Je iPhone 14 vodeodolný?

Foto: Framesira / Shutterstock.com

Apple iPhone 14 bol uvedený na trh v septembri 2022 a prináša nové funkcie do radu iPhone. S každou novou iteráciou iPhonu Apple posúva hranice technológií a inovácií. Jedným zásadným aspektom, na ktorý sa používatelia často pýtajú, je odolnosť zariadenia voči vode.

Tento článok pojednáva o tom, či je Apple iPhone 14 vodotesný, ao niekoľkých tipoch, ako ho chrániť pred poškodením vodou.

Je Apple iPhone 14 vodeodolný?

Apple iPhone 14 je vodeodolný, nie vodotesný.

Rovnako ako ostatné iPhony má aj iPhone 14 hodnotenie IP68 podľa normy IEC 60529. Toto hodnotenie znamená, že zvládne ponorenie do vody až do hĺbky 6 metrov (približne 20 stôp) a je odolný voči postriekaniu a prachu. Nie je však vhodné zámerne namáčať iPhone do vody, hoci má túto úroveň odolnosti proti vode.

Pri pravidelnom používaní sa vodeodolnosť telefónu môže časom znižovať a je dôležité si uvedomiť, že záručné krytie často nezahŕňa škody spôsobené vodou.

Čo robiť, keď vám telefón spadne do vody?  Tu sú 4 spôsoby, ako ju usušiť

Ako zistiť, či došlo k poškodeniu vodou?

Telefóny iPhone a väčšina iPodov vyrobených po roku 2006 sa dodávajú so vstavanými indikátormi kontaktu kvapalín (LCI), ktoré indikujú, či bolo zariadenie vystavené vode alebo kvapalinám obsahujúcim vodu. Tieto zariadenia sú navrhnuté s viditeľnými indikátormi kontaktu kvapaliny (LCI) na vonkajšej strane.

Čítať:  8 spôsobov, ako opraviť tekutinu zistenú v konektore Lightning pre iPhone

Ak chcete nájsť LCI v iPhone 14, otvorte priehradku na SIM kartu pod tlačidlami hlasitosti. Možno budete musieť použiť lupu. LCI sa stáva aktívnou, keď príde do kontaktu s vodou alebo kvapalinou obsahujúcou vodu. Normálne sa indikátor javí ako biely alebo strieborný, ale ak je vystavený vode alebo kvapaline s obsahom vody, sčervená úplne.

Zdroj: Apple

Je dôležité si uvedomiť, že LCI sa neaktivuje kvôli zmenám vlhkosti alebo teploty v rámci špecifikovaných podmienok prostredia produktu. Zmena farby je špecificky vyvolaná kontaktom s vodou alebo kvapalinami obsahujúcimi vodu.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE