Jediný spôsob, ako merať službu Objaviť od Googlu, je Search Console

Správca webu sa opýtal, ako merať službu Objaviť od Googlu, aby mohol sledovať svoje metriky výkonnosti.

John vysvetlil, že jediným spôsobom, ako to zmerať, je Search Console. V službe Google Analytics je návštevnosť takmer vždy zložená do Vyhľadávania Google.

A nemôžete ich oddeliť.

Tím Discover sa rozhodol, že keďže Discover je súčasťou vyhľadávania, nechceli si dať námahu na ich oddelenie.

Táto diskusia prebieha približne o 50:02 vo videu.

John Mueller prepis stretnutia

Správca webu 9 50:02
Ahoj. Ahoj John. dakujem za otazku. Moja otázka sa týka merania výkonnosti služby Google discover. Takže v podstate mám klienta, ktorého stránka funguje, myslím, sedem alebo osem rokov a máme skvelý obsah na tejto webovej stránke. A to, čo vidím, sa týka konkrétneho dňa a konkrétnej stránky, ak vám vyhľadávacia konzola zobrazuje, povedzme, 100 kliknutí. A ak skontrolujete konkrétnu stránku a konkrétny dátum v analýze, zobrazí sa vám nezrovnalosť v reláciách a poliach. Takže tam to ukazuje okolo 20 relácií, myslím, v analytike, takže som videl veľa nezrovnalostí. Aký je teda dobrý spôsob merania výkonnosti Google Discover?

Ján 50:56
Myslím, že jediný spôsob, ako to zmerať, je v Search Console. Najmä v analytike je návštevnosť z Discover takmer vždy zložená do vyhľadávania Google. A potom to nemôžete oddeliť. Takže len v Search Console vidíte väčší obraz.

Správca webu 9 51:23
Dobre. Dobre, takže je tu ďalšia otázka. Je v poriadku, ak by sme sa mali pozrieť na Search Console, v podstate, ako hovoríte, ale ak to veľa ľudí povie, táto návštevnosť ide do média priameho kanála. Takže myslím, prečo je to tak? Je na to nejaký konkrétny dôvod?

Čítať:  Opäť: Nemáme skóre kvality vyhľadávania

Ján 51:47
Neviem. Myslím si, že je to niečo, pre čo sa produktový tím rozhodol na začiatku. Takže najmä objav, ktorý považujeme za súčasť vyhľadávania Google, takže ho nerozdeľujeme. A v analytike sa môže stať, že neviem presne, ako by vôbec sledovali, že sú v ktorej kategórii, ale aspoň tím Discover sa v podstate rozhodol, no, Discover je súčasťou vyhľadávania, takže nebudem to oddeľovať.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE