John Mueller o dôležitosti EAT a YMYL

Ak by ste nevedeli, jedna z najhorúcejších tém vo svete vyhľadávania sa dnes točí okolo webových stránok, ktoré sú YMYL alebo „vaše peniaze alebo váš život“ a EAT alebo „odbornosť, autorita a dôveryhodnosť“.

Toto sú výrazy z príručky Google pre hodnotenie kvality, ktorá sa často publikuje. Po veľkej aktualizácii Google v decembri 2018, pri ktorej bolo veľa webmasterov tvrdo zasiahnutých, sa špekulovalo, že Google stále viac zvažuje typy stránok YMYL a ľudí, ktorí ich prevádzkujú.

Táto príručka je od tímu hodnotiteľov kvality Google, čo je iný tím ako tí, ktorí pracujú na algoritmoch vyhľadávacích nástrojov Google.

Čo je tím hodnotiteľov kvality Google?

The tím hodnotiteľov kvality Google je skupina ľudí, ktorí manuálne hodnotia webové stránky na základe určitých faktorov.

Ich príručka podrobne rozoberá niekoľko z týchto faktorov, vrátane EAT, YMYL a ich kontextu, ako majú hodnotitelia ľudskej kvality hodnotiť webové stránky.

SEO profesionál Marie Haynesová bol jedným z prvých ľudí, ktorí publikovali siahodlhé články na túto tému. Mnohé z toho sú však špekulácie, pretože v súčasnosti neexistujú v algoritme Google (o ktorom vieme).

Ako dôkaz uvážte, že v súčasnosti je možné hodnotiť stránky výlučne na základe obsahu a bez uvedenia zdroja niektorému autorovi.

Ba čo viac, hovorí sám John Mueller vo videu že nie sú súčasťou algoritmov.

Vo všeobecnosti je zbytočné odvolávať sa na tieto pokyny pre hodnotiteľov, pretože optimalizujete podľa pokynov, ktoré neexistujú, a vášho klienta môže stáť veľa peňazí, ak sa sústredíte na úsilie, ktoré nemusí priniesť návratnosť jeho investícií.

Čo je EAT a YMYL?

EAT, tiež známy ako „odbornosť, autoritatívnosť a dôveryhodnosť“, odkazuje na špecifické parametre v pokynoch pre hodnotiteľov kvality, ktoré sú pravdepodobnými faktormi v tom, ako hodnotitelia hodnotia stránky, ktoré sa zobrazujú vo výsledkoch vyhľadávania Google.

Čítať:  John Mueller vysvetľuje, ako Google zvláda prechody stránok do iného odvetvia

The Pokyny pre hodnotiteľa kvality vyhľadávania Google definuje EAT takto:

„Odbornosť tvorcu hlavného obsahu (MC);
Autoritatívnosť tvorcu MC, samotného MC a webovej stránky; a
Dôveryhodnosť tvorcu MC, samotného MC a webovej stránky.“

YMYL alebo „Vaše peniaze alebo váš život“ sú definované ako „stránky, ktoré majú podstatný vplyv na budúci život človeka vrátane šťastia, zdravia, finančnej stability alebo bezpečnosti“.

Teraz, keď sme prebrali základy, John Mueller na nedávnom stretnutí vysvetlil, že sa zameriavate na EAT pre stránky YMYL, ale že to ešte stále nie je súčasťou algoritmov Google.

Ritu Nagarkoti sa spýtala Johna:

„Mal som niekoľko otázok týkajúcich sa môjho elektronického obchodu, v skutočnosti pracujem pre obchod so zdravotníckymi pomôckami, ako keby som mal obchod so zdravotníckymi webovými stránkami a urobil som preň toľko taktík, ako je zvýšenie návštevnosti a zvýšenie počtu nových používateľov. webovú stránku Páči sa mi to, buď uverejňovanie príspevkov na fóre so zoznamom spoločností, zoznam recenzií a tak veľa techník, o ktorých viem, že okrem týchto techník, ako napríklad, ktoré môžeme použiť, aby sme získali dobrú návštevnosť, aby sme zvýšili viditeľnosť, ako napríklad, nie som získať lekárske vybavenie.”

John Mueller odpovedal:

“Áno, myslím, že je to vždy ťažké.” Nemyslím si, že existuje jeden kúzelnícky trik, ktorý vám automaticky zabezpečí návštevnosť z vyhľadávania. Myslím si, že dodržiavanie osvedčených postupov vo všeobecnosti pri vytváraní dobrej webovej stránky je vždy dobrý nápad. Uistiť sa, že sa môžete dostať k slovu, je dôležité, ale najmä pri lekárskych témach, čokoľvek, čo je trochu kritickejšie, by som mal na pamäti aj všetko okolo takzvaného EAT.

Čítať:  Nové značky schémy videa pre kľúčové momenty videa Google

Takže odbornosť alebo autorita alebo autorita, dôveryhodnosť a istý druh uistenia sa, že stránka, ktorú poskytujete, predstavuje skutočne vysoký štandard a že kvalitný obsah je skutočne vysokej kvality, že ho zostavujú skutočne ľudia ktorí rozumejú tomu, čo robia, že to nie je niečo a alebo ako vybehnúť z garáže, druh stránky. A to je niečo, čo si myslím, že najmä pre oblasť medicíny je mimoriadne dôležité. Máme blogový príspevok, ktorý sa týka niektorých špecifických aktualizácií základných algoritmov, ktoré sme urobili minulý rok, v určitom momente, keď prechádza množstvom otázok, ktoré si môžete položiť, a tiež odkazuje na pokyny pre hodnotiteľov, ktoré porozprávajte sa trochu o týchto druhoch stránok, preto ich nazývame stránky YMYL your money your life.

A videl by som, že do tejto kategórie patrí aj lekárska stránka elektronického obchodu. A dá sa tam myslieť na rôzne veci. A nemyslím si, že existuje jeden jednoduchý trik, aby to vyzeralo oficiálne, naozaj sa musíte uistiť, že taký oficiálny nádych skutočne máte.“

Ritu Nagarkoti odpovedala:

„Pokiaľ ide o moje skúsenosti, robil som na to výskum, dostal som na to veľmi menej techník pre lekárske stránky, pre iných. Súvisiace kategórie, môžeme ísť na množstvo techník. Ale pre tento obchod so zdravotníckymi pomôckami máme len veľmi málo techník na získanie návštevnosti a zvýšenie počtu používateľov webovej stránky. Rovnako ako uverejňovanie obsahu, robím to ako vysokokvalitný obsah, ktorý robím na rôznych stránkach. Zverejňujem ako syndikáciu obsahu Tiež po tom volám. A fórum uverejňuje všetky tieto taktiky, ktoré volám, ale nedosahujem dobré výsledky.“

Potom John povedal:

“Áno, myslím. Áno, nemyslím si, že na to existuje jeden jednoduchý prístup. A myslím si, že najmä pokiaľ ide o medicínsky obsah, myslím si, že je veľmi dôležité, aby naše algoritmy boli veľmi vyberavé, pokiaľ ide o to, čo zobrazujeme. Pozrel by som sa teda na pokyny pre hodnotiteľov kvality a skutočne by som sa zamyslel nad tým, ako môžu hodnotitelia kvality vnímať vašu stránku. Hodnotitelia kvality nevytvárajú algoritmy, ale poskytujú nám veľa informácií o tom, čo by sme mohli robiť v našich element.

Čítať:  Môžete zvýšiť svoje metriky SEO prepustením pracovníkov pre tlač?

Dôrazne odporúčam prejsť si tým. A myslím si, že najmä pokiaľ ide o tieto druhy stránok, je to menej o taktike a viac o uistení sa, že ide skutočne o legitímny obchod a že je podložený vhodnými a dôveryhodnými zdrojmi. Takže nielen ako vysokokvalitný obsah a robenie všetkých týchto syndikátov, ale naozaj zabezpečiť, aby to napísali lekári, a vytvorili ho profesionálni lekári, ktorí sú legitímni vo svojom odbore.“

Kľúčové poznatky z Johnových komentárov

Z Johnovho príspevku môžeme získať niekoľko poznatkov.

  • To EAT je dôležité, najmä na tých stránkach YMYL.
  • EAT nie je zapracovaný do algoritmu, takže o nich musíte uvažovať ako o niečom, čo môže byť prínosom pre ľudí, ktorí hodnotia kvalitu, ktorí sa na stránku pozerajú z pohľadu používateľa.
  • Uistite sa, že vytvoríte dobrý web. To znamená kvalitný obsah, písanie a uistenie sa, že v kolónkach kvality pre vaše odvetvie zaškrtnete všetko.
  • Niektoré odvetvia sú veľmi citlivé na EAT, ako napríklad oblasť medicíny. Pri písaní obsahu o takýchto témach sa uistite, že používate odborníkov z týchto oblastí (napríklad certifikovaných lekárov).
  • Hodnotitelia ľudskej kvality nevytvárajú algoritmy. Spolupracujú naprieč kanálmi s tímom kvality vyhľadávania, aby sa ubezpečili, že majú nástroje, ktoré potrebujú na vytváranie algoritmov, ktoré poskytujú stránky, ktoré odmeňujú to, čo používateľ hľadá, keď zadá svoj vyhľadávací dopyt.
  • Neexistuje žiadna jediná taktika, technika alebo trik, ktorý posunie vašu stránku na vrchol SERP pre vašu špecializáciu. Namiesto toho sa zamerajte na celkový obraz vytvorením stránky, ktorá je pôsobivá od svojej kvality cez používateľskú skúsenosť až po samotné SEO.
Čítať:  John Mueller vysvetľuje, čo sa stane, keď je počas migrácie stránok príliš veľa externých odkazov

Myslíme si, že to tiež znamená venovať pozornosť tomu, ako prvky SEO spolupracujú, a že nie všetko, čo je skvelé pre používateľskú skúsenosť, je dobré aj pre SEO.

Čo robíte pre svoje vlastné stravovanie?

Ak máte stránku, ktorá sa považuje za YMYL, EAT je dôležitým faktorom.

Aj keď je pravda, že je možné hodnotiť stránky bez uvedenia autora, niektoré odvetvia vyžadujú hlbšie odborné znalosti ako iné.

Príkladom sú advokátske kancelárie. Chceli by ste, aby sa advokáti, ktorí vás zastupujú, vyznali v témach, ktoré sú v ich odbore bežné, však? To isté platí pre oblasť medicíny. Chceli by ste obsah, ktorý je aspoň podložený špičkovými odborníkmi v tejto oblasti, však?

To isté pre finančné poradenstvo – chceli by ste finančné poradenstvo, ktoré je tiež podporované špičkovými bankármi a inými autormi, však?

Odbornosť a autoritatívna časť rovnice je dôležitá pre odvetvia YMYL, ktoré Google definoval. Ale ani to nie je všetko a ani koniec a existujú výnimky.

Napríklad pri hodnotení pridruženej stránky pre cielené kľúčové frázy, keď by ste radšej nechali autora mimo samotnej stránky.

Tak či onak, EAT sa stále stáva súčasťou úvahy, dokonca aj pri rozhodovaní o tom, čo nerobiť pre svoje stránky.

Komentáre Johna Muellera slúžia ako preventívne opatrenie, ktoré zaisťuje, že prejdete ľudským hodnotiacim „čuchovým testom“. A to je všetko.

Pamätajte, že EAT nie je technicky súčasťou algoritmu, takže musíte použiť svoj najlepší úsudok, aby ste sa rozhodli, či chcete pokračovať s faktormi EAT alebo ich vynechať.

V závislosti od vašej lokality sa to môže ukázať ako dôležité rozhodnutie.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE