John Mueller vysvetľuje, čo robiť, ak je vaša domovská stránka hodnotená namiesto stránky s podrobnosťami

Jeden odborník v oblasti SEO sa opýtal Johna, prečo sa ich domovská stránka hodnotí namiesto stránky s podrobnosťami.

Vysvetlili, že pre jedného z ich klientov existuje niekoľko stránok, ktoré sa hodnotia podľa konkrétnych dopytov.

Toto sa deje už dva týždne. Pre každý jeden dopyt sa domovská stránka hodnotí a ostatné stránky (napríklad stránky s podrobnosťami) zmiznú.

John požiadal o objasnenie, či má domovská stránka hodnotenie namiesto konkrétnych stránok.

Profesionál v oblasti SEO povedal áno a vysvetlil, že predtým boli schopní hodnotiť konkrétne dopyty a konkrétne stránky.

John vysvetlil, že to znamená, že Google sa domnieva, že domovská stránka je pre tento konkrétny dopyt vhodnejšia.

Môže sa tiež stať, že niektoré informácie sú na samotnej domovskej stránke a môže sa stať, že podrobnejšia stránka sa z pohľadu Google nepovažuje za tak dobrú.

Zvyčajne je to jedna z týchto verzií. Toto je situácia, keď môžete experimentovať s odstránením niektorých z týchto informácií z domovskej stránky, ale musíte tiež premýšľať o tom, čo môžete urobiť na zlepšenie stránky s podrobnosťami v tomto ohľade.

Pretože chcete zabrániť tomu, aby sa to stalo, je to, že odstránite domovskú stránku z výsledkov vyhľadávania a potom sa už nič z vašej lokality nebude hodnotiť pre tento dopyt.

John uviedol, že strategické interné prepojenie by tu mohlo byť užitočné, hoci nájsť rovnováhu môže byť zložité.

To sa deje približne pri značke 50:07 vo videu.

Čítať:  Google môže a robí indexové prehľadávanie adries URL bez protokolu HTTPS

John Mueller prepis stretnutia

SEO Professional 6 50:07
Dobre. Dobre. A ešte jedna posledná. Nedávno som u jedného z mojich klientov videl, že sa vyskytlo niekoľko stránok, ktoré boli hodnotené podľa určitých konkrétnych dopytov. Myslím si však, že sú to už dva týždne, čo vidím pri akomkoľvek dopyte, moja domovská stránka sa hodnotí. Takže akési menšie aktualizácie zo strany vyhľadávania a stáva sa to stále, že viem. Ale ako je to možné? Ako pre každý jeden dotaz, je tu len – viete, moja domovská stránka sa hodnotí a všetky stránky sú ako nie, akoby zrazu zmizli zo SERP. Ako to Google rieši?

Ján 50:43
Takže domovská stránka je hodnotená namiesto konkrétnejšej stránky alebo ako to myslíte?

SEO Professional 6 50:49
Áno, áno, áno. Neviem. Ale vzor je taký, že predtým sme pre nich hodnotili konkrétne dopyty, konkrétne stránky, viete. Máme vyhradenú stránku, ale myslím, že to môže byť chyba. Ale toto je zvyčajný vzor, ​​ktorý ako pri všetkých mojich dopytoch, povedzme, je na SERP zobrazená iba domovská stránka pre konkrétnu pozíciu. Môže to byť ako pre pozíciu 3, pre pozíciu 10, 15, alebo možno niekde inde. V podstate sa však nastavuje domovská stránka.

Ján 51:19
Ťažko povedať. Zvyčajne to znamená, že si myslíme, že domovská stránka je pre tento konkrétny dopyt vhodnejšia. A môže sa stať, že niektoré informácie sú na samotnej domovskej stránke. Je možné, že podrobnejšia stránka sa z nášho pohľadu nepovažuje za takú dobrú. Zvyčajne je to jedna z týchto verzií. A je to niečo, kde môžete experimentovať s určitým druhom, ako je odstránenie niektorých týchto informácií z domovskej stránky, ale musíte tiež premýšľať o tom, čo môžete urobiť na zlepšenie stránky s podrobnosťami v tomto ohľade. Chcete sa totiž vyhnúť tomu, aby ste odstránili domovskú stránku z výsledkov vyhľadávania a potom sa na vašej webovej lokalite už pre tento dopyt nič nehodnotilo. Áno, niekedy je ťažké nájsť rovnováhu.

Čítať:  Čo sú vôbec AI a strojové učenie?

SEO Professional 6 52:14
Takže keďže sa to deje, ako z posledných dvoch týždňov, videl som vnútornú štruktúru, strúhanku, všetko sa mi zdá byť dobré. Pokúste sa pridať ďalšie relevantné informácie. Vieme však, viete, povedať pomocou strúhanky alebo interných odkazov, čo je kotviaci text, alebo vec, ktorú sa snažíme priradiť k určitej cieľovej stránke a hodnote v SERP? Je to stále ten najlepší spôsob, alebo stále zaostávame za niekoľkými ukazovateľmi, na ktoré sa rozhodne musíme zamerať?

Ján 52:45
Myslím, že to vždy pomôže. Interné prepojenie je teda jedným zo spôsobov, ako nám môžete poskytnúť viac informácií o relatívnom kontexte vašich jednotlivých stránok. A pri internom prepájaní berieme do úvahy veci ako kotviaci text, ktorý nám poskytuje veľa informácií o tom, čo si myslíte, že je na druhej stránke relevantné. Takže niekedy pomocou interného prepojenia môžete pomôcť tam. Ale najmä keď hovoríme o domovskej stránke verzus stránke s podrobnosťami, ak prepojíte z domovskej stránky s kotviacim textom na stránku s podrobnosťami, potom tento text zahrniete aj na domovskú stránku, pretože je akousi súčasťou kotviaceho textu. Takže nájsť rovnováhu je niekedy trochu zložité.

SEO Professional 6 53:31
Dobre, na tomto bode popracujeme. Mám tip. Ale dakujem pekne.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE