John Mueller: Nemáme samostatné indexy pre jednotlivé krajiny

Jeden odborník na SEO sa opýtal Johna Muellera, aby mal samostatné indexy pre jednotlivé krajiny.

Takže jeden z ich klientov je v Indii. Keď vytvoria web: Google Search Operator, majú, možno, X počet adries URL. A tieto adresy URL mohli byť indexované.

Ich otázka znela: zaznamenali veľa kliknutí z rôznych krajín, no existuje niekoľko krajín, kde žiadne kliknutia nie sú.

V Google Search Console alebo Google Analytics nie je žiadny abstrakt. Neexistuje ani jedna relácia.

Ale to sú v týchto konkrétnych krajinách.

Ak však vyhľadajú na stránke dvojbodku (site:) a svoju konkrétnu doménu, uvidia 40 000 až 50 000 adries URL. V ich vlastnej krajine by však videli iba 500 adries URL.

To je zvyčajný počet stránok, ktoré majú pre konkrétneho klienta.

Ako je to možné, pretože sa tiež ubezpečujú, že ich predvádzacie domény sú zablokované.

Ale krajiny, ktoré nemajú žiadnu relevantnú návštevnosť, kliknutia, zobrazenia alebo relácie, ako môžu získať 40 000 až 50 000 v operátore vyhľadávania na stránke s dvojbodkou? Ako sú tieto čísla možné?

John vysvetlil, že verí, že v hre sú dve veci. Po prvé, Google nemá samostatné indexy pre jednotlivé krajiny.

Nie je to tak, že by mali jeden index pre Indiu alebo iný index pre Hongkong, alebo čo to môže byť.

Je to skutočne len jeden index spolu s mnohými dátovými centrami po celom svete.

Čítať:  John Mueller vysvetľuje, prečo môžu nepovolené stránky niekedy získavať organickú návštevnosť

Väčšinou sa to časom vyrovná. A ak je niečo prehľadávané a indexované v jednom dátovom centre, potom je to pomerne rýchlo viditeľné vo väčšine dátových centier.

Z ich pohľadu to nie je tak, že v rôznych krajinách je indexované rôzne množstvo stránok, pretože by to tak rozhodne nemalo byť.

Ďalšou vecou, ​​​​ktorú treba mať na pamäti, je, že číslo sa zobrazuje pri veciach, ako sú dotazy na lokalitu, a tieto nie sú určené na diagnostické účely.

Toto nie je odrazom toho, čo Google skutočne indexoval.

To sa deje približne v čase 03:59 vo videu.

John Mueller prepis stretnutia

SEO Professional 1 3:59
Oh, ešte jedna otázka. V súčasnosti sa jedna z webových stránok mojich klientov nachádza v Indii. Takže keď robíme dvojbodku stránky, máme, povedzme, X počet adries URL, viete, ako napríklad tieto mnohé adresy URL boli indexované v tomto konkrétnom z najbližšieho webového servera, môže byť správne alebo môže byť nesprávne, v indickej polohe. Všimol som si však veľa kliknutí z rôznych krajín, no vidím, že je len málo krajín, kde nezískavame žiadne kliknutia.

Žiadny abstrakt v službe Google Search Console alebo v službe Google Analytics, dokonca ani jedna relácia. Ak však v týchto konkrétnych krajinách urobím, ako viete, stránku, dvojbodku a moju konkrétnu doménu, vidím ako, viete, 40 000 až 50 000 druhov adries URL. V mojej krajine však vidím iba 500 alebo 600 adries URL. To je obvyklé množstvo stránok, ktoré mám pre konkrétneho klienta.

Čítať:  Logitech predstavuje náhlavné súpravy Zone Learn pre študentov K-12

Ako je to možné, pretože aj ja sa uisťujem, že viete, ako keby boli zablokované pracovné domény. Ale pre krajiny, ktoré nemajú žiadnu relevantnú hodnotu, ako je návštevnosť, kliknutia, zobrazenia alebo relácie, ako je možné, že keď na našej stránke urobíme niečo v dvojbodke v tej konkrétnej krajine, dostaneme 40 000 až 50 000 na stránke dvojbodka – toto konkrétne číslo, ako je to možné? ?

Ján 5:20
Myslím si, že ide o dve veci. Takže na jednej strane nemáme samostatné indexy pre jednotlivé krajiny. Takže to nie je tak, že máme jeden index pre Indiu a jeden index pre, ja neviem, Hong Kong alebo čokoľvek iné. Je to, je to naozaj, v podstate len jeden index, máme viacero dátových centier po celom svete. Ale väčšinou sa to časom samo vyrovná.

A že ak je niečo prehľadávané a indexované v jednom dátovom centre, potom je to zvyčajne viditeľné vo väčšine dátových centier pomerne rýchlo. Takže z tohto pohľadu to nie je tak, že v rôznych krajinách je indexovaný rozdielny počet stránok, to by rozhodne nemalo byť.

Ďalšou vecou, ​​​​ktorú je potrebné mať na pamäti, je to, že čísla, ktoré sú tam uvedené pre veci, ako sú dopyty na stránky, nie sú určené na diagnostické účely. Nie je to odraz toho, čo sme skutočne indexovali, je to čisto veľmi jednoduchá aproximácia založená na veľmi rýchlom pohľade na náš index pre daný konkrétny dotaz.

Čítať:  John Mueller hovorí o kvalite stránok a jej úlohe pri indexovom prehľadávaní a indexovaní

A môže byť mimo aj o niekoľko rádov. Takže to je niečo, pri čom by som určite nepoužil dvojbodkové čísla stránok na nič, aby som sa pokúsil zistiť, čo to vlastne znamená.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE