John Mueller hovorí o presunutí obsahu často kladených otázok na samostatnú stránku na stránke s receptami

Jeden odborník v oblasti SEO sa opýtal Johna Muellera počas odoslanej časti otázok a odpovedí na svojom stretnutí o presunutí obsahu často kladených otázok na samostatnú stránku.

Situácia je taká: majú webovú stránku s blogom o jedle. Ich recepty sú dlhé a priamo k veci. John poznamenal, že si myslel, že longform, priamo k veci, a obsah receptu je zvláštna zmes, ale dobre.

Na konci príspevku umiestnili interný odkaz na 20 samostatných často kladených otázok o tomto recepte.

A v samotnom recepte obsahujú aj profi tipy, takže aj keď čitatelia nekliknú na odkaz FAQ, recept môžu urobiť. Zdroj často kladených otázok je pre nich ďalším zdrojom na čítanie.

Ich otázka znie: je ich obsahová stratégia z pohľadu SEO v poriadku? Vďaka samostatným príspevkom s často kladenými otázkami pre každý recept poskytujú najlepší používateľský zážitok tým, že používateľom poskytujú ďalšie informácie o tom, ako vylepšiť recept, aj keď musia kliknúť na pôvodný recept, aby získali tieto informácie.

John odpovedal, že si myslí, že je to úplne dobrá stratégia. Z pohľadu Google to rozhodne nie je problematické.

Najmä pokiaľ ide o obsah receptov, John dostáva od ľudí veľa sťažností, že sú to dlhé receptové príspevky a oni nemajú čas čítať životný príbeh a prechádzať všetky ostatné položky na stránke. Čitateľ chce naozaj len recept a hotovo.

John vysvetľuje, že keby mohli oddeliť recept a zamerať sa na samotný recept, a nie na všetky otázky o recepte, bolo by to dobré.

Čítať:  Google vysvetľuje, čo sa stane, ak blogeri plagiujú svoj vlastný obsah

Z pohľadu používateľa si John myslí, že to znie skvele. Myslí si, že vyváženie môže byť zložité, pokiaľ ide o to, ako silné sú jednotlivé strany.

Najmä ak na svojom webe rozdeľujete veci, napríklad čo sa týka interného prepojenia, ako aj skutočnosti, že sa zrazu z každého receptu stanú dve stránky, potom, samozrejme, Google musí indexovať dve stránky na recept a tie musia dať hodnotu na dve strany na recept, čo znamená, že kvalitu týchto stránok dosť oslabujete.

Na druhej strane, ak si nastavíte stránky s často kladenými otázkami, na ktoré sa odkazuje iba z receptu, a primárnym obsahom na vašej stránke je samotný recept, John by očakával, že Google sa bude môcť sústrediť na recept.

A ak niekto hľadá niečo, čo je v časti FAQ na tejto stránke s receptami, potom Google bude môcť zobraziť stránku FAQ vo výsledkoch vyhľadávania.

To sa deje približne v čase 40:33 vo videu.

John Mueller prepis stretnutia

Ján (Predložená otázka) 40:33
Máme webovú stránku foodblogu, naše príspevky s receptami sú dlhé a priamo k veci. Nepoznám dlhú formu, rovno k veci, a recepty. Znie to ako zvláštna zmes, ale dobre. Na konci príspevku sme umiestnili interný odkaz na samostatných 20 často kladených otázok o tomto recepte.

A pozrime sa, do samotného receptu zahrnieme profesionálne tipy, takže aj keď čitatelia nekliknú na odkaz FAQ, stále môžu recept vytvoriť. Príspevok FAQ je pre nich ako ďalší zdroj čítania. Moja otázka znie: je naša obsahová stratégia z pohľadu SEO v poriadku?

Čítať:  Google: Na geografické zacielenie používame doménu najvyššej úrovne s kódom krajiny

Vďaka samostatným príspevkom s často kladenými otázkami pre každý recept poskytujeme používateľom ten najlepší zážitok tým, že im poskytujeme ďalšie informácie o tom, ako vylepšiť recept, aj keď musia kliknúť na pôvodný recept, aby získali tieto informácie.

Ján (odpoveď) 41:25
Myslím, že je to úplne dobrá stratégia. Z pohľadu Google to teda určite nie je problematické. Je to niečo, kde sa mi najmä pri obsahu receptov veľa sťažuje, že ide o dlhé recepty. A nemám čas pozerať sa na životný príbeh a prechádzať všetky tieto ďalšie položky na tejto stránke. Naozaj chcem len recept.

Takže ak to dokážete oddeliť a zamerať sa na samotný recept a možno oddeliť niektoré z ďalších, neviem, otázok okolo tohto receptu. Z užívateľského hľadiska to znie ako skvelá vec. Je to niečo, kde si myslím, že rovnováha môže byť zložitá, pokiaľ ide o to, ako silné sú tieto jednotlivé stránky.

Najmä, ak na svojom webe rozdeľujete veci, možno aj s ohľadom na interné prepojenie, takže zrazu každý recept bude mať dve stránky, potom, samozrejme, musíme indexovať dve stránky na recept. , a musíme dať určitú hodnotu dvom stránkam na recept, čo znamená, že potenciálne veci trochu rozriedite.

Na druhej strane, ak to nastavíte tak, že možno stránky s často kladenými otázkami budú prepojené iba z receptu a primárnym obsahom na vašej webovej stránke je samotný recept, potom by som očakával, že sa budeme môcť sústrediť na recepte. A ak niekto hľadá niečo, čo je v časti FAQ tohto receptu, potom budeme môcť zobraziť stránku FAQ vo výsledkoch vyhľadávania.

Čítať:  Základy vkladania odkazov: Ako ich efektívne umiestniť

Z hľadiska štruktúrovaných údajov, z hľadiska bohatých výsledkov, ľudia niekedy radi umiestnia označenie FAQ na všetky stránky, pretože to pridáva ďalší priestor vo výsledkoch vyhľadávania. Myslím si, že z nášho pohľadu je to niečo ako cesta von, pretože sme videli, že to ľudia robia. A snažíme sa znížiť počet často kladených otázok, ktoré zobrazujeme vo výsledkoch vyhľadávania.

Len preto, že to nie je také užitočné pre používateľov, keď každý výsledok obsahuje nejaký druh tejto sady často kladených otázok. Takže presunúť to na samostatnú stránku, z môjho pohľadu, má zmysel aj tam, v tom, že nie ste akosi príliš zaťažujúci výsledok receptu všetkými týmito extra štruktúrovanými údajmi, ste naozaj niečo ako: ak ľudia chcú viac informácií, máme tieto informácie. Ak sa ľudia chcú sústrediť len na recept,

Máme také informácie. Áno, som zvedavý, akú spätnú väzbu dostaneme o receptoch. Vždy je to jedna z tých zložitých tém.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE