Je stránka WordPress s pasívnym príjmom realistickým cieľom?

Tu je scenár snov. Máte záľubu, v ktorej ste nadšení a dobre informovaní. Máte podozrenie, že existuje publikum rovnako zmýšľajúcich fanúšikov, ktorí sa zaujímajú o to, čo na túto tému poviete.

Založíte si blog. Hosting je lacný, propagácia sociálnych médií ponúka obrovský dosah. Píšete a publikujete niekoľko desiatok článkov. Na vaše prekvapenie má blog obrovský úspech a návštevnosť prevyšuje vaše najdivokejšie očakávania. Ak chcete speňažiť blog, pridajte niekoľko reklamných jednotiek Google a niekoľko pridružených odkazov. Píšete recenzie produktov, ktoré sú pre vás relevantné, aby ste mohli vložiť viac pridružených odkazov.

Váš blog vám zakrátko prinesie toľko peňazí, že môžete dať výpoveď – a čo je ešte lepšie, keďže ste písali „večne zelený“ obsah, generuje peniaze, aj keď sa vydáte cestovať po svete a publikujete iba raz. týždeň alebo tak.

To je prísľub pasívneho príjmu. Pasívny príjem je v podstate príjem, ktorý je nezaslúžený, alebo prinajmenšom prácu vykonáte vopred a bude sa vám vyplácať aj v budúcnosti. Ak si tento výraz zadáte do Googlu, nájdete desiatky stránok, ktoré tvrdia, že vás zaúčajú do tajov pasívneho príjmu.

Karty na stole: Som skeptický, že je možné generovať udržateľný pasívny príjem z publikovania digitálneho obsahu. V nedávnom článku o WPMU Dev Brenda Baron vyjadril obavy podobný môjmu. Je príjem naozaj pasívny?

„Vidíte, vynakladáte všetko toto úsilie vopred, za ktoré nie ste platený. Za toto úsilie, ktoré vynaložíte na špecifikáciu neskôr, keď už nebudete priamo pracovať, dostanete svoju výplatu. Takže, keď sa do toho pustíte, je to naozaj len oneskorený príjem, nie pasívny príjem!“

Baron ďalej načrtáva spôsoby, ako je možné zarábať peniaze blogovaním a tvorbou obsahu, s osobitným zameraním na WordPress. Obsahuje niekoľko skvelých tipov a určite by ste si ich mali pozrieť, ale znepokojuje ma, že tento tón pravdepodobne v budúcnosti odradí kreatívnych profesionálov – ak sa blogovaním a tvorbou obsahu nedá zarobiť na živobytie, tak prečo sa obťažovať?

Čítať:  Čo je to pracovná stránka WordPress?

Pasívny príjem môže byť mýtický, ale existuje veľa príkladov úspešných sólo kreatívcov, ktorí sa dobre živia blogovaním a iným úsilím o tvorbu obsahu. Ich predmety, štýly a médiá sa líšia, no majú niekoľko spoločných vecí: sú šikovní, disciplinovaní a neuveriteľne tvrdo pracujú.

Pozrite si tieto príklady:

Sú to spisovatelia, dizajnéri a fotografi, ktorí vytvorili úspešné podniky len s nadšením, zručnosťou, disciplínou a webovou stránkou.

Hoci sen o pasívnom príjme nie je pre väčšinu reálny, existuje aj iný, lepší sen. S tvrdou prácou, obetavosťou a vášňou je možné nájsť publikum, ktoré miluje to, čo robíte, a vybudovať kreatívny biznis, ktorý platí účty.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE