IP adresa, ktorú používate, bola označená ako otvorený proxy Instagram

Chcete vedieť, prečo sa vám zobrazuje IP adresa, ktorú používate, bola označená ako otvorený proxy Instagram?

Pôvodne boli platformy sociálnych médií zdrojom zábavy, virtuálnym miestom, kde sa ľudia socializovali a zabíjali svoj čas. Postupom času, a čo je dôležitejšie, zavedením neuveriteľných funkcií, používatelia začali na svojich účtoch vyjadrovať nielen svoje myšlienky, ale aj talenty, čo samozrejme viedlo k podpore ich podnikania.

V súčasnosti platformy ako Instagram využívajú influenceri, firmy, reklamné spoločnosti a ďalšie. Skrátka, pre mnohých sa stal zdrojom príjmu. S viac ako miliardami používateľov pre nich vývojári prostredníctvom zmluvných podmienok zabezpečujú bezpečné a zabezpečené prostredie. A ak tieto pokyny nebudete dodržiavať, narazíte na niekoľko typov zákazov.

Jedným z takýchto príkladov je zákaz IP adries. Keď sa to stane, nebudete môcť pristupovať k svojmu účtu z rovnakej adresy IP. Ak sa chcete dozvedieť, prečo sa to stane a ako problém vyriešiť a vyhnúť sa mu neskôr, táto príručka je pre vás ideálnou zastávkou.

Pokračujte v čítaní a dozviete sa!

Čo je to adresa IP

Váš poskytovateľ internetových služieb (ISP) pridelí vášmu telefónu kód ako identifikačný nástroj. Toto je známe ako adresa IP. To znamená, že vždy, keď sa pripájate na webovú stránku alebo požadujete údaje na konkrétnej webovej stránke, v podstate na to používate svoju IP adresu.

Okrem toho má každé zariadenie jedinečnú IP adresu, ktorú používa na pripojenie k akémukoľvek serveru na internete. Aj keď vaša IP adresa neobsahuje všetky vaše informácie, ako je vaše meno atď., pozná vašu približnú polohu.

Čítať:  5 spôsobov, ako odstrániť a nahradiť pozadie videa pomocou AI

Webové stránky, ktoré navštívite, presne vedia, kto si prezerá ich obsah, a takto niekoľko stránok umožňuje a obmedzuje používateľom prístup k ich obsahu v konkrétnych regiónoch.

Ako Instagram pozná vašu IP adresu

Kedykoľvek budete chcieť pristupovať na webovú stránku, vaše zariadenie odošle na danú stránku žiadosť o údaje. Potom vám webová lokalita poskytne prístup a umožní vám pripojiť sa a prezerať si obsah. To všetko sa deje prostredníctvom vašej IP adresy.

Vaše zariadenie zverejní svoju IP adresu webovej stránke, ku ktorej sa pokúša pripojiť. Takže vždy, keď otvoríte a načítate Instagram na svojom telefóne, vaše zariadenie odošle vašu IP adresu Instagramu, ktorý následne vytvorí spojenie a umožní vám zobraziť jeho obsah.

Čo je chyba otvoreného proxy servera na Instagrame

Instagram má súbor zmluvných podmienok, ktoré musí každý používateľ dodržiavať. Pre používateľa, ktorý používa aplikáciu na zábavné účely, to nemusí znamenať veľa. Instagramoví influenceri a firmy však musia dôsledne dodržiavať zmluvné podmienky stanovené Instagramom.

Ak Instagram považuje obsah používateľa za spamový, urážlivý alebo nevhodný, stránka môže vykonať niekoľko akcií. Účet môže byť buď zablokovaný alebo pozastavený, alebo v iných prípadoch môže byť ich IP adresa zaradená na čiernu listinu Instagramu. Toto je známe ako chyba otvoreného servera proxy na Instagrame.

Ako zistiť, či vám bola na Instagrame zakázaná IP adresa

Ako už bolo uvedené, Instagram môže zablokovať určité akcie vášho účtu alebo označiť vašu IP adresu ako otvorený proxy z dôvodu porušenia jeho pravidiel. Ak chcete zistiť, či váš účet zakázala akcia Instagram alebo IP, musíte sa pozrieť na určité veci.

Ak platforma sociálnych médií zakázala vášmu účtu určité akcie, napríklad nemožnosť označiť páči sa mi alebo komentovať, zobrazí sa kontextová správa, ako je táto:

Na druhej strane, ak chcete vedieť, či vám na Instagrame zakázali IP, skúste sa prihlásiť do svojho účtu Instagram z iného prehliadača. Ak sa vám to nedarí a nedostali ste žiadnu vyskakovaciu správu o zablokovanej akcii, s najväčšou pravdepodobnosťou máte na Instagrame zakázanú IP adresu. Okrem toho správa podobná tejto bude tiež znamenať, že Instagram IP zakázal váš účet:

„IP adresa, ktorú používate, bola označená ako otvorený proxy Instagram. Ak si myslíte, že je to nesprávne, navštívte stránku https://help.instagram.com/

Dôvody za IP adresou, ktorú používate, boli označené ako otvorený proxy Instagram

Ak bola vaša IP adresa Instagramu zakázaná, môžete sa tiež rozlúčiť so svojím účtom, pretože žiadny pokus ho neprivedie späť k životu. Bez ohľadu na to, koľkokrát sa pokúsite prihlásiť z rôznych prehliadačov, stále sa vám nepodarí načítať váš účet Instagram. Je to preto, že Instagram označil váš účet ako otvorený proxy.

Čítať:  Ako opraviť TikTok FYP, ktorý nefunguje, nenačítava sa alebo sa obnovuje

Všetky dôvody zákazu IP indikujú, že váš účet porušil zmluvné podmienky Instagramu. Tu sú niektoré z najbežnejších:

1. Prílišné lajkovanie a sledovanie.

Nový používateľ Instagramu nemusí poznať všetky jeho pravidlá. V takýchto prípadoch by mnohí masovo sledovali používateľov a neustále by sa im páčil obsah iných. Instagram to však považuje za spam a v dôsledku toho môže vášmu účtu dočasne zakázať vykonávanie konkrétnych akcií. Tento zákaz môže trvať niekoľko hodín až dní.

Ak vám bude na webovej stránke nepretržite zakazovaná činnosť, Instagram to môže posunúť o stupeň vyššie a nakoniec váš účet zakáže IP. Teda ak neprestanete porušovať jeho zmluvné podmienky.

2. Používanie aplikácií tretích strán.

Na trhu sú rôzne aplikácie tretích strán, ktoré môžete použiť na získanie interakcie so svojím Instagramom. Nákup sledovateľov na Instagrame je tiež trendom, ktorý mnohí noví používatelia sledujú, aby pomohli zlepšiť svoje podnikanie na Instagrame. Ak teda používate aplikáciu tretej strany na získanie sledovateľov a zapojenie do svojho účtu, Instagram môže označiť vašu IP adresu ako otvorený proxy.

3. Sťažnosti iných používateľov.

Instagram berie sťažnosti používateľov veľmi vážne a hľadá spôsob, ako im čo najskôr prísť na koreň. Ak teda veľký počet používateľov nahlási váš účet z akéhokoľvek dôvodu, napríklad z dôvodu porušenia autorských práv, Instagram môže váš účet zakázať prostredníctvom IP adresy.

Ako opraviť chybu Open Proxy na Instagrame

Teraz, keď ste si vedomí všetkých dôvodov chyby otvoreného servera proxy na Instagrame, poďme sa pozrieť na to, ako tento problém vyriešiť. Takže pokračujte v čítaní a dozviete sa!

1. Kontaktujte svojho poskytovateľa internetových služieb (ISP).

Úplne prvá vec, ktorú musíte urobiť po zobrazení chybového hlásenia otvoreného servera proxy na Instagrame, je reštartovať internetový smerovač. Ak to nepomôže, možno budete chcieť kontaktovať svojho poskytovateľa internetových služieb (ISP). Budete musieť nahlásiť, že sa nemôžete prihlásiť na svoj Instagram, pretože vaša IP adresa je označená ako otvorený proxy. Reakcia servisu starostlivosti o zákazníkov môže chvíľu trvať.

Čítať:  Ako si vybrať medzi poskytovateľmi cloudových služieb

Celý proces je navyše extrémne pomalý a možno z neho nič nedostanete, ak ste skutočne porušili zmluvné podmienky Instagramu.

2. Zmeňte adresu IP.

Ak sa chcete rýchlo zbaviť zákazu IP adresy, najlepším spôsobom je zmena adresy IP. Nemusí to však byť také jednoduché, ako sa zdá. O zmenu IP adresy budete musieť požiadať svojho poskytovateľa internetových služieb. V závislosti od toho, či máte statickú alebo dynamickú IP adresu, sa celý proces môže líšiť. Obe však vyžadujú čas a úsilie z vašej strany.

3. Používajte siete VPN.

Ak nechcete kontaktovať svojho poskytovateľa internetových služieb (ISP) kvôli zmene vašej IP adresy, použitie proxy alebo VPN je ďalším spôsobom, ako prekonať zákaz IP na Instagrame. Proxy alebo VPN skryje vašu IP adresu a zároveň vám poskytne novú IP adresu, ktorú môžete použiť.

Aj keď sú zadarmo dostupné rôzne siete VPN, je lepšie si kúpiť autentickú, aby ste zostali na bezpečnej strane. Tie obsahujú ExpressVPN, NordVPN, Surfsharkatď.

4. Kontaktujte podporu Instagramu.

Ak bola IP adresa, ktorú používate, označená ako otvorený proxy Instagram ako chyba, možno budete chcieť kontaktovať Centrum pomoci Instagramu. Informujte ich, že váš účet neporušil žiadne zmluvné podmienky a počkajte na ich odpoveď.

Ako sa vyhnúť zákazu IP na Instagrame

Najlepším spôsobom, ako prekonať zákaz IP, je prijať potrebné opatrenia, aby sa to nestalo. Pretože akonáhle je vaša IP adresa označená ako otvorený proxy server na Instagrame, nebudete ju môcť získať. Tu je niekoľko spôsobov, ako sa vyhnúť zákazu IP na Instagrame:

1. Dodržujte podmienky používania Instagramu.

Dodržiavaním podmienok používania Instagramu môžete jednoducho zabrániť zákazu IP. Zdržte sa uverejňovania čohokoľvek, čo môže obsahovať nenávistné prejavy, nevhodný obsah, urážlivý alebo násilný obsah atď. Vždy by ste sa mali vyhýbať uverejňovaniu čohokoľvek, čo nie je vaše, pretože to môže byť predmetom porušenia autorských práv a váš účet môže byť vystavený zákazu IP.

Okrem toho, ak používate viac ako päť rôznych účtov s rovnakou IP adresou, Instagram to môže považovať za znak spamu a zákazu IP všetkých vašich účtov. Z tohto dôvodu by ste mali obmedziť počet účtov na používanie jedinej adresy IP.

2. Odstráňte aplikácie tretích strán.

Ak ste na zvýšenie počtu sledovateľov alebo získanie interakcie používali aplikáciu tretej strany, teraz je čas na odstránenie takýchto aplikácií. Ak Instagram zistí aplikáciu, ktorá je pripojená k vášmu účtu, neprestane označovať vašu IP adresu ako otvorený proxy.

Čítať:  Ako skryť komentáre od niekoho na Instagrame

3. Nešírte spam.

Instagram je proti robotom a spamovým účtom a stanovuje limit na počet označení páči sa mi, komentárov a sledovania, ktoré môžete urobiť v určitom období. Ak prekročíte limit, existuje šanca, že Instagram zakáže váš účet IP.

Preto, ak ste na Instagrame nováčikom, ktorý masovo lajkuje a sleduje ostatných, možno budete chcieť ísť trochu pomaly. Tiež sa vyhnite tomu, aby ste to prehnali a uverejňovali desaťkrát za hodinu. Namiesto toho sa snažte svoje príspevky oddeliť a nevyvolávajte podozrenie na Instagrame.

Často kladené otázky (FAQ):

1. Ako dlho trvá dočasný zákaz Instagramu?

Keď Instagram dočasne zakáže určité akcie vášho účtu z dôvodu porušenia svojich zmluvných podmienok, ich zrušenie môže trvať 24 až 48 hodín. V závislosti od vášho konkrétneho prípadu sa však zákaz môže predĺžiť na niekoľko dní alebo aj viac. Všetko, čo môžete v takýchto prípadoch urobiť, je počkať, kým to skončí.

2. Môže vám Instagram natrvalo zakázať?

Dočasný zákaz viac ako raz vás vystavuje vyššiemu riziku trvalého zákazu vášho Instagramu. Ak budete pokračovať vo vykonávaní rovnakých akcií, ktoré porušujú podmienky používania Instagramu, Instagram môže v určitom okamihu zakázať váš účet prostredníctvom IP adresy. Potom nebudete mať prístup k svojmu starému účtu a možno si budete musieť vytvoriť ďalší pomocou inej adresy IP.

Záverečné myšlienky: IP adresa, ktorú používate, bola označená ako otvorený proxy Instagram

Ak Instagram označil vašu IP adresu ako otvorený proxy, znamená to, že platforma sociálnych médií zablokovala vašu IP adresu. Akýkoľvek pokus o opätovné získanie vášho účtu bude málo užitočný a možno budete musieť použiť inú IP adresu na vytvorenie nového účtu Instagram.

Na vyriešenie problému môžete tiež kontaktovať podporu Instagramu alebo použiť sieť VPN alebo proxy. Najlepším spôsobom, ako sa vyhnúť zákazu IP, je dodržiavať zmluvné podmienky Instagramu. Týmto spôsobom nebudete musieť čeliť takémuto problému.

Týmto končíme, že naša príručka o adrese IP, ktorú používate, bola označená ako otvorený proxy Instagram. Ak máte ďalšie otázky, neváhajte a dajte nám vedieť v sekcii komentárov nižšie. Budeme sa snažiť čo najlepšie vám pomôcť.

Súvisiace témy:

Dajte nám vedieť, či sa vám príspevok páčil. Len tak sa môžeme zlepšiť.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE