Je aplikácia Google Go lepšia ako aplikácia Google v systéme Android?

Aplikácie pre Android v posledných rokoch výrazne narástli z hľadiska zložitosti a veľkosti, vďaka čomu fungujú na smartfónoch s menšími zdrojmi. Google riešil tento problém už v roku 2017 zavedením série aplikácií „GO“, ako sú Google Go, Files Go, Camera Go atď., ktoré sú navrhnuté špeciálne pre smartfóny základnej úrovne. Dnes sa v tomto článku pozrieme na podrobné porovnanie aplikácií Google Go a Google, aby sme zistili, ktorá z nich funguje lepšie. Okrem toho sa môžete naučiť opraviť chyby Obchodu Google Play na telefónoch s Androidom.

Google Go vs Google: Čo je lepšie?

Google Go je ľahšia verzia štandardnej aplikácie Google, ktorá sa zameriava predovšetkým na využitie menšieho množstva dát, menšieho úložiska pre Android a na poskytovanie rýchleho prehliadania. Predstavte si to ako skrátenú verziu pôvodnej aplikácie, ktorá obsahuje iba najdôležitejšie funkcie na prístup k internetu v telefóne. Vďaka tomu je vhodný na spustenie na zariadení so systémom Android s nízkou špecifikáciou, pre ktoré je spustenie aplikácií s veľkými veľkosťami súborov ťažké a vyžadujú si viac pamäte RAM.

Rozhranie aplikácie Google Go

Obrázok: Google

Tu sa však vynára dôležitá otázka. Má Aplikácia Google Go funguje lepšie ako aplikácia Google? Obe aplikácie sme dôkladne otestovali, aby sme vám poskytli podrobné porovnanie. Začnime.

Čítať:  Ako zmeniť a prispôsobiť ciferníky na inteligentných hodinkách Fossil Hybrid

Požiadavky na veľkosť aplikácie

Veľkosť aplikácie je prvá vec, ktorá vás napadne počas inštalácie, ak má váš telefón s Androidom obmedzené úložisko. Našťastie aplikácia Google Go nezaberie viac ako 9 MB nainštalovať a spustiť. Na druhej strane zaberá aplikácia Google viac ako 200 MB priestor zariadenia na poskytovanie svojich služieb. Vďaka tomu je Google Go pre smartfóny základnej úrovne samozrejmosťou.

Veľkosť aplikácie Google Go

Veľkosť aplikácie Google Go

Môžete nainštalovať Google Go z Obchodu Play, ak si to chcete vyskúšať.

Rozhranie

Google App

Aplikácia Google ponúka rozhranie založené na kartách a kartách. Zobrazuje karty s relevantnými návrhmi na vašej časovej osi s navigačným panelom s kartami v spodnej časti, aby ste mohli jednoducho prepínať medzi kartami Objaviť, Hľadať a Uložené.

Rozhranie aplikácie Google

Rozhranie aplikácie Google

  • The Objavte obsahuje miniaplikáciu Vyhľadávanie Google a položky, ktoré vás zaujímajú/návrhy na základe vašej histórie vyhľadávania.
  • The Vyhľadávanie karta zobrazuje históriu vyhľadávania a populárne vyhľadávania, keď sa posuniete na jej koniec.
  • Nakoniec, Uložené vám umožňuje spravovať všetky v minulosti uložené položky, ako je poloha, video YouTube atď.

Rozhranie aplikácie Google s kartou objavovania, vyhľadávania a uloženia

Google Go

V aplikácii Google Go je rozhranie skrátené na jednoduché okno „najskôr ťuknite“, ktoré zobrazuje iba karty záujmu s panelom vyhľadávania Google v spodnej časti. Pre uľahčenie prístupu zobrazuje vyhľadávací panel „bubliny“ hľadanej histórie s tlačidlami rýchleho prístupu na hlasové vyhľadávanie, Google Lens a režim inkognito.

Ďalej získate a Počasie widget v ľavom hornom rohu, ktorý zobrazuje vaše aktuálne počasie a otvára svetlejšiu stránku so súvisiacimi informáciami o počasí.

Rozhranie Google Go s informáciami o počasí vľavo horeRozhranie Google GoPočasie v aplikácii Google GoPočasie v Google Go

Čítať:  Predĺžené výpadky môžu spôsobiť, že Google deindexuje vašu webovú stránku

Ktoré sa načíta rýchlejšie?

Vďaka malej veľkosti aplikácie a lepšej optimalizácii Google Go načíta výsledky vyhľadávania mihnutím oka. Aplikácia používa jedno okno na otváranie všetkých odkazov namiesto viacerých okien, čím sa skracuje čas načítania.

Zatiaľ čo aplikácia Google zahŕňa výsledky vyhľadávania obrázkov a videí, Google Go ho výrazne skracuje, aby zobrazoval obyčajný text, aby sa zvýšila rýchlosť načítania. V oboch aplikáciách sme hľadali „lietadlo C295“ a výsledky boli v službe Google Go neuveriteľne rýchlejšie s väčším množstvom textových odkazov ako obrázkov/videí.

Výsledok vyhľadávania v aplikácii GoogleGoogle App SearchVýsledok vyhľadávania v aplikácii Google GoVyhľadávanie aplikácií Google Go

Rozdiely v nastaveniach aplikácie

Aplikácia Google Go sa výrazne líši od aplikácie Google, pokiaľ ide o nastavenia aplikácie. Zatiaľ čo prvá poskytuje iba zoznam kľúčových funkcií, druhá vám umožňuje úplne prispôsobiť aplikáciu vašim preferenciám. Takto získate prístup k nastaveniam oboch aplikácií.

1. Klepnite na svoje ikona profilu v aplikácii Google na otvorenie nastavenie.

2. Prezrite si zoznam funkcií na prispôsobenie aplikácie Google vrátane upozornení, Bezpečného vyhľadávania, Asistenta, hlasu, nastavení jazyka a mnohých ďalších.

Stránka nastavení aplikácie GoogleStránka nastavení aplikácie Google GoNastavenia aplikácie Google

3. Naopak, otvorenie nastavení Google Go je pomerne jednoduché. Klepnite na ikonu Výbava ikonu v pravom hornom rohu, aby ste k nej mali prístup.

4. Umožňuje vám iba konfiguráciu štyri obmedzené nastavenia súvisiace s Jazykmi, účtami, upozorneniami a Bezpečným vyhľadávaním.

Ikona nastavení v aplikácii Google Go vpravo horeStránka nastavení v aplikácii Google GoNastavenia aplikácie Google Go

Zážitok z prehliadania

Google Go poskytuje a rýchly a kompaktný zážitok z prehliadania so všetkým v rámci jedného okna aplikácie. Rovnako ako aplikácia Google vás presmeruje na nainštalovanú aplikáciu, ak otvoríte stránku so špecializovanou aplikáciou, ako je Facebook, Instagram atď. Okrem toho sa niekedy hodí tlačidlo inkognito vedľa vyhľadávacieho panela v spodnej časti na rýchle prepnutie do režimu súkromného prehliadania.

Čítať:  Prečo bezdrôtová nabíjačka Samsung bliká žlto? Rýchla oprava

Prehliadanie v aplikácii Google Go

Na rozdiel od variantu Go ponúka aplikácia Google oveľa viac rafinovaná skúsenosť s prispôsobenými kartami, rýchlymi prepínačmi a navigačnými kartami. Každá karta, tj Objaviť, Hľadať a Uložené, kategorizuje vašu históriu vyhľadávania a uložené položky, aby ste ich mohli pohodlne preskúmať. Okrem toho môžete pridať experimentálne funkcie z laboratórií vyhľadávania Google, aby ste ich využili na maximum (ako bude vysvetlené neskôr).

Výsledok vyhľadávania v aplikácii Google Go s obrázkami

Prehliadanie v aplikácii Google

Zdieľanie výsledkov vyhľadávania

Google Go sa pri zdieľaní výsledkov vyhľadávania mierne líši od aplikácie Google. Okrem zdieľania kariet návrhov na vašej časovej osi ponúka aplikácia Google tlačidlo zdieľania vedľa každého výsledku vyhľadávania, aby ste ho mohli bez námahy poslať ďalej. Na druhej strane výsledky vyhľadávania v aplikácii Google Go neobsahujú ľubovoľné tlačidlo Zdieľať, čím je kopírovanie a vkladanie jediným spôsobom, ako ich zdieľať.

Možnosť zdieľať výsledky vyhľadávania v aplikácii GoogleZdieľanie výsledkov v aplikácii GoogleŽiadna možnosť zdieľania výsledkov vyhľadávania v aplikácii Google GoZdieľanie výsledkov v aplikácii Google Go

Dodatočná jazyková podpora

Ak vás už nebaví manuálne prekladať výsledky vyhľadávania, Google Go si zamilujete. Na rozdiel od aplikácie Google, ktorá používa jazyk vášho zariadenia, Google Go poskytuje dodatočnú podporu pre sekundárny jazyk, ktorý používateľom pomáha okamžite prekladať výsledky vyhľadávania. Tu je návod, ako to môžete povoliť.

1. Klepnite na ikonu Výbava ikonu v pravom hornom rohu otvorte Google Go nastavenie.

2. Stlačte tlačidlo Vyberte druhý jazyk a nastavte požadovaný jazyk, aby ste ho používali koherentne s vaším primárnym jazykom.

Možnosť výberu sekundárneho jazyka v aplikácii GoĎalšia jazyková podpora v Google GoVyberte sekundárny jazyk v aplikácii Go

Podpora experimentálnych funkcií

Aplikácia Google porazí svoj variant Go pri testovaní experimentálnych funkcií. Tieto funkcie sú súčasťou Google Search Labs, kde môžu používatelia pristupovať k funkciám v počiatočnom štádiu a vyskúšať si ich, aby mohli zdieľať svoju spätnú väzbu.

Čítať:  Ako opraviť svoj pevný tehlový telefón Xiaomi s uzamknutým bootloaderom

Možnosť Search Labs v aplikácii GoogleExperimentálne funkcie v aplikácii GoogleVýsledok Labs vyhľadávania v aplikácii Google

Skratku na vyskúšanie týchto experimentálnych funkcií nájdete v ľavom hornom rohu v aplikácii Google, kde si môžete prechádzať zoznam a povoliť požadované funkcie v aplikácii. Aplikácia Google Go momentálne nepodporuje experimentálne funkcie.

často kladené otázky

Otázka: Môžem nainštalovať aplikácie Google a Google Go na ten istý telefón s Androidom?

Áno, aplikáciu Google a aplikáciu Google Go si môžete nainštalovať na to isté zariadenie so systémom Android. Prejdite do Obchodu Google Play a stiahnite si ich a nainštalujte.

Otázka: Ako zakázať aplikáciu Google v systéme Android?

Otvorte aplikáciu Nastavenia, klepnite na Aplikácie, nájdite aplikáciu Google v zozname a klepnutím na Zakázať odstráňte všetky existujúce aktualizácie z telefónu s Androidom.

Otázka: Môžem nahradiť aplikáciu Google aplikáciou Google Go?

Áno, zakážte aplikáciu Google v Nastaveniach a nainštalujte si Google Go, aby ste ju mohli použiť ako náhradu. Ďalšie podrobnosti o inštalácii aplikácie Google Go nájdete v krokoch uvedených vyššie.

Slová na záver: Google Go vs Google Čo je lepšie?

Takže to bolo všetko o aplikácii Google a aplikácii Google Go. Odporúčame vám použiť Google Go, ak je vaše zariadenie so systémom Android príliš pomalé na spustenie štandardnej aplikácie Google alebo ak preferujete čisté a kompaktné rozhranie pre potreby prehliadania webu. Inak aplikácia Google poskytuje vylepšené prehliadanie so šikovnými funkciami, ktoré by ste si nemali nechať ujsť. Dajte nám vedieť svoj výber a prihláste sa na odber GadgetsToUse, kde nájdete podrobnejšie porovnávacie články. Nezabudnite tiež skontrolovať nižšie uvedené odkazy, kde nájdete úžasné tipy a triky pre Android.

Mohlo by vás zaujímať:

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE