Je toto nové? Ako Barry Schwartz vytvoril hrdzavú tehlu od základov

Je to nové? Najviac určite nie! Barry Schwartz nie je nový. Ak sa v SEO pohybujete už dlhšie, určite ste už počuli o legendárnom Barrym Schwartzovi. Je tvorcom super popularity SEroundtable.com blog.

Je to jediná osoba v tomto odvetví, ktorá deň čo deň podáva správy o správach o SEO, zobrazeniach a aktualizáciách ovplyvňujúcich SEO profesionálov z celého sveta vyhľadávania.

Gary 0:10
Dobrý deň, vitajte pri ďalšej epizóde Off the Record, podcastu od tímu Vyhľadávania Google, v ktorom sa diskutuje o všetkých veciach týkajúcich sa vyhľadávania a zároveň sa zabáva. Zvyčajne sa volám Gary. A dnes sa ku mne pripája Lizzi Sassman z tímu Search Relations, ktorého som tiež súčasťou. Povedz ahoj, Lizzi.

Lizzi 0:28
Ahoj, Gary. Ahoj. Oh, urobil som to teraz správne? A teraz som ťa vyhodil.

Gary 0:35
Oh, nie, nevadí, to bola Lizzi. A pokračujeme s našou sériou Spotlight, v ktorej predstavujeme ľudí z väčšej komunity vyhľadávacieho marketingu, ktorí nás inšpirujú. Dnes máme veľmi výnimočnú osobu, niekoho, kto je môjmu srdcu veľmi blízky a niekoho, s kým sa rád stretávam, keď máme príležitosť konferencie. Barry Schwartz. Ahoj, Barry.

Barry 0:55
Ahoj. Som veľmi nervózna. A ja mám inšpirovať ľudí?

Gary 0:59
Už to robíš. A ani nevieš.

Barry 1:04
Ach, budem plakať.

Gary 1:05
Myslím, že ma inšpiruješ v nejakom zvláštnom zmysle.

Barry 1:08
No, asi ďakujem. Neviem ako prijímať komplimenty. Ale vážim si kompliment.

Lizzi 1:13
To znie trochu presnejšie.

Gary 1:15
Chcem tým povedať, že keď som bol na Twitteri, inšpirovali ste ma, aby som menej hovoril, napr.

Lizzi 1:21
Je Barry dôvodom, prečo ťa umlčali?

Gary 1:24
Vlastne nie, čo ma veľmi prekvapuje. Barry nás sleduje, podobne ako stalker, na Twitteri a pozerá sa na to, čo robíme, a prečo to robíme a rozdeľujeme naše slová. A v skutočnosti je to pre nás veľmi užitočné. A myslím si, že mnohým sa to bude zdať divné, ale v skutočnosti je to veľmi užitočné, pretože potom dávame väčší pozor na to, ako veci hovoríme. Takže ponecháva menej priestoru na kývanie, okrem prípadov, keď ho skutočne potrebujeme. Takže si myslím, že mať Barryho nablízku je skutočne super, super užitočné na Twitteri.

Barry 1:58
Myslím, áno, musíš to povedať, pretože som tu pred tebou a hovorím s tebou.

Gary 2:02
Ver mi, nemusím. A ja vlastne hovorím veci a Lizzy môže svedčiť.

Lizzi 2:09
Áno, povedal by to aj za tvojím chrbtom. to mozem potvrdit.

Barry 2:11
Dobre vedieť. No to si vážim.

Gary 2:14
Áno. Takže zvyčajne, na konci každej epizódy, sa v skutočnosti len obídeme a rozprávame sa o rozhovore za ich chrbtom, len aby sme sa uistili, že vyjadríme svoje názory nejakým spôsobom, ale to je v skutočnosti mimo záznamu. Nie si pozvaný.

Lizzi 2:32
Počkajte, teraz sme mimo záznamu. Bolo by to mimo záznamu? Akože je to aspoň krok odstránený? Momentálne sme mimo záznamu. nie?

Gary 2:40
Sme však? A vôbec, Barry, kto si? A prečo predávate odkazy na okrúhlom stole vo vyhľadávači? Toto je otázka od tímu Webspam.

Barry 2:50
To je dobrá otázka. Takže ja som Barry Schwartz. Blog som založil pravdepodobne takmer pred dvoma desaťročiami, len aby som predával odkazy na mojej webovej stránke. A potom sa Google rozhodol urobiť niečo bláznivé a z nejakého dôvodu prišiel s týmto atribútom nofollow. A oni sú ako: “No, teraz nepotrebujete žiadne odkazy na sledovanie na svojom blogu.” A ja som ako, ale nie, označil som ich za sponzorovaných. A potom som s vami bojoval roky a roky a roky. A potom ste sa rozhodli stlačiť veľké červené tlačidlo. A potom sa moja webová stránka potopila a je preč. To je všetko. Som hotový.

Gary 3:19
Počkajte, s podcastom alebo s odpoveďou?

Lizzi 3:22
S nami. Teda, skončil s nami. Tlačili sme ho príliš ďaleko. Áno.

Gary 3:27
Dobre. Takže hovoríte, že keď bol zavedený nofollow, tak to musí byť ako 2005 2006?

Barry 3:34
Áno.

Gary 3:35
A máš ešte ten manuálny zásah, alebo bol dovtedy odvolaný? Ale teraz?

Barry 3:38
Nikdy som to nemal – bola to predmanuálna akcia. Myslím, že tam mohla byť vykonaná ručná akcia, napríklad niekde na konci. Neexistoval však spôsob, ako zobraziť manuálne akcie.

Gary 3:44
Oh, správne. Bolo to ešte predtým, ako bol prehliadač ručných akcií skutočne spustený. zaujímavé. Veľmi zaujímavé.

Lizzi 3:51
Ako sme vám oznámili, že je to niečo, o čom vieme, že to robíte? Alebo ako ste zistili, že nedošlo k žiadnej ručnej akcii? Ako si vedel? Oh vedel si. Dobre, ako niečo s atmosférou?

Barry 4:02
Už nič podobné, vaša premávka sa práve zastavila.

Lizzi 4:05
Stalo sa vám to teda?

Gary 4:07
Máte pocit, že ste si to zaslúžili.

Barry 4:10
Užívam si to. Užívam si to mučenie od robotov aj ľudí spolu. Všeobecne. Mám rád mučenie. Takže dostať pokutu. Za tie roky som dostal veľa trestov. Nie všetko zámerne, nie ako sponzorské odkazy. Ale verím, že tak, ako ma raz alebo dvakrát udrela Panda. Takže som bol zasiahnutý. A vlastne ma to baví, pretože v skutočnosti nezarábam na blogovaní väčšinou peniaze. Robím to len preto, aby som priviedol Garyho, Johna a priateľov k šialenstvu. počkaj…

Gary 4:36
Prečo ste teda mali sponzorované odkazy, ak ste nezarábali alebo ak nezarábate peniaze blogom?

Barry 4:41
Koľko peňazí môžete zarobiť? Mám židovské vyučovanie, súkromnú školu. Za čo sa to platí? Možno obed každý pre jedno dieťa na jeden mesiac?

Gary 4:49
Oh, vedel by som si predstaviť, že odkazy na searchengineroundtable.com sú v skutočnosti dosť drahé. Čo – ak by som si od vás chcel kúpiť odkaz, koľko by to stálo?

Barry 4:58
Koľko akcií spoločnosti Google vlastníte?

Lizzi 5:01
Oh, neuvedomil som si, že je to ako situácia vyjednávania. Musíš dražiť ako, musím, musím prevýšiť Garyho?

Gary 5:07
Dám, zaplatím za hamburger, keď budem v New Yorku a pozvem vás, aby ste sa pozreli, ako jem ten burger.

Barry 5:15
Myslím, že som to už videl. Takže si nie som istý, aké vzrušujúce by to bolo.

Gary 5:20
Áno, to je fér. Dobre. V každom prípade sa zdá, že ste vždy online. Ako ste povedali, ako keby ste nás sledovali a pozerali sa na to, čo hovoríme. A nezáleží na tom, kedy hovoríme veci, vy to zdvihnete. A zverejníte niečo o veciach, ktoré sme povedali. Stáva sa to každý deň. 24/7. Ako, ako to robíš?

Barry 5:42
Všade lietajú drony, ktoré vás sledujú. Takže ak sa práve teraz pozriete na svoje okno, pravdepodobne vidíte niečo lietať za oknom.

Lizzi 5:50
A dron naživo tweetuje ako to, čo hovoríme práve teraz?

Barry 5:54
Práve teraz. Úprimne povedané, je to 24/6. Som offline kvôli židovským veciam. Tak to je pre mňa ťažké. Neznášam byť offline. Ale asi je to dobré aj pre mňa. Ale chcem povedať, že je ľahké to sledovať. Chcem povedať, že Twitter je verejný. Takže len vidíte, keď tweetujete, a potom sa mi objavia všetky tieto upozornenia ako svetlá blikajúce v mojej izbe, tweetoval Gary, tweetoval Gary.

Čítať:  Ako používať Messenger Klepnutím a podržaním uložíte túto odpoveď

Lizzi 6:15
Tiež vidím, že zverejňujete, napríklad, že niekedy uvediete vyhlásenie, že ide o automaticky naplánovaný príspevok, napríklad poviete, som na dovolenke, komunikujete, že beriete prestávka a že tweety aj tak vychádzajú. Takže hádam nevyhodiť ľudí zo stopy?

Barry 6:31
Dôvodom je to, že technicky nemám dovolené byť online. Chcem sa teda uistiť, že každý, kto ich vidí uverejňovať príspevky, to tak nie je – vie, že to nie je naživo, čo znamená, že som offline. Ja nie som. Ak niečo zverejním na internete, a pozorujem Židov, ak to urobím, zasiahne ma blesk a zomriem, zomriem. Ale viete, chcel som len objasniť, že nie som online a všetko zverejnené je naplánované a vopred napísané.

Gary 6:55
Áno, to dáva zmysel.

Lizzi 6:56
Máte nastavené upozornenia? Myslím, ako som chcel povedať, existuje nejaké tajomstvo na sledovanie všetkých aktualizácií, ktoré vyjdú? Alebo je to niečo ako tajná omáčka, ktorú ak zdieľate, všetci ostatní to budú vedieť a začnú tweetovať v rovnakom čase ako vy. Alebo sa toho neobávate?

Barry 7:12
Som super aktívny na Twitteri. Takže mám – používam TweetDeck, ktorý je ako prístrojová doska tu na pravej strane. A ja len sledujem, čo ľudia hovoria, mám zoznam Google, mám zoznam Bing. Mám zoznam Ronalda Reagana, neviem, uvádzam zoznam vecí, ktoré sledujem, aby som videl, viete, vložiť do tejto oblasti meno akejkoľvek kontroverznej osoby. A sledujú všetko, čo hovoria. A tiež dostávam naše tony RSS kanálov, stále som veľký do RSS, neviem, či si pamätáte, o čom bol Google Reader. Služba Google Reader mi povedala, že som u nich na prvom mieste medzi spotrebiteľmi informačných kanálov RSS, pokiaľ ide o každodenné používanie informačných kanálov RSS a kohokoľvek iného. Tak ma poslali na swag. A teraz používam Feedly. Mám Google Alerts, ktoré neznášam. Algoritmus páchne Gary, ak na tom dokážeš zapracovať alebo na tom môže zapracovať niekto z Google, bolo by to užitočné. Sledujem komunity SEO, väčšinou na fórach, a tiež rôzne online fóra, aby som veľmi, veľmi pozorne sledoval, čo ľudia hovoria.

Lizzi 8:07
Stále to vyzerá ako intenzívne množstvo informácií, ako požiarna hadica všetkých týchto vecí všade naokolo. Máš to agregované? Takže vieš, ako: Hej, toto je niečo ako hrot? Alebo je to? Rovnako ako podľa osoby, táto osoba je dôležitejšia. Povedali to tak, to musí byť niečo.

Barry 8:22
Áno, jasné. Takže ak určití zástupcovia spoločnosti Google niečo povedia a to, čo hovoria, je zaujímavé, a predtým to nepovedali. Ak opakujú niečo, čo považujem za dôležité, z väčšej časti to pokryjem. Ak tweetujú, neviem, obloha je modrá, o čom často tweetujete, čo je veľmi, veľmi nezvyčajné. Nie som si istý, prečo o tom toľko hovoríte. Ale keď to urobíte, trochu sa vyhýbam týmto veciam, ktoré sú tak trochu všedné. Ale toto sú dôležité veci, ktoré sa pokúsim pokryť do 24 hodín, od pondelka do piatku. A ak potom uvidím, ako sa komunity SEO množia a veľa klebetia, volám ako SEO klebetenie, poviem, že si to všimnem, uvidím, že sa veľa hovorí o nejakom type aktualizácie. A opýtam sa, opýtam sa Google, hej, bola aktualizácia? A budú ako: Nie, nechaj ma na pokoji. A oni sú naštvaní a nechám vás na pokoji.

Gary 9:04
No, čo je celkom pravda. Ale aj tak, preferuješ témy, o ktorých rád píšeš? Niečo, čo je zábavnejšie alebo niečo, čo je zábavnejšie?

Lizzi 9:17
Alebo dramatický? Existujú určité typy príspevkov, ktoré vás skutočne baví písať?

Barry 9:21
Áno. O čom rada píšem? To je dobrá otázka. Takže rád pokrývam príbehy o aktualizácii algoritmu, najmä keď ich neoznámite vopred. Neznášam, keď dostanem veci, na ktoré je uvalené embargo, neznášam to. Ale beriem to, pretože je to dôležité. A rád nachádzam nové testy a predbežné spustenia predtým, ako ich skutočne spustíte, a to ako z hľadiska používateľského rozhrania, tak z hľadiska funkcií. Myslím, že sú zábavné. V skutočnosti ma to dostalo na Briana Williamsa skôr, ako bol Brian Williams z NBC škandalózny. Dostal som sa na NBC, Brian Williams, Dateline, akokoľvek sa to volalo. Pretože som si pri prvom spustení všimol jednu z veľkých vecí, ktoré sa nazývajú Universal Search, všimol som si, že týždeň alebo dva vopred a Brian Williams, akože, prišiel dole. Je to ako keby som šiel do jeho Rockefellerovho centra pred rokmi. A išiel som do miestnosti s verejnými kamerami a naozaj som s ním nehovoril. Práve som hovoril do kamery. A bol tam niekde na druhej strane.

Gary 10:17
To je úžasné. To bola tiež naozaj dlhá doba. 2007, 2006. Ako si to vlastne zistil?

Barry 10:24
Pravdepodobne fóra alebo skôr Twitter? Myslím, že to bolo na Twitteri skoro,

Gary 10:29
Ale niekto o tom hádam napísal.

Barry 10:31
Áno. Zvyčajne nenájdem veci sám. Niekedy vidím testy, ale sú zriedkavé – veľmi zriedka vidím test, pretože ste ma dali na čiernu listinu, aby ste povedali, že nezobrazujem Barryho testy, ale iní ľudia testy vidia a ja sa riadim tým, čo nájdu iní.

Gary 10:41
Áno. Je to nové? Je to nové, Berry? Je to nové? Je to nové? Oh, máš klobúk?

Barry 10:47
Ľudia mi neustále posielajú swagy. Vraj to mám ukázať. Takže.

Gary 10:50
Máte klobúk, ktorý hovorí, že je to nové? To je úžasné. Chcem ten klobúk. Oh, počkať, nie, potreboval by som klobúk, ktorý hovorí nie, ten klobúk vlastne mám.

Lizzi 10:59
Oh, počkaj vzadu, mohlo by to povedať nie. Takže frontend môže povedať, že je to novinka? A vzadu, nie. Počkaj, je niečo vzadu? Nie, nie, len to kontroluješ? Možno ti to uniklo.

Gary 11:07
mne sa to nepaci. Takže píšeš články. Ale náhodou viem, že to nie je jediná práca, ktorú robíš. Čo ešte robíš?

Barry 11:18
čo ešte robím? Takže hlavnou vecou, ​​ktorú robím, je Rusty Brick, je to softvérová spoločnosť. Vytvárame softvérové ​​aplikácie, online, ako sú webové, ako aj mobilné, čokoľvek od nemocničného softvéru neviem, cez softvér na plánovanie večierkov až po softvér pre autobusy, softvér pre taxíky, v podstate sme vytvorili čokoľvek, čo je zvykom.

Gary 11:38
To je úžasné. Kedy ste začali s RustyBrick?

Barry 11:40
Keď som mal 14 rokov so svojím dvojčaťom Ronniem. Nikto nevie, že mám dvojča. Takže toto je mimo záznam.

Gary 11:44
Áno, to sú nové informácie a budem o nich blogovať.

Lizzi 11:47
Oh, sú v tomto podcaste tieto novinky? Nikdy predtým ste to neoznámili?

Barry 11:52
Áno, je to na webovej stránke. Ak sa pozriete na Rustybrick.com, uvidíte nás tam.

Gary 11:55
Kde získavate väčšiu návštevnosť, na rustybrick.com alebo na searchengineroundtable.com? oh,

Barry o 12:00
Neexistuje žiadna konkurencia, okrúhly stôl vyhľadávačov má oveľa väčšiu návštevnosť.

Gary 12:03
To je smutné. Vidíte, že všetky tieto dôležité webové stránky sú na internete a nemajú návštevnosť.

Barry 12:10
Toto je druh podlosti. Na RustyBrick väčšinou nepíšem nič nové, radšej o tom mlčím.

Gary 12:13
To však neznamená, že nejde o dôležitý web. Správny?

Barry 12:16
Robí to preto, lebo od spoločnosti Google nemá veľkú návštevnosť. A definujete to tak, že naň posielate návštevnosť.

Čítať:  Ako reštartovať Moto telefón?

Lizzi 12:21
Vy osobne. Áno. Vy osobne Áno.

Gary 12:25
Sedím za počítačmi. A ja len hovorím rustybrick.com. Jedna premávka za deň. Jedna prevádzka wow. To je veľmi anglické, jedna premávka za deň. Ale nebolo by to tak

Barry 12:35
super, keby ste mohli pretiahnuť ľudí na webovú stránku? Rovnako ako tento používateľ dostane to a tento používateľ tamto?

Gary 12:40
Ale nie. To robí Lizzi.

Lizzi 12:42
Ó áno. Pohybujem sa okolo číselníkov? Áno, jeden po druhom. Neviem počítať veľmi vysoko. Takže len jeden. To je môj limit. Áno.

Barry 12:50
Áno, tiež staviame. Takže staviame, robíme veľa konzultačnej práce pre spoločnosti, napríklad vytvárame softvér pre spoločnosti tretích strán. A tiež vytvárame vlastný softvér, staviame ich vlastné programy SAAS na mobilných aplikáciách. Takže okolo softvéru robíme veľa skvelých vecí. Ide o to, ako môžeme zefektívniť každodenný život človeka alebo firmy? Pretože som celý… som blázon do efektivity, všetko, čo robím, je páčiť sa mi, najmenej krokov, najmenej akcií, aby som urobil to isté.

Lizzi 13:14
Chcem sa dozvedieť viac o aplikácii núdzovej reakcie. Aký bol ten? Je to aj s cieľom byť efektívnejší? Alebo nám môžete povedať o tejto aplikácii?

Barry 13:23
Áno, takže to bolo postavené pre spoločnosť, ktorá v skutočnosti spravuje asi 30 rôznych oddelení pohotovosti, oddelení pohotovostí a nemocnice v skutočnosti outsourcujú oddelenia pohotovosti, oddelenia pohotovosti tejto spoločnosti, ktorá plní lekárov, plánovanie, fakturáciu pacientov. . Takže idete do nemocnice, v skutočnosti to nie je nemocnica, ktorá riadi oddelenie pohotovosti. Je to zisková spoločnosť, robila to v tejto oblasti. Takže v tejto oblasti je to asi 30, čo znamená oblasť troch štátov New York v New Yorku. A vytvorili sme plánovací softvér, fakturačný softvér, mobilné aplikácie a tak ďalej. V skutočnosti ich práve získala, možno nielen, ale pred rokmi a rokmi, možno pred piatimi rokmi, väčšia spoločnosť. Takže sme vytvorili veľa ich softvéru, ktorý sa používal asi 15 rokov, aby pomohol lekárom vedieť, kde sa majú ukázať. Peklo je šialená vec, ktorá sa stará o to, aby lekári spali dosť, aby mohli ísť za pacientmi. To je celkom fajn vecička.

Gary 14:15
Viete si spomenúť na nejakú inú aplikáciu, ktorú radi vyvíjate alebo o ktorej ste si mysleli, že zmení svet?

Barry 14:21
Áno, myslím, najmä v židovskom svete sme postavili veľa skvelých vecí, o ktorých si myslím, že by urobili židovský život lepšie zvládnuteľným, pretože židovské náboženstvo je skutočne bolesťou v krku. Môžem to povedať, pretože som Žid. A my máme všetky tieto pravidlá. A keď sa môžeš modliť, čo môžeš jesť, kde môžeš jesť a podobne. Vytvorili sme to, ako veľa aplikácií, ktoré majú ľuďom pomôcť nájsť najbližšiu synagógu k nim, povedať im, kedy sa môžu modliť túto bohoslužbu oproti tej, a ukázať im, čo sa vlastne môžu modliť. Pretože je to veľmi mätúce. Každý deň je iný. Každá doba je iná. Myslím, že tak trochu uľahčiť ľuďom judaizmus a sprístupniť ho ľuďom, ktorí možno majú radi technológie. Tak to je celkom úžasné. Teda, je na to veľa príkladov.

Gary 14:58
Povedali ste, že ste si založili stránku rustybrick.com, keď ste mali 14 rokov a keď sa na seba pozriete, máte pravdepodobne 80-te 90-te roky. S týmto internetovým biznisom ste teda začali veľmi, veľmi dávno.

Lizzi 15:15
Počkaj počkaj počkaj počkaj. Začali ste s vývojom aplikácie a potom ste vytvorili webovú stránku na propagáciu aplikácií alebo naopak?

Barry 15:21
Takže keď som mal 14 rokov, písal sa rok 1994. To boli predbežné aplikácie, aplikácie skutočne nevyšli, kým to Steve Jobs nepovolil rok po tom, čo bol vonku iPhone, čo bolo ako? 2006? 2007? Niečo také? Áno, niečo také. Najprv sme teda začali s webovým softvérom, webovými stránkami a podobnými vecami. A potom sme sa presťahovali – v podstate to bol môj brat, ktorý chcel len programovať. A on je ako, vy získate obchod. Tak som chodil na stretnutia s klientmi. Hovorím si, čo im poviem? Hovorí im, že môžeme urobiť čokoľvek. Takže sa pýtajú, môžeš nám to postaviť? Som ako, Áno. A potom sme ho museli postaviť. A postavili sme to.

Lizzi 15:52
Ako 14 ročný si chodil na stretnutia s klientmi?

Barry 15:55
Áno. Ale ešte viac, keď som bol v Kaiser, keď som bol na New York College v New Yorku, behal som z triedy na stretnutie, z triedy na stretnutie a podnikal som týmto spôsobom. Keď som mal 14,15, tak sme to naozaj nerobili – dostali sme niečo ako, pozri, prvý bol ako, čínska webová stránka, obchod s čínskymi potravinami, reštaurácia, webová stránka pre nich a jedálny lístok a tak.

Gary 16:15
Som ohromený. S hrdzavou tehlou ste začali, keď ste mali 14 rokov. Kedy ste sa vlastne prvýkrát stretli s počítačom, keď ste boli dieťa alebo ako ročné alebo dvojročné?

Barry 16:26
Presne si to nepamätám, bolo to asi pred mojimi 10. rokmi. Môj otec pracoval v Pitney Bowes, čo je v podstate taká veľká spoločnosť, ktorá meria poštové metre, ktorá razí poštové zásielky. A mal tam veľa skvelých technológií. Priniesol niekoľko starých počítačov a mal telefón, viete, že ste dali telefón na ten prijímač a ten vydáva zvuky faxu. Tak sme to mali, pamätám si to. A pamätám si, ako to skúšal môj brat, môj starší brat, nie moje dvojča, s ktorým pracujem, môj starší brat sa pokúšal sťahovať hry, ako napríklad BBS nástenku. A trvalo by to doslova večnosť. Takže ho stlačíte, stlačíte Enter a o niekoľko hodín neskôr sa vrátite na stiahnutie po stiahnutí. Takže to si pamätám. Ale neviem, aký to bol vek, musel by som mať do 10 rokov.

Gary 17:03
Takže v podstate máte počítač alebo prístup k počítaču na štyri roky. A potom ste začali podnikať v oblasti vývoja webových stránok.

Barry 17:10
Aby bolo jasno. Môj brat, bol to obrovský geek, v pohode, bol ten, kto celé dni len programoval a kutal. Hovorím si, poďme na tom zarobiť.

Gary 17:18
Takže nie si v pohode.

Barry 17:21
Hovoril som, aby som hovoril, nechodím pešo.

Lizzi 17:23
No, áno, hovorili ste, aby ste sa porozprávali. Tak ste získali prvého klienta. Takže to miesto na rozvoz čínskeho jedla? vy ste? Je to niečo, čo sa stalo? Pretože to bolo miestne a navštevovali ste toto miesto podnikania? A potom im to nahodíš? Alebo ako k tomu došlo?

Barry 17:38
Myslím, že moja matka bola ako keby nám kupovala čínske jedlo. A myslím, že rozprávajú a sú ako, môj syn vydáva webové stránky. Chceš jeden? A on je ako, Jasné. Takže to asi postavíme za pár 100 dolárov. nepamätám si. Neviem, je to tak dávno. A moja pamäť nie je dobrá. Keďže mám 85 rokov.

Gary 17:58
Bol som blízko. Pamätáte si, aký bol prvý vyhľadávací nástroj, ktorý ste použili a ktorý ste radi používali?

Barry 18:03
Užite si používanie, stále hľadám ten, ktorý ma baví. Na ten prvý si nepamätám, mohlo to byť ako Lycos alebo Excite. Pamätám si ako na strednej škole. A môj učiteľ chcel, aby sme urobili nejaký typ správy. Tak som hľadal na nejakom vyhľadávači, mohol to byť Excite alebo jeden z týchto vyhľadávačov. A vytlačil som niečo, čo som našiel, bolo to ako stovky strán PDF. A odovzdal som to. A som ako keby som to neurobil sám. Nenapísal som to sám a on povedal, že áno, nie, očividne si to nenapísal sám. Ale on je taký, toto je skvelé. Toto použijem, toto použijem na svoje materiály, na nejaký, tuším, program. A on je ako, Ty robíš triedu tu. Ďakujem, pretože vtedy nikto nevedel Google. Ako toto je zaujímavé. A pamätám si, že vieš aký som. Takže som bol rád, akoby som prenasledoval niektorých ľudí naozaj strašidelným spôsobom, len aby som ho priviedol k šialenstvu. A ja som bol schopný pátrať, pátrať po ich rodinách. Jedno dieťa bolo ako slávne, zo slávnej rodiny. Vytiahol som všetku tú špinu o chlapovi, ktorému som podobný. Bože môj. Jeho meno nepoviem. A ja som taký, a vydesil som ľudí, že som taký, že viem o tebe všetko. Chcete, aby som vedel, koľko peňazí máte na svojom bankovom účte? naozaj? Ty to dokážeš? A o internete vtedy nikto nič nevedel. A oni si mysleli, že sa im nabúram do života a navždy ich zničím.

Čítať:  Google: 500 chýb zostane indexovaných, keď ich zopakujú

Lizzi 19:16
Chceli by ste im to povedať len verbálne? Alebo radi vytlačíte ako listy a pošlete im to? Ako sa vám páči poskytovanie týchto informácií? Sú ako keby si bol jasnovidec.

Barry 19:25
Nie, rád vidím ich reakciu. Ach, ich tvár. Chcem vidieť reakciu. Tak to robím tvárou v tvár. Páči sa mi, keď vidím ten trapas plynúci.

Gary 19:34
Správny. To je na tom tá krásna časť. Áno.

Barry 19:37
Hoci. Čo je to Squid Games? Kúpil som si veľa kariet Squid Game. Áno. A ísť domov zo synagógy o týždeň. Práve som ich hádzal ľuďom do schránok a netuším, či ich niekedy dostali a aké boli ich reakcie. Chcel by som vidieť reakciu, ale rád im hodím karty Squid Game do poštovej schránky. A to je dobrý nápad. Áno, som divná. Rád udržiavam zábavu zvláštnym spôsobom.

Gary o 20:00
To isté. Späť k ranému internetu, pamätáte si, či ste vtedy na internete našli niečo nepríjemné, okrem toho, že bol pomalý?

Barry 20:08
Áno, bol tam chlapík menom Methode, bol super otravný. Okrem toho chlapa, ktokoľvek ten chlap bol, najotravnejšia časť, čo si pamätám, tie dni, keď ste museli klikať na reklamy, aby ste sa dostali k stiahnutiu softvéru? A vy kliknete na reklamy, prejdete na inú stránku, kliknete na inú reklamu a vyplníte odpoveď, napríklad zadajte odpoveď ako sa mi páči, potom prejdete na inú stránku a kliknete na inú reklamu. To bola najnepríjemnejšia časť internetu, len aby ste dostali veci zadarmo. A potom pomalý pomalý internet, to ma jednoducho priviedlo do šialenstva.

Gary 20:33
Áno, viem sa stotožniť. Nepočul som používateľské meno osoby, ktorú považujete za veľmi otravnú, však? Môžeš to zopakovať, prosím?

Barry 20:40
Myslím, že je to metóda. Vyslovujem to správne?

Gary 20:42
Nikdy nepočul. zaujímavé. Takže ste nakoniec spustili,

Barry 20:46
Myslím, že ma chceš – chcel si, aby som dostal kontext? Správny? Keď som spomenul mená ľudí? Mám uviesť kontext?

Gary 20:50
V tomto prípade je to v poriadku. Myslím, že v tomto prípade je to úplne v poriadku. Ak neuvedieme kontext, pretože dôvody.

Lizzi 20:57
Ale môže nám poskytnúť informácie o bankovom účte, ako všetky tieto veci o tejto osobe. Myslím si, že to bude pre našich poslucháčov veľmi zaujímavé. Nemyslíš, Gary?

Gary 21:04
Nie, nie, nie, nie, myslím, že by sme mali – nie. Takže spustíte rustybrick.com, pretože ste zázračné dieťa a keď máte 14 rokov, robíte veci, ktoré ostatní 14-roční ľudia nerobia? Pamätáte si niečo zo spustenia tohto webu? Páčia sa vám, aké technológie ste používali okrem HTML? Pretože ste pravdepodobne z dôvodov použili HTML.

Barry o 21:30
Takže otázka. Takže si myslím, že to bolo v začiatkoch HTML, urobili sme niektoré, ktoré si pamätám, ako GIFy, používame veľa GIFS, pretože vtedy boli skvelé. A teraz sú opäť v pohode.

Gary 21:39
Nie, je to GIF. Len odídem.

Lizzi 21:44
Nie, to je Jiff. To je Jiff. Myslím, že sú to 2 z 3 Gary.

Gary 21:48
Prečo by to bol Jiff?

Lizzi 21:50
Lebo som povedal. Je to grafika. To je Jiff. Len to znie, je to ostré. Vieš, znie to dobre, vyvaľuje sa z jazyka. Jiff.

Barry 21:58
Správny. Myslím, že sa to v prvých dňoch volalo Jiff, len sme nevedeli, ako to vysloviť. A potom ten chlap vyšiel, ako to nebolo, a všetci sme vyzerali hlúpo.

Lizzi 22:07
Podrobnosti. Môžete sa rozhodnúť, či budete vyzerať hlúpo alebo nie. Je to na tebe.

Barry 22:11
Áno. A myslím, že na začiatku sme urobili veľa PHP. Myslím, že to bolo ako PHP 2.0 alebo niečo také. A potom si pamätám, že predtým vyšiel Urchin. A bol som super nadšený. Nikto nemusel tlačiť denníky HD. A zvýraznite veci a prineste ich klientom, ktorých ste navštívili z tohto vyhľadávača alebo z toho miesta. A potom sa Urchin vypredal. Tí Brett Crosby [expletive]. Nie, žartujem, milujem tých chlapov. A vytvoril Google Analytics. Takže Brett Crosby’s, bol som veľkým fanúšikom Urchina, alebo v prvých dňoch. A keď – keď som sa dopočul, že predal spoločnosti Google, čo vlastne urobil v deň svadby, v deň svadby podpísal papiere. Áno, skutočne podpísal a bežal na svoju svadbu a oslavoval. Takže som bol veľmi nadšený, keď sa predávali. A teraz je to Google Analytics. A potom teraz spúšťajú službu Google Analytics 4, z ktorej som naozaj, ale naozaj naštvaný. Plačem každý deň, každý jeden deň kvôli tomu plačem.

Gary 23:05
Doslova preto spúšťame nové veci.

Lizzi 23:07
Áno, myslíme si, rozplače to Barryho? A potom to spustíme. To je spúšťacie kritérium.

Gary 23:13
Teda, spustili sme to, ak to Barryho rozplače. Správne. Nie je to ako…

Lizzi 23:16
Áno, áno, nekontrolujeme to vopred. Počuli sme, že sa tiež rád nechá prekvapiť. Či ho to prekvapí a rozplače, vám teda radšej nepovieme. Win-win.

Gary 23:25
To je dobré. Áno…

Barry 23:26
Potrebujem, potrebujem viac emócií, pretože ľudia mi hovoria, že som bez emócií.

Barry 23:29
Vieš prečo? Je to ako… je to ako, si môj brat.

Barry 23:35
Viete, prečo som bez emócií?

Gary 23:37
A mám pocit, že je to triková otázka.

Bary 23:38
Ale mal by si to vedieť.

Gary 23:39
Mal by som?

Barry 23:40
Nebudem ťa obviňovať priamo. Ale chcem povedať, že internet ako celok je často veľmi trollické miesto. A môžeš mi povedať pekné veci. Môžete povedať hrozné veci. Pre mňa to znamená, že nemám žiadnu reakciu. Som ako prázdny pohľad. Na ničom nezáleží.

Gary 23:51
počkaj. Povedal si, že ma neobviňuješ osobne?

Barry 23:52
No, ty si súčasťou problému.

23:53
Oh, dobre. Problémom som zvyčajne ja.

Barry 24:01
Vo všeobecnosti, ale nechcem, aby si plakal. Takže…

Gary 24:02
Oh, to nerobím. Ja – moje slzné kanáliky tam jednoducho nie sú

Čítať:  Hodnotenie na Google nie je o indexovaných pomeroch stránok. Ide skôr o silnejšie stránky s obsahom

Barry 24:07
Budú sa ľuďom páčiť tieto Off the Record podcasty?

Lizzi 24:09
Netuším. Ešte sme ani nehovorili o vyhľadávaní alebo preklenutí priepasti medzi hrdzavou tehlou a vyhľadávaním a o tom, ako ste sa zapojili do SEO. A už sme na okraji.

Gary 24:23
Mali by sme to teraz ukončiť?

Lizzi 24:24
Áno. Nechajte ich visieť a nehovorte o vyhľadávaní v režime Off the Record, pretože vyhľadávanie prebieha mimo záznamu.

Gary 24:28
Nemyslím si však, že by sme sa mali baviť o hľadaní. Vyzerá to tak, že Barry je zaujímavý človek. Niekedy. Niekedy je nepríjemný. A mali by sme len zdôrazniť toho človeka, ktorý sa teraz volá Hrdzavá tehla, ktorý sa volá Barry Schwartz a len o ňom hovoriť. Ako napr. Veľmi ma zaujíma jeho názor na to, ako sa človek môže stať novým Barrym Schwartzom. Ako keby sme chceli nahradiť Barryho Schwartza niekým novým, ako by sme toho človeka trénovali? Na čo by si ten človek mal dávať pozor?

Barry 25:01
To je dobrá otázka.

Lizzi 25:02
planujes nieco?

Gary 25:04
Na to sa mi nechce odpovedať.

Barry 25:06
Chceš, aby som na to odpovedal? Na strane hľadania? Je to len nasledovať. Hlavná vec je byť konzistentný. Myslím, že John Mueller to hovorí veľa. Jeho konzistencia je veľmi, veľmi dôležitá. Takže pokiaľ ste konzistentní v tom, kedy veci robíte, a dokážete to urobiť, zdá sa to veľa, ale veci, ktoré hľadám, sú v skutočnosti zvyčajne medzi 6:00 alebo skorou 7:00, približne 9:00, alebo od 6:00 do 8:00 ráno. Zvyčajne je to ako dvojhodinové okno. A vždy dôsledne prechádzam všetky svoje kanály, Twitter, Tweet Deck, všetky typy vecí, fóra, dôsledne do tých časov, ktoré medzi tými časmi píšem. Takže každý deň robím asi, neviem, 30 minút výskumu. A možno píšem asi tak hodinu. Možno menej. Každý blogový príspevok mi zaberie asi štyri až osem minút.

Lizzi 25:53
Wow. Wow, robíte zahrievacie úlohy predtým, ako začnete blogovať? Alebo ste boli zvyknutí v začiatkoch?

Barry 26:01
Čo je to zahrievacia úloha?

Lizzi 26:02
Neviem, či sa chcem len pripraviť na písanie. Niekedy robím iné veci. Akoby sme mali spätnú väzbu od našich používateľov. Vždy s tým začínam. Neviem. Prečítal som si ten rad, len aby som dal veci do pohybu. A nemôžem si len tak sadnúť a začať písať. Ale možno máte iné tajomstvá produktivity.

Barry 26:19
Nie, len píšem. Moje blogové príspevky sú vo všeobecnosti krátke: osoba povedala X, má osoba X pravdu alebo nie? Čo myslíš, hotovo?

Lizzi 26:27
Je to trochu viac formulované?

Gary 26:29
Túto šablónu by sme mohli použiť na naše dokumenty. bodky? Docs. D-

Lizzi 26:32
OCS. Oh, správne. Správne, správne.

Gary 26:36
Ale aspoň ten koniec, aký by sme mali mať na konci niečo ako čo myslíte? A potom choďte na Twitter, ak chcete, ak chcete komentovať alebo zanechať spätnú väzbu alebo niečo podobné, lajkujte.

Barry 26:46
Posielam ľudí na Twitter, len som posielal ľudí na fóra. Týmto spôsobom, ak sa vám nepáči, čo hovoria, odstráňte to.

Lizzi 26:51
Čo tým myslíš, že nemôžeme vymazať veci na fóre? No to nie je v pohode.

Gary 26:57
Poď. A tiež Twitter je super, lebo potom ho nevidím.

Barry o 27:00
Musíte sa vrátiť na Twitter.

Gary 27:01
Nie

Barry 27:02
Chýbaš nám.

Gary 27:02
Nie

Lizzi 27:03
Skúšajte ďalej, skúšajte rôzne uhly. Áno, môžete sa ho opýtať, môžete skúsiť emocionálne, srdečné. Aké ďalšie druhy metód, hrozieb? Ako môžeme – to by pravdepodobne mohlo fungovať. Myslíte si, že hrozí?

Gary 27:16
No záleží od hrozby.

Barry 27:17
Prevediem všetky vaše bitcoiny na nejaké offshore účty. Ak sa nevrátite na Twitter.

Gary 27:22
Pokračuj. Počkaj, ničoho si sa ani nedotkol.

Lizzi 27:25
Sú to drony. Akoby ich ovládal mysľou, myslím, neviem.

Gary 27:29
Dobre, takže tu mám svoje okuliare Google Glass, kde sú moje okuliare Google Glass. Je to vedľa pod.

Barry 27:35
Viem, že nemáme čas. A toto nemôže nikto vidieť. Ale mám Google Glass. Áno. Mali ste už Google Glass?

Gary 27:39
Pre našich poslucháčov išiel Barry na druhý koniec miestnosti. A teraz hľadá Google Glass. A skutočne to našiel.

Lizzi 27:48
A teraz sa pozeráme na Google Glass. Funguje to? Akože je stále v prevádzkovom stave?

Barry 27:52
Nezapínal som ho už roky. Mám snapchat okuliare. Mám okuliare na Facebook. Kupujem veci a nikdy ich nepoužijem. Mám problém.

Gary o 28:00
To dáva dokonalý zmysel. Je zaujímavé, že si šialene efektívny, inak a veľmi racionálny. A potom si kupujete veci, ktoré nikdy nepoužijete. Je to skvelé. Myslím, že to je tvoja slabosť. To je fér. Spomenuli ste Twitter. Ak by vás ľudia chceli nájsť na Twitteri, kam by išli?

Barry 28:22
Moja rukoväť je hrdzavá tehla.

Gary 28:22
Dobre, na tvojom webe ti môžu zavolať, alebo si predstavím posielať faxy??

Barry 28:24
Máme faxové číslo, platím zaň myslím 9 dolárov mesačne. Takže som mohol poslať jeden alebo dva faxy ročne do IRS. Rustybrick.com.

Lizzi 28:32
Mohli by sme vám poslať fax?
Gary 28:33
Mali by sme poslať Barrymu fax.

Barry 28:35
Môžete mi poslať fax. Áno, pošlite mi fax. Zavolajte na webovú stránku. Vlastne mám tohto chlapíka, ak zavoláte do našej pobočkovej ústredne a ste spamer, môžem vás prepojiť s chlapíkom menom Lenny. A Lenny je ako tento starý muž. Je to ako táto AI pre starého muža, ktorá vás udrží na telefóne niekoľko desať, napríklad 15, 20, 30 minút. A ak mi zavolá spamer, prenesiem ich na Lennyho a on si ako keby prešiel celý svoj životný príbeh, svoje deti, v pozadí má kačky. Takže ak by si chcel, aby som ťa prepojil k Lennymu, zavolaj mi a ja ťa prepojím k Lennymu.

Gary 29:06
To je vlastne úžasné. Dobre, dosť bolo vyčíňaní. Oh, mohol by som vysloviť šmejdy. Wow. To ma prekvapilo. Barry, bolo mi skutočným potešením mať ťa tu. Náš rozhovor sa mi naozaj páčil. Naozaj dúfam, že sa čoskoro stretneme, pravdepodobne v New Yorku, pretože necestujete a pretože nerád cestujete. A ešte raz vám veľmi pekne ďakujeme, že ste sa k nám pridali. A dúfam, že sa našim poslucháčom páči, čo ste povedali.

Barry 29:34
Vážim si, že ma máš. Ospravedlňujem sa, ak to skutočne pokazí budúci podcast. To bol môj cieľ, naozaj len zničiť tento podcast. Takže ak sa mi to podarilo, som šťastný.

Gary 29:43
Myslím, že sa ti to podarilo. Áno. Ďakujem mnohokrát. To sa ukáže v našich OKR a s najväčšou pravdepodobnosťou dostaneme padáka. To bola lož. Nabudúce vo Vyhľadávaní mimo záznamu preskúmame, ako odstraňovanie skutočne funguje. S týmito epizódami podcastov sme sa zabávali. Dúfam, že vás, poslucháča, považovali za zábavné a zároveň poučné. Neváhajte a napíšte nám poznámku na Twitteri na GoogleSearchC alebo sa s nami porozprávajte na jednom z najbližších podujatí, na ktoré pôjdeme, ak máte nejaké nápady, a samozrejme nezabudnite dať like a odber. Ďakujem a dovidenia.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE