John Mueller vysvetľuje, ako môžete urobiť stránky kategórie vášho e-shopu informatívnejšími

Počas stretnutia Johna Muellera sa ho jeden odborník na SEO spýtal, či by stránky kategórie e-shopov mali viac informácií.

Situácia je taká, že prevádzkujú webovú stránku elektronického obchodu. A teraz sú vo fáze, keď chcú urobiť veľké aktualizácie na svojich stránkach kategórií a jeden koncept.

V jednom návrhu sa chcú zbaviť zoznamov produktov. Takže by mali zoznamy produktov s fazetovým vyhľadávaním, kde môžete filtrovať produkty, ktoré hľadáte. Jeho otázka znie:

Keď odstránia celý zoznam produktov zo stránok kategórií, mali by nevýhodu v hodnotení? Pretože po prvé, všetci konkurenti majú takéto zoznamy produktov.

A po druhé, ich odhad je taký, že ide o taký etablovaný prvok pre stránky elektronického obchodu, že používatelia očakávajú niečo v tomto zmysle – prehľad všetkých týchto produktov a filtrov, ako napríklad vyhľadávanie produktov, ktoré chcú.

John povedal, že z hľadiska SEO tam nevidí žiadne problémy. Myslí si, že existujú rôzne veci, na ktoré by ste si mali dávať pozor, aby Google mohol stále nájsť všetky jednotlivé produkty, na ktoré tam odkazy vyčistil.

Ale ak len trochu prerábate tento druh stránky kategórie a robíte to skôr ako informačná stránka, John by s tým neočakával žiadne problémy.

Tiež neverí, že by Google aj tak urobil niečo zvláštne s týmito druhmi stránok kategórií vo vyhľadávaní.

Z tohto pohľadu v podstate len meníte dizajn. Verí, že by to bolo iné, keby to bola stránka produktu a vy by ste ju mali úplne zmeniť. Pretože sa snažia rozpoznať produktové stránky a zistiť: „Ach, kde je cena? Kde je dostupnosť?” Takéto veci.

Čítať:  Google hovorí, že nemeňte balík technológií len preto, že to robí váš konkurent

Ak to urobíte úplne inak, John sa domnieva, že to bude mať vplyv na to, ako Google preberá stránky produktov.

A či to môžu zobraziť vo výsledkoch vyhľadávania produktov alebo nie.

To sa deje približne v čase 21:47 vo videu.

John Mueller prepis stretnutia

SEO Professional 5 21:47
Áno. Preto prevádzkujeme webovú stránku elektronického obchodu. A teraz sme vo fáze, keď chceme urobiť veľké aktualizácie na našich stránkach kategórií a jeden koncept. Raz alebo ako v jednom koncepte sa chceme zbaviť zoznamov produktov. Takže máte zoznamy produktov s fazetovým vyhľadávaním, kde môžete filtrovať projekt podľa produktov, ktoré hľadáte.

A moja otázka je toto. Takže keď odstránime celý zoznam produktov zo stránok kategórií, mali by sme nevýhodu v rebríčku? Pretože po prvé, všetci ostatní konkurenti majú takéto zoznamy produktov.

A po druhé, tieto, ako sa domnievam, je to taký etablovaný prvok pre stránky elektronického obchodu, že používatelia očakávajú, že niečo také bude mať nejaký prehľad o všetkých produktoch a filtroch, radi hľadajú produkty, ktoré chcú. .

Ján 23:02
Z pohľadu SEO by som tam nevidel žiadne problémy. Myslím, že existujú rôzne veci, na ktoré by ste si chceli dávať pozor, na ktoré pravdepodobne budete, aby sme stále našli všetky jednotlivé produkty, že tam máme čisté odkazy.

Ale ak len prerábate tento druh stránky kategórií a robíte to skôr ako informačná stránka, neočakával by som s tým žiadne problémy. Tiež si myslím, že s takýmito stránkami kategórií vo vyhľadávaní nerobíme nič zvláštne.

Čítať:  Ako nastaviť interné prepojenie vo WordPress pomocou Link Whisper

Takže z tohto pohľadu v podstate len meníte dizajn. Myslím, že by to bolo iné, keby to bola stránka produktu a vy by ste ju mali úplne zmeniť. Pretože sa snažíme rozpoznať produktové stránky a zistiť, kde je cena?

Kde je dostupnosť, také veci. A ak by ste to urobili úplne inak, neviem ako, ale ak by to tak bolo, potom by som si vedel predstaviť, že to ovplyvňuje to, ako vyzdvihneme stránky produktov. A či to môžeme zobraziť vo výsledkoch vyhľadávania produktov alebo nie. Ale stránky kategórií, pokiaľ viem, s nimi nič špeciálne nerobíme. Ak ich teda v podstate skryjete, a uistite sa, že stále môžeme nájsť odkazy na ich produkty.

To je taký extrémny prípad, môžete to urobiť. Ale ak chcete, aby boli užitočnejšie tým, že o nich poskytnete viac informácií, myslím si, že je to dobrý nápad.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE