India nachádza svoje prvé ložiská Li-ion v Džammú a Kašmíre

Foto: Juan Roballo / Shutterstock.com

Indická geologická služba identifikovala 5,9 milióna ton lítium-iónových ložísk v oblasti Salal-Haimana v okrese Reasi v Džammú a Kašmír, uviedlo vo štvrtok ministerstvo baníctva. To prichádza v čase, keď rastú ceny benzínu a nafty a tlačí sa na prechod na elektromobily.

Zistenia GSI povedú k zníženiu dovozu lítia z Číny, Japonska, Hongkongu, Indonézie, Singapúru, Nemecka a Kórey, aby sme vymenovali aspoň niektoré. Ministerstvo obchodu zaznamenané celkový dovoz Lítium-iónu v roku 2020-21 na 5 16 733 tisíc ton. Vzhľadom na dominanciu Číny v zdrojoch lítia jej tento objav v Indii môže pomôcť odstaviť sa od dovozu lítia a založiť vlastný priemysel.

Ide o prvý potvrdený indický zdroj lítium-iónov. V roku 2022 riaditeľstvo pre prieskum a výskum atómových minerálov (AMD) zistilo prítomnosť iba 1 600 ton (odvodená kategória) zdrojov lítia v oblasti Marlagalla, okres Mandya v Karnataka.

Lítiové batérie sa používajú v niekoľkých elektronike, vrátane elektromobilov, mobilných telefónov, notebookov, chytrých hodiniek, power bánk av podstate akékoľvek ďalšie spotrebné elektroniky so záložnou batériou.

Lítium je kov, ktorý v poslednej dobe nadobúda na dôležitosti kvôli jeho použitiu v batériách v rôznych oblastiach s batériami do telefónov, batérií elektronických vozidiel, notebookov, slúchadiel Bluetooth, batérií na báze oxidu uhoľnatého/požiarnych hlásičov a mnohých ďalších použití. Bolo nazvané „biele zlato“ a jedného dňa môže mať väčšiu hodnotu ako zlato, pretože ide o neobnoviteľnú formu energie používanú na výrobu obnoviteľných produktov.

Len v Indii sa v roku 2022 predalo 152 miliónov kusov smartfónov a bol svedkom prudkého nárastu predaja elektrických vozidiel. V rokoch 2021 – 22 sa v Indii predalo viac ako 2 23 781 elektrických vozidiel, čo sa do konca roku 2022 zvýšilo na viac ako 4 42 901 predaných kusov.

Čítať:  3 spôsoby, ako využiť sociálne médiá pre svoje podnikanie

„Z týchto 51 minerálnych blokov sa 5 blokov týka zlata a ďalšie bloky sa týkajú komodít, ako je potaš, molybdén, všeobecné kovy atď., rozmiestnených v 11 štátoch Džammú a Kašmír (UT), Andhra Pradesh, Chhattisgarh, Gujarat, Jharkhand , Madhjapradéš, Uríša, Rádžastán, Tamilnádu a Telangana,“ uviedlo ministerstvo dole vo štvrtok.

Vlajkové lode v Číne sa predávajú s predinštalovaným spywarom

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE