Irelevantné formuláre na generovanie potenciálnych zákazníkov, ktoré tlačia hlavný obsah dole pod záhyb, môžu byť považované za reklamy

Správca webu mal obavy týkajúce sa formulárov pre potenciálnych zákazníkov a posunutia ich hlavného obsahu pod záhyb. Ich primárnou otázkou bolo, či to nejakým spôsobom ovplyvní SEO.

John vysvetlil, že si nemyslí, že by to malo výrazný vplyv na SEO.

Spomenul tiež, že algoritmy Google skúmajú veci, ktoré sa môžu zobraziť nad záhybom stránky a či tlačia hlavný obsah dole pod záhyb. Je tiež možné, že uvidia formu vedúceho génu a budú ju považovať za reklamu.

Google však nemusí vždy takto reagovať. Závisí to od toho, podľa čoho sa stránka snaží hodnotiť.

Ak je zámerom formulára prihlásiť sa napríklad na poistenie auta, ide o zámer používateľa za stránkou. Ale ak je to stránka o tom, prečo rastú pomaranče, a potom máte formulár na poistenie auta, potom by sa to dalo považovať za reklamu.

Rozhovor o tom sa odohráva približne o 11:09 vo videu:

John Mueller 9/10/2021 Prepis stretnutia

Správca webu 3 11:09
Len ma to zaujímalo a už ste o tom hovorili, ale nedávno, viete, obsah, hlavný obsah by mal byť akosi nad okrajom. Ovplyvnilo by to, podobne ako formulár na generovanie potenciálnych zákazníkov, SEO, a to akýmkoľvek spôsobom, pretože ak sa posuniete nadol, je to článok o konečnom sprievodcovi cenami telefónnych systémov a v hornej časti tu je len akýsi formulár na generovanie potenciálnych zákazníkov, kde môžu ľudia porovnať ceny telefónnych systémov. Ovplyvní to SEO?

Čítať:  7 najlepších podcastov elektronického obchodu, ktoré môžete inšpirovať & Vzdelávať

Ján 11:48
Neviem, môj odhad, pravdepodobne nie je nápadný. Aký efekt môže vstúpiť do hry je, že naše algoritmy hľadajú veci ako reklamy nad záhybom stránky, ktoré tlačia hlavný obsah dole pod záhyb stránky. A je možné, že by sme si mysleli, že forma vedúceho génu, taká by bola niečo ako reklama. Ale myslím si, že nie vždy, vždy by to tak bolo. A tak trochu záleží aj na tom, za čo sa tá stránka snaží hodnotiť. Ak je to v podstate stránka, ktorá sa snaží získať hodnotenie, napríklad, neviem, získať, získať poistenie auta, a formulár je o tom, že sa zaregistrujete na poistenie auta, potom je to taký zámer stránky . Ak je však zámerom stránky, zistite viac o tom, prečo rastú pomaranče, a potom máte navrchu formulár na poistenie auta, potom to vyzerá skôr ako reklama.

Správca webu 3 12:47
Dobre, to dáva zmysel. Ďakujem. Ide teda o relevantnosť formy hlavnej generácie a tiež s obrázkami a neviem, či by to vôbec ovplyvnilo SEO, ale myslím, že na základe možno aj vášho názoru, ale myslíte si že by sme nemali pridávať obrázky? V hornej časti článku? Myslíte si, že by sme mali mať rád úvod, na začiatok a potom…

Ján 13:16
Myslím si, že na tomto zápase nezáleží. Myslím, že ani pri vyhľadávaní obrázkov by to nebol ako veľký rozdiel. Ak ste sa pozerali na vyhľadávanie obrázkov.

Čítať:  11 spôsobov, ako opraviť kontakty, ktoré sa v telefóne neukladajú (Android, iOS)

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE