John Mueller vysvetľuje, čo by sa mohlo stať, keby vaša stránka spadla, presunuli ste domény a potom znova spadla

Jeden odborník na SEO sa počas stretnutia spýtal Johna Muellera na ich novú webovú stránku. Majú problémy s hodnotením, pretože ich stránka klesla.

Takže majú nový web. Stránku prevádzkujú približne 3 roky. A všetko bolo skvelé s vyšším hodnotením a návštevnosťou.

Prvého marca bola ich domovská stránka preč z výsledkov vyhľadávania – bola úplne preč.

Všetko prebehli. Každý typ indexového prehľadávania, na ktorý si pomysleli, Google Search Console (GSC) pre každé kľúčové slovo a GSC dokonca uviedlo, že sa stále hodnotia, aj keď stránka klesla z výsledkov.

Celý týždeň robili všetko – nič im nefungovalo.

Potom si kúpili novú doménu a preniesli svoje stránky na novú doménu. Všetko bolo indexované za pár hodín. Po troch dňoch sa však problém s hodnotením vrátil a ovplyvnil úplne novú doménu.

Hlavným problémom je, že Google Search Console stále ukazuje, že sú na prvej pozícii, ale ich stránka je úplne preč z organických výsledkov.

Vyskúšali mnoho rôznych zariadení a IP adries, no svoju stránku na kľúčové slová nevedia nájsť. Google Search Console stále tvrdí, že sú na prvom mieste.

Takže každý deň stále kontrolujú všetko, čo sa týka tohto problému. Teraz nemajú žiadne možnosti, preto ich otázka na Johna Muellera.

John odpovedal, že najprv by zistil, či ide o technický problém alebo nie, pomocou nástroja na kontrolu adries URL v GSC.

Profesionál SEO vysvetlil, že áno, použil nástroj na kontrolu adresy URL so starým webom. Vyskúšal rôzne prehľadávače a všetky hlásili, že všetko je v poriadku. Neexistujú žiadne chyby pri indexovom prehľadávaní alebo indexovaní. Wore Web Vitals je tiež 100-percentný pre starú aj novú webovú stránku.

Neverí, že ide o kvalitnú vec, pretože GSC hovorí, že sú stále na prvej stránke, ale nemôžu to nájsť. A návštevnosť je tiež preč – došlo k poklesu o 90 percent.

Čítať:  Účinky zmien v štruktúre adries URL sú také malé, že sa neoplatí robiť veľké zmeny adries URL

John vysvetlil, že kontroly pomocou nástroja na kontrolu adries URL majú väčšinou určiť, či je stránka indexovaná alebo nie.

A z toho, čo môže pochopiť, SEO profík hovorí, že je to indexované, len to nie je hodnotenie, aspoň keď hľadajú.

John tiež vysvetlil, že je presvedčený, že správa o výkonnosti v GSC, najmä s pozíciou, je založená na tom, čo ľudia skutočne videli v akomkoľvek časovom období.

A môže sa stať, že váš web videlo malé množstvo ľudí, a keď ho videli, umiestnil sa naozaj dobre.

V týchto prípadoch by Google povedal: „No, toto hodnotenie je to, čo videli.“

Neznamená to, že pri vyhľadávaní bude vždy tak vysoko. Môže sa stať, že na krátku dobu je na prvom mieste a potom na ďalšie časové obdobie je napríklad na pozícii 200.

Ak sa však nikto nepreklikne na pozíciu 200, potom jediné, čo Google vidí, je poradie číslo jedna.

A to je to, čo by Google ukázal v Google Search Console – hlásenie o tom, čo ľudia skutočne videli, ale nezohľadňujúce pozície, ktoré nikdy nevideli, čo môže viesť k nesprávnej interpretácii vášho skóre hodnotenia na GSC.

To sa deje približne v čase 29:38 vo videu.

John Mueller prepis stretnutia

SEO Professional 8 29:38
Ahoj, John. Ahoj. Ďakujem za Tvoj čas. Áno, mám otázku. Je to trochu zdĺhavé. Takže so mnou je problém. Mám spravodajský web. Takže to, čo sa deje, je, že túto webovú stránku prevádzkujem tri, tri roky. Takže všetko bolo perfektné a dobré. Takže tento mesiac som vám položil túto otázku aj na poslednom hangoute. Ale problém je aj väčší – teraz narástol.

Čítať:  Google vysvetľuje, ako by použili alternatívny text pre dekoratívne obrázky

Takže ako prvého marca, domovská stránka mojej webovej stránky, ako keby bola preč z výsledkov vyhľadávania, úplne preč. Dobre, takže je to niečo ako Google. Takže som všetko bežal, robil som tak trochu všetko. Skúšal som veľa vecí, ale domovská stránka sa nezobrazovala vo výsledkoch vyhľadávania. Zaujímavosťou však je, že v Google Search Console pre každé kľúčové slovo Search Console hovorí, že som stále na prvej pozícii pre každé kľúčové slovo, ktoré som zaradil pred prvým marcom.

Značné množstvo zobrazení a kliknutí sa však stratilo. Asi 90 % je preč, ale poradie a CTR sú rovnaké. Asi týždeň som skúšal všeličo, ale nič mi nezaberalo. Prešiel som aj formuláre centrálnej pomoci a všetko možné, ale nič. Robím teda rázny krok, migrujem web na úplne novú doménu.

Takže za pár hodín sa všetko indexuje. Asi 100 stránok sa indexuje za pár hodín a web sa za tri hodiny umiestnil na prvej pozícii pre tieto kľúčové slová, všetko bolo v poriadku. Presmerovanie je[INAUDIBLE], ale o všetko ostatné je postarané. Po troch dňoch sa rovnaký problém vyskytne aj s novou webovou stránkou.

Z výsledkov vyhľadávania je preč iba domovská stránka. A Search Console stále hovorí, že som na prvej pozícii, ale nemôžem nájsť svoj web vo vyhľadávaní. Vyskúšal som veľa zariadení, rôznych zariadení a IP. Ale nemôžem nájsť svoju webovú stránku na tieto kľúčové slová, konkrétne moje vlastné. Google Search Console hovorí, že som stále na prvej pozícii.

Ale každý deň, čo kontrolujem, je stále na prvom mieste. Neviem. Teraz mi dochádzajú možnosti. Nie, ja môžem. Neviem, čo mám robiť.

Čítať:  John Mueller o dôležitosti EAT a YMYL

Ján 32:03
V prvom rade by som sa pokúsil zistiť, či ide o technický problém alebo nie. Áno, jeden zo spôsobov, ako by ste sa mohli pokúsiť zistiť viac, je použiť nástroj na kontrolu adries URL. A…

SEO Professional 8 32:19
Áno, použil som váš kontrolný nástroj, so starým webom je tiež všetko – v Search Console nie je žiadna chyba. Skúšal som rôzne prehľadávače a tiež všetko skenoval, všetko je v poriadku. Vo všetkom nie je chyba. Teraz som tiež prešiel na AMP pre – a Core Web Vitals sú 100% aj pre starý web. A aj pre tých nových.

V technickom hľadisku nie je žiadna chyba a nič také – je to domovská stránka, trochu nehovorím, že ide o problém s kvalitou, pretože sa to môže stať, pretože je to vec Google. Nemyslím si však, že ide o nejakú kvalitnú vec, pretože Search Console stále hovorí, že som na prvej pozícii, ale nemôžem nájsť svoj web.

A návštevnosť sa tiež znížila o 90 %. Stále získavam návštevnosť z týchto kľúčových slov, ale nemôžem nájsť svoju webovú stránku. Skúšam rôzne IP adresy, krajiny, vyhľadávače, zariadenia, ale nikde nemôžem nájsť svoju webovú stránku.

Ján 33:21
Áno, chcem povedať, že kontrola pomocou nástroja na kontrolu adries URL slúži najmä na určenie: je stránka indexovaná alebo nie? A z toho, čo vysvetľujete, sa hovorí, že je indexovaný, ale nie je hodnotený. Aspoň keď hľadáš. A myslím si, že správa o výkonnosti v Search Console, najmä číslo pozície, je založená na tom, čo ľudia skutočne videli.

A môže sa stať, že vašu webovú stránku videlo malé množstvo ľudí, no keď ju videli, mala naozaj dobré hodnotenie. A v týchto prípadoch by sme povedali dobre, že toto hodnotenie je to, čo sme videli. Nie je to tak, neznamená to, že bude vždy tak vysoko, keď ľudia vyhľadávajú, môže to byť tak, že na krátku dobu sa umiestni na prvom mieste a potom na dlhší čas na, neviem Neviem, napríklad pozícia 200.

Čítať:  Čo je Unbounce: Ako to funguje? (2024)

A ak sa nikto nedostane na číslo 200, potom jediné, čo vidíme, je poradie číslo jedna. A to by sme potom zobrazili v Search Console, pretože v podstate iba informujeme o tom, čo ľudia skutočne videli. A takú históriu, o ktorej ste hovorili, som sa na krátky čas presťahoval na novú doménu, bola veľmi dobrá a potom znova zmizla.

Pre mňa to veľmi naznačuje väčší problém s kvalitou. Nie sme presvedčení, že keď systémy Google opäť dokázali porozumieť vašej webovej stránke, bolo to ako dobre. A akési obdobie medzi tým, keď Google hovorí dobre, o tomto webe ešte veľa nevieme. Pokúsime sa to považovať za niečo rozumné. To bola doba, keď Google ani nebol schopný tak dobre porozumieť vašej webovej stránke.

Takže bez toho, aby som poznal váš web, to znie ako problém s kvalitou. A znie to ako niečo, čo by vám mohlo pomôcť, ak vám viacerí ľudia, ktorí nie sú spojení s webovou stránkou, dali nejaké tipy a povedali, ako napríklad, tu je to, čo by ste mali robiť inak, alebo čo by ste mohli robiť inak.

A myslím si, že ako vlastník stránky, keď prevádzkujete webovú stránku, vytvárate webovú stránku, je niekedy naozaj ťažké prijať takúto spätnú väzbu. Ale je to, myslím si, že je to dôležité, najmä ak vám záleží na väčšom obraze a návštevnosti z vyhľadávania.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE