Je WordPress vhodný pre legálne blogy?

Právne kancelárie majú tendenciu byť pomerne konzervatívne, pokiaľ ide o technológie. Poznám takých, ktorí už roky nemenia redakčný systém. „Ak to funguje, neopravujte to“ je skvelá filozofia, ale zápasiť so starými systémami na správu obsahu je frustrujúca a nepriaznivá úloha – určite to nepovzbudzuje zaneprázdnených právnikov, aby udržiavali svoje stránky čerstvé s novým obsahom.

Mnoho právnikov vidí výhodu písania právnického blogu. Je to účinný spôsob, ako preukázať odbornosť a pochopenie problematiky klienta, ako aj vybudovať si lojálne publikum, najmä medzi potenciálnymi klientmi so záujmami, ktoré zodpovedajú oblasti špecializácie právnika. Legálne blogy sú, samozrejme, tiež vynikajúcim spôsobom, ako zachytiť návštevnosť z vyhľadávania – tí, ktorí neblogujú, sa ocitajú v nevýhode a nedokážu využiť plný potenciál svojich webových stránok.

WordPress je bezpochyby najpopulárnejší redakčný systém. To však nevyhnutne neznamená, že WordPress je tým správnym riešením pre právnikov. V tomto článku by som rád vysvetlil, prečo radím právnikom, ktorí hľadajú moju radu, aby používali WordPress s vlastným hosťovaním.

WordPress pre právnikov

Právnici sú zaneprázdnení ľudia. V ideálnom prípade chcú jednoducho písať príspevky, pridať obrázok a kliknúť na publikovať. Niektorých baví hrabať sa v ich CMS, ale z väčšej časti by blogovanie pre právnikov malo zahŕňať jednoduchý pracovný postup písania a zverejňovania.

Po nainštalovaní a nastavení je spustenie WordPressu jednoduché. Slušné webhostingové spoločnosti ponúkajú inštalácie WordPress jedným kliknutím, takže sú potrebné minimálne technické znalosti.

Čítať:  Google Talks o tom, ako vytvoriť webovú stránku elektronického obchodu vhodnú pre mobilné zariadenia

Dostať WordPress do použiteľného tvaru trvá trochu času. Prvým krokom je inštalácia vhodnej témy, ktorá určí, ako bude stránka vyzerať. Inštalácia tém je jednoduchá a na výber sú doslova tisíce. Ak si vyberiete bezplatnú tému z Úložisko tém WordPress, môžete robiť všetko z hlavného panela WordPress. Ak si vyberiete prémiovú tému, pravdepodobne budete musieť nahrajte súbory tém do adresára tém vašej inštalácie a aktivujte ho z ovládacieho panela.

Existuje mnoho trhovísk s prémiovými témami, ale ak chcete ochutnať, čo je k dispozícii, pozrite si kategóriu blogu na ThemeForest. Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa témy, ktorá sa vám páči, nemali by ste váhať a poslať správu jej vývojárovi – zvyčajne ochotne odpovie na otázky týkajúce sa predpredaja.

Ďalším krokom je inštalácia doplnkov. Opäť sú k dispozícii tisíce doplnkov, z ktorých každý pridá funkcionalitu na vašu stránku. Pre jednoduchý blog sa nemusíte zblázniť do pluginov, no existuje niekoľko takých, ktoré vám uľahčia život. Na začiatok ti odporúčam pozrieť sa na:

Môžete ich vyhľadať na stránke doplnku hlavného panela WordPress.

Môže sa to zdať ako veľa práce, ale vo všeobecnosti trvá prechod od inštalácie po pripravenosť na zverejnenie približne hodinu.

WordPress je výkonný systém na správu obsahu a blogovacia platforma. Jeho spoľahlivosť, jednoduchosť použitia a prispôsobiteľnosť z neho robia dokonalú platformu pre legálnych blogerov.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE