John Mueller diskutuje o alternatívnom texte pre obrázky a o tom, ako by ho mali používať profesionáli v oblasti SEO

Profesionál v oblasti SEO sa opýtal Johna Muellera na alternatívny text počas segmentu otázok a odpovedí na stretnutí.

Majú obrázky s nejakým textom. Mali by v tomto prípade stále používať alternatívny text?

John vysvetlil, že aj keď máte text na obrázkoch, má zmysel mať text priamo na samotnej stránke vo forme alternatívneho textu.

Existuje mnoho rôznych spôsobov, ako kreatívne zobraziť text na webovej lokalite. John hovorí, že by sa nutne nesnažil použiť text a obrázky a potom by na to použil alternatívny text.

Verí, že alternatívny text je skvelý spôsob, ako s tým pomôcť. V ideálnom prípade je lepšie vyhnúť sa textu a obrázkom.

Otázka navyše znie: mám napísať alternatívny text pre produkty pre webovú stránku elektronického obchodu, pretože pod produktom sa už nachádza text, ktorý produkt tiež popisuje?

John odpovedal, že zo všeobecnejšieho hľadiska je alternatívny text mienený ako náhrada alebo popis obrázka.

To je niečo, čo je obzvlášť užitočné pre ľudí, ktorí si nemôžu prezerať jednotlivé obrázky, ktorí používajú veci ako čítačky obrazovky.

Pomáha to však aj vyhľadávacím nástrojom pochopiť, o čom tento obrázok je. A ak už máte rovnaký popis produktu okolo obrázka, potom pre vyhľadávače majú to, čo potrebujú.

Pre ľudí s čítačkami obrazovky však možno stále dáva zmysel mať pre tento konkrétny obrázok nejaký alternatívny text. V takomto prípade by sa John vyhol situácii, keď len opakujete to isté stále dokola.

Čítať:  10 najlepších copywritingových softvérov & Nástroje pre vašu agentúru

Odporúča, aby sa SEO profesionáli vyvarovali toho, aby sa názov produktu používal ako alternatívny text pre obrázok, ale radšej by ste chceli obrázok opísať trochu iným spôsobom.

To sa deje približne v čase 36:40 vo videu.

John Mueller prepis stretnutia

Ján (Predložená otázka) 36:40
Mám obrázky s nejakým textom. V takom prípade by som mal použiť alternatívny text?

Ján (odpoveď) 36:49
Myslím, že v ideálnom prípade, ak máte text a obrázky, asi má zmysel mať text priamo na stránke samotnej. V súčasnosti existuje veľa spôsobov, ako kreatívne zobraziť text na webovej stránke. Takže by som sa nevyhnutne nesnažil použiť text a obrázky a potom použiť alternatívny text ako spôsob, ako s tým pomôcť. Myslím, že alternatívny text je skvelý spôsob, ako s tým pomôcť.

V ideálnom prípade je však lepšie vyhnúť sa textu a obrázkom. A otázka pokračuje: „Mám napísať alternatívny text pre produkty pre webovú stránku elektronického obchodu, pretože pod produktom už je text, ktorý produkt popisuje?“ Takže zo všeobecnejšieho hľadiska je alternatívny text myslený ako druh náhrady alebo popisu obrázka.

A to je niečo, čo je obzvlášť užitočné pre ľudí, ktorí si nemôžu prezerať jednotlivé obrázky, ktorí používajú veci ako čítačky obrazovky. Pomáha to však aj vyhľadávačom pochopiť, o čom tento obrázok je. A ak už máte rovnaký popis produktu okolo obrázka, tak pre vyhľadávače máme presne to, čo potrebujeme.

Čítať:  Recenzie Zerys: Stojí za to pracovať pre Zerys v roku 2024?

Ale pre ľudí s čítačkami obrazovky možno stále dáva zmysel mať pre tento konkrétny obrázok nejaký alternatívny text. A v takomto prípade by som sa vyhol situácii, keď len opakujete to isté dokola. Vyhnite sa tomu, aby bol názov produktu použitý ako alternatívny text pre obrázok, ale skôr podobným spôsobom popisujte obrázok trochu iným spôsobom.

Takže to je také odporúčanie, ktoré by som tam mal. Nekopíroval by som len slepo a neprilepil rovnaký text, ktorý už máte na stránke, ako alternatívny text pre obrázok, pretože to v skutočnosti nepomôže vyhľadávačom a skutočne to nepomôže ľuďom, ktorí sa spoliehajú na čítačky obrazovky.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE