Internetové marketingové stratégie, ktoré fungujú na propagáciu vašej webovej stránky

Hľadáte spôsoby, ako propagovať svoj web? Existuje nespočetné množstvo stratégií internetového marketingu, ktoré možno použiť na efektívnu propagáciu a prilákanie pozornosti k vášmu obsahu.

Patria sem SEO (optimalizácia pre vyhľadávače), PPC (pay-per-click) reklama, marketing na sociálnych sieťach atď.
Môžete tiež skúsiť použiť platené reklamy. To znamená zaplatiť niekomu inému za propagáciu vašej stránky. Platené reklamy môžu byť veľmi efektívne, ak sa robia správne.

Medzi ďalšie techniky patrí e-mailový marketing, video marketing, správa reputácie a mnoho ďalších.

Nasleduje prehľad typov metód zapojených do úspešných stratégií internetového marketingu, ktoré používa mnoho digitálnych obchodníkov na celom svete.

Optimalizácia pre vyhľadávače (SEO)

Optimalizácia pre vyhľadávače (SEO), niekedy označovaná ako „marketing vo vyhľadávačoch“, je praxou optimalizácie webových stránok, aby sa dobre umiestnili vo vyhľadávačoch, ako je Google. To zahŕňa veci, ako je zabezpečenie toho, aby vaša stránka mala relevantné kľúčové slová v celom texte a metaznačkách, vytváranie jedinečného obsahu vrátane obrázkov a videí a poskytovanie kvalitných odkazov na a z iných dôveryhodných zdrojov.

Cieľom SEO je zabezpečiť, aby vás ľudia našli, keď niečo hľadajú online. Existuje mnoho rôznych spôsobov, ako pristupovať k SEO, ale väčšina odborníkov sa zhoduje v tom, že najlepší spôsob, ako optimalizovať svoju webovú stránku, je zamerať sa na vytváranie vysokokvalitného obsahu.

Potom chcete pracovať na zabezpečení toho, aby vaša stránka neobsahovala technické chyby. Pred tým všetkým však stojí za to urobiť konkurenčnú analýzu a prieskum, aby ste určili vašu celkovú SEO stratégiu.

Holé kosti Základy SEO

Ak chcete dosiahnuť vyššie hodnotenie, musíte sa zamerať na témy, ktoré sa vaše publikum aktívne snaží nájsť. Identifikácia týchto tém je známa ako výskum kľúčových slov.

Máme množstvo sprievodcov prieskumom kľúčových slov, ktoré môžete použiť na prispôsobenie vlastného procesu.

Existujú tri základné komponenty úspešnej stratégie SEO: obsah, odkazy a technické SEO. Obsah, ktorý napíšete, musí mať vysokú kvalitu, aby sa dal hodnotiť. Odkazy, ktoré dostanete, musia byť tiež vysoko kvalitné. Potom musí byť vaša stránka bez technických problémov so SEO, aby ste dosiahli najvyššiu úroveň úspechu.

To všetko hrá úlohu úspešnej SEO stratégie.

Obsahový marketing

Obsahový marketing je jedným z najlepších spôsobov, ako generovať nových potenciálnych zákazníkov a budovať vzťahy so zákazníkmi. Ak sa to urobí správne, môže to viesť k zvýšeniu konverzií, lepšiemu povedomiu o značke a väčšej lojalite zákazníkov. V skutočnosti podľa Hubspotu 90 % spotrebiteľov dôveruje odporúčaniam priateľov a rodiny pred reklamami. Vďaka tomu je obsahový marketing skvelým spôsobom, ako sa spojiť s potenciálnymi klientmi.

Tu je niekoľko tipov, ako zabezpečiť, aby boli vaše snahy o marketing obsahu úspešné.

  1. Majte jasno v tom, čo ponúkate.
  2. Poskytnite hodnotu.
  3. Uľahčite ľuďom hľadanie vášho obsahu.
  4. Vytvárajte pútavý obsah.
  5. Zdieľajte svoj obsah na viacerých kanáloch.
  6. Merať úspech.
  7. Opakujte.

Obsahová stratégia je o zodpovedaní nasledujúcich otázok:

Pre koho tvoríte obsah? Táto otázka vám pomôže pochopiť vaše publikum. Ak píšete blogové príspevky pre špecializovanú stránku, ako je napríklad stránka založená na technológii, presne viete, na koho sa zameriavate. Môžete mať dokonca na mysli zoznam kľúčových slov. Na druhej strane, ak píšete na širokú tému, ako sú „cestovateľské tipy“, stále chcete myslieť na svoju cieľovú skupinu. Napríklad, ak máte blog o cestovaní, pravdepodobne nebudete chcieť písať o cestovaní pre ľudí, ktorí žijú v New Yorku. Namiesto toho sa zameriate na cestovateľov, ktorí žijú na miestach ako San Francisco.

Čítať:  10 inovatívnych nástrojov na vytváranie obsahu AI, ktoré musíte vyskúšať

Prečo tvoríte obsah? Táto otázka vám pomôže zistiť, prečo robíte to, čo robíte. Možno si zakladáte blog, pretože milujete blogovanie. Alebo sa možno pokúšate zvýšiť návštevnosť svojho elektronického obchodu. Či tak alebo onak, pochopenie, prečo vytvárate obsah, vám pomôže rozhodnúť sa, či to stojí za váš čas.

Aký typ obsahu vytvoríte? Táto otázka vám pomôže určiť, aký druh obsahu je pre vašu značku najvhodnejší. Predávate produkty online? Potom budete pravdepodobne chcieť vytvoriť popisy produktov. Pracujete na neziskovom projekte? Potom sa radšej uistite, že poskytujete užitočné informácie.

Kde zverejníte obsah? Táto otázka pomáha určiť, kam umiestnite svoj obsah. Zverejníš to na Facebooku?

Potom musíte zvážiť veľkosť svojho publika. Je vhodné zverejniť to na Instagrame? Potom sa musíte zamyslieť nad vizuálnou povahou platformy.

Platba za kliknutie alebo platba za hovor (PPC)

Platba za kliknutie (PPC) reklama je jednou z najbežnejších foriem plateného online marketingu. V PPC inzerenti ponúkajú ceny za umiestnenie na stránke s výsledkami vyhľadávacieho nástroja (SERP). Keď niekto hľadá produkt alebo službu, inzerent ponúka ceny za kľúčové slová, ktoré sú s ním spojené. Ponúkanie cien za kľúčové slová umožňuje inzerentovi zobraziť sa vždy, keď niekto zadá tieto slová do vyhľadávacieho poľa.

Výhodou PPC oproti klasickej reklame, ako sú printové médiá a televízia, je, že oslovuje potenciálnych zákazníkov priamo. Vidia vaše reklamy pri hľadaní informácií o vašich produktoch alebo službách. Aby ste urobili dojem, nemusíte čakať, kým ľudia narazia na vaše tlačené materiály alebo si pozrú vaše reklamy v televízii.

Jednou z nevýhod PPC je, že vyžaduje rozpočet. Váš rozpočet závisí od toho, koľko chcete minúť na jednotlivé kampane. Ak napríklad plánujete minúť 100 USD na jednu reklamu, nebudete si môcť dovoliť viacero kampaní. Ak však máte prostriedky na investovanie do niekoľkých kampaní, môžete potenciálne zvýšiť návratnosť investícií.

Ďalšou nevýhodou PPC je, že sa musíte rozhodnúť, na aké kľúčové slová zacielite. Kľúčové slová sú výrazy súvisiace s vašimi produktmi a/alebo službami. Ako už bolo spomenuté, ponúkanie cien za kľúčové slová pomáha zaistiť, aby sa vaše reklamy zobrazili, keď niekto pri vyhľadávaní použije určité kľúčové slová.

Existuje mnoho rôznych spôsobov využitia PPC. Niektoré podniky inzerujú na hlavných vyhľadávačoch, ako sú Google, Bing, Yahoo! atď. Iné spoločnosti sa zameriavajú na okrajové trhy, pretože je tu menej konkurentov. Iní používajú PPC na propagáciu svojich účtov na sociálnych sieťach. Bez ohľadu na to, kde sa rozhodnete umiestniť svoje reklamy, vždy by ste mali mať na pamäti svoje publikum.

Marketing sociálnych médií

Sociálne médiá sú jednou z najdôležitejších súčastí digitálneho marketingu, pretože pomáhajú spoločnostiam budovať povedomie o značke, zvyšovať lojalitu zákazníkov a priťahovať nových potenciálnych zákazníkov. V skutočnosti, podľa HubSpot Research, 78 % B2C značiek teraz využíva sociálne kanály na oslovenie spotrebiteľov.

Ak má niekto otázky týkajúce sa vášho produktu alebo služby, môže vás kontaktovať prostredníctvom sociálnych médií. Môžete odpovedať na komentáre, odpovedať na otázky a dokonca začať konverzovať s ľuďmi, ktorí sa zaujímajú o vaše produkty alebo služby. To vám dáva ďalšiu príležitosť propagovať seba a svoju spoločnosť.

Čítať:  Google: Nebudeme odstraňovať stránky z výsledkov vyhľadávania len preto, že robia jednu vec zlú

Sociálne médiá môžete použiť aj na interakciu s existujúcimi zákazníkmi a klientmi. Môžete napríklad uverejňovať špeciálne ponuky, zľavy, udalosti a súťaže na sociálnych sieťach. Svojim sledovateľom tiež môžete dať vedieť, koľko peňazí darujete každý mesiac alebo koľko hodín týždenne venujete dobrovoľníctvu. Tieto malé gestá ukazujú váš záväzok voči vašim zákazníkom a klientom.

Sociálne siete sú jedným z najefektívnejších spôsobov, ako osloviť ľudí a budovať vzťahy. Umožňuje podnikom komunikovať so spotrebiteľmi a interagovať s nasledovníkmi v reálnom čase, čím pomáha spoločnostiam nadviazať spojenie so zákazníkmi a potenciálnymi zákazníkmi. V skutočnosti 92 % mileniálov tvrdí, že si pravdepodobne kúpia produkty predávané prostredníctvom sociálnych médií.

Email marketing

E-mailový marketing je ďalším z najúčinnejších spôsobov, ako osloviť potenciálnych klientov a udržiavať vzťahy s existujúcimi. Okrem toho, že je nákladovo efektívny, poskytuje vynikajúcu návratnosť investícií (ROI).

V skutočnosti, podľa HubSpote-mailový marketing generuje ohromných 36 dolárov za 1 minutý dolár. To z neho robí jednu z najlepších foriem digitálnej reklamy.

E-mailový marketing vám umožňuje spojiť sa priamo s ľuďmi priamo v ich poštových schránkach. Pretože väčšina ľudí kontroluje svoje e-maily niekoľkokrát denne, je to jeden z najlepších spôsobov, ako osloviť svoje publikum a budovať vzťahy s potenciálnymi zákazníkmi.

E-mailový marketing môžete použiť na propagáciu udalostí, predaja, produktov a služieb a dokonca aj na odosielanie transakčných správ, ako sú potvrdenia alebo potvrdenia o odoslaní.

Influencer marketing

Influencer marketing je jedným z tých módnych slov, ktoré ľudia radi nenávidia. Ale čo to presne znamená? A prečo nás to vôbec zaujíma? V skratke, influencer marketing je prístup k reklame, kde sú najatí jednotlivci s veľkým publikom na propagáciu značiek. Títo „vplyvníci“ sú zvyčajne známi v rámci svojich špecializovaných komunít kvôli ich úspechu a reputácii.

Často ide o známe osobnosti vo svojom odvetví, ako sú hudobníci, športovci, blogeri atď.

Myšlienka influencer marketingu je jednoduchá: ak sa váš produkt alebo služba páči niekomu známemu, je pravdepodobné, že aj ostatným. Hovorí sa tomu ústny marketing a deje sa to prirodzene medzi priateľmi a členmi rodiny. Marketing ovplyvňovateľov však posúva ústne informácie na inú úroveň využitím sily online sietí, ako sú Twitter, Facebook, Instagram, YouTube atď.

Influencer marketing funguje najlepšie, keď existuje jasné spojenie medzi značkou a jednotlivcom. Ak influencer nerozumie vášmu biznis modelu alebo sa nezaujíma o váš produkt/službu, kampaň nebude fungovať. Musíte sa uistiť, že influencer rozumie vášmu produktu/službe a zdieľa vašu víziu. Existuje mnoho spôsobov, ako sa spojiť s influencermi, vrátane sponzorovania udalostí, vytvárania obsahu okolo vášho produktu/služby a poskytovania bezplatných vzoriek.

Keď nájdete influencerov, ktorí sú v súlade s vašou značkou a kategóriou produktov, táto marketingová stratégia môže fungovať veľmi efektívne.

Pri výbere influencerov pre vašu kampaň však musíte zvážiť niekoľko vecí.

1. Musíte sa uistiť, že influencer, ktorého si vyberiete, má vo svojom odvetví dôveryhodnosť. Ak napríklad hľadáte niekoho, kto je vplyvný vo svete módy, možno budete chcieť hľadať ľudí, ktorí písali o štýle alebo kráse. Ak sa snažíte zviditeľniť malý podnik, pravdepodobne sa budete chcieť zacieliť na tých, ktorí majú veľkú základňu sledovateľov.

2. Uistite sa, že viete, za čo platíte. Niektorí influenceri si účtujú poplatok za príspevok. Iné vyžadujú platbu vopred. Existujú dokonca influenceri, ktorí ponúkajú bezplatnú propagáciu výmenou za spätný odkaz na ich stránku alebo sociálny profil. Pred registráciou si urobte prieskum a presne pochopte, koľko peňazí miniete.

Čítať:  Strategické partnerstvá agentúr: kľúč k odblokovaniu rastu

3. Zistite, aké sú ciele vášho influencera. Chcú budovať povedomie o sebe alebo o svojej značke? Dúfajú v zvýšenie predaja? Ako u nich vyzerá úspech? Keď nájdete influencera, ktorý najlepšie vyhovuje vašim potrebám, opýtajte sa ho/jej, čo chce na oplátku za propagáciu vašej značky.

4. Zvážte veľkosť svojho rozpočtu. Ak nemáte dosť na zaplatenie všetkých influencerov, ktorých by ste chceli najať, skúste nájsť influencerov, ktorí prijímajú sponzorstvo. Sponzorstvo umožňuje influencerom získať kompenzáciu bez toho, aby museli uverejňovať reklamy alebo písať príspevky pre vašu značku.

5. Vyberajte si influencerov na základe vášho publika. Ak sa zameriavate na mladšiu demografickú skupinu, možno sa budete chcieť zamerať na influencerov, ktorí majú veľa mladých sledovateľov. Na druhej strane, ak mierite na staršie publikum, možno budete chcieť ísť po influenceroch s väčším počtom starších sledovateľov.

Affiliate marketing

Affiliate marketing je najbežnejšou formou online marketingu. Tento typ marketingu zahŕňa partnerstvo s inou stranou – obchodníkom – s cieľom pomôcť predať jeho produkt. Keď odporúčate zákazníkov obchodníkom prostredníctvom pridružených programov, získate províziu, keď dôjde k predaju. Pre mnoho pridružených spoločností je však ťažké nájsť vysokokvalitné produkty na propagáciu, najmä vzhľadom na konkurenčné prostredie.

Stránky s recenziami produktov

Stránky s recenziami produktov vám umožňujú písať recenzie na produkty, ktoré ste použili. Tieto recenzie môžu obsahovať hodnotenia, názory a komentáre k produktu. Ak má vaša stránka dostatočnú návštevnosť, môže sa stať miestom, kam kupujúci prídu, aby videli, čo si ostatní myslia o konkrétnom produkte. Niektoré z najpopulárnejších stránok s recenziami produktov zahŕňajú Amazon, Newegg a Consumer Reports.

Najlepšie na recenzii produktov online je, že v skutočnosti nemusíte nič kupovať, aby ste začali zarábať peniaze. Všetko, čo potrebujete, je počítač a prístup na internet. Ak chcete začať písať recenzie, zaregistrujte sa na renomovanej webovej stránke, ako je Amazon, Newegg alebo Consumer Reports. Po registrácii sa jednoducho prihláste do svojho účtu a začnite písať recenzie.

Online reklama

Online reklama umožňuje inzerentom platiť za reklamy, ktoré sa zobrazujú na viacerých platformách vrátane Facebooku, Twitteru, Instagramu, YouTube a ďalších. Tento typ reklamy môže značkám pomôcť rýchlo osloviť širšie publikum. Ak napríklad predávate tričká, môžete propagovať svoju značku inzerovaním na platformách sociálnych médií, ako sú Facebook a Twitter.

Na zvýšenie povedomia o vašej značke môžete využiť aj platenú reklamu. Platené reklamy môžu stáť kdekoľvek od 5 dolárov za deň až po tisíce dolárov mesačne.

Registrácia do affiliate sietí

Pridružené siete ako ClickBank, Mediavine, AdThrive a Share a Sale sú známe ako pridružené siete. Pomáhajú pridruženým obchodníkom zarábať peniaze tým, že im umožňujú propagovať produkty a konkrétne predajné položky podporované províziou z ich sietí. Zahrnutím spätného odkazu na položky, na propagáciu ktorých sa zaregistrujete, je možné využiť potenciál zarábania peňazí na stránkach s hodnotením vašej lokality.

Tu je základný postup: Prihlásite sa na odber produktu, ktorý chcete propagovať. Potom vytvoríte stránku o tomto produkte. Na túto stránku uvediete svoj odkaz. Potom túto stránku ohodnotíte. Teoreticky sa návštevnosť prichádzajúca z tejto stránky konvertuje a vy zarobíte províziu z týchto predajov vďaka vášmu odkazu na tejto stránke.

Ľahšie sa to povie, ako urobí, ale to je podstata affiliate marketingu a to, ako veci v tejto oblasti fungujú.

Marketing dobrej povesti

Online správa reputácie je jedným z najefektívnejších spôsobov propagácie vašej firmy online. Dobre spravovaná povesť pomáha budovať dôveru medzi potenciálnymi klientmi a zvyšuje predaj. Spoločnosti, ktoré sú schopné spravovať si svoju reputáciu online, vidia v skutočnosti až päťnásobnú návratnosť investícií v porovnaní so spoločnosťami, ktoré nemajú dobrú povesť.

Čítať:  Google hovorí nie: Žiadosti DMCA nespôsobia, že dostanete manuálnu akciu

Dnes existuje mnoho spôsobov, ako spravovať svoju reputáciu online. Jedným zo spôsobov je použiť webové stránky s online recenziami ako Yelp, TripAdvisor, Angie’s List a ďalšie. Tieto stránky umožňujú spotrebiteľom uverejňovať recenzie o firmách, čo ľuďom umožňuje robiť kvalifikované rozhodnutia o tom, kde minú peniaze.

Ďalším spôsobom, ako spravovať svoju reputáciu online, je používanie sociálnych médií. Sociálne médiá vám umožňujú spojiť sa so súčasnými a potenciálnymi klientmi, čím získate ďalšiu príležitosť na zvýšenie predaja. Facebook vám napríklad umožňuje spúšťať reklamy zacielené na konkrétne publikum na základe veku, pohlavia, polohy, záujmov atď. Môžete dokonca zacieliť na publikum podľa toho, aký typ príspevkov sa im na vašej stránke v minulosti páčil. To vám dáva skvelú šancu osloviť ľudí, ktorí by mohli mať záujem o váš produkt alebo službu.

Nakoniec môžete využiť platformy hodnotenia zákazníkov. Recenzné platformy umožňujú zákazníkom písať recenzie o produktoch a službách, ktoré si od vás kúpili. Robia to anonymne, čo znamená, že sa nezdieľajú žiadne osobné údaje. Niektoré kontrolné platformy však vyžadujú zaplatenie poplatku za nákup reklamného priestoru výmenou za zvýšenú viditeľnosť.

Video marketing

Video marketing sa stáva čoraz populárnejším, pretože umožňuje podnikom komunikovať so zákazníkmi jedinečným spôsobom. V skutočnosti podľa RetailDive.com72 percent spotrebiteľov uprednostňuje pozeranie videí pred čítaním textu. To dáva zmysel, pretože sa zdá, že väčšina ľudí uprednostňuje pozeranie videí online pred čítaním článkov.

No hoci mnohí obchodníci veria, že vytváranie videoobsahu je jednoduché, v skutočnosti si to vyžaduje veľa práce a plánovania. Pred začatím musíte vedieť, aký typ videa chcete vytvoriť, spolu s ich celkovými cieľmi.

Ak chcete začať vytvárať videá, musíte sa rozhodnúť, či vytvárate videá pre povedomie o značke, vzdelávanie, zábavu alebo nejakú kombináciu týchto vecí. Budete si tiež musieť vybrať typ videa, ktoré chcete vytvoriť. Hľadáte niečo jednoduché, ako napríklad ukážku produktu alebo návod? Alebo dúfate, že pôjdete hlbšie do témy a vysvetlíte ju lepšie ako ktokoľvek iný?

Keď si určíte svoj cieľ, musíte prísť na to, aký druh videa chcete vytvoriť. Chcete sa pochváliť nejakým produktom? Vytvoriť návod, ktorý niekoho naučí o konkrétnej zručnosti? Vysvetlite pojem? Prezentovať? Nech už je to čokoľvek, zamyslite sa nad tým, prečo by ste chceli vytvoriť tento špecifický typ videa. Potom použite naše tipy, ktoré vám pomôžu prísť s nápadmi pre váš ďalší videoprojekt.

Dobrou správou je, že keď už zistíte, aký formát videa chcete natočiť, v skutočnosti neexistuje žiadna šablóna. Nepotrebujete luxusné vybavenie ani profesionálnych hercov. Potrebujete len seba a trochu kreativity.

Vybudovanie úspešnej internetovej marketingovej stratégie si vyžaduje čas, ale stojí za to

Tým, že sa budete snažiť investovať svoj čas do budovania úspešnej internetovej marketingovej stratégie, je možné získať vyššie hodnotenia a návštevnosť takmer na autopilotovi.

Na začiatku to však nie je bez tvrdej práce.

Akonáhle si však túto autoritu a dôveru začnete budovať a akonáhle začnete používať svoju kreativitu na implementáciu konkurenčných stratégií internetového marketingu, obloha je hranicou vášho úspechu.

Kedy plánujete vytvoriť vlastnú úspešnú internetovú marketingovú stratégiu?

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE