John Mueller hovorí viac o tom, čo môžu profesionáli v oblasti SEO urobiť so SEO v JavaScripte

Jeden odborník na SEO sa opýtal Johna Muellera počas sekcie Otázky a odpovede nedávneho stretnutia o SEO v JavaScripte.

Ich otázka znela: Majú webovú stránku súvisiacu s JavaScriptom a predbežným vykresľovaním pomocou Angular. V súčasnosti nie je možné zmeniť vykresľovanie na strane servera.

Zaujímalo ich, či existujú nejaké iné riešenia JavaScript SEO, ktoré by mohli vyskúšať.

John odporúča pozrieť si videá na ich kanáli YouTube od Martina Splitta.

Zameral sa na koniec vyhľadávania JavaScriptom.

A má veľa informácií o tom, čo môžete urobiť, aby ste otestovali svoje stránky a ubezpečili sa, že vo vyhľadávaní fungujú dobre.

Google tam postupom času tiež rozšíril dokumentáciu. Existuje teda veľa informácií o tom, ako môžete svoje stránky otestovať, aby ste sa uistili, že im Google rozumie.

Tiež vykresľovanie na strane servera nie je požiadavkou pre JavaScript SEO.

Google dokáže z väčšej časti vykresliť stránky založené na JavaScripte.

Ako už John spomenul, niekedy je to trochu zložité a stojí za to si to overiť, ale majú testovacie nástroje, ktoré môžu vyskúšať.

Možno, že ich nastavenie tiež funguje dobre len v predvolenom nastavení. Mnohé z rámcov JavaScriptu skutočne fungujú bez toho, aby boli potrebné nejaké konkrétne zmeny.

To sa deje približne pri značke 50:25 vo videu.

John Mueller prepis stretnutia

Ján (Predložená otázka) 50:25
Dovoľte mi uviesť tu možno jednu rýchlu a potom sa vrátime k aktuálnym otázkam: Mám webovú stránku týkajúcu sa JavaScriptu a predbežného vykresľovania pomocou Angular.

Čítať:  Ako rýchlejšie indexovať spätné odkazy

V súčasnosti nie je možné prejsť na vykresľovanie na strane servera a som zvedavý, aké ďalšie riešenia pre JavaScript SEO môžem vyskúšať.

Ján (odpoveď) 50:37
Odporúčam teda pozrieť si videá na našom YouTube kanáli od Martina Splitta. V podstate sa zameriava na Java-JavaScript stránku vecí okolo vyhľadávania. A má veľa informácií o tom, čo môžete urobiť, aby ste otestovali svoje stránky a ubezpečili sa, že vo vyhľadávaní fungujú dobre. Postupom času sme tam rozšírili aj dokumentáciu.

Aby bolo k dispozícii veľa informácií o tom, ako môžete testovať, aby ste sa uistili, že Google rozumie vašim stránkam. A vykresľovanie na strane servera tam nie je podmienkou. Z veľkej časti dokážeme vykresliť stránky založené na JavaScripte. Ako som už spomínal, niekedy je to trochu zložité a oplatí sa to skontrolovať.

Ale máme testovacie nástroje, môžete si to vyskúšať. Možno, že vaše nastavenie funguje len predvolene. Mnoho rámcov JavaScriptu v podstate funguje bez akýchkoľvek špecifických zmien.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE