John Mueller vysvetľuje, ako Google zaobchádza s čistými stránkami AMP vo vyrovnávacej pamäti

Jeden odborník na SEO sa pýtal Jána na stránky AMP a na to, ako ich Google uloží do vyrovnávacej pamäte.

Ich hlavná otázka bola: bude Google stále ukladať stránky AMP do vyrovnávacej pamäte rovnakým spôsobom ako web s verziou AMP a bude sa zobrazovať vo výsledkoch vyhľadávania v prehliadači vyrovnávacej pamäte Google?

pýtali sa tiež: čo sa stane, ak sa vyskytne chyba, ktorá znehodnotí stránku? Nezobrazí sa vôbec vo výsledkoch vyhľadávania?

John vysvetlil, že si musia dávať pozor na rozdiel medzi stránkami, ktoré sú čisto na AMP, a stránkami, ktoré majú toto spárované nastavenie.

Ak je stránka čisto na AMP, z pohľadu Google je to len obyčajná HTML stránka.

Takže toto by sa normálne indexovalo, aj keď ide o neplatnú domovskú stránku.

A stránka vo vyrovnávacej pamäti by tiež mala fungovať normálne, ako každá iná stránka HTML. S AMP to však môže byť náročné, pokiaľ ide o JavaScript a CSS.

John tiež vysvetlil, že pokiaľ ide o stránku JavaScriptu a CSS, môžete si dvakrát skontrolovať, ako to vo vyrovnávacej pamäti skutočne vyzerá.

Ďalšou vecou, ​​ktorú môžete skontrolovať, je vypnúť JavaScript a potom načítať stránku.

John pochopil z formátu AMP, že by to fungovalo, ale nepamätá si všetky podrobnosti o tom, ako to funguje.

To sa deje približne v čase 7:09 vo videu.

John Mueller prepis stretnutia

SEO Professional 3 7:09
Ahoj John. Mám otázku týkajúcu sa vytvorenia môjho mobilného webu na AMP. Bude ho teda Google stále ukladať do vyrovnávacej pamäte rovnakým spôsobom ako web s verziou AMP a zobrazuje sa vo výsledkoch vyhľadávania v prehliadači Google Cache Viewer? A čo sa stane, ak sa vyskytne chyba, ktorá znehodnotí stránku, jednoducho sa vo výsledkoch vyhľadávania vôbec nezobrazí?

Čítať:  Google hovorí, že so stránkami s obrázkami v plnej veľkosti zaobchádzajte ako so samostatnými jedinečnými stránkami s jedinečnou adresou URL

Ján 7:36
Takže si myslím, že by ste si mali dávať pozor na rozdiel medzi stránkami, ktoré sú čisto na AMP, a stránkami, ktoré sú tak trochu spárované. A ak je stránka čisto na AMP, z nášho pohľadu je to v podstate normálna HTML stránka. Môže to byť aj platná stránka AMP. A ak je to platná stránka AMP, môžeme použiť vyrovnávaciu pamäť AMP a všetky funkcie AMP aj vo vyhľadávaní. Ale v každom prípade je to stále HTML stránka. Takže by to bolo normálne indexované, aj keď ide o neplatnú stránku AMP. A stránka vo vyrovnávacej pamäti by tiež mala fungovať normálne, ako každá iná stránka HTML. Mám podozrenie, že to môže byť trochu zložité so stránkou AMP, pokiaľ ide o JavaScript a CSS. Neviem, ako je to vložené na stránky AMP.

SEO Professional 3 8:28
Takže ukladanie do vyrovnávacej pamäte alebo jej poskytovanie z vyrovnávacej pamäte vo výsledkoch vyhľadávania nemusí byť konzistentné?

Ján 8:33
Áno. Takže neviem, ako sa tam hrá stránka JavaScriptu. Jedným zo spôsobov, ako to môžete urobiť, je dvakrát skontrolovať, ako to vo vyrovnávacej pamäti skutočne vyzerá. Ďalšia vec, ktorú by ste mohli skontrolovať, je zakázať JavaScript a potom načítať stránku. Z formátu AMP to chápem tak, že by to v podstate fungovalo, ale nepamätám si všetky podrobnosti. Takže by som to skontroloval.

Čítať:  Ako nájsť všetky stránky na webe (a prečo to potrebujete)

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE