John Mueller odpovedá, ako môžete zlepšiť kvalitu veľkej stránky elektronického obchodu

Jeden odborník na SEO sa na stretnutí spýtal Johna Muellera na veľký web elektronického obchodu.

Chceli vedieť, ako celkovo zlepšiť kvalitu celej stránky.

V prípade elektronického obchodu si nie sú istí, ako zlepšiť kvalitu tohto typu stránok.

John vysvetlil, že neverí, že v skutočnosti existuje len jeden trik, ktorý môžete urobiť.

Spomenul však, že niektoré veci, na ktoré sa môžete zamerať, by mohli byť recenzie produktov a zabezpečiť, aby boli vylepšené od aktualizácie recenzií produktov.

Ale v skutočnosti neexistuje jedno riešenie. John verí, že by to bolo zložité.

Okrem toho John spomenul aj toto:

  1. zlepšenie kvality recenzií, ktoré ľudia zanechajú na stránke,
  2. Urobte si používateľskú štúdiu s recenzentmi, ktorí nepoznajú stránku, aby ste získali ako objektívnu spätnú väzbu, ktorú môžete,
  3. John spomenul blogový príspevok, ktorý vytvorili asi pred piatimi rokmi – Otázky na zlepšenie kvality vašich stránok. Verí, že tieto otázky stále stoja za odpoveď,
  4. Tiež sa uistite, že robíte kampaň na vytváranie odkazov,
  5. Ale tiež skutočne zdôraznil prácu so skutočnými ľuďmi na používateľskej štúdii, aby zistil, kde kvalita chýba.

John povedal, že vnímanie používateľov je dostatočne významné na to, aby to Google dokázal zachytiť a použiť to aj na hodnotenie.

To sa deje približne v čase 22:19 vo videu.

John Mueller prepis stretnutia

SEO Professional 6 22:20
A tiež posledná otázka je, je ako všeobecná. Takže pre veľké e-commerce stránky ako zlepšiť vnímanú kvalitu celej webovej stránky na strane Google. Mnohí ako články na blogu uviedli, že možno spätné odkazy a možno aj kvalitu obsahu. V prípade webových stránok elektronického obchodu však nevieme, ako zlepšiť kvalitu nášho obsahu. Áno.

Čítať:  Ako zrušiť Zelle Čaká na kontrolu: Rýchle jednoduché kroky

Ján 22:50
Áno. Tiež si nemyslím, že existuje jeden trik, ktorý môžete urobiť. Myslím, že sme vám poskytli niektoré typy vecí, na ktoré sa môžete zamerať v aktualizáciách recenzií, ktoré sme urobili pre recenzie produktov, niektoré z nich sa môžu týkať. Ale nemyslím si, že existuje jedno, jedno riešenie na zlepšenie celkovej kvality akéhokoľvek väčšieho webu, a najmä na elektronickom obchode, myslím si, že je to dosť zložité.

A tam sú niekedy veci ako pracovať na zlepšení kvality recenzií, ktoré ľudia zanechávajú, napríklad ak ide o recenzie generované používateľmi, aby ste sa ubezpečili, že napríklad zvýrazníte užitočné recenzie. Neviem, zdá sa, že je tam veľa vecí.

Zvyčajne odporúčam, aby si ľudia urobili nejaký druh používateľskej štúdie, a to tak, že zoberú ľudí, ktorí nie sú priamo spojení s vašou webovou stránkou, a nechajú ich vykonať nejaké úlohy na vašej webovej lokalite a na weboch iných ľudí a pokúsia sa získať objektívnu spätnú väzbu od nich. Tak neviem, čo to je, možno o päť rokov dlhšie? Pravdepodobne.

Urobili sme blogový príspevok špecifický pre aktualizáciu Panda, asi 20 otázok, ktoré si môžete položiť o kvalite svojho webu. A takéto otázky považujem za skutočne užitočné. A vykonanie používateľskej štúdie zvyčajne prináša nápady na veci, ktoré vám možno unikli, alebo ste ich z akéhokoľvek dôvodu nechceli prijať.

Takže takýmto smerom by som sa uberal, nezameriaval by som sa na to čisto ako, dobre pre SEO, spravím si blog alebo pre SEO, skúsim spraviť nejakú linkbuildingovú kampaň alebo niečo podobné. Ale radšej sa snažte skutočne spolupracovať so skutočnými ľuďmi a zistite, kde sú niektoré oblasti, ktoré môžete zlepšiť?

Čítať:  Väčšina mýtov o SEO prešla cestou The Dodo

Môže sa stať, že to skončí tak, že vylepšíte dizajn svojej webovej stránky a to natoľko výrazne zmení vnímanie používateľov, že niečo z toho môžeme zachytiť a použiť aj na hodnotenie. To je naozaj ťažké povedať.

SEO Professional 6 25:10
Dobre, je to ako, starať sa o používateľov a potom bude stránka – áno.

Ján 25:16
Áno, myslím, veľmi zjednodušene. To je v podstate všetko. Očividne je to tak, nie je to veľmi priamo žalovateľné. Nemôžete však svojim používateľom poslať koláč a budú spokojní. A potom bude vaša webová stránka hodnotená vyššie.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE