John Mueller hovorí, že sťažnosti DMCA sú všeobecnejšie

Jeden odborník v oblasti SEO mal obavy zo sťažností DMCA a toho, ako sa s nimi zaobchádza v rámci nedávnej pirátskej aktualizácie.

Všimli si dokument, ktorý Google poslal Úradu pre autorské práva v Spojených štátoch, v ktorom sa jasne uvádzalo, že webové stránky, ktoré dostávajú veľké množstvo upozornení, budú vymazané.

Ich hlavnou otázkou je: ako Google definuje tento objem sťažností DMCA? Definujú to ako viac ako 1 000 oznámení za deň alebo viac ako desaťtisíce denne?

John vysvetlil, že konkrétne prahové hodnoty nie sú presne to, čo spoločnosť Google bude verejne zdieľať.

To sa deje približne v čase 20:56 vo videu.

John Mueller prepis stretnutia

SEO Professional 7 20:56
Dobre. Takže mám dve otázky. Jedna sa týka nedávnej pirátskej aktualizácie. Všimli sme si, že dokument, ktorý spoločnosť Google poslala Úradu pre autorské práva v Spojených štátoch, jasne uvádza, že webové stránky, ktoré dostanú veľké množstvo upozornení, budú preradené nižšie. Takže nás len zaujíma, ako Google definuje tento objem? Ako viac ako možno tisíce, ktoré si ich denne všimnú, alebo možno viac ako desaťtisíce denne?

Ján 21:35
Neviem, nemyslím si, že presné prahové hodnoty by boli niečo, čo by sme zdieľali. Takže na jednej strane chcem povedať, že neviem o tom podrobnosti. Ten nedávny dokument, ktorý som videl krátko zmienený niekde na Twitteri, ale neviem, aké je tam úplné pozadie. Ale také prahy, tie môžu byť aj trochu dynamické. A pochybujem, že by existovalo jedno konkrétne číslo, ktoré by sme na tom zdieľali.

Čítať:  5 signálov, že je čas prepracovať váš web

SEO Professional 7 22:04
Dobre, takže možno máte predstavu, na ktorý výklenok sa tento algoritmus viac zameriava, možno napríklad zábavu alebo nákupné stránky?

Ján 22:17
Neviem. Myslím že hej. Neviem, asi by som nemal hádať o takýchto právnych témach. Ale myslím si, že toto je niečo, čo sa všeobecne stáva pri sťažnostiach DMCA. A nie, že by sme sa algoritmus snažili doladiť podľa typu webu.

SEO Professional 7 22:38
Dobre, tak ako my sme stránka elektronického obchodu. Všimli sme si, že možno väčšina stránok elektronického obchodu s mnohými produktmi má vysoké riziko porušenia práv, pretože produkty na stránke boli nahrané predajcom na stránku, aj keď stránka má prísne pravidlá. Tak sme sa len čudovali, možno, ako, možno sme dostali 20 alebo 30 oznámení za deň. Len nás zaujímalo, či to môže dostať našu stránku penalizovanú alebo zníženú? áno…

Ján 23:17
Neviem. Myslím, že je to tak, to množstvo sťažností by mi naznačovalo, že možno máte šancu zaviesť niečo automatickejšie, aby ste ich zachytili na vašej strane. Ale úprimne neviem, či by to stačilo na to, aby som niečo také označil.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE