John Mueller vysvetľuje, čo sa počíta ako kliknutie na často kladené otázky Rich Snippet

Jeden odborník v oblasti SEO sa opýtal Johna Muellera počas časti Otázky a odpovede hangoutu, čo sa počíta ako kliknutie na bohatý úryvok s často kladenými otázkami.

Pýtali sa: pridáva Google niekedy odkazy na odpovede na časté otázky, aj keď v texte nie sú žiadne?

John vysvetlil, že Google to vo všeobecnosti počíta ako kliknutie, ak je to skutočne odkaz na vašu stránku a niekto naň klikol.

Čo sa týka multimediálnych výsledkov, John nemôže s istotou povedať, že by nikdy nepridali odkaz na multimediálny výsledok, ktorý sa im zobrazí vo výsledkoch vyhľadávania.

Niekedy si dokáže predstaviť, že Google pridá odkaz. Nie je to však tak, že by povedali: „Ach, na tejto stránke je bohatý výsledok. Preto to započítame ako kliknutie, aj keď naň nikto neklikol.“ V skutočnosti ide skôr o to, že ak je vo výsledkoch odkaz a ľudia naň kliknú a prejdú na vašu stránku, Google by to počítal.

Podobne v prípade zobrazení by to spoločnosť Google započítala ako zobrazenie, ak by bol jeden z týchto odkazov na vaše stránky viditeľný vo výsledkoch vyhľadávania.

Nezáleží na tom, kde to bolo na stránke viditeľné, či to bolo v hornej alebo dolnej časti stránky s výsledkami.

Ak je to – teoreticky – pre niekoho viditeľné na stránke s výsledkami vyhľadávania, potom to započíta ako zobrazenie.

To sa deje približne v čase 26:23 vo videu.

Čítať:  Odkazy v päte na viaceré lokality sú v poriadku, pokiaľ sú lokality výrazne odlišné

John Mueller prepis stretnutia

Ján (Predložená otázka) 26:23
Dve súvisiace otázky, čo sa počíta ako kliknutie na častú otázku Rich Snippet? Pridáva Google niekedy odkazy na odpovede na časté otázky, aj keď v texte nie sú žiadne? Odkazujete na článok Centra pomoci o tom, ktorý je podľa mňa takmer definitívnym zdrojom informácií o druhu kliknutí a zobrazení a počítania pozícií v službe Search Console.

Ján (odpoveď) 26:48
Vo všeobecnosti to počítame ako kliknutie, ak ide skutočne o odkaz na váš web a niekto naň klikol. A pokiaľ ide o rozšírené výsledky, nemôžem s istotou povedať, že by sme nikdy nepridali odkaz na rozšírený výsledok, ktorý zobrazujeme vo výsledkoch vyhľadávania. Niekedy som si vedel predstaviť, že áno. Ale nie je to tak, že by sme si povedali: Aha, na tejto stránke je teda bohatý výsledok, započítame to ako kliknutie, aj keď naň nikto neklikol. Je to naozaj tak, že ak je tam odkaz a ľudia naň kliknú a prejdú na váš web, tak by sme to počítali. A podobne v prípade zobrazení by sme to považovali za zobrazenie, ak by bol jeden z týchto odkazov na vaše stránky viditeľný vo výsledkoch vyhľadávania. A nezáleží na tom, kde bol na stránke viditeľný, je to v hornej alebo dolnej časti stránky s výsledkami vyhľadávania. Ak je to teoreticky pre niekoho viditeľné na stránke s výsledkami vyhľadávania, započítame to ako zobrazenie.

Čítať:  Ako resetovať slúchadlá a štuple Beats

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE