Je digitálna reklama vhodná pre váš elektronický obchod?

Aj keď sa elektronický obchod v posledných rokoch tešil čoraz väčšej obľube, pandémia v roku 2020 prinútila podniky prijať tento trend, aby prežili. Niektoré online spoločnosti boli pripravené a počas tohto obdobia sa im darilo, zatiaľ čo iné sa iba dostali.

Na zabezpečenie dlhovekosti a úspechu v priestore elektronického obchodu je ďalším krokom pre podniky prijatie stratégie elektronického obchodu pre marketing. Na dosiahnutie rýchleho rastu by mala byť zahrnutá digitálna reklama – konkrétne reklamy elektronického obchodu.

V tomto článku sa dozviete:

 • Čo sú reklamy elektronického obchodu.
 • Prečo by ste mali používať digitálnu reklamu v elektronickom obchode.
 • Najlepšie stratégie pre reklamy elektronického obchodu.

Reklamy elektronického obchodu

Reklama elektronického obchodu je podmnožinou marketingu elektronického obchodu, ktorý sa zameriava na umiestnenie plateného obsahu na online aj offline platformy.

Online platformy pre reklamy elektronického obchodu zahŕňajú webové stránky, vyhľadávače, sociálne médiá, e-mailové bulletiny a aplikácie na odosielanie správ. Offline platformy zahŕňajú tradičnú reklamu, ako je televízia, rádio a billboard.

Čítať:  10 interaktívnych príspevkov na sociálnych sieťach pre firmy v roku 2024

Firmy musia prijať kombináciu oboch foriem reklamy, aby dosiahli svoje rôzne ciele: zvýšiť predaj elektronického obchodu, zvýšiť povedomie o značke a prilákať zákazníkov do svojho elektronického obchodu.

V tejto príručke sa zameriame na digitálnu reklamu pre online platformy.

Prečo používať reklamy elektronického obchodu

Tu je niekoľko dôvodov, prečo by ste mali do svojej marketingovej stratégie elektronického obchodu zahrnúť digitálnu reklamu.

Reklamy elektronického obchodu vám umožňujú osloviť vašich ideálnych zákazníkov

Okrem toho, že vám umožňujú sledovať metriky kampane, reklamy elektronického obchodu vám umožňujú zacieliť na ideálnych zákazníkov. Nastavenie sociálnych a PPC reklám vám umožňuje definovať demografické atribúty, ako je vek, pohlavie alebo záujmy. Vaše reklamy sa zobrazia publiku, ktoré vyhovuje týmto kritériám.

Reklamy elektronického obchodu sú sledovateľné

Reklamy elektronického obchodu majú sledovacie systémy, ktoré vám umožňujú kontrolovať výkonnosť vašich digitálnych reklamných kampaní.

Všetky typy digitálnych reklám, vrátane sociálnych reklám alebo PPC reklám, merajú metriky, ako sú zobrazenia, kliknutia alebo konverzie. Pomocou nástrojov na analýzu elektronického obchodu môže sledovanie výsledkov z vašich reklamných kampaní viesť k zlepšeniam.

Reklamy elektronického obchodu sú nenáročné na rozpočet

Reklamy elektronického obchodu umožňujú malým podnikom konkurovať väčším spoločnostiam.

Tradičná reklama je pre malé podniky zvyčajne príliš drahá, ale digitálne reklamné metódy, ako napríklad reklama s platbou za kliknutie (PPC), vám umožňujú vybrať si rozpočet pre vašu kampaň.

Čítať:  Inžinieri Google otvorili PlayStation Portal pre miestne hry

Typy digitálnej reklamy

Tri hlavné typy digitálnej reklamy zahŕňajú:

 • Zobraziť reklamy
 • Reklamy vo vyhľadávaní s platbou za kliknutie (PPC).
 • Sociálne reklamy

grafické reklamy

Grafické reklamy sú najzákladnejším a najjednoduchším typom digitálnych reklám. Môžu sa zobraziť ako statické obrázky alebo videá s výzvou na akciu (CTA) na vstupných stránkach alebo na bočných paneloch webových stránok. Bannerové reklamy a kontextové reklamy sú ďalšie formy grafických reklám.

Grafické reklamy sú užitočné na oslovenie nových zákazníkov, pretože vám neumožňujú konkrétne zacieliť na publikum. A keďže sú funkcie obmedzené, sú aj cenovo najvýhodnejšie.

Display ads prevádzkujú digitálne reklamné platformy ako napr Reklamná sieť Google (OSG) a Adobe Marketing Cloud.

Reklamy vo vyhľadávaní s platbou za kliknutie

Reklamy s platbou za kliknutie (PPC) sa používajú na zvýšenie návštevnosti webových stránok. Inzerenti platia vydavateľom za každé kliknutie na reklamu, aby získali výhodu vo výsledkoch vyhľadávania.

PPC reklamy elektronického obchodu sú obzvlášť účinné, pretože keď potenciálni zákazníci kliknú na reklamu, sú presmerovaní na stránku produktu, čo im umožňuje okamžite vykonať platbu (napr. Reklamy v Nákupoch Google). Vo výsledkoch vyhľadávania 46 % kliknutí na stránku prejdite na popredné PPC reklamy.

PPC reklamy vám umožňujú zacieliť na publikum. Sú tiež nákladovo efektívne, pretože platíte len vtedy, keď niekto klikne na vašu reklamu. Google Ads je najpopulárnejšia platforma pre PPC reklamy.

Sociálne reklamy

Stručne povedané, reklamy sociálnych médií (alebo sociálne reklamy) sú reklamy zobrazované používateľom na sociálnych platformách. Keďže existuje veľa sociálnych sietí, sociálne reklamy sú všestranné.

Čítať:  Vývoj hier: Aký je najlepší motor pre začiatočníkov

Rovnako ako v prípade PPC reklám, sociálne reklamy vám umožňujú zacieliť na ľudí a segmentovať konkrétne publikum. Keďže však sociálne platformy majú rôzne publiká, sociálne reklamy nútia obchodníkov, aby boli kreatívni, pretože reklamy musia byť prispôsobené rôznym typom obsahu.

Existujú dva typy sociálnych reklám: organické a platené reklamy na sociálnych sieťach. Ten druhý je merateľný a môže vám poskytnúť rýchle výsledky, zatiaľ čo ten prvý, ktorý zahŕňa influencer marketing, vyžaduje viac trpezlivosti a autentickosti v reklamnom texte.

Facebook reklamné kampane sú najobľúbenejšie pre svoju veľkú používateľskú základňu, no nepočítajte do toho ďalšie sociálne siete, ako napr YouTube, Instagramalebo Twitter.

Najlepšie stratégie pre reklamy elektronického obchodu

Do roku 2040 95% nákupov sa očakáva, že sa budú vykonávať prostredníctvom podnikov elektronického obchodu. Ak chcete zabezpečiť, aby sa vaša firma dostala do roku 2040 (alebo dokonca do budúceho roka), musíte sa aj naďalej prispôsobovať. Začnite používaním týchto stratégií pre reklamy elektronického obchodu.

Použiť prispôsobenie

Personalizácia je prax vytvárania osobných skúseností pre zákazníkov na webových stránkach elektronického obchodu.

Prispôsobenie zahŕňa generovanie dynamického obsahu alebo odporúčaní na základe:

 • Správanie pri prehliadaní
 • História úhrad
 • Demografické a geografické údaje

Všetky vyššie uvedené sa dajú jednoducho aplikovať v digitálnej reklame.

Výhody vrátane personalizácia vašej reklamy v elektronickom obchode stratégie sú:

 • Znížené obstarávacie náklady
 • Zvýšený príjem
 • Zvýšená návratnosť investícií (NI)
 • Viac vernosti značke
Čítať:  Ako optimalizovať vstupné stránky pre každú fázu marketingového zúženia

Využite umelú inteligenciu

Umelá inteligencia (AI) sa častejšie používa v automatizácii, ale vďaka novým technológiám môže AI pomôcť aj pri personalizácii.

Príkladom použitia AI v reklamách elektronického obchodu je Google responzívne reklamy vo vyhľadávaní. Google používa AI na testovanie rôznych kombinácií nadpisov a kópií, aby určil, ktorá má najlepšiu výkonnosť, čo viedlo k o 15 % vyššia miera prekliknutia.

Použite Retargeting Ads

Retargetingové reklamy sa používajú na pripomenutie zákazníkov o vašich produktoch a službách po opustení vašej webovej stránky elektronického obchodu bez dokončenia nákupu.

S odhadovaným počtom 3,8 miliardy používateľov sociálnych médií na celom svete, ktorí minú v priemere 145 minút na sociálnych sieťach za deň sú sociálne médiá užitočným nástrojom na podporu nákupu prostredníctvom zacielenia na reklamy elektronického obchodu.

Implementujte A/B testovanie

Ďalším cieľom elektronického obchodu je optimalizácia konverzného pomeru alebo maximalizácia počtu návštevníkov webových stránok, ktorí nakupujú. Dá sa to urobiť prostredníctvom A/B testovania, aby ste určili, ktoré reklamy elektronického obchodu fungujú najlepšie.

Záverečné myšlienky: Reklamy elektronického obchodu: Ako uspieť v digitálnej reklame

Ak chcete uspieť po pandémii, digitálna reklama by mala byť v marketingovej stratégii elektronického obchodu neobchodovateľná. S týmito osvedčenými postupmi bude nastavenie úspešných reklám elektronického obchodu hračkou.

Ste pripravení spustiť svoj e-shop? Pozrite si plne spravovaný hosting WooCommerce od Hostinger a začnite ešte dnes.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE