Je nutné AirTag nabíjať?

Ešte pred svojím uvedením na trh v roku 2021 vzbudil Apple AirTag veľké očakávania ohľadom jeho použitia na sledovanie vecí, ako sú batožinu alebo iné položky, prikladaním AirTag k vašim veciam a ich sledovaním prostredníctvom aplikácie Find My. AirTag je malý kruhový kov, ktorý je možné doplniť aj gravírovať. Apple predáva príslušenstvo AirTag samostatne.

V tomto článku sa zameriame hlavne na to, či je možné AirTag nabíjať, keď si všimnete, že dochádza batéria.

Zloženie batérie AirTag

Teraz, pretože všetky produkty Apple sú dobíjacie a dostupné so vstavaným Bluetooth, AirTag bohužiaľ nie je jedným z nich. AirTags majú batériu nazvanú CR2032, v ktorej prvé písmeno znamená oxid lítny a manganičitý (chemické zloženie) a druhé písmeno pre tvar, ktorý je okrúhly. Majú napätie 3 volty, priemer článku 20 mm a hrúbku 3,2 mm.

Batériu AirTag je možné vymeniť, nie je nabitá.

Aj keď sú batérie perfektné na prenášanie, sú ľahké, ergonomické a malé s vysokou odolnosťou voči teplote, ako by AirTags mali byť, nemožno ich dobíjať. Životnosť batérie vydrží pri každodennom používaní rok podľa Applu vďaka chemickému zloženiu lítia a mangánu, ktoré poskytuje dlhšiu životnosť batérie pri vybíjaní pri nízkej záťaži.

Kontrola batérie AirTag

Ak je batéria vášho AirTag vybitá, čo bude pravdepodobne rok od vášho nákupu, dostanete na váš iPhone upozornenie, pretože stav Bluetooth AirTag je viditeľný vedľa vašich ostatných zariadení v aplikácii Nájsť. Ak ste nedostali žiadne upozornenie, môžete batériu AirTag skontrolovať ručne podľa nasledujúcich krokov:

  • Zamierte k svojmu Nájsť moje aplikáciu a otvorte ju Položky tab.
  • Ak máte viac ako jeden AirTag, kliknite na ten, ktorého úroveň batérie chcete zobraziť.
  • Pokiaľ nie je poplatok nízky, pokiaľ nie je Slabá batéria pod vaším menom AirTag sa objaví znak, potom môžete vyraziť.
Čítať:  16 tipov Google Bard, ktoré musíte použiť

Ako vymeniť batériu AirTag?

Batéria AirTag je ľahko vymeniteľná, pretože má zadný kryt z nerezovej ocele pre batériu, ktorý sa po stlačení uvoľní a miernym otočením proti smeru hodinových ručičiek sa kryt sníme. Potom môžete vybrať starú batériu a nahradiť ju novou batériou CR2032 s kladnou stranou nahor.

YouTube video

Pre tento produkt Apple nepotrebujete žiadny špeciálny článok a bude fungovať akákoľvek batéria CR2032 dostupná v obchodoch.

Ozve sa zvuk, že je batéria pripojená, a priskrutkujte zadný kryt v smere hodinových ručičiek. Majte na pamäti, že tieto lítiové batérie v tvare mince sú požívateľné, takže niektoré z nich môžu mať horkú chuť, aby deti odvrátili; také batérie však nemusia byť vnútri AirTag správne zarovnané. Vyhnite sa teda používaniu batérií CR2032 s horkým povlakom v AirTags; spýtajte sa predajcu, než ich kúpite.

Záverom možno povedať, že výmena batérie AirTag je pomerne jednoduchá, pretože batérie sú široko dostupné, čo z AirTagov robí cennú komoditu, ktorú môžete mať na cestách alebo pri prechádzkach so svojim maznáčikom, najmä ak majú záľubu v potulkách. AirTags možno použiť na sledovanie všetkého cenného a na ceste.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE