Integrácia Magento Amazon: 8 najlepších rozšírení pre predajcov

Amazon dominuje na americkom trhu elektronického obchodu s a neuveriteľných 37,6 percenta v roku 2024. Walmart výrazne zaostáva na úrovni 6,4 percenta. Nezávislí predajcovia v USA predávali iba na Amazone viac ako 4,1 miliardy produktov v roku 2022 (približne 7 800 za minútu), čo je v priemere viac ako 230 000 USD v ročnom obrate na predajcu.

Je zrejmé, že by ste chceli mať prospech z toho, že sa vaše produkty objavia na trhu Amazon. Ale ako to urobíte, ak prevádzkujete obchod Magento?

Zadajte integračné rozšírenia Magento Amazon. Tieto nástroje s jednoduchou inštaláciou umožňujú zobrazovať vaše produkty vo vašom obchode Magento 2 a na Amazone, čo je výhodné pre vás aj vašich zákazníkov.

Poďme sa pozrieť na to, ako integrovať Magento s Amazonom, preskúmať zoznam preverených rozšírení Magento Amazon a prejsť si niektoré osvedčené postupy na výber správneho doplnku pre vašu firmu.

Čo je integrácia Magento Amazon?

Integrácia Magento Amazon je obojsmerné prepojenie medzi vašimi obchodmi Amazon a Magento 2. Integrácia uľahčuje prenos údajov o produkte z jedného do druhého. Integrácia Magento a Amazon vám pomôže zbaviť sa starostí s manuálnou aktualizáciou oboch obchodov. Týmto spôsobom môžete importovať svoje objednávky a produkty z Amazonu do svojho obchodu Magento 2 len niekoľkými kliknutiami a tiež exportovať svoje produkty Magento do Amazonu.

Výhody integrácie Magento Amazon

Integrácia vášho obchodu Magento s Amazonom prináša výhody vášmu podnikaniu niekoľkými spôsobmi:

 • Bezproblémové riadenie predajne: Rozšírenia o integráciu Amazon udržujú vaše obchody prepojené a umožňujú vám spravovať zásoby a objednávky na jednom mieste.
 • Jediný zdroj pravdy: Tieto doplnky zhromažďujú údaje zo všetkých vašich obchodov v reálnom čase a poskytujú jediný zdroj pravdy na prijímanie rozhodnutí súvisiacich s analýzou.
 • Omnikanálová prítomnosť: Integrácia Magento Amazon umožňuje vašej firme využiť obrovskú zákaznícku základňu Amazonu, takže môžete osloviť kupujúcich vo viac ako 100 krajinách a regiónoch.
 • Vylepšený zákaznícky servis: Používanie rozšírenia Amazon vám pomáha poskytovať lepšiu zákaznícku skúsenosť tým, že ponúka jednotné nakupovanie vo vašom obchode Magento a Amazon.
Čítať:  Krok za krokom inštalácia Mailchimp pre Magento 2

Ako integrovať Magento s Amazonom

Postupujte podľa týchto štyroch krokov a pripojte svoj obchod Magento k Amazonu.

1. Vytvorte si účet predajcu Amazon

Na spustenie tejto integrácie budete potrebovať účet predajcu Amazon. To vám umožňuje predávať na trhu. Navštívte Amazon Seller Central a zaregistrujte sa.

Upozorňujeme, že iba predajcovia Amazonu, ktorí platia za plán Professional, môžu pripojiť externé aplikácie na trh Amazon. Existuje významný skok v cenách od individuálneho k profesionálnemu plánu, takže to nezabudnite vziať do úvahy pri rozhodovaní o integrácii obchodov Magento a Amazon.

2. Nainštalujte integračné rozšírenie Magento Amazon

Po vytvorení účtu Predajca Central vyberte rozšírenie z ôsmich, ktoré uvádzame nižšie.

Prípadne si nainštalujte integračné rozšírenie Amazonu z obchodu Adobe Commerce. Použite vyhľadávací panel na zúženie vyhľadávania podľa kategórie, vydania, ceny, typu partnera a predplatného.

Platforma vám tiež umožňuje triediť podľa relevantnosti a hodnotenia. Vďaka tomu je ešte jednoduchšie nájsť pre vás dokonalé rozšírenie.

Po výbere rozšírenia, ktoré vyhovuje vašim potrebám, postupujte podľa pokynov spoločnosti Adobe na inštaláciu, overenie a povolenie rozšírenia.

3. Prepojte rozšírenie so svojím účtom Amazon

Po nainštalovaní rozšírenia ho prepojte so svojím účtom Amazon a prepojte svoje obchody Magento a Amazon.

Kroky sa líšia v závislosti od rozšírenia, ale budete musieť nájsť Integrácia Amazon Magento modul na palubnej doske. Tu je návod, ako sa modul 247 CloudHub zobrazí na bočnom paneli vašej oblasti správy Magento po jeho inštalácii.

Otvorte alebo sa prihláste do modulu a pripojte svoj účet predajcu Amazon. Ak potrebujete pomoc, tím zákazníckej podpory dodávateľa rozšírenia by vás mal vedieť previesť krokmi.

4. Otestujte svoju konfiguráciu a začnite predávať

Nakonfigurujte rozšírenie tak, aby zodpovedalo vašim potrebám, ako sú možnosti dopravy, cenová politika a zoznamy produktov.

Potom vytvorte niekoľko testovacích produktov na Amazon a Magento, aby ste videli, ako dobre sa synchronizujú. Skontrolujte výklady, aby ste sa uistili, že produkty, ceny a možnosti dopravy sú v oboch obchodoch rovnaké. Ak nie sú, požiadajte o pomoc dodávateľa softvéru.

Keď všetko vyzerá dobre, začnite predávať.

Ako integrovať Amazon Pay do Magento

Teraz, keď ste pripojili svoj obchod Magento k Amazonu, je čas integrovať Amazon Pay, aby ste uľahčili platbu objednávok. Tu je päť krokov, ktoré budete musieť dodržať.

1. Nastavte si Amazon Pay

Vo svojom účte predajcu Central prejdite na integrácia oddiele. Vyhľadaním a výberom služby Amazon Pay získate prístup k nástrojom a zdrojom potrebným na integráciu služby Amazon Pay do vášho obchodu Magento.

Ak chcete nakonfigurovať nastavenia účtu, postupujte podľa pokynov v sekcii Amazon Pay v centrále predajcov. To zahŕňa získanie kľúčov API, definovanie preferencií platobnej brány a konfiguráciu ďalších možností na zosúladenie Amazon Pay s vašimi obchodnými potrebami.

2. Nainštalujte si rozšírenie Amazon Pay

Prihláste sa do backendu Magento Admin. Použite Magento Marketplace alebo Composer na vyhľadanie a inštaláciu oficiálneho rozšírenia Amazon Pay určené pre Magento. Toto rozšírenie uľahčí bezproblémovú integráciu Amazon Pay do vášho internetového obchodu.

Čítať:  Čo je to slučka WordPress?

3. Nakonfigurujte rozšírenie

Po nainštalovaní rozšírenia Amazon Pay prejdite na Magento Admin Panel a nakonfigurujte ho. Zadajte kľúče API, ktoré ste vygenerovali predtým, a upravte nastavenia tak, aby zodpovedali informáciám o produkte vo vašom účte Amazon Seller Central počas nastavenia.

4. Otestujte integráciu Magento Amazon

Vykonávajte testovacie transakcie v kontrolovanom prostredí, aby ste sa uistili, že komunikácia medzi Magento a Amazon Pay funguje správne. Tento krok je rozhodujúci pre identifikáciu a riešenie potenciálnych problémov pred uvedením do prevádzky.

5. Vysielajte naživo

Po úspešnom testovaní povoľte rozšírenie Amazon Pay pre živé transakcie. Aktualizujte všetky potrebné nastavenia na paneli správy Magento a vo svojom účte Amazon Seller Central, aby ste prešli z testovacej fázy do úplnej implementácie.

Najlepšie integračné rozšírenia Magento Amazon

Viete, ako integrovať Magento 2 do vášho obchodu Amazon a nastaviť Amazon Pay. Teraz je čas preskúmať osem najlepších rozšírení Amazonu, ktoré to všetko umožňujú.

Tu sú najlepšie dostupné rozšírenia na integráciu Magento Amazon.

1. Amazon Multi-Channel Fulfillment by Amazon

Služba Amazon Multi-Channel Fulfillment prináša možnosti plnenia a logistiky Amazonu do vášho obchodu Magento. Toto integračné rozšírenie Magento Amazon je kompatibilné s Magento 2.4 a 2.3. Funguje to bez ohľadu na to, či používate open sourcecloudové alebo lokálne vydanie.

Upozorňujeme však, že vo verziách 2.3 a Magento 1 je zastaraný. Tím podpory rozšírenia je navyše dostupný iba prostredníctvom e-mailu.

Kľúčové vlastnosti:

 • Poskytuje používateľom služby vyzdvihnutia a prepravy.
 • Ponúka prvotriedne doručovacie služby.
 • Využíva viac ako 200 globálnych centier plnenia Amazonu.
 • Podporuje viacero obchodov Amazon.
 • Umožňuje vlastné konfigurácie dopravy pre každý pripojený obchod.
 • Umožňuje bezproblémový import skladových jednotiek (SKU) a automatickú synchronizáciu s inventárom vášho účtu Amazon Sellers.

Najlepšie integračné rozšírenie Magento Amazon pre: Tí, ktorí používajú program Amazon FBA (Fulfillment by Amazon) a integráciu Magento.

Stanovenie cien: Zadarmo.

2. Integrácia Amazonu od CedCommerce

Rozšírenie CedCommerce Amazon Integration podporuje synchronizáciu zoznamov, cien a objednávok medzi obchodmi Magento 2 a Amazon. Toto integračné rozšírenie funguje dobre vo všetkých vydaniach Adobe Commerce. Môžete pristupovať k viacerým kanálom podpory vrátane e-mailu, Skype Chat, okamžitého chatu a bezplatného telefónneho čísla.

Kľúčové vlastnosti:

 • Umožňuje mapovanie viacerých kategórií produktov na jednu a mapovanie mnohých kategórií obchodov Magento 2 do jednej kategórie obchodu Amazon.
 • Podporuje hromadné nahrávanie produktov.
 • Poskytuje nízke zásoby, nové objednávky a upozornenia na odmietnuté produkty.
 • Synchronizuje sa s viac ako 50 trhmi vrátane Amazon, eBay a Walmart.
 • Centralizuje riadenie objednávok a zásob.
 • Umožňuje automatizované pracovné postupy a vytváranie záznamov o produktoch.

Najlepšie integračné rozšírenie Magento Amazon pre: Automatizovaný predaj a inteligentná správa produktov.

Cena: Začína od 899 USD plus voliteľný inštalačný poplatok 99 USD.

3. Amazon Sales Channel od Adobe Commerce

Amazon Sales Channel je natívna integrácia Magento Amazon od Adobe Commerce. Pomáha obchodníkom B2C a B2B predávať na trhoch Amazon v USA, Spojenom kráľovstve, Kanade a Mexiku. Toto rozšírenie je kompatibilné so všetkými najnovšími vydaniami Magento a dodáva sa s užitočnou používateľskou príručkou. Ak chcete získať viac prispôsobenú pomoc, môžete odoslať lístok prostredníctvom centra pomoci podpory Adobe Commerce.

Čítať:  Ako úspešne nastaviť Facebook Commerce Manager

Kľúčové vlastnosti:

 • Integruje sa s viacerými trhmi Amazon.
 • Synchronizuje zoznamy produktov vo všetkých vašich obchodoch v reálnom čase.
 • Ponúka flexibilné plnenie vrátane FBA, nezávislé plnenie alebo oboje.
 • Podporuje B2B objemovo odstupňované ceny, ktoré umožňujú množstevné zľavy.
 • Poskytuje nástroj na konverziu meny.

Najlepšie rozšírenie integrácie Magento Amazon pre: B2B a B2C obchodníci v obchodoch Magento.

Stanovenie cien: Zadarmo.

4. Integrácia M2E Pro Amazon eBay a Walmart od M2E

Integrácia M2E Pro Amazon eBay & Walmart umožňuje obchodníkom v obchodoch Magento predávať na Amazon, eBay a Walmart súčasne, čím otvára viacero kontaktných bodov, aby oslovili kupujúcich a zvýšili predaj. Toto rozšírenie integrácie Magento Amazon funguje na najnovších verziách Magento. Navyše získate 30-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu všetkých platených programov.

Kľúčové vlastnosti:

 • Podporuje 19 Amazon, 20 eBay a dva Walmart trhoviská.
 • Poskytuje údaje o predaji v reálnom čase a hĺbkové analýzy špecifické pre trh.
 • Ponúka automatizovanú optimalizáciu cien Amazonu, aby porazil konkurenciu.
 • Podporuje bezproblémovú synchronizáciu produktov a správu objednávok.
 • Uľahčuje nastavenie pomocou rôznych konfiguračných šablón.

Najlepšie rozšírenie integrácie Magento Amazon pre: Viaceré integrácie trhu.

Stanovenie cien: Bezplatné rozšírenie. M2E Pro vyžaduje platené mesačné predplatné.

5. Amazon Connector od Webkul

Webkul’s Amazon Connector uľahčuje obchodníkom synchronizáciu údajov o ich produktoch vo viacerých obchodoch Amazon a spravovanie inventára a objednávok z jedného dashboardu. Môžete vykonávať synchronizáciu údajov v reálnom čase a spravovať konfigurovateľné aj jednoduché produkty.

Toto rozšírenie ponúka tri mesiace bezplatnej technickej podpory s možnosťou 6 alebo 12 mesiacov predĺženej platenej podpory.

Kľúčové vlastnosti:

 • Poskytuje bezplatné doživotné aktualizácie modulov.
 • Umožňuje integráciu viacerých obchodov Amazon.
 • Uľahčuje centralizáciu riadenia objednávok a zásob.
 • Automaticky synchronizuje objednávky.
 • Umožňuje nastaviť viacero cenových pravidiel a pokročilé mapovanie kategórií produktov.

Najlepšie rozšírenie integrácie Magento Amazon pre: Technická podpora.

Stanovenie cien: Začína od 598 USD plus voliteľné náklady na inštaláciu 120 USD.

6. Amazon Seller EDI od webvisum GmbH

Amazon Seller EDI od webvisum GmbH prepojí váš obchod Magento 2 s vaším účtom Amazon Vendor Central. Týmto spôsobom môžete importovať objednávky od predajcu Amazon do Magento a naopak, čo umožňuje multikanálový predaj osloviť nových zákazníkov. Rozšírenie funguje iba v obchodoch Magento Open Source a prikláňa sa k technicky zdatným používateľom, pretože vyžaduje zručnosti vývojárov Magento na inštaláciu, mapovanie a konfiguráciu.

Kľúčové vlastnosti:

 • Nastavte Amazon EDI (elektronická výmena údajov) na vašom správcovskom paneli Magento.
 • Rozšírte modul o ďalšie funkcie a škálovateľnosť.
 • Odošle automatické potvrdenie o odoslaní do Amazonu cez API.
 • Funguje podľa plánu cron.
 • Ponúka automatizovanú fakturáciu.

Najlepšie rozšírenie integrácie Magento Amazon pre: Predajcovia Amazon Vendor Central.

Stanovenie cien: 999 dolárov ročne.

7. 247 CloudHub Multichannel Connector od 247 Commerce Limited

247 CloudHub Multichannel Connector vám umožní pripojiť váš obchod Magento k niekoľkým trhoviskám vrátane Amazonu. Funguje na všetkých vydaniach Adobe Commerce, ale na používanie rozšírenia budete potrebovať samostatný účet 247 CloudHub.

Rozšírenie vám umožňuje získať jednoduchý prístup k Amazonu prostredníctvom administračného rozhrania Magento. To zase ponúka flexibilný, prispôsobiteľný rámec pre viackanálových maloobchodníkov a veľkoobchodníkov.

Čítať:  5 dizajnových tipov pre váš medzinárodný elektronický obchod

Kľúčové vlastnosti:

 • Integruje sa s viacerými trhmi vrátane Amazon, eBay a Shopify.
 • Preceňuje vaše produkty Amazon.
 • Ponúka automatizované dodávky produktov.
 • Poskytuje prepravné štítky, zoznamy odberov a tlač faktúr.
 • Vytvára hĺbkové správy o správe a analýzy.

Najlepšie rozšírenie integrácie Magento Amazon pre: Viackanáloví predajcovia.

Cena: Ohľadom cien kontaktujte predajný tím 247 CloudHub.

8. Store Manager Bridge Connector od eMagicOne

Posledné rozšírenie na našom zozname, Store Manager Bridge Connector, umožňuje offline správu vášho katalógu, kategórií, atribútov, zákazníkov a objednávok. Zmeny môžete synchronizovať so svojím obchodom, keď budete opäť online. Toto rozšírenie podporuje Sprievodcov exportom a importom pre hromadné zmeny.

Okrem Amazonu ponúka rozšírenie integráciu eBay, čo vám umožňuje predávať mimo jednej platformy elektronického obchodu. Môžete tiež naplánovať automatické aktualizácie inventára z rôznych zdrojov súborov a vo viacerých formátoch.

Kľúčové vlastnosti:

 • Synchronizujte Amazon a eBay s údajmi Magento.
 • Exportujte alebo importujte údaje vo viacerých formátoch.
 • Spravujte produkty a kategórie hromadne alebo jednotlivo.
 • Centralizujte správu zásob.

Najlepšie rozšírenie integrácie Magento Amazon pre: Plánovanie podnikových zdrojov (ERP).

Stanovenie cien: Bezplatne ako súčasť plánov Store Manager Professional a Adobe Commerce (Magento Enterprise). Doživotný plán Store Manager Professional začína na 699 USD.

Ako si vybrať integračné rozšírenie Magento Amazon

Najlepšie rozšírenie integrácie Magento Amazon pre vás závisí od vašich konkrétnych potrieb a požiadaviek. Pred konečným výberom je potrebné zvážiť niekoľko faktorov:

Identifikujte funkcie, ktoré musíte mať

Uveďte všetky funkcie, ktoré musí mať rozšírenie, ktoré si vyberiete, a potom ich porovnajte s ponukami jednotlivých rozšírení. Vyberte ten, ktorý začiarkne všetky alebo väčšinu políčok. Týmto spôsobom sa nebudete musieť starať o prepínanie rozšírení alebo platenie za doplnky neskôr, keď sa váš e-shop rozrastie.

Rozhodnite sa o svojom rozpočte

Zistite, koľko môžete rozumne minúť na integračné rozšírenie Magento Amazon. Zvážte tiež, koľko ste ochotní minúť z dlhodobého hľadiska. Chceli by ste napríklad radšej zaplatiť jednorazový poplatok alebo mesačné predplatné? Mesačné predplatné sa časom stáva drahé, ale môže ponúknuť rýchly štart. Ak plánujete zmeniť rozšírenia alebo uprednostňujete mesačné platby, zvážte predplatné.

Pracujte v rámci svojej úrovne technickej odbornosti

Väčšina rozšírení Magento vyžaduje, aby ste mali určité vývojárske zručnosti na ich inštaláciu a nastavenie. Ak nie ste ochotní zaplatiť za inštaláciu a nepretržitú podporu, uistite sa, že ste si vybrali rozšírenie v rámci svojich technických možností.

Záverečné myšlienky: Sprievodca integráciou Magento Amazon pre predajcov

Rozšírenia integrácie Magento Amazon uľahčujú viackanálové rozširovanie, využitie veľkého trhu Amazonu a poskytujú konzistentnú zákaznícku skúsenosť vo všetkých vašich obchodoch.

Aj keď vám táto príručka pomôže nájsť, vybrať a nainštalovať to správne rozšírenie pre váš obchod, úspech vašej firmy v konečnom dôsledku závisí od webový hostiteľ elektronického obchodu, ktorý používate.

V Hostinger ponúkame niekoľko spravovaných hostingových plánov Magento, z ktorých si môžete vybrať. Spolu s našou zaručenou starostlivosťou o zákazníkov sú naše plány dodávané s bezplatnými certifikátmi SSL, Elasticsearch a CDN so systémom Cloudflare.

Ak chcete začať, kontaktujte nás ešte dnes.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE