Jednoduchý návod na začatie podnikania v oblasti SEO

Výskumná spoločnosť Borrell Associates odhaduje, že odvetvie služieb SEO má hodnotu 80 miliárd dolárov v roku 2020 takže niet divu, prečo sa vždy objavujú nové agentúry SEO, ktoré súperia o podiel na trhu.

V tejto príručke vás prevedieme 13 krokmi na založenie vlastnej SEO agentúry na základe poznatkov zo spolupráce s viac ako tisíckou SEO agentúr – nášho hlavného typu zákazníka v Ahrefs.

Spýtajte sa ktoréhokoľvek vlastníka agentúry a povedia vám, že prevádzkovanie vlastnej agentúry si vyžaduje veľa tvrdej práce a oddanosti, no môže byť veľmi obohacujúce. Poskytuje vám nezávislosť robiť to, čo chcete, a pracovať s takými klientmi, aké chcete. Je to odvetvie s vysokým rastom a sme nadšení, že môžeme hrať určitú úlohu v úspechu mnohých SEO agentúr po celom svete.

Krok 1: Zistite svoju polohu

Ak rýchlo vyhľadáte na Google výraz „SEO agentúra“, získate 2,2 milióna výsledkov vyhľadávania. Iné umiestnenie vašej agentúry s a jedinečné ponuky predaja bude životne dôležitá pre vaše prežitie v obrovskom mori konkurentov.

Predpokladáme, že nemáte hlboké skúsenosti so SEO, ktoré by ste mohli zúročiť v počiatočnej fáze vašej cesty, a boj s cenou nie je dlhodobá víťazná stratégia. Z tohto dôvodu vám odporúčame ísť do úzkych a zacieliť na konkrétne odvetvie alebo typ klienta.

Mali by ste si vybrať cieľové odvetvie, ktoré vyhovuje vašim silným stránkam. Napríklad, ak ste predtým pracovali ako marketér pre eCommerce, potom by ste sa mohli zamerať na poskytovanie SEO služieb klientom eCommerce.

Zacielenie na konkrétne odvetvie alebo typ klienta je vhodnejšie, pretože sa tým vyrovnávajú podmienky a poskytuje vám veľkú konkurenčnú výhodu oproti tradičným agentúram SEO, ktoré pracujú pre kohokoľvek.

V tomto príklade môžete na svojom webe zdôrazniť, ako odvetvie elektronického obchodu rastie rýchlym tempom, a hovoriť o tom, ako je vaším cieľom pomôcť svojim klientom zviezť sa na vlne a ovládnuť ich miesto:

Táto agentúra predstavuje obchody, s ktorými spolupracovali, a tiež konkrétne uvádzajú, že pomáhajú spoločnostiam elektronického obchodu „rásť ich značku“ a „zvýšiť ich zisk“:

Okrem toho agentúra tiež zdôrazňuje, že je partnerom Magento Solutions Partner a partnerom Shopify Plus Technology, čo im určite pomôže osloviť ich cieľových zákazníkov:

Tu je ďalší príklad: SEO agentúra, ktorá spolupracuje výlučne s reštauráciami. Ich stránka hovorí o bolestivých bodoch reštauračného priemyslu a zameriava sa na boj o miestne SEO, čo je šikovný krok:

Okrem toho odkazujú aj na štatistiky špecifické pre reštaurácie, vďaka čomu je ich obsah a prezentácia mimoriadne príbuzná cieľovému publiku. Táto agentúra znie, že to naozaj “chápu”. Je to účinné, pretože každý majiteľ firmy si myslí, že jeho odvetvie je jedinečné, takže špecifickým odvetvím sa okamžite stávate odborníkom.

Krok 2: Vybudujte si svoje znalosti SEO

Je zrejmé, že pred začatím poradenstva v oblasti SEO budete musieť mať poriadnu dávku odborných znalostí – chcete byť schopní dobre slúžiť svojim budúcim klientom a tiež hodnotiť svoju vlastnú stránku na Google.

V tejto chvíli by vás mohlo zaujímať… je absolútne nevyhnutné, aby som sa učil o SEO? Môžem si najať odborníka na SEO a nechať ho urobiť prácu?

Najlepšie je zašpiniť si ruky a naučiť sa robiť SEO sami. Najať odborníka na SEO (a reálny expert!) nie je lacná a ovplyvní váš peňažný tok. Aj keď do toho idete hlboko do vrecka a máte peňazí na rozdávanie, zvážte fakt, že na stretnutiach s klientmi budete oveľa menej presvedčivý ako predajca bez hĺbkových znalostí SEO.

Zdroj obrázka.

Ale ako každá digitálna zručnosť, aj SEO je zložité a neustále sa mení. Nie je to niečo, čo sa dá rýchlo naučiť. Vyžaduje si to veľa praktického času, pokusov a omylov a neustáleho opakovania. To znamená, že dobrou správou je, že existuje veľa skvelých blogov a zdrojov, na ktoré sa môžete spoľahnúť, aby ste sa dostali do tempa, vrátane:

Hľadajte nedávno publikované články a buďte informovaní o mnohých základných aktualizáciách a trendoch od spoločnosti Google na ich blogu Centrály správcov webu. Ak sa ocitnete pri čítaní blogového príspevku z roku 2016 o hodnotiacich signáloch Google, je veľká šanca, že veľa obsahu v príspevku je zastaraných.

Okrem čítania online môžete tiež sledovať videá YouTube o SEO a absolvovať kurzy SEO Coursera a ďalšie stránky.

Čítať:  Ako vypočítať zisk a výdavky vášho online podnikania

Pro-tip: veľa ľudí sa zameriava na SEO na stránke, pretože je menej technické a ľahšie sa učí. To znamená, že on-page aj off-page sú rovnako dôležité. Zatiaľ čo off-page môže byť ťažšie zvládnuť, potrebujete to dobre pochopiť, ak chcete, aby vaše SEO poradenstvo prežilo.

Začnite využívať tieto znalosti v praxi optimalizáciou webovej stránky svojej agentúry. Na to, aby ste potenciálnych klientov presvedčili, že „o tom viete svoje“, potrebujete web s vysokým hodnotením. Zamerajte sa na základné veci: dôkladný prieskum kľúčových slov, čisté adresy URL, názvy, meta popisy a značky nadpisov, vysoká rýchlosť stránky, štruktúrované údaje a spätné odkazy z dôveryhodných zdrojov. Ak zvládnete základy správne, uvidíte, že sa vaše hodnotenie časom zlepší. Toto je pekný prechod k ďalšiemu kroku…

Krok 3: Vytvorte nádherne vyzerajúcu webovú stránku

Váš web musí vyzerať dobre. Prvý dojem je dôležitý, a ak vaša webová stránka nemá tento „wow“ faktor, vaši návštevníci nebudú motivovaní, aby vás kontaktovali. Najnovšie šablóny dizajnu vo väčšine moderných CMS sú čisté a profesionálne, takže naozaj nie je dôvod, prečo by ste si nemohli vytvoriť krásnu stránku.

Všeobecne povedané, ísť do niečoho elegantného a minimalistického je bezpečná voľba. Tu je pozitívny príklad:

A negatívny príklad:

Ak nie ste profesionálny dizajnér, nestrácajte čas a energiu trápením sa nad tým – radšej to zadávajte dizajnérovi. Možno by ste sa chceli pokúsiť udržať nízke náklady počas počiatočnej fázy, ale verte mi: váš web je niečo, na čo sa oplatí investovať. Na konci dňa bude profesionálny dizajnér schopný dodať oveľa prepracovanejšiu a profesionálnejšie vyzerajúcu stránku, ako ste schopní vyrobiť v kratšom čase.

Nájdite si čas aj na nastavenie svojich účtov na sociálnych sieťach. Pre SEO firmy sú LinkedIn, Facebook a Twitter povinné. Ak chcete, môžete si zaregistrovať účty na Instagrame, YouTube, Snapchate a Pintereste, ale zamerajte sa na prvé 3, pretože tie poskytnú najväčšiu obchodnú hodnotu.

Uistite sa, že si nárokujete svoje Moja firma na Googli záznam, ktorý vám umožňuje zobraziť firemný profil pre spotrebiteľov, ktorí hľadajú vašu firmu:

Nakoniec si nastavte profil na Spojka, GoodFirms a akékoľvek ďalšie adresáre služieb. Tieto stránky môžu tiež pomôcť zvýšiť návštevnosť a generovať potenciálnych zákazníkov pre SEO firmy.

Krok 4: Dajte vedieť

Keď začínate s podnikaním v oblasti SEO, najjednoduchší spôsob, ako sa dostať k slovu, je zúčastniť sa príslušných podujatí v odvetví a nadviazať kontakt s ostatnými účastníkmi. Keď sa stretnete s potenciálnymi klientmi, nesnažte sa im nahovárať alebo ich hneď zatvárať – narazíte na príliš predajné a agresívne veci. Namiesto toho sa ich opýtajte, s čím momentálne zápasia, a požiadajte ich o e-mail, aby ste im mohli poslať odkaz alebo zdroj, ktorý súvisí s problémom, ktorému čelia. Odtiaľ ich môžete pomaly vychovávať a predávať im, keď budú pripravené.

Zdroj obrázka.

Okrem toho, že budete osobne navštevovať udalosti a nadväzovať kontakty, budete tiež chcieť osloviť ľudí, čo je len fantastický spôsob, ako povedať „e-maily cudzincom“. V podstate si zostavte zoznam firiem, s ktorými máte záujem spolupracovať, a potom ich e-mailom kontaktujte. Je ich dosť nástroje, ktoré vám pomôžu zistiť e-mailové adresy spoločnostía aj keď sa odosielanie trochu opakuje, prácu môžete jednoducho zadať externému pracovníkovi za pár dolárov za hodinu.

Niektorí ľudia vám povedia, že prechladnutie nie je účinné, ale to vôbec nie je pravda. Pokiaľ si prispôsobíte svoj e-mail a poskytnete svojmu potenciálnemu zákazníkovi stimul, aby vám odpovedal, vy môcť získať celkom dobrú mieru odozvy. Tu je príklad e-mailu, ktorý funguje skvele:

Samozrejme, budete sa musieť uistiť, že splníte svoje sľuby, aby ste nestratili dôveryhodnosť. Bez ohľadu na to, či práve začínate s podnikaním v oblasti SEO, alebo ste v hre už pomerne dlho, nie chcete považovať dôveru svojich zákazníkov za samozrejmosť. Takže ak poviete, že audit pošlete o pár hodín, uistite sa, že to urobíte!

Krok 5: Vytvorte potrubie na generovanie potenciálnych zákazníkov

Okrem toho, že sa zúčastňujete na priemyselných podujatiach a robíte chladné informácie, musíte vybudovať plynovod, aby ste generovali stály prúd potenciálnych zákazníkov. Možno sa čudujete… aký je rozdiel medzi tým, keď robíš chladný terén a staviam potrubie?

S chladným dosahom vy (alebo freelancer) oslovíte potenciálnych zákazníkov, a keď s tým prestanete, vaše kontakty vyschnú. Keď však vytvárate kanál, vytvárate nejaký druh zdroja, nástroja alebo magnetu na vedenie, ktorý priťahuje potenciálnych zákazníkov na vašu webovú stránku, s cieľom získať potenciálnych zákazníkov, aby vás oslovili. V zásade platí, že keď už svoj kanál spustíte, bude bežať ako hodinky a nepretržite vám bude generovať potenciálnych zákazníkov. Celkom sladké, však?

Pri budovaní vášho potrubia zvážte, aký druh oloveného magnetu chcete na svojej stránke ponúkať.

Zdroj obrázka.

Medzi štandardné olovené magnety patria:

 • eKnihy
 • Biele knihy
 • Infografika
 • Cheatsheety
 • Pracovné zošity
 • Kontrolné zoznamy
 • Správy

Ak si nie ste istí, ako to funguje, je to celkom jednoduché: ponúknete svoj vodiaci magnet na stiahnutie na svojej stránke s upozornením, že váš potenciálny zákazník musí vyplniť jednoduchý formulár, aby mohol získať prístup k magnetu. V tomto formulári sa spýtate na ich meno, názov spoločnosti a e-mailovú adresu spoločnosti a prípadne aj niekoľko kvalifikačných otázok, aby ste mohli zistiť, či sú pre vás vhodné. Tieto kvalifikačné otázky môžu zahŕňať:

Čítať:  John Mueller vysvetľuje, ako Google zaobchádza s čistými stránkami AMP vo vyrovnávacej pamäti

 • Koľko zamestnancov je vo vašej spoločnosti? (Uveďte rozsah na výber)
 • Koľko výnosov generuje vaša spoločnosť ročne? (Uveďte rozsah)
 • Hľadáte si najať SEO agentúru?

Ak máte obavy, že váš formulár je príliš dlhý, kvalifikačné otázky preskočte a opýtajte sa ich v e-maile, ktorý sa spustí pri odoslaní formulára.

Krok 6: Vytvorte si procesy SEO

Väčšina SEO firiem ponúka podobné služby. Začínajú konzultáciou, v rámci ktorej sa snažia pochopiť spoločnosť a zákazníkov svojho klienta. Potom urobia prieskum a prídu s návrhom alebo SEO stratégiou pre svojich klientov. Keď to bude schválené, začnú pracovať na optimalizácii stránok svojho klienta pre SEO a postarajú sa o vytváranie odkazov mimo stránky. Nakoniec budú merať a sledovať výsledky a dolaďovať svoj proces pre ešte lepšie výsledky.

To znamená, že stále existuje veľa podrobností, ktoré budete musieť vyriešiť, vrátane:

 • Aké SEO nástroje použijete. Skvelým miestom na začiatok je samozrejme Ahrefs 😉
 • Váš čas obrátky pre každý krok procesu
 • Kto sa stará o akú časť procesu
 • Ako budete komunikovať so svojimi klientmi (e-mail, telefonát, osobné stretnutia)

Na svojom webe budete chcieť, aby bol váš proces čo najjasnejší a najpresnejší. Cieľom je znížiť akékoľvek trenie, s ktorým by sa váš potenciálny zákazník mohol stretnúť, a dať mu dôveru v spoluprácu s vami tým, že na začiatku stanovíte očakávania.

Ak napríklad uvediete, že používate „najlepšie nástroje SEO vo svojej triede vrátane SEOptimeru“, môžete získať body za sušienky navyše. Ak hovoríte o tom, že svojim klientom poskytujete vlastné prehľady a analýzy na mesačnej báze, môže ich to tiež postrčiť bližšie k dopytovaniu. Pamätajte, že to nie je len o tom, čo robíte, ale aj o tom, ako to komunikujete!

Krok 7: Ponúknite bezplatný SEO audit

Toto je primárna taktika generovania potenciálnych zákazníkov pre agentúry SEO, pretože je taká efektívna. Poskytnutie bezplatnej správy potenciálnemu klientovi so všetkými spôsobmi, ako im môžete pomôcť zlepšiť ich SEO, je veľmi presvedčivým predajným nástrojom. Poskytuje vám tiež ďalšiu príležitosť predviesť svoje znalosti. Po spustení webovej stránky vašej agentúry môžete na svoj web jednoducho vložiť náš nástroj auditu. Môžete si dokonca prispôsobiť písmo a farby tak, aby zodpovedali vašej stránke. Po nastavení návštevníci vašich webových stránok jednoducho zadajú svoju webovú adresu a e-mailovú adresu, aby dostali vlastnú správu o audite SEO, doplnenú o vaše odporúčania a označenú logom vašej agentúry.

Krok 8: Zistite svoju cenu

Pokiaľ ide o cenotvorbu vašich služieb, väčšina firiem v oblasti SEO buď účtuje mesačnú zálohu alebo pevnú cenu za projekt. Existuje aj malý segment firiem v oblasti SEO, ktoré účtujú poplatky na základe výsledkov.

Zdroj obrázka.

Mesačná záloha

 • Klient platí každý mesiac fixný poplatok v rámci priebežného dojednania
 • Poskytuje vám opakujúci sa príjem, čo znamená, že budete musieť tráviť menej času a energie naháňaním nových účtov a uzatváraním nových obchodov. (Podľa štatistík stojí nábor nových zákazníkov päť krát ako aj udržanie súčasných zákazníkov!)
 • Ak máte problémy so získavaním klientskych klientov hneď na začiatku, začnite najprv so sadzbami pre jednotlivé projekty a potom, keď dokončíte ich projekt, predajte svojim klientom dohodu o udržaní.

Pevný poplatok

 • Klient zaplatí agentúre určitú sumu za prácu na konkrétnom projekte
 • Ľahšie sa uzatvárajú ako obchody so zálohou, ale nevýhodou je, že poskytujú menšiu stabilitu a váš príjem môže z mesiaca na mesiac kolísať

Poplatok podľa výkonu

 • Klienti platia pevnú sumu za každý výsledok (napr. každý hľadaný výraz umiestnený na prvej stránke Google)
 • Neodporúča sa: Všeobecný konsenzus medzi komunitou SEO je, že nikto nemôže skutočne zaručiť výsledky, pretože aj keď urobíte všetko správne, Google môže zajtra zmeniť svoj algoritmus a hodnotenie vášho klienta sa môže náhle znížiť
 • V zásade sa tí, ktorí vedia, pozerajú na ceny podľa výsledkov ako na známku „zlej“ agentúry SEO – buď sa agentúra zamýšľa uchýliť k taktike čierneho klobúka (viac o tom neskôr!), alebo jednoducho sľubujú, že nemôžu si ponechať, jednoducho preto, že chcú vyhrať predaj

Priemerné ceny, ktoré si firmy SEO účtujú

Podľa prieskumu o nákladoch na SEO majú spoločnosti SEO, ktoré fungujú na mesačných zálohách, tendenciu účtovať približne 501 až 1 000 USD mesačne. Ak sa však pozeráte konkrétne na SEO firmy so sídlom v USA, existuje väčšia časť týchto firiem, ktoré si účtujú 2 501 až 5 000 dolárov mesačne.

Pokiaľ ide o ceny za projekt, celosvetovo najobľúbenejšia cenová úroveň je 501 až 1 000 USD. Tu si firmy SEO so sídlom v USA väčšinou účtujú 1 001 USD alebo viac za projekt.

Krok 9: Identifikujte bežné námietky predaja a naučte sa im čeliť

Ak chcete prevádzkovať ziskový obchod so SEO, nemôžete byť dobrý iba v SEO – musíte byť aj efektívnym predajcom. Okrem toho, že sa naučíte, ako prezentovať svoje služby presvedčivým spôsobom, mali by ste sa tiež oboznámiť s bežnými námietkami predaja a premýšľať o tom, ako im čeliť.

Zdroj obrázka.

Námietka č. 1: Vaše SEO služby sú príliš drahé

Keď vám potenciálny zákazník povie, že vaše služby SEO sú príliš drahé, môžete tomu čeliť zdôraznením hodnoty, ktorú môže z uvedených služieb získať.

Ukazujú to štatistiky 90 % kliknutí na Google smeruje na zoznamy na prvej stránke, takže to znamená, že ak sa váš klient umiestni na tejto stránke, môže potenciálne generovať 10x alebo viac návštevnosti svojej stránky. Za predpokladu, že ich konverzný pomer zostane rovnaký, výsledkom je 10-krát viac absolútnych konverzií, ktoré získajú každý jeden deň.

Čítať:  Kevin Indig: 11 SEO postrehov od riaditeľa SEO v Shopify

Ak chcete ísť ešte o krok ďalej, spýtajte sa svojho potenciálneho zákazníka, koľko návštevníkov v súčasnosti konvertuje za deň a ich priemernú veľkosť ponuky, a urobte si pred nimi výpočet. Tu je príklad:

Aktuálne konverzie = 10 za deň.

Priemerná veľkosť ponuky = 200 USD na zákazníka.

Potenciálne konverzie po úsilí SEO = 100 za deň.

Zvýšenie výnosov = 90 x 200 USD = 18 000 USD.

Za predpokladu, že predkladáte projekt v hodnote 2 000 USD, vášmu potenciálnemu klientovi to poskytne úžasných 800 % ROI. Je dosť ťažké sa s tým hádať!

Námietka č. 2: Už teraz získavam veľa konverzií z PPC. Je SEO naozaj potrebné?

Mnoho podnikateľov má mylnú predstavu, že SEO je niečo, čo robíte, ak nemôžete generovať dobré výsledky z vášho PPC. Vašou úlohou je presvedčiť ich, že to tak nie je a že PPC a SEO idú ruka v ruke.

Zdroj obrázka.

Aj keď pomocou PPC môžete vygenerovať veľké množstvo predajov, váš predaj sa zastaví, keď prestanete zobrazovať svoje reklamy. Okrem toho zvážte skutočnosť, že PPC je čoraz drahšie. V roku 2013 bola priemerná cena za konverziu 10,50 USD. V roku 2016 sa toto číslo vyšplhalo až na 33 dolárov. Ktovie, koľko budete musieť minúť na jednu konverziu v tomto roku a neskôr?

Na druhej strane, SEO je niečo, čo bude vašej značke neustále prinášať hodnotu. Keď sa snažíte umiestniť na prvej stránke, pravdepodobne budete chrliť veľa blogových príspevkov a získať čo najviac spätných odkazov. Keď sa však dostanete na hornú stránku, môžete trochu uvoľniť svoj prístup.

Áno, z času na čas budete musieť produkovať obsah, aby vaša webová stránka zostala relevantná, no stále budete mať úžitok z návštevnosti, ktorú k vám privádza všetok váš predtým publikovaný obsah. Inými slovami: aj keď zredukujete množstvo času a energie, ktorú venujete SEO, nezobudíte sa a nezistíte, že sa vaše konverzie zastavili.

Námietka č. 3: Môžete zaručiť, že sa umiestnim v rámci X času?

Ak vás klient požiada, aby ste zaručili hodnotenie, je pravdepodobné, že hovoril s inou agentúrou SEO, ktorá mu túto záruku poskytla.

Neberte návnadu a sľubujte svojmu klientovi výsledky, len aby ste dosiahli predaj. Namiesto toho im vysvetlite situáciu a podeľte sa o to, že žiadna agentúra nemôže skutočne zaručiť výsledky (pokiaľ nepoužívajú taktiku čierneho klobúka, z dlhodobého hľadiska sa to pravdepodobne vypomstí). Väčšina klientov oceňuje úprimnosť a aj tak s vami pokračuje v obchodovaní.

Krok 10: Zistite, ako poskytnúť potrebnú obchodnú dokumentáciu

Posledná vec, ktorú musíte urobiť pred spustením vlastného podnikania v oblasti SEO, je naučiť sa pripraviť dokumenty, ako napríklad:

 • SEO návrh
 • SEO pitch deck
 • SEO zmluva
 • Faktúra

V prvom rade an SEO návrh je v podstate náčrt projektu, ktorý prevedie vášho klienta procesom a metodikou SEO, podrobnosťami o službách, ktoré mu poskytnete, oblasťami ich webovej stránky/podniku, ktoré budete optimalizovať, a časovým plánom a výstupmi projektu. Tu je vzorová šablóna návrhu SEO, na ktorú sa môžete odvolať.

Zdroj obrázka.

An SEO pitch deck je dokument programu PowerPoint alebo Prezentácií Google, ktorý použijete pri ponúkaní klientovi. Berte to ako rozšírenú verziu vášho návrhu SEO. Mali by ste sem zahrnúť všetky prvky svojho návrhu a môžete pridať aj ďalší obsah, napríklad „Prečo spolupracovať s nami?“ alebo časť „Ohlasy zákazníkov“. Všimnite si, že SEO pitch deck nie je bezpodmienečne nutné – určite je možné len prezentovať vášmu klientovi len pomocou vášho SEO návrhu.

Ďalej, an SEO zmluva je právna dohoda, ktorá stanovuje očakávania a zabezpečuje, že predajca (to ste vy!) a klient sú dobre zosúladení. Niektoré prvky, ktoré sem treba zahrnúť, sú: výstupy, časové harmonogramy, platobné podmienky, úlohy a zodpovednosti atď. Prečítajte si toto Článok z časopisu Search Engine Journal aby ste sa dozvedeli viac.

V neposlednom rade an faktúra je dokument, ktorý špecifikuje náklady a platobné podmienky vašich služieb. Faktúry môžete vytvárať manuálne pomocou šablóny, ale používanie online fakturačného nástroja pomáha zefektívniť proces a uľahčuje vám kontakt so zákazníkmi. Tu sú 5 skvelých fakturačných aplikácií, ktoré môžete vyskúšať.

Po spustení vášho SEO podnikania

Krok 11: Využite referencie, recenzie a príbehy o úspechu

Kedykoľvek dokončíte projekt, VŽDY požiadajte svojho klienta o posudok alebo recenziu. Existuje mnoho spôsobov, ako to môžete urobiť. Môžete napríklad upozorniť svojho klienta na skutočnosť, že v spolupráci s vami dosiahol skvelé výsledky, skôr než požiadate o posudok:

Zdroj obrázka.

Môžete im dokonca poskytnúť nejaký stimul výmenou za posudok alebo recenziu:

Zdroj obrázka.

Nezabudnite ich požiadať aj o pridanie recenzie na vašu agentúru Clutch.co – čím viac recenzií tu získate, tým vyššie bude vaše hodnotenie.

Ukazujú to štatistiky zobrazovanie recenzií môže zvýšiť mieru konverzie o 270 %, takže sú to určite obrovské aktíva, ktoré by ste mali využiť. Väčšina ľudí jednoducho umiestni svoje recenzie na svoje stránky a zavolá ich na deň. Ak však chcete maximalizovať hodnotu, ktorú získate z vašich recenzií, mali by ste ich zdieľať na svojich kanáloch sociálnych médií A používať ich v platených reklamách. Tu je príklad:

Zdroj obrázka.

Krok 12: Vytvorte prípadové štúdie

Okrem získavania zákazníckych recenzií a referencií je skutočne cenné vytvoriť prípadové štúdie, ktoré podrobne popíšu, ako ste pomohli svojmu zákazníkovi dosiahnuť XYZ výsledkov. (Samozrejme, musíte sa najskôr porozprávať so svojím zákazníkom a uistiť sa, že je spokojný s tým, že je uvedený na vašej stránke).

Čítať:  Outsourcing Link Building? Tu je návod, ako na to

Prípadové štúdie prinášajú tri hlavné výhody:

 • Doprava
 • SEO šťava
 • Konverzie

Po prvé, dobre napísaná prípadová štúdia môže pomôcť zvýšiť návštevnosť (a potenciálnych potenciálnych zákazníkov) pre vaše podnikanie v oblasti SEO. Skontrolovať to:

Navyše, ak prídete s kvalitnou a presvedčivou prípadovou štúdiou, je veľká šanca, že ľudia začnú citovať vašu prípadovú štúdiu vo svojich sprievodcoch SEO. To znamená, že získate viac spätných odkazov na vašu stránku, čo pomáha pri vašom vlastnom SEO hodnotení.

Prípadové štúdie poskytujú množstvo sociálnych dôkazov a pomáhajú vám jednoducho konvertovať viac zákazníkov. Ak niekomu hovoríte a on je na pochybách, či chce využiť vaše služby SEO, ukážte mu relevantnú prípadovú štúdiu a presvedčíte ho, aby vám dal šancu.

Krok 13: Zaujmite a udržte zákazníkov

V neposlednom rade sa uistite, že máte prehľad o tom, koľko zákazníkov mesačne odíde, a snažte sa priebežne zlepšovať svoju mieru udržania.

Ako to robíte? Väčšina agentúr robí mesačné stretnutia s cieľom informovať zákazníkov, takže to môžete brať ako príležitosť na kontrolu a rozhovor so svojimi zákazníkmi. Požiadajte svojich zákazníkov o spätnú väzbu. Opýtajte sa ich, ako sa im doteraz páčila spolupráca s vami. Ak vám dajú nejakú konštruktívnu kritiku, uistite sa, že podľa toho konáte a zlepšujete svoje procesy. Okrem toho ukážte svojim klientom, že im poskytujete skutočnú hodnotu a prinášate výsledky. Môžete to urobiť tak, že ich prejdete správami, ktoré ukazujú ich zlepšenia v priebehu času, alebo dokonca vytvoríte jednoduchý informačný panel, na ktorý môžu odkazovať.

Ak chcete získať spätnú väzbu od zákazníkov pomocou formálnejšej metódy, môžete použiť aj Net Promoter Score (NPS) alebo podobný nástroj. Tu budete svojim zákazníkom odosielať e-maily s prieskumom a analyzovať výsledky, aby ste určili úroveň spokojnosti zákazníkov.

Zdroj obrázka.

3 veci, ktorým sa treba vyhnúť pri začatí podnikania v oblasti SEO

1. Prenasledovanie algoritmu

Ak si nie ste istí, čo to znamená, v podstate sa to týka obsedantnej kontroly algoritmu Google a vytvárania celej vašej stratégie SEO okolo akýchkoľvek zmien v tomto algoritme.

Zdroj obrázka.

Povedzme napríklad, že počujete, že Google teraz uprednostňuje obsah vhodný pre hlas, a vy okamžite prepracujte všetky webové stránky svojich klientov, aby bol ich obsah viac konverzačný a vytvorte si vlastné zručnosti v Alexa.

Je dobré sledovať aktualizácie v odvetví, ale nemali by ste sa príliš sústrediť na jeden konkrétny faktor hodnotenia. Prečo je to tak? Google často naznačuje svoje aktualizácie bez toho, aby o nich bol úplne transparentný, takže to, čo čítate online, sú často interpretáciami ľudí v komunite SEO. Aj keď niekto povie, že urobil XYZ, a to viedlo k zlepšeniu ich hodnotenia, neoficiálne dôkazy nie sú až také spoľahlivé, pretože vám ukážu len malý záber toho, čo sa deje.

Okrem toho Google neustále tlačí a testuje aktualizácie a je známe, že za pochodu preraďujú alebo menia taktiku. Takže aj keď sú informácie, ktoré čítate o novom algoritme Google, presné, nemôžete vedieť, ako dlho tieto zmeny potrvajú, alebo či Google tieto zmeny v blízkej budúcnosti zvráti.

2. Black Hat SEO

Pre tých, ktorí nie sú oboznámení s black hat SEO, sa to týka SEO techník a praktík, ktoré porušujú pravidlá vyhľadávačov. Patria sem prepĺňanie kľúčových slov, maskovanie, používanie súkromných odkazových sietí a ďalšie. (Na druhej strane techniky, ktoré sú legitímne a sú v súlade s pravidlami vyhľadávačov, sa nazývajú white hat SEO).

V zásade neetickí konzultanti alebo agentúry používajú black hat SEO na „hacknutie“ svojej cesty do vyšších hodnotení vo vyhľadávaní. Aj keď to môže byť lákavé pokúsiť sa oklamať systém, black hat SEO jednoducho nestojí za riziko. Google investuje milióny dolárov do boja proti black hat SEO, a keď vás prichytí pri taktike black hat, udrie na vašu stránku (alebo na stránku vášho klienta) Google Penalta.

3. Realizácia spamu

Nebuďte príliš agresívni vo svojom dosahu. Ak si kúpite veľké zoznamy e-mailov a začnete hromadne posielať e-maily všetkým bez toho, aby ste sa museli obťažovať akýmkoľvek spôsobom ich kvalifikovať, vaše miery konverzie budú pravdepodobne nízke. Môžete tiež poškodiť doručovateľnosť e-mailov. Namiesto toho sa uistite, že oslovujete ľudí, ktorí sa hodia pre vašu firmu, a vždy im prispôsobujte svoje e-maily.

Ako presne to robíte? Existuje mnoho nástrojov na generovanie potenciálnych zákazníkov, ktoré vám umožnia filtrovať a triediť potenciálnych potenciálnych zákazníkov na základe vašich konkrétnych kritérií. Napríklad, UpLead umožňuje vytvárať cielené zoznamy pomocou 50 rôznych kritérií vrátane odvetvia, výnosov z predaja, počtu zamestnancov a ďalších.

Posledné slovo o tom, ako začať podnikať v oblasti SEO

Aj keď sa to môže zdať zdrvujúce, ak si každý krok rozdelíte na menšie ciele, proces bude lepšie zvládnuteľný. Skôr než sa nazdáte, úspešne rozbehnete SEO biznis!

Ak chcete proces ešte viac zefektívniť, uistite sa, že sa spoliehate na všetky dostupné nástroje a technológie, ktoré už existujú. Keď si vytvoríte web svojej agentúry, budete chcieť začleniť náš nástroj na audit SEO s bielym štítkom, aby ste mohli ťažiť zo všetkých potenciálnych zákazníkov, ktoré vám to prinesie.

Veľa šťastia a plnou parou vpred!

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE