Inovácie v technológii, ktoré ovplyvnia online podnikanie v roku 2024 a neskôr

pexels Antoni shkraba 4348401 1

Bývame v a technologický vek kde podniky potrebujú prijať aparát, ktorý majú k dispozícii, ak chcú prežiť. V skutočnosti to nie je len o využívaní príležitostí, ktoré technologický pokrok ponúka, ale aj o udržaní sa na vrchole tohto vývoja, ak sa chcete v tomto svete dostať dopredu tým, že si udržíte náskok pred konkurenciou.

Stačí sa pozrieť na prosperujúce odvetvia, ktoré sú úplne závislé od technologického pokroku. Vezmite si napríklad odvetvie iGamingu. Niet pochýb o tom, že ide o sektor, ktorý prosperuje z inovácií a pokrokových technológií.

Od online kasín a špecializovaných poskytovateľov softvéru až po pridružené stránky, čoskoro zistíte, že existuje niekoľko vecí, ktoré sa môžete naučiť, ak si vyberiete list z ich knihy. A ak by ste chceli rýchle vyhľadávanie na internete na potvrdenie toho by bolo dobré začať s novými online kasínami na Novom Zélande.

Ak chcete, aby ste podnikali online, či už ide o portál elektronického obchodu alebo webovú stránku iGaming, tu sú niektoré z technologických inovácií, o ktorých musíte vedieť, ak chcete, aby vaša firma prosperovala v roku 2022 a neskôr:

Umelá inteligencia (AI)

Hoci väčšina z nás už pravdepodobne počula pojem umelá inteligencia (AI), možno nepoznáme jej rozsah jeho moc. Každý, kto chce zlepšiť celkovú zákaznícku skúsenosť a vidieť to vo väčšom počte konverzií, AI je niečo, čo určite budete chcieť prijať. Nástroje AI vrátane hlasového nakupovania, chatbotov a vizuálneho vyhľadávania sú len niektoré z vecí, ktoré by ste mali skúmať pre budúcnosť svojho podnikania.

Čítať:  15 najlepších reklamných agentúr v Spojenom kráľovstve od roku 2024

Väčšina z nás sa niekedy stretla s chatbotom. Chatboty sú jedným z najvýznamnejších pokrokov v oblasti AI, pretože umožnili podnikom riešiť niektoré z najbežnejších problémov bez potreby ľudského zásahu, čo má vplyv na zvýšenie predaja.

Navyše, keďže čoraz viac ľudí používa inteligentné technológie s inováciami, ako je Siri na iPhone a Alexa od Amazonu, bol príchod hlasového nakupovania tak trochu samozrejmosťou.

Začlenenie hlasového nakupovania do vášho online podnikania určite zohráva obrovskú úlohu pri zlepšovaní zákazníckej skúsenosti, pretože umožňuje ľuďom pýtať sa na produkty, kontrolovať dostupnosť položky, zadávať objednávky a počítať ceny pomocou technológie na ich smartfónoch.

rozšírená realita (AR)

Rozšírenú realitu (AR) možno definovať ako vizuálne alebo zvukové prekrytie fyzického sveta, ktoré využíva inteligentný displej na poskytovanie kontextových digitálnych informácií, ktoré rozširujú pohľad používateľa na skutočný svet. Spojenie nášho fyzického sveta s virtuálnejšou krajinou nám otvára množstvo príležitostí pre podniky, ktoré sú ochotné preskúmať.

pexels andrea piacquadio 853151

Existuje mnoho praktických spôsobov, ktorými AR mení podnikateľské prostredie a ako možno túto technológiu využiť na podporu vašich operácií prostredníctvom inovatívnych marketingových kampaní. Príklady AR v praxi zahŕňajú inteligentné okuliare s podporou AR, ktoré môžu pomôcť skladníkom efektívnejšie organizovať objednávky alebo pomôcť elektrotechnickým pracovníkom pri veľmi presných opravách.

AR poskytuje skvelú príležitosť priviesť informácie k bodu akcie bezproblémovým a nenápadným spôsobom. Virtuálne showroomy sú ďalším konceptom, ktorý si získava na popularite v maloobchodných kruhoch, pretože umožňujú zákazníkom prehliadať celý rad produktov bez potreby pozadia.

Čítať:  Ako skryť hashtagy na Instagrame v roku 2024

Metaverse

Aj keď ste o tom ešte nepočuli, je pravdepodobné, že ste s tým už zapletení Metaverš keďže dnes má každý nejakú formu účtu na sociálnych sieťach. Metaverse odkazuje na doslovné spojenie medzi naším skutočným životom a našou digitálnou prítomnosťou.

Či už ide o hranie hier alebo virtuálnu ekonomickú aktivitu poháňanú kryptomenou, Metaverse je miesto, kde sa to všetko deje. Metaverse sa neustále rozširuje. Možno to začalo vo svete hier, ale teraz ukazuje známky smerovania k budúcnosti, kde to zahŕňa sociálne interakcie, zábavu, reklamu a naše nákupné aktivity.

Jednoduchý spôsob, ako sa na to pozrieť, je myslieť na rôzne aspekty nášho každodenného života, v ktorom pôsobíme vo fyzickom svete, ktorý sa teraz odohráva viac digitálne. Pokiaľ ide o vplyv Metaverse na podnikanie, expanzia tejto digitálnej reality vyžaduje, aby podniky mali silnú prítomnosť online poskytovaním pôsobivejších zážitkov, priestorov na spoluprácu a produktov.

Technológia blockchain

Blockchain nie je žiadnou novinkou, ale skutočnosť, že táto technológia bola viac prijatá do hlavného prúdu, je pre podnikanie dôležitá. So zvýšenou viditeľnosťou Metaverse, význam blockchainu má pokračovať aj v nasledujúcich rokoch.

Technológia blockchain umožňuje podnikom fungovať bezpečnejším, štruktúrovanejším a decentralizovanejším spôsobom, pokiaľ ide o sledovanie transakcií a aktivity naprieč zariadeniami. V podstate poskytuje zabezpečenú účtovnú knihu, ktorá je skvelá z hľadiska ochrany údajov o zákazníkoch a informácií o identite.

Odhaduje sa, že obchodné výdavky na blockchainové riešenia dosiahnu do roku 2024 19 miliónov USD. Ak ste teda neinvestovali, možno je čas pohnúť sa ďalej.

Čítať:  Recenzie KashKick: Je to legitímne a stojí za to vyskúšať?

Bez ohľadu na povahu vášho podnikania je to dobrý nápad začnite sa zaoberať touto technológiou, najmä kvôli jeho spojeniu s Metaverse s nárastom NFT. Či už sa zaoberáte legálnymi zmluvami alebo sa zaujímate o iGaming, Blockchain má potenciál mať pozitívne dôsledky na obchodné operácie a bude pravdepodobne považovaný za nevyhnutný pre bezpečnosť zákazníkov v nadchádzajúcich rokoch.

pexels photomix company 230544

Bezpečnostné technológie

V súvislosti s tým očakávame, že sa bude klásť väčší dôraz na súkromie a bezpečnosť, ako je napríklad väčší prechod na blockchain. Keďže ľudia trávia toľko času v digitálnej sfére, okrem príležitostí existujú aj obrovské zraniteľné miesta, pokiaľ ide o súkromie a bezpečnosť.

Firmy teraz budú musieť hľadať spôsoby, ako ochrániť svojich zákazníkov pred únikmi dát a kybernetickými útokmi. Ak tak neurobíte, obmedzí sa dôveryhodnosť podniku v očiach spotrebiteľa, ktorý sa rozhodne pre poskytovateľa, ktorý bude s najväčšou pravdepodobnosťou chrániť ich záujmy.

S dostupnými nástrojmi, ako je technológia Blockchain a AI, však neexistuje dôvod, prečo by podniky nemohli dosiahnuť pokrok v oblasti ochrany súkromia a bezpečnosti. Prediktívna analytika a rozpoznávanie vzorov sa môžu použiť na identifikáciu podozrivého správania v počiatočných fázach a umožňujú podnikom podniknúť kroky na riešenie únikov údajov skôr, ako dôjde k eskalácii.

Využitie pokročilých bezpečnostných výhod moderných technologických inovácií tiež umožní analyzovať vzorce správania a zastaviť kybernetických zločincov v ich stopách skôr, ako dôjde k nezvratným škodám.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE