John Mueller diskutuje o používaní kľúčových slov a ich vplyve na hodnotenie

Jeden odborník v oblasti SEO sa opýtal Johna Muellera počas svojho segmentu otázok a odpovedí o používaní synoným kľúčových slov a o tom, ako môžu ovplyvniť hodnotenie vyhľadávania.

Ich otázka znela: prečo môžu existovať malé rozdiely v synonymách alebo hľadaných výrazoch, ktoré spôsobujú veľký rozdiel v hodnotení?

Uviedli príklad: „upraviť video“. V prípade synonymického dopytu „editor videa“ sa však stránka nikde nenachádza.

John odpovedal, že z pohľadu Google to môže byť úplne normálne. A to je niečo, kde sa na jednej strane snažia pochopiť synonymá dopytu, no zároveň sa snažia pochopiť celý kontext dopytu.

Najmä pri synonymách by sme mohli predpokladať, že niečo je väčšinou synonymom. To však neznamená, že je to úplne synonymum.

A najmä keď sa pozeráte na niečo ako „upraviť video“ vs. „editor videa“, očakávania zo strany používateľov sú trochu iné.

Na jednej strane si možno budete chcieť stiahnuť editor videa. A zdá sa to veľmi podobné, ale veci, ktoré používatelia požadujú od dopytu, sa mierne líšia.

Z Johnovho pohľadu dáva zmysel, že Google by tu zobrazoval rôzne hodnotenia.

A majú to isté pre mierne odlišné hláskovanie slov, napríklad ak máte britskú alebo americkú verziu anglického slova.

Ak máte slovo alebo písmeno s prízvukom, ktoré nemá prízvuk, Google pochopí, že sú väčšinou rovnaké. Ale pochopia aj to, že sú trochu iní.

A potom Google zobrazí výsledky vyhľadávania, ktoré to berú do úvahy.

Čítať:  Ako používať súvisiace vyhľadávania Google vo svojom SEO

To sa deje približne v čase 39:35 vo videu.

John Mueller prepis stretnutia

Ján (Predložená otázka) 39:35
Prečo môžu existovať malé rozdiely v synonymách alebo hľadaných výrazoch, ktoré spôsobujú taký veľký rozdiel v hodnotení? A druh príkladu, ktorý tu uviedli, bol „upraviť video“. A potom pre dopyt „editor videa“ stránku nikde nenájdete.

John (odpoveď)
Takže z nášho pohľadu to môže byť úplne normálne. A to je niečo, kde sa na jednej strane snažíme porozumieť synonymám –ike v dopyte, ale snažíme sa tiež pozrieť na, myslím, celý kontext dopytu. A najmä pri synonymách by sme mohli predpokladať, že niečo je väčšinou synonymom. To však neznamená, že je to úplne synonymum. A najmä, keď sa pozeráte na niečo ako úprava videa verzus editor videa, druh očakávaní zo strany používateľov je trochu odlišný.

Na jednej strane chcete upraviť video, na druhej strane si možno budete chcieť stiahnuť editor videa. A zdá sa to veľmi podobné, ale veci, ktoré tam používatelia chcú, sú mierne odlišné. Takže z môjho pohľadu to dáva zmysel, že by sme tam zobrazovali rôzne rebríčky. A to isté máme s vecami, ako sú mierne odlišné hláskovanie slov, napríklad ak máte britskú alebo americkú verziu anglického slova, ak máte a, slovo alebo písmeno s prízvukom a nemá prízvuk , chápeme, že sú väčšinou rovnaké, ale tiež chápeme, že sa mierne líšia. A snažíme sa zobrazovať výsledky vyhľadávania, ktoré to zohľadňujú.

Čítať:  Google aktualizuje časté otázky týkajúce sa Core Web Vitals a skúseností so stránkami

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE