Je Venmo bezpečný? Nízka úroveň súkromia a zabezpečenia pre užívateľov Venmo

Venmo je jednou z najpopulárnejších aplikácií na prevod peňazí v Spojených štátoch spolu s PayPal a Cash App. V mnohých prípadoch je jednoduchšie a rýchlejšie platiť svojim priateľom a rodine prostredníctvom Venmo namiesto tradičného bankového prevodu. Ale obetujete svoje finančné zabezpečenie a súkromie pre toto pohodlie, alebo je použitie Venmo skutočne bezpečné? Poďme to rozobrať.

RÝCHLA ODPOVEĎ

Venmo je spoločnosť podporovaná službou PayPal, ktorú je možné bezpečne používať na odosielanie a prijímanie peňazí. Do peňaženky v aplikácii by ste však nemali ukladať veľké množstvo finančných prostriedkov ani s ňou zaobchádzať ako s alternatívou k vášmu bankovému účtu. Spoločnosť Venmo nie je poistená FDIC, takže ak spoločnosť spadne, vláda nezasiahne, aby vám vrátila peniaze.

PRESKOČTE NA KĽÚČOVÉ SEKCIE

Ako Venmo chráni moje dáta, keď posielam a prijímam peniaze?

Začnime zásadami ochrany osobných údajov spoločnosti Venmo, ktoré stanovujú, že môžete ovládať, kto môže vidieť vašu históriu transakcií. Platforma vám ponúka tri možnosti: verejné, iba pre priateľov a súkromné. To sú celkom samozrejmé voľby; ak chcete svoje transakcie uchovať v tajnosti, uistite sa, že je nastavená na Súkromné. Pokiaľ to nastavíte na Verejnosť namiesto toho môžu byť vaše transakcie (spolu s platobnou poznámkou) viditeľné pre vašich priateľov a ďalších užívateľov Venmo.

Čítať:  Prechod z Magento 1 na Magento 2: Kompletný sprievodca

Ak chcete zmeniť predvolené nastavenia ochrany osobných údajov na Venmo, postupujte takto:

  • Otvorte aplikáciu Venmo a kliknite na Mňa nájdete v pravom dolnom rohu obrazovky.
  • Vstúpte Nastavenia kliknutím na ikonu ozubeného kolesa a potom kliknutím na Súkromie.
  • Pod Predvolené súkromie podponuky, vyberte preferované nastavenia.

Keď niekomu pošlete peniaze na Venmo, príjemca uvidí iba nasledujúce informácie: čiastku transakcie, poznámku k platbe, meno odosielateľa a časovú pečiatku. Venmo nezverejňuje, ktorú platobnú metódu ste použili – takže môžete bezpečne prepojiť svoju debetnú/kreditnú kartu alebo bankový účet na použitie na platforme.

Môžete tiež chcieť skryť svoj zoznam kontaktov na Venmo, pretože môže ľahko prezradiť mená vašich priateľov a rodinných príslušníkov. V skutočnosti sa presne to stalo, keď novinár odkrytý Účet Venmo amerického prezidenta Joe Bidena a zoznam kontaktov za menej ako 10 minút. Súkromie svojho zoznamu kontaktov môžete zmeniť pod Nastavenia > Súkromie v aplikácii Venmo.

Venmo má prístup k vašej histórii transakcií za účelom marketingu a dodržiavania právnych predpisov, aj keď nastavíte svoje súkromie na súkromné.

Majte na pamäti, že aj keď nastavíte všetky svoje nastavenia súkromia ako súkromné, vaše transakcie nebudú na platforme nikdy skutočne anonymné. Spoločnosť Venmo a jej zamestnanci môžu stále načítať vašu históriu transakcií na marketingové a pridružené účely. Okrem toho bude spoločnosť dodržiavať americké súdne príkazy a reagovať na právne vyšetrovania, takže nepredpokladajte, že vaše transakcie sú rovnako nevysledovateľné ako hotovosť.

Čítať:  7 najlepších nástrojov na vytváranie stránok pomocou drag n drop pre WordPress

Môže byť Venmo hacknutý? Bolo to niekedy hacknuté?

Platforma Venmo ako celok zatiaľ neutrpela bezpečnostné prelomenie alebo hacknutie, ale to tiež neznamená, že je úplne bezpečná. Pokiaľ si nedáte pozor, môžu byť jednotlivé účty hacknuté. Ak chcete toto riziko znížiť, nastavte si na svojom smartfóne silné heslo a povoľte PIN alebo biometrický zámok.

Ak zvyčajne používate rovnaké heslo na viacerých webových stránkach a aplikáciách, jediné porušenie zabezpečenia by mohlo ohroziť vaše prihlasovacie údaje a poskytnúť hackerom prístup k celému vášmu účtu Venmo. Aby ste sa pred týmto rizikom ochránili, mali by ste pre každý účet vždy nastaviť jedinečné (najlepšie náhodné) heslá. Ak ešte žiadny nepoužívate, zvážte správcu hesiel ako Bitwarden alebo Lastpass so silným hlavným heslom.

Okrem zabezpečenia účtu by ste sa tiež mali vyvarovať ukladaniu peňazí do peňaženky Venmo. Na rozdiel od vášho bežného alebo sporiaceho účtu nie je vaša peňaženka Venmo prepojená s finančnou inštitúciou alebo bankou. To znamená, že platforma nie je poistená FDIC. Ak by spoločnosť Venmo alebo jej materská spoločnosť PayPal skrachovala, vláda nezasiahne, aby vrátila vaše prostriedky v aplikácii.

To isté platí pre zostatky kryptomien na Venmo. Aj keď môžete nakupovať a predávať bitcoiny, étereum a ďalšie digitálne meny, nemôžete ich previesť do súkromnej peňaženky ani ich poslať niekomu inému. Opäť dôverujete spoločnosti, že ochráni vaše peniaze. Ak Venmo niekedy utrpí porušenie zabezpečenia, je veľmi pravdepodobné, že nebudete kompenzovaní za žiadne stratené prostriedky. Na tento účel by ste pravdepodobne mali kúpiť kryptomenu inde a previesť svoje držby do súkromnej peňaženky.

Čítať:  Sprievodca pre začiatočníkov na generovanie potenciálnych zákazníkov na LinkedIn

Mám Venmovi veriť?

Edgar Cervantes / Android Authority

Venmo bol účelovo vytvorený na odosielanie a prijímanie peňazí od ľudí, ktorých poznáte, takže pravdepodobne nie je najlepší nápad posielať peniaze cudzím ľuďom. Pokiaľ chcete používať Venmo k platbám za tovar a služby, nezabudnite platbu označiť ako nákup. Pokiaľ tak urobíte, budete mať nárok na Venmo's ochrana nákupu, čo sa môže hodiť v prípade, že potrebujete transakciu spochybniť. Platforma si za takéto transakcie berie od predajcu škrt, takže sa nemusíte báť platiť niečo navyše.

Venmo ponúka ochranu nákupu, ale najlepšie sa používa na platby ľuďom, ktorých poznáte a ktorým dôverujete.

Pokiaľ si uvedomujete vyššie popísané potenciálne riziká, Venmo je pre drvivú väčšinu prípadov použitia bezpečné. Pokiaľ platformu používate výhradne pre peer-to-peer transakcie medzi vašimi priateľmi a rodinou a nebudete s ňou zaobchádzať ako s alternatívou k vášmu bankovému účtu, nemali by ste naraziť na žiadne problémy. Vaše dáta sú tiež šifrované, takže pokiaľ správne nastavíte svoje súkromie, nikto by nemal vidieť vašu históriu transakcií.

Vráti Venmo peniaze, pokiaľ ma niekto podvedie?

Nie, Venmo nevráti peniaze, ak budete vo väčšine prípadov podvedení. V predvolenom nastavení Venmo predpokladá, že posielate peniaze priateľom a rodine.

Najčastejšie otázky

Je Venmo bezpečný?

Venmo je platobná platforma podporovaná službou PayPal, ktorá šifruje vaše osobné údaje a má dobré bezpečnostné záznamy. Do peňaženky aplikácie by ste však nemali ukladať veľké množstvo peňazí, pretože nie sú poistené ako váš bankový účet.

Čítať:  Tapeta Streda: Ďalšie skvelé tapety na telefón pre všetkých na zdieľanie (7. júna)

Mám používať Venmo pre transakcie Facebook Marketplace?

Venmo je určený na posielanie a prijímanie peňazí od priateľov a rodiny. Ak ho chcete používať na nákup a predaj tovaru alebo služieb, nezabudnite nastaviť nákupnú značku, aby ste boli chránení ochranou nákupu Venmo.

Je bezpečné dať niekomu svoje užívateľské meno von?

Áno, je bezpečné dať ľuďom svoje používateľské meno Venmo. Súkromie svojho profilu môžete zmeniť a skryť tak svoje minulé transakcie.

Komentáre

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE