkt kupuje viac mužov alebo žien.

Medzi najbežnejšie typy demografických údajov patria:

Vek – Vek je jedným z najdôležitejších faktorov určujúcich nákupné správanie. Vieme, že mladší spotrebitelia míňajú oveľa viac peňazí ako starší.

Pohlavie – Muži majú tendenciu kupovať drahšie veci ako ženy.

Miesto – Ľudia žijúci vo vidieckych oblastiach minú mesačne menej peňazí ako ľudia v mestských centrách.

Rodinný stav – Ženatí ľudia zvyčajne míňajú viac peňazí ako slobodní.

To je dôvod, prečo je dôležité identifikovať tieto konkrétne atribúty vašej demografickej skupiny publika: pretože môžu hrať úlohu pri prispôsobení vašej marketingovej stratégie a stratégie blogovania.

Záujmy a záľuby

Záujmy a koníčky môžu byť jednou z najdôležitejších informácií o vašom zákazníkovi. Povie vám o nich všetko. Môžete vidieť ich záujmy, vášne, záľuby atď.

Na Facebooku sa zobrazuje v časti „O mne“. Ak sa chcete o niekom dozvedieť viac, pozrite si jeho záujmy. Povedia vám presne, čo sa im páči.

Údaje o záujmoch môžete použiť na lepšie pochopenie svojho publika. A môžete zacieliť reklamy na základe ich záujmov. V skutočnosti marketéri míňajú 2 miliardy dolárov mesačne na reklamu a sociálne siete. Je tu však jeden problém – nevieme, čo naše publikum chce.

Ak si pozriete sekciu „záujmy“ na Facebooku, všimnete si, že ľudia tu uverejňujú rôzne druhy vecí. Niektoré príspevky sú o jedle, iné o športe, niektoré o politike, iné o cestovaní a mnohé ďalšie. Takže ak sa snažíte predať niečo, čo súvisí s týmito témami, môže byť pre vás ťažké osloviť vašu cieľovú skupinu.

Tu vstupujú do hry záujmy. Pomocou neho môžete ľahko identifikovať aktuálne záujmy vášho publika a poskytovať relevantné produkty a služby.

Povedzme napríklad, že niekto má záujem učiť sa francúzštinu. Pravdepodobne by išli na YouTube a pozerali videá rodených hovorcov, ktorí hovoria o ich jazyku. Ak predávajú kurz francúzštiny, môžete im ukázať videonávody o tom, ako týmto jazykom hovoriť. Alebo ak hľadajú auto, môžete im odporučiť blog o autách.

Takže, čo to pre vás znamená? Teraz môžete vytvárať cielené kampane. Povedzme, že chcete na svojom webe propagovať novú knihu. Namiesto toho, aby ste všetkým zobrazovali všeobecnú reklamu, môžete sa rozhodnúť inzerovať ľuďom, ktorí sa zaujímajú o vašu konkrétnu tému, ktorej sa kniha venuje.

A hádaj čo? Vaše miery konverzie sa môžu zvýšiť. Ľudia si kúpia viac kníh, pretože považujú vašu reklamu za zaujímavú, užitočnú a týkajúcu sa ich.

Nákupný zámer

Ďalším dôležitým atribútom je zisťovanie nákupných rozhodnutí, ktoré ľudia robia. Patria sem položky, ako napríklad aké produkty si spotrebitelia plánujú kúpiť, koľko mienia minúť, či sa plánujú vrátiť do obchodu atď.

Tieto informácie sú mimoriadne dôležité, pretože poskytujú pohľad na správanie spotrebiteľov. Vedieť, že niekto chce kúpiť určitú položku, vám umožňuje pokračovať a ponúknuť mu ju.

Napríklad, ak viete, že niekto má v úmysle kúpiť konkrétnu značku smartfónu, môžete inzerovať na stránkach sociálnych médií, ako je Facebook, kde trávi väčšinu času.

Okrem toho, že vieme, čo chcú ľudia kupovať, vieme aj to, čo kupovať nechcú. Príkladom sú „nechcené nákupy“. Ide o produkty, ktoré spotrebitelia nemajú v úmysle kupovať, aj keď si v minulosti kúpili niečo podobné.

Čo je cieľový trh v porovnaní?

Cieľový trh je špecifická skupina ľudí, ktorým spoločnosť plánuje slúžiť. Dôležitou súčasťou vývoja úspešného produktu alebo služby je identifikácia cieľového trhu.

Cieľový trh navyše zvyčajne zahŕňa koncových používateľov konkrétneho produktu alebo služby. Napríklad výrobca automobilov môže určiť cieľový trh pre svoje vozidlá ako mužov vo veku 25 – 35 rokov, ktorí žijú v mestách a zarábajú 50 000 $ ročne+.

Ako sa teda dozviete o svojom cieľovom trhu? Existuje niekoľko spôsobov, ako to urobiť. Mohli by ste viesť cieľové skupiny, robiť prieskum u svojich súčasných zákazníkov alebo analyzovať údaje zo sociálnych médií. Existuje však jeden spôsob, ktorý funguje najlepšie: klásť si otázky.

Povedzme napríklad, že prevádzkujete malú webovú dizajnérsku firmu so sídlom v San Franciscu. Pracujete väčšinou s miestnymi firmami. Chceli by ste však expandovať na väčšie trhy v Los Angeles a New Yorku. Ako by ste sa dozvedeli o týchto potenciálnych klientoch?

Musíte začať tým, že si položíte niekoľko otázok o vašom potenciálnom cieľovom trhu. kto to je čo chcú? Prečo to chcú? A koľko to stojí? Keď odpoviete na tieto otázky, budete pripravení pokročiť vo vývoji vášho produktu alebo služby.

Príklady cieľových trhov

McDonald’s existuje od roku 1940 a v priebehu desaťročí sa vyvinul do globálnej korporácie s reštauráciami po celom svete. Sú známe pre svoje zlaté oblúkové logo a lacné ceny. Úspech McDonald’s však pochádza zo zacielenia na konkrétne demografické skupiny. V skutočnosti je McDonald’s šiestou najhodnotnejšou značkou rýchleho občerstvenia na svete Statista. Je to do značnej miery spôsobené ich zameraním na vytváranie jedinečných produktov a marketingových kampaní pre rôzne segmenty spotrebiteľov.

Čítať:  Aktualizácia algoritmu Google dnes 17. 6. 2024

Napríklad McDonald’s vytvoril niekoľko produktov a marketingových kampaní špeciálne zameraných na malé deti. Patria sem Happy Meals, kde deti dostávajú hračky spolu s jedlom; Play Places, kde si rodičia môžu kupovať hračky samostatne a uchovávať ich na vyhradených miestach; a Ronald McDonald House Charities, ktorá poskytuje bezplatné bývanie a podporu rodinám, ktorých blízki dostávajú lekársku starostlivosť.

Spoločnosť sa dokonca zameriava na dospelých s ich sendvičom McRib. Je to v podstate sendvič s bravčovým rebrom podávaný na žemli s plátkami kyslej uhorky a omáčkou. Ako si viete predstaviť, medzi vysokoškolákmi je mimoriadne populárny.

Okrem zacielenia na konkrétne skupiny v rámci svojej spotrebiteľskej základne používa McDonald’s aj demografické údaje, ktoré pomáhajú určiť, aký typ produktu má vyrábať. Napríklad McDonald’s vie, že ženy majú radi šaláty, a preto pripravujú takéto jedlá. A keďže muži milujú hamburgery, vedia, že by mali ponúkať tieto druhy.

Výhody poznania vašej cieľovej skupiny

Obchodníci často míňajú príliš veľa peňazí na reklamu bez toho, aby presne vedeli, na aký typ zákazníkov sa zameriavajú. V skutočnosti existuje niekoľko spôsobov, ako zistiť, kto sú vaši ideálni zákazníci. Môžete použiť demografické údaje, ako je vek, pohlavie, úroveň príjmu, úroveň vzdelania, povolanie, záujmy, koníčky atď., analýzy sociálnych médií, sledovanie správania, prieskumy a dokonca aj cieľové skupiny.

Demografické údaje sú dnes jednou z najbežnejších metód používaných obchodníkmi. Je však dôležité poznamenať, že demografia nie vždy hovorí celý príbeh. Existuje veľa príkladov, keď sa spoločnosti zamerali na nesprávnu demografickú skupinu, čo malo za následok slabé tržby.

Analýza sociálnych médií

Ďalšou populárnou metódou, ako zistiť svoje cieľové publikum, je analýza sociálnych médií. Analýza sociálnych médií poskytuje prehľad o tom, ako rôzne typy ľudí navzájom komunikujú online. Keď sa to robí správne, umožňuje obchodníkom pochopiť, aké typy príspevkov s kým dobre rezonujú.

Behaviorálne sledovanie

Ak chcete vedieť, čo vaši zákazníci robia v konkrétnom okamihu, sledovanie správania je najlepším riešením. Behaviorálne sledovanie zahŕňa analýzu správania jednotlivých návštevníkov v priebehu času. Pomocou súborov cookie, webových signálov, pixelov a ďalších technológií môžu obchodníci vidieť, ktoré časti stránky navštívili, ako dlho tam zostali, či klikli na nejaké odkazy a či niečo kúpili.

Prieskumy a cieľové skupiny

Nakoniec, ďalším spôsobom, ako sa dozvedieť viac o svojom cieľovom trhu, je uskutočniť prieskumy alebo cieľové skupiny. Prieskumy vám umožňujú klásť otázky priamo vašim potenciálnym zákazníkom. Focus groups vám poskytujú príležitosť hovoriť priamo k vašej cieľovej skupine. Obe tieto techniky vám môžu poskytnúť neoceniteľné informácie o vašich zákazníkoch.

Ako vidíte, existuje veľa spôsobov, ako spoznať svoju cieľovú skupinu. Základom je zvoliť správny prístup pre vaše podnikanie. Ak neviete, kto je vaša cieľová skupina, môže sa stať, že utratíte veľa peňazí za reklamu, ktorá nefunguje.

V dôsledku toho môžete stratiť zákazníkov a nakoniec zlyhať. Takže predtým, ako začnete utrácať peniaze za reklamy, venujte nejaký čas tomu, aby ste zistili, kto je vaša cieľová skupina.

Cieľové trhy a cieľové skupiny môžu byť rovnaké

Cieľovým publikom pre konkrétnu kampaň je často rovnaká skupina identifikovaná na cieľovom trhu. Značka legín na jogu môže chcieť inzerovať mladým, aktívnym a ženským spotrebiteľkám, ktoré sa zaujímajú o jogu. Mohlo by to znamenať zacielenie na ľudí, ktorí sú slobodní, ženy vo veku 24 až 34 rokov, ktorí často navštevujú fitness centrá a nakupujú oblečenie online. Toto sú len niektoré príklady toho, ako môžete definovať svoje cieľové publikum na základe demografických údajov, záujmov, správania a polohy.

Cieľom je nájsť najlepší spôsob, ako osloviť svojich ideálnych zákazníkov. Dosiahnete to definovaním cieľových trhov a cieľových skupín. Ako sme už diskutovali, cieľové trhy sú skupiny jednotlivcov s podobnými charakteristikami; zatiaľ čo cieľové publikum sú špecifické skupiny ľudí v rámci týchto cieľových trhov.

Povedzme napríklad, že ste chceli predať oblečenie na jogu študentom na vysokej škole. Vaším cieľovým trhom by boli študenti študujúci telesnú výchovu. A vašou cieľovou skupinou by boli študenti so zameraním na vedu o cvičení.

Ak chcete efektívne osloviť vašu cieľovú skupinu, musíte poznať jej potreby a želania. Ak to chcete urobiť, musíte ich najprv identifikovať. Po definovaní cieľových trhov a cieľového publika budete môcť vytvárať efektívne marketingové kampane.

Aký je rozdiel medzi cieľovým publikom a cieľovým trhom?

Pojmy „cieľový trh“ a „cieľové publikum“ sa často používajú zameniteľne, ale nie sú synonymá. Medzi týmito dvoma pojmami je niekoľko kľúčových rozdielov, najmä to, ako ovplyvňujú rozhodovací proces pre malý podnik.

Cieľový trh ovplyvňuje všetky rozhodnutia malých podnikov. Môžete napríklad vyvíjať produkty alebo služby na základe toho, čo chcú zákazníci, alebo môžete tie isté produkty alebo služby navrhnúť tak, aby oslovili konkrétnu demografickú skupinu. To ovplyvňuje rozhodnutia o balení a cenách, ako aj procesy predaja.

Čítať:  Najlepšie rozšírenia produktov Magento 2 pre elektronický obchod

Produkty alebo služby sa vyvíjajú na uspokojenie potrieb a želaní konkrétneho cieľového trhu. Na rozdiel od toho môže byť produkt alebo služba navrhnutá tak, aby oslovila široké spektrum ľudí, napríklad „masy“. Ale to neznamená, že uspokojujete všetkých; skôr sa zameriavate na určitú skupinu spotrebiteľov.

Rozhodnutia o balení a cenách sa riadia cieľovým trhom. Ak sa rozhodnete predávať svoje produkty vo veľkom, pravdepodobne budete účtovať menej za jednotku. Podobne môžete znížiť ceny položiek, ktoré sú obľúbené na vašom cieľovom trhu.

Predajné procesy sú štruktúrované podľa potrieb cieľového trhu. Predajcovia sa zameriavajú na splnenie požiadaviek cieľového trhu, pretože rozumejú najlepším spôsobom, ako uskutočniť obchody.

Ak teda predávate veľkému počtu ľudí, mali by ste zvážiť vývoj produktov alebo služieb, ktoré uspokoja potreby tohto širokého trhu. Ak sa však snažíte predávať menšej skupine spotrebiteľov, mali by ste svoje ponuky prispôsobiť ich jedinečným potrebám.

Kroky na nájdenie vašej cieľovej skupiny

Existuje niekoľko základných krokov, podľa ktorých môžete nájsť svoje cieľové publikum. Chcete identifikovať spúšťače, ktoré spôsobujú, že váš cieľový zákazník si kúpi produkt alebo službu. Na ich nájdenie môžete použiť analytické nástroje, ako je Google Analytics. Môžete sa tiež opýtať svojich existujúcich zákazníkov. Ak chcete, môžete vykonať prieskum na základe existujúcich údajov. Myšlienky za robením týchto vecí sú nekonečné.

Identifikujte želania, potreby a bolestivé body vášho cieľového zákazníka

Najúspešnejšie spoločnosti sú tie, ktoré skutočne počúvajú svojich zákazníkov. Presne vedia, čo ich núti a ako najlepšie riešiť ich problémy. To neznamená, že musíte čakať, kým získate milióny dolárov na predaji, kým začnete dostávať spätnú väzbu od svojich zákazníkov. V skutočnosti existuje mnoho spôsobov, ako môžete zbierať informácie bez toho, aby ste minuli cent.

Nemusíte ísť do každého aspektu svojho života, aby ste zistili, čo ľudia chcú. Len sa treba pýtať správne otázky. Ak napríklad chcete predať viac produktov online, môžete použiť prieskumy, aby ste sa dozvedeli viac o nákupných návykoch cieľového publika. Ak sa snažíte vyvinúť lepší produkt, mohli by ste viesť cieľové skupiny, aby ste zistili, aké funkcie sa ľuďom páčia alebo nepáčia. Alebo ak hľadáte nápady na nové produkty, môžete sa porozprávať priamo so svojimi zákazníkmi.

Keď identifikujete bolestivé body svojich zákazníkov, budete môcť vytvárať efektívne riešenia. Skúste sa opýtať svojich súčasných zákazníkov, koľko peňazí minú na určité produkty. Potom vyhľadajte podobné produkty na Amazone alebo eBay a porovnajte ceny. Pozrite sa, kde môžete ušetriť. Ďalej sa pozrite na cenové stratégie vašich konkurentov. Ako cenia svoje produkty? Nabíjajú sa príliš málo alebo príliš veľa?

Keď ste pripravení uviesť na trh nový produkt, zvážte najskôr rozhovor so zákazníkmi. Opýtajte sa ich, koľko by zaplatili za riešenie. Zistite tiež, ktoré funkcie sa im páčia a prečo milujú alebo nenávidia konkrétne aspekty vášho produktu. Na základe týchto informácií sa môžete rozhodnúť, či zahrniete funkciu alebo zmeníte niečo iné.

Zistite z existujúcich údajov

Existujúce údaje môžu byť obrovskou pomocou, pokiaľ ide o identifikáciu vašich ideálnych zákazníkov na internete.

Ak s podnikaním práve nezačínate, pravdepodobne už máte nejaké znalosti o svojom odvetví. Môže to pochádzať zo štúdia návštevnosti vašich webových stránok a interakcií s vaším obsahom.

Napríklad pohľad na to, ako ľudia interagujú s konkrétnymi časťami obsahu, vám môže poskytnúť prehľad o tom, ako dobre sa vaše publikum zhoduje s vašou značkou a posolstvom.

Nezabudnite zahrnúť offline informácie, ktoré obohatia vaše zistenia. Vo svojom okolí môžete nájsť niečo zaujímavé, napríklad reštauráciu alebo bar s bezplatným Wi-Fi pripojením na internet alebo dokonca kaviareň, kde sa ľudia stretávajú počas obedňajšej prestávky.

Využite službu Google Analytics

Google Analytics dokáže zázraky pre vaše obchodné aj osobné značky. Ponúka vám všetky potrebné informácie o tom, ako sa darí vašej stránke, aké kľúčové slová zvyšujú návštevnosť, odkiaľ ľudia prichádzajú atď. Jednu vec vám však služba Google Analytics nemôže poskytnúť: prehľad o vašich zákazníkoch. Viete, že ľudia navštevujú váš web, pretože niečo chcú, no vy neviete, prečo prišli.

Pomocou Google Analytics môžete jednoducho zistiť viac o svojich návštevníkoch. To zahŕňa všetko od dátumu a času, kedy navštívili vaše stránky, po ich polohu, typ prehliadača, operačný systém a dokonca aj to, či použili mobilné alebo stolné zariadenia.

Prehľad publika vám umožňuje presne vidieť, kto navštevuje vašu stránku. Okrem zobrazenia počtu jedinečných návštevníkov vám prehľad poskytuje podrobné informácie o každom návštevníkovi. Môžete sa dozvedieť veci ako ich vekový rozsah, pohlavie, geografická poloha, typ zariadenia, sprostredkujúca adresa URL a ďalšie.

Na segmentáciu údajov môžete použiť aj Prehľad publika. Vytvorením segmentov na základe rôznych charakteristík môžete lepšie porozumieť svojej zákazníckej základni. Keď to urobíte, môžete začať analyzovať údaje a určiť, kde vaše publikum trávi väčšinu času online.

Zistite, kto nie je vašou cieľovou skupinou

Existuje mnoho rôznych typov marketingových kampaní. Niektoré sú zamerané na prilákanie nových zákazníkov, zatiaľ čo iné sú zamerané na udržanie spokojných súčasných. Jedna vec, ktorú každý typ kampane zdieľa, je skutočnosť, že sa snažia osloviť špecifickú skupinu ľudí.

Čítať:  Ako sa vyhnúť chybám vo výskume kľúčových slov, ktoré môžu ovplyvniť vašu SEO stratégiu

Ako teda presne identifikujete týchto ľudí? No, dnes pre vás máme niekoľko tipov. Týchto päť techník je skvelých na to, aby ste pochopili, s kým nechcete pracovať – či už preto, že nenávidia váš produkt alebo vás jednoducho nemajú radi.

1. Pozrite sa, čo kupujú

Najjednoduchší spôsob, ako nájsť ľudí, ktorí sa o vašu značku nezaujímajú, je pozrieť sa na to, čo si už kúpili. Ak si niekto kúpi niečo od Amazonu, je pravdepodobné, že si pravdepodobne kúpi aj iné veci od Amazonu. Prečo teda míňať peniaze na ich zacielenie? A ak si niekto kúpi produkty vašej konkurencie, môže veľmi dobre hľadať alternatívy.

2. Zistite, kde žijú

Ak viete, kde žije váš cieľový zákazník, môžete sa uistiť, že zbytočne nemrháte dolármi na reklamu. Ak napríklad predávate poistenie, môžete zobrazovať reklamy v oblastiach, kde ľudia zvyknú zomierať mladí. Boli by ste prekvapení, o koľko lepšie by boli zacielené vaše reklamy.

3. Pozrite sa, čo čítajú

Ak máte zoznam e-mailov, môžete ho použiť na identifikáciu potenciálnych potenciálnych zákazníkov. Ľudia, ktorí od vás dostávajú e-maily, môžu od vás nakupovať s väčšou pravdepodobnosťou ako tí, ktorí ich nedostanú.

4. Používajte sociálne siete

Stránky sociálnych médií ako Facebook a Twitter vám umožňujú získať predstavu o tom, aký typ ľudí používa tieto platformy. Čím je platforma populárnejšia, tým viac ľudí ju bude používať. To znamená, že ľudia, ktorí ho teraz používajú, budú s väčšou pravdepodobnosťou vašimi ideálnymi zákazníkmi.

Vylúčením toho, kto nie je vo vašom publiku, môžete presne zistiť, na koho by ste sa mali zacieliť na základe vylučujúcich údajov.

Výskum, výskum, výskum

Výskum a digitálny marketing idú ruka v ruke. V skutočnosti bez údajov neexistuje skutočný marketing. Platí to najmä pre značky B2C, kde je pre obchodníkov dôležité pochopiť, ako spotrebitelia myslia a cítia. Mnohé podniky si však neuvedomujú, že musia začať so základným výskumom, kým sa posunú vpred s akýmikoľvek digitálnymi iniciatívami.

Problém je v tom, že väčšina spoločností nerobila dostatočný prieskum, aby presne určila, čo chcú dosiahnuť. Jednoducho predpokladajú, že „ak tam dáme naše produkty, ľudia budú kupovať“. Ale nie vždy to tak je. A aj keby áno, neznamená to, že tieto produkty skutočne použijú.

Ako teda postupovať pri vykonávaní efektívneho výskumu? Najprv si stanovte svoje ciele. Ak chcete zvýšiť predaj, môžete zvážiť prieskum zákazníkov, aby ste zistili, čo si myslia o vašom produkte. Na druhej strane, ak sa snažíte prilákať potenciálnych zamestnancov, môžete študovať uchádzačov o zamestnanie, aby ste zistili, čo ich priťahuje. Nech už je váš cieľ akýkoľvek, uistite sa, že máte jasné ciele.

Ďalej zistite, čo vaše publikum chce. Začnite tým, že si položíte otázky ako: „Aké problémy riešim? “Kto sú moji ideálni zákazníci?” “Ako chcem, aby sa ľudia cítili, keď so mnou komunikujú?” Keď odpoviete na tieto otázky, budete môcť zamerať svoje úsilie na hľadanie riešení, ktoré zodpovedajú potrebám vašich cieľových skupín.

Nakoniec vykonajte primárny výskum. Primárny výskum zahŕňa rozhovor priamo s vašimi cieľovými skupinami s cieľom získať informácie. Ak napríklad zisťujete spokojnosť zákazníkov, môžete požiadať svojich súčasných zákazníkov o spätnú väzbu. Alebo ak sa zameriavate na prilákanie nových zamestnancov, môžete sa porozprávať s náborovými manažérmi, aby ste zistili, aké zručnosti hľadajú u kandidátov. Bez ohľadu na vašu tému vám primárny výskum pomôže hlbšie pochopiť vaše publikum.

Po vykonaní primárneho výskumu môžete prejsť na sekundárny výskum. Sekundárny výskum zahŕňa veci, ako je štúdium webových stránok konkurentov a profilov sociálnych médií. Analýzou ich obsahu môžete odhaliť štatistiky, ktoré vám pomôžu zlepšiť vašu vlastnú stránku.

Teraz, keď ste urobili svoju domácu úlohu, je čas konať podľa toho, čo ste sa naučili. Ako už bolo uvedené, nemali by ste sa ponáhľať so zavádzaním zmien vo vašej značke. Namiesto toho si nájdite čas na analýzu všetkého, čo ste našli, a rozhodnite sa, či to zapadá do vašej celkovej vízie. Potom vykonajte malé úpravy na základe vašich zistení.

Ak budete postupovať podľa týchto krokov, budete na dobrej ceste vybudovať si úspešnú digitálnu prezentáciu s pekným zacieleným publikom, ktoré bude tieto údaje zálohovať.

Nájdenie cieľového publika znamená lepšie konverzie a lepší predaj

Keď sa uistíte, že máte od začiatku definované cieľové publikum, máte oveľa väčšiu šancu zabezpečiť väčšiu návštevnosť s konverziou.

Vytvorenie plánu, v ktorom môžete identifikovať cieľové publikum ešte predtým, ako si vytvoríte nový blog alebo marketingový program, vám vo výsledku pomôže robiť lepšie a kritické rozhodnutia.

Keď si nie ste istí, alebo máte na začiatku chybné údaje, väčšina digitálnych obchodníkov sa dostáva do problémov.

Ak sa však ubezpečíte, že máte správne cieľové publikum, pravdepodobne zaznamenáte lepšie konverzie.

Nikto nemôže byť všetkým všetkým. Môžete sa však stať niečím pre dobre zacielené publikum.

Kedy plánujete vytvoriť svoj nový blog s vlastnou cieľovou skupinou?

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE