Je telegram v súlade s HIPPA? Nie, ale namiesto toho skúste tieto

Ak uvažujete o použití nástroja IM v prostredí zdravotnej starostlivosti, softvér na odosielanie správ v súlade s HIPPA určite stojí za zváženie. Nástroje na odosielanie správ môžu zefektívniť komunikáciu medzi zdravotníckym personálom a zároveň poskytnúť pacientom slobodu používať digitálne kanály, aby vás oslovili.

Je telegram v súlade s HIPPA?  Nie, ale namiesto toho skúste tieto

Telegram však nie je v súlade s HIPPA. Tento článok vysvetlí, ako sa HIPAA vzťahuje na okamžité správy, a preskúma niekoľko alternatívnych aplikácií.

Ako sa HIPPA vzťahuje na okamžité správy a ako zlyhá telegram

Zákon (HIPPA) bol podpísaný koncom 90. rokov 20. storočia. Aplikácie a platformy na odosielanie správ, dokonca ani tie najskoršie verzie, ako je ICQ, neboli v tom čase k dispozícii. Okamžité správy ako také nemožno nájsť nikde v zákone HIPPA.

Spotrebiteľské IM systémy, ako napríklad Telegram, však v mnohých ohľadoch nespĺňajú bezpečnostné ustanovenia.

Prvou obavou je nedostatok kontroly prístupu. Správy si môže prečítať ktokoľvek, najmä ak obrazovka nie je uzamknutá. Okrem toho aplikácie ako Telegram nezaznamenávajú všetky správy. Nemôžete obnoviť odstránené správy ani sledovať správy v „tajných konverzáciách“, čo je funkcia exkluzívna pre aplikáciu Telegram. To je v rozpore s pravidlami HIPPA, pretože to bráni možnosti auditu.

Čítať:  Ako exportovať správy z Facebooku

Ak zamestnanec opustí organizáciu, HIPPA požaduje úplné vymazanie všetkých citlivých údajov. Robiť to s telegramom je zložité. Po prvé, vymazanie údajov nemožno vykonať na diaľku. Jediným skutočným riešením by bolo úplné odstránenie účtu, čo by používateľ pravdepodobne odmietol.

Telegram nemá vhodné protokoly na overenie používateľov. Zdravotnícki pracovníci musia zabezpečiť, že ľudia, ktorí si vymieňajú informácie o pacientoch, sú skutočne legitímne. Nástroje na odosielanie správ v súlade s HIPPA majú z tohto dôvodu metódy viacfaktorovej autentifikácie. Telegram nie.

Etické, právne a regulačné obavy spojené s telegramom

Vzhľadom na to, že Telegram nie je v súlade ani s niektorými najzákladnejšími pravidlami a nariadeniami, ktoré načrtáva HIPPA, používanie softvéru by vystavilo lekárovi väčšiemu riziku, že urobí chyby v informáciách o pacientovi. A to môže byť nákladná chyba, nielen z hľadiska pokút, ale treba zvážiť aj poškodenie dobrého mena.

Zdravotnícki pracovníci okrem toho radi poznamenajú, že veľká časť kvalitnej starostlivosti o pacienta je zabezpečenie dôvernosti pacienta. Používanie telegramu to vystavuje riziku. To neznamená, že všetky zdravotnícke organizácie sa vyhýbajú spotrebiteľským IM. Ak si to pozriete, zistíte, že členovia lekárskej komunity používajú telegram a platformy podobné telegramu. Tí, ktorí sa rozhodnú nasadiť ho pre zdravotnú starostlivosť, sa však sústreďujú v chudobnejších regiónoch, kde poskytovatelia zdravotnej starostlivosti nie sú viazaní ustanoveniami HIPPA.

Niektoré alternatívy k spotrebiteľským aplikáciám na odosielanie správ: Systémy vyhovujúce HIPPA

Ale netráp sa. Ak chcete využiť výhody systémov na odosielanie správ, môžete si vybrať z množstva aplikácií kompatibilných s HIPPA.

Čítať:  Google hovorí nie, stránky AMP sa samy o sebe nehodnotia lepšie

TigerConnect

TigerConnect nasadí 256-bitové šifrovanie do odoslaných a prijatých správ. Správy nie je možné kopírovať, posielať ďalej, dokonca ani vkladať. Používatelia musia tiež overiť svoju identitu pred prístupom k údajom prostredníctvom platformy na odosielanie správ, aby sa uistili, že ste vy.

Dôležité je, že TigerConnect spĺňa bezpečnostné požiadavky špecifikované HITRUST CSF Assurance Program. TigerConnect je tiež príjemcom certifikácie HITRUST.

Zinok

Zinc je ďalšou platformou, ktorá ponúka celý rad riešení. Zinok je špeciálne navrhnutý pre spoločnosti vyžadujúce súlad s HIPPA (vyhovuje aj COC2 a TRUSTe) a môže sa pochváliť šifrovaním na vojenskej úrovni.

So službou Zinc budete mať možnosť pristupovať k službám textových, hlasových a video správ. Môžete si vybrať medzi odosielaním správ medzi ľuďmi alebo skupinovými správami.

Skúste je to zadarmo a uvidíte, či zinok vyhovuje vašim potrebám.

ProviderTech

ProviderTech's Systém „CareMessanger“ umožňuje zdravotníckym profesiám odosielať texty, fotografie a dokumenty v súlade s HIPPA prostredníctvom šifrovaných údajov, čím sa zaisťuje bezpečnosť odosielaných informácií. Môžete tiež reagovať na bežné požiadavky bez použitia telefónu. Ak máte záujem dozvedieť sa viac, môžete kontaktovať Providertech pre a vlastné riešenie ktoré budú spĺňať potreby vašej organizácie.

tkať

Ak ste malý podnik, vyskúšajte Weave. Toto je V súlade s HIPPA chatovací systém, ktorý používajú lekári v rôznych oblastiach. S Weave máte prístup k plánovaniu, analytike a elektronickým formulárom, aby ste mohli efektívne riadiť svoju prax.

Čítať:  8 najlepších sociálnych alternatív pre agentúry a značky v roku 2024

Pacienti si môžu rezervovať termíny prostredníctvom možnosti online plánovania. Môžete tiež skrátiť čas potrebný na odpoveď pacientom, pretože program využíva generatívnu technológiu AI na vytváranie vlastných odpovedí.

Užívať si môžete aj bezkontaktný platobný systém, takže sa o to používatelia nemusia starať.

Celkovo existuje veľa elegantných možností a našťastie Weave neustále pridáva ďalšie. Ak sa chcete dozvedieť viac a vyskúšať program, kliknite na odkaz tu začať s Weave dnes.

Spok Mobile

Spok Mobile je ďalšou skvelou voľbou. Spok, ktorý v súčasnosti používa viac ako 2 200 lekárskych centier po celom svete, ponúka fantastické riešenie posielania textových správ. Vďaka úplnému adresáru kontaktných informácií môžete tiež bezpečne odosielať správy, obrázky a videá a zabezpečiť, aby sa všetka komunikácia zaznamenávala s ohľadom na bezpečnosť a sledovateľnosť.

Existuje tiež skutočne skvelé riešenie s názvom Device Preference Engine (DPE). Nielenže umožňuje ľuďom prijímať správy na zariadení, ktoré uprednostňujú, ale zohľadňuje aj faktory, ako je priorita správ. Správy sa napríklad odosielajú na základe úrovne priority s úrovňami od „nízkej“ po „naliehavú“. Naliehavé správy sa odosielajú okamžite.

Predpokladajme, že hľadáte iné riešenia ako aplikácie na okamžité správy alebo komunikáciu. V tom prípade vytvorili to, čo sa nazýva SpokCare Connect Platform. Platforma Connect zlepšuje pracovný tok v celej organizácii napríklad zlepšením riadenia plánovania nemocničného personálu a podobne.

Ak máte záujem si ich pozrieť, môžete tak urobiť kliknutím na odkaz tu.

Čítať:  4 spôsoby, ako myslieť ako CIO – aj keď ním nie ste

Používajte softvérové ​​alternatívy v súlade s HIPPA

Obmedzenia spotrebiteľských aplikácií na odosielanie okamžitých správ, ako je Telegram, si vyžadujú použitie alternatívneho softvéru navrhnutého a vhodného pre prostredie zdravotnej starostlivosti. Namiesto toho zvážte softvér a možnosti, ktoré sú v súlade s HIPPA. Možnosti zahŕňajú Weave, TigerConnect a Spok Mobile. Tieto možnosti majú veľa skvelých funkcií, ktoré vám pomôžu zefektívniť vašu organizáciu a zefektívniť komunikáciu.

Mali ste niekedy obavy z aplikácií na odosielanie správ v súlade s HIPPA? Ak áno, ktorú službu okamžitých správ alebo softvér ste si vybrali a prečo? Dajte nám vedieť v sekcii komentárov nižšie.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE