John Mueller diskutuje o rozdiele medzi upozorneniami o štruktúrovaných údajoch v Search Console a nástroji na testovanie schém

Jeden odborník na SEO sa Johna opýtal na upozornenia týkajúce sa štruktúrovaných údajov v službe Google Search Console.

Ich otázka znela: Google Search Console vyvoláva chybu s „chybou v požadovanom prvku štruktúrovaných údajov“. Keď však použijú rovnaké štruktúrované údaje na overenie na stránke validator.schema.org, nezobrazia sa žiadne upozornenia ani žiadne chyby.

Ich prvá otázka znie: je toto tá správna stránka na kontrolu implementácie AMP webovej stránky? A ak existuje rozpor, aký by mal byť ďalší krok?

John vysvetlil, že tieto testovacie nástroje sú na trochu iné účely. To je pravdepodobne dôvod, prečo vidia rozdiel.

Testovací nástroj na Schema.org je skôr o pochopení značenia Schema.org vo všeobecnosti, ako aj celkovo, na základe požiadaviek, ktoré má Schema.org.

Testovací nástroj v Google Search Console je zameraný čisto na to, čo dokážu zo štruktúrovaných dát vytiahnuť a použiť na zobrazenie vo funkciách vyhľadávania. Takže je to skutočne zamerané na vyhľadávaciu časť tohto príbehu.

V rámci vyhľadávania používajú iba malú časť značky Schema.org. A niekedy majú trochu iné požiadavky, že možno budú vyžadovať konkrétny prvok viac, než by vyžadovalo základné označenie Schema.org.

To je často dôvod, prečo vidíte tento rozdiel vo validátore Schema.org, ktorý slúži na teoretické označovanie. A validátor Google je skutočne určený na praktickú stránku vyhľadávania Google.

To sa deje približne v čase 7:41 vo videu.

Čítať:  Google rieši otázku: Je na indexovanie obrázkov potrebný súbor Robots.txt?

John Mueller prepis stretnutia

SEO Professional 2 7:41
Moja prvá otázka je, že Google Search Console vyvoláva chybu s touto chybou v požadovanom prvku štruktúrovaných údajov. Ale keď to skontrolujem na validator.schema.org, nezobrazí sa žiadne upozornenia ani žiadne chyby.

Prvá otázka teda znie, je to správna stránka na kontrolu implementácie AMP webovej stránky? A ak áno, je tu rozpor, napríklad, aký by tu mal byť krok?

Ján 8:09
Takže – tieto testovacie nástroje slúžia na trochu iné účely. Asi preto vidíš ten rozdiel. Testovací nástroj na schema.org je skôr o pochopení značenia schema.org vo všeobecnosti, ako aj celkovo, na základe požiadaviek, ktoré má schema.org.

A testovací nástroj v Search Console je zameraný výlučne na to, čo môžeme zo štruktúrovaných údajov vytiahnuť a použiť na zobrazenie vo vyhľadávacej funkcii. Takže je to skutočne zamerané na vyhľadávaciu časť tohto príbehu.

A v rámci vyhľadávania používame len malú časť značiek schema.org. A niekedy máme trochu iné požiadavky, ktoré možno budeme vyžadovať, neviem, konkrétny prvok viac, ako by vyžadovalo základné označenie schema.org.

A to je dôvod, prečo často vidíte ten rozdiel. Napríklad validátor schema.org slúži na teoretické značenie. A validátor Google je skutočne určený na praktickú stránku vyhľadávania Google.

SEO Professional 2 9:16
Existuje však spôsob, ako môžeme skontrolovať, čo presne tam chýba? Pretože v podstate to nie je chyba. Je to varovanie v službe Search Console. A keď, viete, skontrolujem podrobnosti v Search Console, len to povie, že ste to neurobili správne. Takže bude existovať nejaký možný spôsob, alebo by som mal vedieť, mal by na to môj technický tím prísť?

Čítať:  John Mueller vysvetlil, ako sa dajú použiť značky H2 v päte

Ján 9:36
Áno, ak je to varovanie, nebál by som sa toho. Je to v podstate len povedať, ako, mohli ste urobiť niečo iné. Takže z prvej ruky by som sa toho nebál.

Čo by som urobil, ak chcete zistiť, v čom presne je rozdiel, je skontrolovať dokumentáciu na stránke developers.google.com kvôli vyhľadávaniu, kde máme zdokumentované všetky štruktúrované údaje a všetky povinné a odporúčané polia, a pravdepodobne jedno z odporúčaných alebo voliteľných polí je to, čo spúšťa toto upozornenie.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE