John Mueller: Rel=Nasledovať nie je vec

Jednou z najdlhšie fungujúcich SEO techník je použitie atribútu rel=nofollow na vašich odkazoch. Tento atribút vám poskytuje určitú mieru kontroly, pokiaľ ide o to, ktoré odkazy sa počítajú a ktoré nie.

Nedávno však Google zmenené pravidlá rel=nofollow.

Pri nastavovaní nofollow vs. follow si môžete vybrať z množstva atribútov. Teraz existujú určité „nové“ atribúty vrátane rel=ugc a rel=sponsored.

Nebojte sa, o chvíľu sa dostaneme k novým pravidlám nofollow.

Napriek realite situácie stále pretrváva mýtus o atribúte s názvom „dofollow“, ktorý niektorí odborníci na SEO veria, že je legitímna značka.

SEO špecialisti niekedy nazývajú odkaz „dofollow“, aj keď odkazy sú štandardne sledované. Inými slovami, aj keď existuje niečo, čo sa nazýva dofollow, v skutočnosti to nič neznamená.

Napríklad nasledujúci kód:

Nelíši sa od tohto kódu:

Ten druhý je prehnaný. Nie je dôvod zahrnúť rel=”follow”, pretože neexistuje. Google bude predvolene indexovo prehľadávať všetky odkazy na stránke, pokiaľ na to neexistuje dôvod.

John Mueller povedal toto ohľadom rel=”follow”:

Čo presne je Nofollow?

Pre tých, ktorí nepoznajú osvedčené postupy a bežné znalosti SEO, nofollow odkazuje na kód, vďaka ktorému sa odkazy nepočítajú.
Správcovia webu môžu použiť značku nofollow na odkazy, ktoré chcú, aby prehľadávače vyhľadávacích nástrojov nesledovali.
Odkaz na stránku sa považuje za redakčné hlasovanie pre stránku, čo znamená, že stránka, na ktorú odkazujete, je legitímna a má pre používateľa pridanú hodnotu.
Keď vyhľadávače prehľadávajú vašu webovú stránku, budú ignorovať všetky odkazy s týmto označením a namiesto toho sa zamerajú na dôležitejší alebo relevantnejší obsah na vašej stránke.
Môže to byť užitočné, keď chcete vytvoriť reklamu na produkt inej spoločnosti bez toho, aby ste im za to pripisovali uznanie, alebo ak nechcete, aby na vás odkazovali spamové webové stránky len kvôli vyššiemu umiestneniu.

Čítať:  Vidíte, kto si prezeral vaše kotúče na Instagrame? Nie!

Prečo je Nofollow dôležitý?

Odkazy nofollow sú dôležité z niekoľkých dôvodov.
Po prvé, atribút nofollow hovorí vyhľadávacím nástrojom, aby ignorovali odkaz a nezohľadňovali ho vo svojom hodnotiacom algoritme, čo pomáha predchádzať spamovým webovým stránkam, aby odkazovali späť na vašu stránku.
Správca webu označuje hypertextové odkazy ako nofollow, keď nechce, aby ich pri prehľadávaní webovej stránky nasledovali prehľadávače vyhľadávacieho nástroja.
Keď je stránka prehľadávaná internetovým vyhľadávačom, predvolene sa indexuje všetok prepojený obsah. Niekedy si však niektoré odkazy zaslúžia byť ignorované.
Nofollow to umožňuje.
Odkazy Nofollow možno použiť nasledujúcimi spôsobmi:

  • Ak chcete odradiť spamové webové stránky od odkazovania späť na vašu stránku, označte tieto odkazy ako nofollow.
  • Zabráňte tomu, aby boli webmasteri náhodne potrestaní za zlé praktiky inej webovej lokality, ako je kupovanie alebo výmena príspevkov hostí za schémy odkazov, ktoré porušujú pokyny spoločnosti Google.
  • Povedzte vyhľadávacím nástrojom, akú úroveň dôležitosti má hypertextový odkaz pri určovaní toho, ako sa stránky umiestnia v SERP.

Je dôležité sledovať svoje stránky a udržiavať svoj blog, aby ste sa nestretli s nežiaducimi sankciami.

To zahŕňa venovanie pozornosti všetkým prichádzajúcim odkazom a používanie určitých nástrojov, ako je Google Search Console, ktorá vám umožní zistiť, či sa vyskytli nejaké problémy s chybami indexového prehľadávania alebo napadnutým obsahom.

Ďalšie nástroje ako Screaming Frog vám pomôžu nájsť všetky odkazy nofollow, ktoré existujú na vašom webe.

Čítať:  Ako dlho trvá prepojenie na ovplyvnenie hodnotenia?

Aké sú nové pravidlá Nofollow?

Možno ste už počuli o nových pravidlách nofollow, ktoré si prejdeme tu.

Opäť platí, že nofollow je značka umiestnená na odkazoch, ktorá hovorí vyhľadávacím nástrojom, aby nepredávali žiadnu hodnotu odkazu vo svojich algoritmoch hodnotenia pre cieľ tohto odkazu nofollow. To znamená, že sa vôbec nezapočítavajú, keď odovzdávate svoj „redakčný hlas“ pre daný odkaz.

UGC je skratka pre obsah generovaný používateľmi, čo sa týka vecí, ako sú komentáre na blogoch, diskusné fóra a iné typy podobného obsahu, ktoré generujú používatelia.

V zásade by všetky komentáre blogu alebo knihy návštev na vašej stránke mali byť označené ako UGC.

Označenie atribútu „sponzorovaný“ zvyčajne znamená, že odkaz je pridružený odkaz z reklamných dôvodov a nemal by sa považovať za legitímny odkaz.

Môžu zahŕňať reklamy AdSense, ako aj akékoľvek reklamy, ktoré nechcete, aby Google započítaval pri vyhodnocovaní odkazov na vašej stránke.

John Mueller: Používanie Nofollow znamená, že odkaz sa nepočíta

Keď sa používa nofollow, primárne sa zľavujú odkazy. To znamená, že odkaz je ignorovaný a normálne sa nepočíta ako redakčný hlas pre stránku.

Používanie nofollow je užitočné, ak odkazujete na stránky, ktoré nemusia mať spoľahlivú povesť.

Odkaz tam čitateľa aj tak zavedie, no Google to nebude vnímať ako redakčné hlasovanie pre danú stránku.

Používanie nofollow nie je ideálne v každom prípade, takže by ste sa mali uistiť, že označenie a jeho dôsledky zodpovedajú tomu, čo chcete, skôr ako ho použijete na akékoľvek odkazy!

Čítať:  Ako otestovať problémy s kompatibilitou doplnku WordPress

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE