John Mueller vysvetľuje, ako používať interné prepojenie na predaj sezónnych produktov na webovej stránke

Jeden odborník na SEO sa opýtal Johna Muellera počas odoslanej časti hangoutu s otázkami a odpoveďami o predaji sezónnych produktov na ich webovej stránke.

Odborník na SEO vysvetlil: ich klient okrem iných činností predáva pekárenské výrobky v e-shope.

Mnohé z týchto produktov majú sezónny nádych, napríklad jeden produkt môže byť na Deň sv. Patrika.

Keď je ich produkt v sezóne, chceli by, aby bol indexovaný a ak je to možné, umiestnil by sa na poprednom mieste.

Keď išli testovať a odoslať webovú adresu produktu na indexovanie, nemali súhrnné hodnotenie polí ani recenziu a obe tieto polia sa považujú za voliteľné polia schémy.

Z tohto dôvodu dostanú žlté varovanie.

Inými slovami, stránka môže byť prehľadávaná, ale nie odoslaná, indexovaná alebo hodnotená. Zdá sa, že voliteľné pole Schema by malo umožniť indexovanie stránky. Súhlasili by ste?

John odpovedal, že áno, stránka sa určite dá indexovať. Aj keď sú niektoré značky štruktúrovaných údajov nesprávne, stránku možno indexovať.

To platí aj vtedy, ak je samotný HTML úplne poškodený.

Len preto, že štruktúrované údaje nie sú úplné alebo optimálne, nezablokuje to indexovanie.

To je prvý krok.

Druhá časť, John verí, je niečo, na čo je užitočné sa pozrieť, najmä pre stránky elektronického obchodu.

Pre Google je veľmi užitočné pochopiť, čo by ste vy, vlastník lokality, považovali na webovej lokalite za dôležité.

To znamená, že keď sa Google pozrie na stránku, ak vlastník stránky ukáže spoločnosti Google to, čo považuje za dôležité na webovej lokalite, čo najviditeľnejšie, potom je pre Google jednoduchšie to zistiť.

Čítať:  7 spôsobov, ako vytvoriť spätné odkazy na nehnuteľnosti

To znamená, že keď sa Google pozrie na niečo, ako je domovská stránka webu alebo akékoľvek najdôležitejšie stránky z daného webu, dajte Googlu vedieť o tom, čo považuje za dôležité a na čo odkazuje, a to spôsobom, ktorý je nápadný.

Pre niečo ako tortu na deň svätého Patrika je to niečo, pri čom by Google pri pohľade na domovskú stránku mal vidieť, že ide naozaj o sezónnu záležitosť. A že je to pre vás naozaj dôležité. A že z domovskej stránky nájdu priame odkazy na konkrétny produkt.

Keď sa John pozeral na konkrétny príklad s tortami na Deň svätého Patrika – ak sa pozriete na domovskú stránku webu, nikde sa to nespomína.

A dokonca ani v ďalšej úrovni z tejto domovskej stránky nie je torta na Deň svätého Patrika nikde viditeľne prepojená.

To znamená, že pre Google, keď sa celkovo pozrie na túto webovú stránku, aj keď vidí, že sa tento konkrétny produkt spomína v súbore sitemap, vyzerá to ako nejaký náhodný produkt, ktorý sa náhodou objavil na stránke elektronického obchodu.

Google si neuvedomuje, že je to pre vás skutočne dôležitá vec, ktorú by ste chceli mať vo výsledkoch vyhľadávania na poprednom mieste.

V prípadoch, ako je tento, keď sa stane nejaký druh udalosti, John odporúča, aby ste na ňu viditeľne odkazovali priamo z domovskej stránky a aby ste na domovskú stránku zahrnuli aj niektoré aspekty.

Takže aj keď len preindexujú a spracujú vašu domovskú stránku, Google už vie, že tam sú nejaké informácie, ktoré môžu získať.

Čítať:  Kľúčové faktory a ako sledovať výsledky

To sa deje približne v čase 31:45 vo videu.

John Mueller prepis stretnutia

Ján (Predložená otázka) 31:45
Okrem iných aktivít môj klient predáva pekárenské výrobky na e-shope, mnohé z nich majú sezónny nádych, napríklad Deň sv. Keď je ich produkt v sezóne, chceli by, aby bol indexovaný a ak je to možné, umiestnil by sa na popredných miestach. Keď sme išli otestovať a odoslať webovú adresu produktu na indexovanie, nemali k dispozícii súhrnné hodnotenie polí ani recenziu, pričom obe sú podľa polí schém považované za voliteľné. Z tohto dôvodu dostanú žlté varovanie. Inými slovami, stránka môže byť prehľadávaná, ale nie odoslaná, indexovaná alebo hodnotená. Zdá sa, že voliteľné pole schémy by malo umožniť indexovanie stránky, súhlasíte? A potom je tam príklad.

Ján (odpoveď) 32:24
Takže stránka sa určite dá indexovať. A to aj v prípade, že niektoré značky štruktúrovaných údajov sú nesprávne. Stránku je možné indexovať, aj keď je samotný HTML úplne poškodený. Takže len preto, že štruktúrované údaje nie sú úplné alebo nie sú optimálne, by indexovanie nezablokovalo. Takže tu je taký prvý krok. Myslím si, že druhá časť je niečo, čo je užitočné pozrieť sa špeciálne na stránky elektronického obchodu.

V tom je pre nás veľmi užitočné pochopiť, čo by ste na webovej stránke považovali za dôležité. To znamená, že keď sa pozrieme na webovú stránku, ak nám ukážete čo najviditeľnejšie, napríklad to, čo si myslíte, že je tu kritické, je pre nás jednoduchšie to zistiť. Z praktického hľadiska to znamená, že keď sa pozrieme na niečo ako domovskú stránku webovej lokality alebo na iné najdôležitejšie stránky z webovej lokality, dajte nám vedieť, čo považujete za dôležité, a viditeľne na to odkazujte.

Čítať:  Ako pridať kontakt do telegramu

Takže na niečo ako torta svätého Patrika, torta na deň svätého Patrika. To je niečo, kde keď sa pozrieme na domovskú stránku, mali by sme byť schopní vidieť, že ide vlastne o sezónnu záležitosť. A to je pre vás naozaj dôležité. A že nájdeme priame odkazy z domovskej stránky na ten konkrétny produkt. Keď som sa pozrel na tento konkrétny príklad tu, našiel som, myslím, stránka je tu prepojená s tou konkrétnou tortou na Deň svätého Patrika.

Ale keď sa pozriete na domovskú stránku webu, nikde sa to nespomína. A dokonca ako na ďalšej úrovni z tejto webovej stránky, nevidíte, že tento koláč je niekde viditeľne prepojený. To pre nás znamená, že keď sa pozrieme na túto webovú stránku celkovo, aj keď vidíme, že sa tento konkrétny produkt spomína v súbore sitemap, vyzerá to ako nejaký náhodný produkt, ktorý sa náhodou objavil na stránke elektronického obchodu.

Neuvedomujeme si, že je to pre vás skutočne dôležitá vec, s ktorou by ste chceli, aby bola vo výsledkoch vyhľadávania popredná. Takže to, čo by som urobil v prípadoch, ako je tento, keď sa deje najmä nejaká časovo obmedzená udalosť, je uistiť sa, že na ňu skutočne viditeľne odkazujete z domovskej stránky, že niektoré aspekty zahrniete aj na domovskú stránku .

Takže aj keď len preindexujeme a spracujeme vašu domovskú stránku, už vieme, že tam sú nejaké informácie, ktoré môžeme získať. Takže ak máte napríklad tortu na svätého Patrika a spomenuli ste to na svojej domovskej stránke a my vám z akéhokoľvek dôvodu iba aktualizujeme domovskú stránku, tak ak niekto hľadá tortu na deň svätého Patrika, tak sa aspoň dozvieme vaša domovská stránka môže byť relevantná pre tento dopyt.

Čítať:  Ako obnoviť odstránené správy na Facebooku

A v ideálnom prípade, ak je prepojený priamo z domovskej stránky, potom si môžeme vyzdvihnúť aj tento produkt a uvidíme, dobre, toto je skutočne dôležitý produkt pre túto webovú stránku. A pravdepodobne to dokážeme spracovať o niečo rýchlejšie ako niektoré náhodné iné produkty, ktoré náhodou aktualizujete na webovej stránke. Vďaka internému prepojeniu nám teda v podstate môžete poskytnúť veľa informácií o tom, čo vás na webovej stránke zaujíma.

A z veľkej časti sa to naše algoritmy pokúsia nasledovať. Nejde o to, že sa sami rozhodnú, ide skôr o to, že sa pozrú na vašu stránku a uvedomia si, že táto osoba hovorí, že je to naozaj dôležité. Takže tomu dáme trochu väčšiu váhu. A čo považujete za dôležité, je úplne na vás. Môže to byť niečo sezónne, môže to byť niečo, čo predávate naozaj dobre.

Môže to byť niečo, na čom zarobíte najviac peňazí, alebo niečo, kde je konkurenčné prostredie obzvlášť silné a chcete sa tam uchytiť. To všetko je úplne na vás. Ale urobte to čo najjasnejšie. Keď sa pozrieme na vašu webovú stránku, najmä na vašu domovskú stránku, najmä na dôležitejšie stránky na webe, čo chcete, aby bolo pri vyhľadávaní v popredí.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE