John Mueller diskutuje o tom, čo robiť s viacnásobným značením schémy zverejnenia práce

Jeden odborník v oblasti SEO bol zvedavý na označenie schémy viacerých pracovných ponúk. Na stretnutí sa Johna opýtali na toto označenie schémy.

Ich otázka sa týkala viacerých pracovných ponúk v rôznych doménach. So štruktúrovanými údajmi pracovných ponúk mali dojem, že kvôli usmerneniam nie je dobrý nápad použiť túto schému viac ako raz na tej istej stránke.

Ako medzinárodný poskytovateľ pracovných miest majú podnikovú štruktúru s niekoľkými webovými stránkami značiek, ale aj viacerými subdoménami pre jednu značku. Otázka znie: je problém, ak sú rovnaké pracovné ponuky zverejnené na rovnakej koreňovej doméne, ale na rôznych subdoménach so štruktúrovanými údajmi z ponuky práce?

Napríklad: povedzme, že jedna z rovnakých úloh je na job.domain a druhá na www.domain. Je to rovnaká práca, ale možno odlišný štýl a možno s rovnako štruktúrovanými údajmi o oboch subdoménach, ktoré sa uverejňujú.

Je s tým nejaký problém?

John vysvetlil, že aj keď nepozná všetky podrobnosti týkajúce sa pracovných ponúk, predpokladal by, že je to úplne v poriadku, pretože je bežné mať tú istú prácu zverejnenú na rôznych webových stránkach.

Tieto rôzne webové stránky by tiež mohli obsahovať štruktúrované údaje.

Z tohto hľadiska by to malo byť tiež úplne v poriadku, ak ho budete hostiť v rôznych časoch na tej istej lokalite alebo v rôznych subdoménach.

Nepozná však podrobnosti o všetkých usmerneniach týkajúcich sa pracovných ponúk. Môže sa teda stať, že existuje nejaká nejasná metóda, ktorú by ste mali na každej stránke uviesť iba raz.

Čítať:  Google diskutuje o tom, ako zvládajú kombináciu stránok HTML a WordPress

Ale John by bol prekvapený, keby to bol problém.

To sa deje približne v čase 14:44 vo videu.

John Mueller prepis stretnutia

SEO Professional 5 14:44
Ahoj John. Áno. Skvelé. Ďakujem. Mám teda otázku týkajúcu sa viacerých pracovných ponúk na rôznych doménach so štruktúrovanými údajmi pracovných ponúk. Ako som pochopil pokyny, nie je také dobré uverejňovať viackrát štruktúrované údaje na rovnakú stránku, povedzme.

Takže ako medzinárodný poskytovateľ pracovných miest máme podnikovú štruktúru s viacerými webovými stránkami značiek, ale aj viacerými subdoménami pre jednu značku.

Otázkou je, či je problematické, ak sa rovnaké pracovné ponuky uverejňujú na rovnakej koreňovej doméne, ale na rôznych subdoménach so štruktúrovanými údajmi z ponuky práce? Povedzme teda, že jedna s rovnakou prácou je jedna na job.domain a druhá je na www.domain, je to tá istá práca, možno s iným štýlom, ale sú zverejnené rovnaké štruktúrované údaje na oboch subdoménach. Je s tým nejaký problém?

Ján 15:43
Nepoznám všetky podrobnosti o pracovných pozíciách. Ale predpokladal by som, že je to úplne v poriadku, pretože je veľmi bežné mať rovnakú prácu zverejnenú na rôznych webových stránkach. A tieto rôzne webové stránky by mohli mať aj štruktúrované údaje.

Takže z tohto hľadiska by to malo byť tiež úplne v poriadku, ak ho budete hostiť v rôznych časoch na tej istej webovej stránke alebo v rôznych subdoménach. Nepoznám však podrobnosti o všetkých usmerneniach týkajúcich sa pracovných ponúk.

Čítať:  Django vs WordPress: Čo prináša lepšiu webovú stránku v roku 2024?

Môže sa teda stať, že je tam nejaká nejasná zmienka, že by ste to mali na každej webovej stránke uviesť iba raz. Ale bol by som prekvapený, keby to bol problém.

SEO Professional 5 16:22
Dobre. Takže si myslíte, že to ovplyvní Google for Jobs? A objavilo by sa v službe Google for Jobs dvakrát? Jeden pre jednu subdoménu, jeden pre druhú subdoménu, však?

Ján 16:35
Neviem. Neviem, ako by tri – pretože zvyčajne sa snažíme de-dupovať rôzne záznamy. A robíme to pre všetky druhy záznamov. Takže ak je to obrázok alebo webová stránka alebo čokoľvek iné, kde ak dokážeme rozpoznať, že ide o rovnaký primárny obsah, pokúsime sa to zobraziť len raz. Predpokladal by som, že to isté robíme pre Google Jobs. Podrobnosti tam však nepoznám.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE