Integrácia vašej stránky WordPress so službou Slack

Okamžité správy zaznamenali za posledných pár rokov obrovský rozmach. Trhu dominujú četovacie platformy od veľkých gigantov sociálnych sietí, ako je Facebook, a startupy ako WeChat, ale nikto nedosiahol väčší úspech vo svete podnikania ako Slack. Slack je platforma pre skupinový chat zameraná hlavne na poskytovanie miesta pre komunikáciu spolupracovníkov, ale je to aj obľúbený podporný kanál. Vývojárska komunita WordPress má svoju vlastnú Slack tím.

Slack ponúka viac než len jednoduchý chat. Má aplikácie a integrácie pre mnohé platformy a služby vrátane WordPress. Integrácia stránky WordPress s tímom Slack je skvelý spôsob, ako spravovať pracovné postupy WordPress a vybudovať komunitu okolo webovej stránky.

Ak vaša firma používa Slack aj WordPress, existuje niekoľko spôsobov, ako ich môžete spojiť pomocou doplnkov WordPress.

Slack Notifications

Nie je prekvapením, že Slack Notifications je doplnok, ktorý bude odosielať upozornenia WordPress na kanál Slack. Existuje celý rad upozornení, ktoré si používatelia WordPressu môžu vybrať, ktoré budú posielať do svojich kanálov, vrátane upozornení na aktualizácie pre WordPress Core a pluginy, upozornenia na zverejnenie príspevkov, čo je obzvlášť užitočné pri oznamovaní nového obsahu vašej komunite a ďalších, ako napr. ako registrácie nových používateľov a prihlásenia správcu.

Slack Lazy Pozvánky

Ak sa chcete pripojiť k tímu Slack, používateľ musí byť pozvaný. Doplnok Slack Lazy Invitations umožňuje firmám vložiť na stránku WordPress miniaplikáciu, ktorá bude automaticky spracovávať pozvánky. Automatické pozvánky sú nevyhnutnosťou, ak je vaším zámerom vybudovať komunitu založenú na Slacku okolo vašej značky alebo ak máte v úmysle použiť Slack na zákaznícku podporu.

Čítať:  Niektoré hacky škodlivého softvéru sa môžu zobraziť, ako keby boli stránky odstránené, ale pre Google môžu byť stránky stále prítomné

WP Slack Sync

WP Slack Sync ponúka oveľa hlbšiu integráciu ako ostatné doplnky, o ktorých sme tu diskutovali. Umožňuje používateľom WordPress vložiť svoje kanály Slack na stránky WordPress pomocou miniaplikácie. Používatelia sa môžu prihlásiť do Slacku zo stránky WordPress a doplnok zvládne aj automatické pozvánky.

WP Slack Sync nie je bezplatný doplnok, ale ak vaša spoločnosť intenzívne využíva Slack a WordPress, integrácia sa oplatí zaplatiť.

Slack, WordPress a IFTTT

IFTTT je webová služba na prepojenie API, vrátane WordPress a Slack API. Pre jednoduchú integráciu, ako je odosielanie upozornení na Slack, keď je uverejnený blogový príspevok, je použitie IFTTT skvelou alternatívou k inštalácii doplnku.

Slack nemá nikde blízko k užívateľskej základni Facebook Messengera a iných gigantov pre okamžitý chat, ale jeho zameranie na skupinový chat a jeho integrácia s inými službami ho dokonale hodí na budovanie komunít okolo obchodných a publikačných stránok.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE