John Mueller vysvetľuje, ako Search Console vidí, že ľudia sa tiež pýtajú adresy URL

Jeden odborník v oblasti SEO mal obavy z funkcie Ľudia sa tiež pýtajú od Googlu. Ich hlavnou otázkou je: Ak je odkaz na dopyt hodnotený v časti Ľudia sa tiež pýtajú, počíta sa to ako kliknutie alebo zobrazenie, ak naň používatelia kliknú?

Čo ak používatelia kliknú na ďalšie otázky a váš dopyt sa potom pridá do konkrétneho zoznamu? Ako sa tieto veci monitorujú alebo počítajú?

John vysvetlil, že vždy, keď sa vo výsledkoch vyhľadávania zobrazí adresa URL, Google sa ju pokúsi zobraziť v službe Search Console.

Pre sekcie Ľudia sa tiež pýtajú John uvádza, že ak ju rozbalíte, zobrazí sa odkaz na vašu stránku s touto otázkou.

To znamená, že vždy, keď niekto rozbalí sekciu Ľudia sa tiež pýtajú a zobrazí adresu URL vášho webu, započíta sa to ako zobrazenie.

A je jedno, či si prvý.

To sa deje približne v čase 00:38 vo videu.

John Mueller prepis stretnutia

SEO Professional 1 0:38
Moja otázka teda súvisí s podfunkciou Ľudia sa tiež pýtajú, ktorá je prítomná v Google. Takže ak je odkaz na ktorýkoľvek z dopytov, ak vaša konkrétna adresa URL bola hodnotená na stránke Ľudia sa tiež pýtajú, však? Takže sa to stále počíta ako kliknutie alebo zobrazenie, viete, ak naň používatelia kliknú, a ako bola táto funkcia pridaná do časti Search Console?

Čítať:  Ako vyhľadávať v správach v aplikácii Facebook Messenger

Je to ako kliknutia a všetky tieto veci boli sledované alebo monitorované? A len pokračovanie: Čo ak používatelia, ktorých poznáte, kliknú na nejaké ďalšie otázky a potom sa váš dopyt, viete, pridá do tohto konkrétneho zoznamu. Ako sa teda tieto veci monitorujú alebo počítajú? Počíta sa to stále ako konkrétna hodnosť v SERP? Alebo sa to len ľudia pýtajú [inaudible] dá sa vypočítať?

Jána 1:40
Dobrá otázka. Stručná odpoveď teda znie, že vždy, keď sa vo výsledkoch vyhľadávania zobrazuje adresa URL, snažíme sa ju zobraziť v službe Search Console. Takže pri sekciách Ľudia sa tiež pýtajú si myslím, že ak ich rozbalíte, zobrazí sa odkaz na vašu stránku s touto otázkou. A tam ten úryvok.

To znamená, že vždy, keď niekto rozbalí sekciu Ľudia sa tiež pýtajú a uvidí adresu URL vášho webu, započíta sa to ako zobrazenie. A nezáleží na tom, či ste ako prvý v Ľudia sa tiež pýtajú, alebo ak ľudia kliknú ako 15 rôznych a potom sa zrazu objaví ten váš, to by sa započítalo ako dojem.

A tiež, keď dôjde ku kliknutiu, ktoré sa započíta ako kliknutie. Myslím si, že poradie pozície je založené na druhu celkovej pozície tejto skupiny prvkov. Teda nie, aspoň pokiaľ viem, neráta sa, ako v rámci sekcie Ľudia sa tiež pýtajú, na akej pozícii ste.

Čítať:  John Mueller: Nemáme samostatné indexy pre jednotlivé krajiny

SEO Professional 1 2:48
Povedzme teda, že ak sa niektorá z adries URL konkrétnej domény nachádza v časti Ľudia sa tiež pýtajú, môže byť aj vo výsledkoch SERP?

Ján 3:01
Samozrejme. Samozrejme. Prehľad výkonnosti zobrazuje Search Console – jedinú vec, na ktorú si treba dávať pozor, takže prehľad výkonnosti zobrazuje poradie najlepších položiek. Takže ak ste v zozname, ako sú rôzne adresy URL uvedené viackrát na stránke s výsledkami vyhľadávania, sleduje to pozíciu prvej.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE