Jednoduché SEO pre WordPress: 7 vecí, ktoré môžete vyskúšať

Optimalizácia pre vyhľadávače (SEO) pre webové stránky WordPress je proces, ktorý pomáha zlepšiť hodnotenie SEO webových stránok WordPress vo výsledkoch vyhľadávania.

Cieľom SEO je dosiahnuť, aby si vašu webovú stránku cez vyhľadávače našlo viac ľudí, a tým zvýšiť návštevnosť vášho webu. SEO je kľúčom k tomu, aby vaša firma vynikla online. Môže vám pomôcť zlepšiť marketingové úsilie prilákaním nových potenciálnych zákazníkov, generovaním väčšieho počtu zákazníkov a rastúcim predajom.

Niektoré faktory, ktoré ovplyvňujú hodnotenie SEO pre webové stránky WordPress, zahŕňajú:

  • Bezpečnosť webových stránok
  • Crawlability
  • Mobilná prívetivosť
  • Interakcia návštevníka s webovou stránkou
  • Vysoko kvalitný obsah

Chcete zistiť, ako robiť optimalizáciu pre vyhľadávače vo WordPress? Čítajte ďalej!

SEO optimalizácia WordPress nemusí byť zložitá

Budúcnosť SEO je jasná. Spoločnosť Google nedávno zmenila svoj algoritmus a základné webové funkcie, aby zobrazovala viac organických záznamov. A majitelia webových stránok musia držať krok.

Ako asi viete, optimalizácia pre vyhľadávače pre webové stránky WordPress je jedným z faktorov dobrého hodnotenia na Google. Ale to nie je jediná úvaha.

Na zabezpečenie čo najlepšieho používateľského zážitku Google tiež zoraďuje rýchle webové stránky pred pomalými. Faktory hodnotenia Google, ktoré súvisia s používateľskou skúsenosťou, zahŕňajú rýchlosť načítania stránky a navigáciu na webe. Stránky s pomalým načítavaním poskytujú používateľom zlé používateľské prostredie, takže rýchlejšie sú hodnotené vyššie.

Pokiaľ ide o váš web WordPress, na výkone webu záleží. Nefunkčnosť stránok a slabé miesta v zabezpečení môžu mať významný vplyv na to, ako dobre sa umiestnite vo vyhľadávačoch, ako je Google. Uistite sa teda, že ste si vybrali hostingovú službu, ktorá ponúka spoľahlivý výkon.

Čítať:  Ako vytvoriť online obchod WordPress

Ak nie ste odborník na SEO, nebojte sa. Existujú jednoduché techniky SEO pre WordPress, ktoré môžete použiť pre svoje stránky. Toto sú najjednoduchšie techniky, ako sa naučiť robiť optimalizáciu pre vyhľadávače vo WordPress.

Jednoduché SEO pre začiatočníkov WordPress: 7 tipov na vyskúšanie

Ľudia radi používajú WordPress, pretože je výkonný – a dá sa použiť na vytváranie krásneho a pútavého obsahu pre váš web. Ale to samo o sebe nestačí. Potrebujete tiež plán SEO!

Udržanie vysokých hodnotení si vyžaduje čas a námahu, ale ak sa to urobí správne, pomôže to zvýšiť návštevnosť z organického vyhľadávania, čo zase pomáha zvýšiť predaj online.

Tu sú najlepšie techniky na vyskúšanie jednoduchého SEO pre WordPress:

1. Vyberte tému WordPress s podporou SEO

2. Nainštalujte certifikát SSL

3. Povoliť indexovanie webových stránok

4. Vyberte adresy URL podporované SEO

5. Nainštalujte SEO WordPress plugin

6. Používajte nadpisy stránok, ktoré sú vhodné pre SEO

7. Pridajte alternatívny text pre obrázky

1. Vyberte tému WordPress s podporou SEO

WordPress je veľmi populárna platforma na vytváranie webových stránok a blogov. Je postavený na PHP, programovacom jazyku pre vývoj webových aplikácií, čo znamená, že si môžete nainštalovať širokú škálu doplnkov a tém na rozšírenie funkčnosti vašej stránky. Predvolená téma prichádza s množstvom funkcií, ale často to nie je to, čo chcete použiť.

Vo vašom prístrojovom paneli je hneď k dispozícii niekoľko tém. Môžete si tiež kúpiť prémiové témy, ale uistite sa, že ste si vybrali starostlivo, pretože by mali mať podporu SEO optimalizácie WordPress. Uistite sa, že nájdete tému vhodnú pre vyhľadávače, ktorá neobsahuje zbytočné doplnky alebo skripty, ktoré ovplyvnia čas načítania stránky.

Ak sa rozhodnete použiť na implementáciu dizajnu plugin, uistite sa, že príliš nespomaľuje váš web. Ak sa napríklad rozhodnete použiť posúvač, vyhľadajte taký, ktorý nefunguje na ťažkých zásuvných moduloch. Pred inštaláciou ľubovoľného motívu skontrolujte, či prejde všetkými auditmi spoločnosti Google pre potenciálne problémy s výkonom a SEO. Viac informácií nájdete na našom blogu o testovaní rýchlosti webových stránok.

Čítať:  Say Cheese: Optimalizácia obrazu pre dostupnosť a výkon

2. Nainštalujte certifikát SSL

SSL je navrhnutý protokol, ktorý zabezpečuje bezpečnosť komunikácie prebiehajúcej medzi počítačovými sieťami cez internet. Napríklad, keď posielate peniaze cez online platobný systém, ako je funkcia online platieb na webovej stránke elektronického obchodu, SSL chráni vaše finančné transakcie.

Webové stránky s certifikátmi SSL sú bezpečnejšie ako tie, ktoré nemajú. Vytvárajú ochrannú bariéru medzi vašou stránkou a používateľmi, vďaka čomu je pre hackerov ťažké ukradnúť vám informácie alebo prekonať šifrovací kód.

Vyhľadávače odmeňujú stránky, ktoré majú certifikát SSL, pretože vedia, že informácie na týchto webových stránkach nemôžu byť napadnuté. Webové stránky s HTTP namiesto HTTPS ukazujú vyhľadávačom, že ich údaje nechránia žiadne šifrovanie. Vaše WordPress SEO tým utrpí.

Ak chcete nainštalovať certifikát SSL, porozprávajte sa so svojím poskytovateľom hostingu a zistite, či ich ponúka.

3. Povoľte indexovanie webových stránok

WordPress je skvelý nástroj pre vývojárov, pretože im umožňuje zastaviť vyhľadávacie nástroje v indexovaní vašich stránok, čo v podstate znamená, že ich nebudú hodnotiť. Môžete to použiť v časoch, keď nechcete, aby sa vaše stránky nachádzali na Googli – napríklad keď sa začína proces vývoja.

Po zvyšok času však budete chcieť, aby vaše webové stránky indexoval Google. Ak to chcete urobiť, môžete skontrolovať viditeľnosť svojho webu v časti Nastavenia.

  • Pod hlavným panelom vášho webu
  • Ísť do nastavenie > Čítanie
  • Prejdite nadol na Viditeľnosť vyhľadávača
  • Začiarknite toto políčko, ak nie je začiarknuté

4. Vyberte adresy URL podporované SEO

WordPress vám poskytuje rôzne štruktúry adries URL a je nevyhnutné, aby tá, ktorá sa použije pre váš web, bola vhodná pre SEO.

Napríklad tento typ adresy URL nie je najlepší na optimalizáciu pre vyhľadávače WordPress:

Čítať:  Najlepšia VPN pre SAE

https://example.com/?p=568275

Adresa URL, ako je táto, znamená, že vaše stránky budú v hodnotení z času na čas prehliadané, zatiaľ čo iné stránky s vhodnejšími odkazmi budú Google hodnotené vyššie.

Namiesto toho použite na svojom webe štruktúru adresy URL vhodnú pre SEO. Použite niečo takéto:

www.domain.com/blog/seo-keyword

Adresa URL, ako je táto, má oveľa lepšiu hodnotu SEO. Môžete si vybrať buď Vlastná štruktúra alebo Názov príspevku štruktúra z Trvalé odkazy nastavenie pod nastavenie na hlavnom paneli vášho webu.

5. Nainštalujte SEO WordPress Plugin

Čím lepšie sa vaše webové stránky umiestnia na Google, tým je pravdepodobnejšie, že vás návštevníci nájdu. Investovanie času do učenia sa o SEO a používania doplnkov WordPress, ako sú tie, ktoré sú uvedené nižšie, môže pomôcť zlepšiť hodnotenie vašich stránok.

Najlepšie SEO pluginy vám nielen pomôžu vylepšiť váš obsah pre vyhľadávače, ale postarajú sa aj o to, aby boli všetky informácie na každej stránke optimalizované a ľahko čitateľné.

Ak už viete, ako optimalizovať svoje príspevky a stránky pomocou základov SEO, potom nie sú potrebné doplnky WordPress. Bez ich použitia môžete dosiahnuť fantastické výsledky.

Doplnky tretích strán však môžu byť určite dobrým spôsobom, ako urobiť jednoduché SEO pre WordPress. SEO pluginy vám poskytujú návod, ako vylepšiť váš obsah tak, aby bol priateľskejší k vyhľadávačom, no v konečnom dôsledku všetky práce na optimalizácii stále padajú na vaše plecia.

Používanie a dôležitosť týchto nástrojov v posledných rokoch exponenciálne vzrástla, pretože spoločnosť Google je čoraz prísnejšia pri určovaní toho, čo sa zobrazí na ich stránkach s výsledkami.

Nižšie nájdete tie najlepšie SEO pluginy pre WordPress, ktoré pomôžu vašej stránke dostať sa vyššie na Google.

6. Používajte nadpisy stránok, ktoré sú vhodné pre SEO

Optimalizácia nadpisov stránok predstavuje jednoduché SEO pre WordPress – a je tiež dôležitým hodnotiacim faktorom pre vyhľadávače.

Čítať:  11 najlepších mobilných doplnkov WordPress na použitie v roku 2024

Štúdie ukazujú, že nadpisy stránok s kľúčovými slovami majú tendenciu byť vyššie ako tie, ktoré ich nemajú. Je dôležité, aby titulky vašich stránok a blogových príspevkov boli pútavé, no zároveň nie príliš agresívne alebo rušivé. Nadpisy H1 a H2 by mali poskytovať dostatok kontextu, aby ľudia ľahko pochopili, o čom stránka je.

7. Pridajte alternatívny text pre obrázky

Alternatívny (alternatívny) text je spôsob, ako si môžu ľudia so zrakovým postihnutím prečítať obsah na vašej webovej lokalite. Webovým prehľadávačom tiež povie, na čo sa pozerajú, a tiež im to uľahčuje pochopenie.

Niektorí ľudia nemusia vidieť obrázky alebo majú problémy s čítaním textu, takže vaša alt značka musí odrážať jasný popis toho, čo obrázok zobrazuje. To je primárny účel alternatívneho textu. Alternatívny text však môže obsahovať aj kľúčové frázy pre SEO.

Tieto informácie môžete pridať v sekcii “Nastavenia obrázkov” WordPress pod blokmi, ako chcete, aby sa zobrazovali, keď sa niekto pokúsi zobraziť neplatný typ súboru (napr. ak sa pokúša zobraziť súbory PDF ako JPEGS).

Zvážte hosting s Hostinger

Hosting vašich stránok u spoľahlivého poskytovateľa je kľúčom k zabezpečeniu hladkého chodu. To môže byť obzvlášť dôležité pre tých, ktorí prevádzkujú obchodnú alebo firemnú webovú stránku. Aby bola vaša stránka vždy rýchla a dostupná, musíte si starostlivo vybrať poskytovateľa hostingu.

Tu v Hostinger vieme, že váš web je kritický. To je dôvod, prečo vám náš plne spravovaný hosting WordPress ponúka to najlepšie z oboch svetov poskytovaním vysokokvalitných služieb s rýchlym načítaním.

Naše plne spravované riešenia WordPress vám môžu pomôcť dosiahnuť rýchle časy načítania, škálovateľnosť a zabezpečenie vášho webu. Ponúkame rôzne plány, ktoré vyhovujú vašim potrebám, a náš tím odborníkov je tu, aby vám pomohol na každom kroku. Ak ste pripravení posunúť svoje podnikanie na vyššiu úroveň, vyskúšajte náš plne spravovaný hosting WordPress ešte dnes.

Vyskúšajte plne spravovaný hosting WordPress od spoločnosti Hostinger.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE