Je jedno lepšie ako druhé?

Príspevky na Instagrame a príbehy Instagramu sa objavujú na rovnakej platforme, ale navzájom sa veľmi líšia.

Ak ste sa dostali sem, je to preto, že sa pokúšate rozhodnúť medzi príspevkami na Instagrame a príbehmi Instagramu – alebo sa snažíte zistiť, aký obsah je pre každý formát najlepší.

Sme tu, aby sme vám pomohli!

Rozdiely a podobnosti medzi príspevkami na Instagrame a príbehmi na Instagrame

Hlavný rozdiel medzi príbehmi na Instagrame a príspevkami je v tom, že príbehy sú dočasné a trvajú 24 hodín, zatiaľ čo príspevky na Instagrame sú trvalé a zobrazujú sa v profile používateľa. Príbehy Instagramu ponúkajú aj množstvo interaktívnych funkcií, ako sú ankety, otázky a kvízy, zatiaľ čo príspevky na Instagrame takéto interaktívne možnosti nemajú.

príspevky na Instagrame tvoria väčšinu obsah Instagramu. Toto sú tradičné štvorcové príspevky s fotografiami a videami, ktoré sa zobrazujú vo feede vašich sledovateľov.

Príspevky na Instagrame môžu obsahovať titulky dlhé až 2 200 znakov, hoci ideálna dĺžka príspevku na Instagrame je 138 až 150 znakov. Sprievodca príspevkami na Instagrame tiež diktuje pridanie niekoľkých hashtagov.

Čítať:  27 najlepších analytických nástrojov sociálnych médií za rok 2024 pre vek AI

Instagramové príspevky sú evergreenom. Zobrazujú sa vo vašom profile navždy (pokiaľ ich neodstránite), takže majú tendenciu získať viac zobrazení počas dlhšieho časového obdobia. Znamená to tiež, že by ste sa pri vytváraní príspevku mali pozrieť na osvedčené postupy – tu je celkom skvelý návod na príspevky na Instagrame.

Musia odrážať vaše image značky a hodnoty a odrážajú úroveň kvalitného obsahu, ktorý vaši sledovatelia očakávajú. Výsledkom je, že pre veľké značky alebo účty sú príspevky na Instagrame vysoko vybrané.

Príbehy Instagramu sú prelietavejšie a zábavnejšie. Príbehy Instagramu majú len 15 sekúnd a zmiznú 24 hodín po ich zverejnení.

Svoje najlepšie príbehy na Instagrame však uvádzate v hornej časti svojho profilu a budú tam sedieť natrvalo. Môžete použiť nové kreatívne dizajnové trendy a vytvorte lepšie zvýraznenia.

Príbehy Instagramu sa zobrazujú v hornej časti aplikácie Instagram a nie ako súčasť niekoho informačného kanála. Príbehy Instagramu sú skôr vo vertikálnom formáte videa alebo fotografií ako vo formáte štvorca. Videá môžete pridať hneď po ich nahratí alebo použiť a editor videa pre Instagram na vylepšenie nahrávok a potom nahrajte upravenú verziu.

Často obsahujú nálepky alebo filtre na tvár, ktoré nemôžete použiť v príspevku na Instagrame.

Pretože príbehy Instagramu sú dočasné, zvyčajne sú neformálnejšie. Používajú sa v reálnom čase stratégia zapojenia skôr ako dokonalý, vyleštený príspevok na Instagrame.

Kedy použiť príspevky na Instagrame

Príspevky na Instagrame sú najlepšie pre obsah, ktorý je:

  • Evergreen – Obsah, ktorý chcete, aby ľudia mohli vidieť navždy
  • Kurátorsky – Zamerajte sa na obsah s vysokou hodnotou vo svojom informačnom kanáli Instagram
  • Navrhnuté na dosah – Príspevky s väčšou pravdepodobnosťou oslovia nové publikum ako príbehy
  • Bez zvuku – Väčšina používateľov posúva svoj informačný kanál s vypnutým zvukom
Čítať:  Ako opraviť Snapchat, ktorý sa naposledy neaktualizoval alebo nebol presný

Príspevky firmy na Instagrame môžu byť:

Kedy použiť príbehy Instagramu

Instagram Stories sú ideálne:

  • Včasné – Príbehy trvajú len 24 hodín, takže môžu byť viac „v súčasnosti“
  • Neformálne – Častejšie sú selfie videá alebo obsah zo zákulisia
  • Navrhnuté na zapojenie – Vaše príbehy budú sledovať vaši aktuálni sledovatelia
  • Zvuk zapnutý – Väčšina používateľov sleduje príbehy Instagramu so zapnutým zvukom

Príklady Instagram Stories pre firmy by boli:

Začnite sledovať svoju analýzu Instagramu

Chcete sledovať úspešnosť svojich kampaní na Instagrame? Začnite spustením bezplatnej skúšobnej verzie Sprout Social.

Kľúčová dierka je nástroj na sledovanie konverzácií v reálnom čase, ktorý poskytuje analýzu kľúčových slov + hashtagov a analýzu sociálnych médií na platformách, ako sú Facebook, Twitter a Instagram. Začnite zadarmo tu.

často kladené otázky

Je lepšie uverejňovať príspevky alebo príbehy na Instagrame?

Pre optimálny výkon je najlepšie uverejňovať kombináciu kotúčov, príspevkov, príbehov a dlhého video obsahu. Pomocou Sprout Social môžete otestovať, ktorý typ obsahu funguje vo váš prospech, pokiaľ ide o dosah a interakciu.

Sú príbehy Instagramu rovnaké ako príspevky?

Nie, príbehy na Instagrame nie sú to isté ako príspevky. Vydržia len 24 hodín. Vybrané príbehy si však môžete ponechať navždy vo svojom informačnom kanáli pomocou funkcie Zvýrazniť.

Prečo ľudia robia príbehy na Instagrame namiesto príspevkov?

Príbehy Instagramu sa zobrazujú v hornej časti aplikácie Instagram a nie ako súčasť niekoho informačného kanála. Príbehy Instagramu sú skôr vo vertikálnom formáte videa alebo fotografií ako vo formáte štvorca. Často obsahujú nálepky alebo filtre na tvár, ktoré nemôžete použiť v príspevku na Instagrame. Pretože príbehy Instagramu sú dočasné, zvyčajne sú neformálnejšie. Používajú sa skôr ako stratégia zapojenia v reálnom čase než ako dokonalý, vyleštený príspevok na Instagrame.

Čítať:  Ako urobiť sociálne médiá súčasťou vašej stratégie SEO: Časť II

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE